صفحه 42 از 45 نخستنخست ... 3233343536373839404142434445 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 441

موضوع: رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

اگر کسی اقتصاد بخونه و در کنارش علاقش رو به علوم سیاسی دنبال کنه می تونه بعدا بره دنبال پابلیک پالیسی که خوب بازار کار نسبتا بهتری داره

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

سلام. من ليسانس علوم سياسي از دانشگاه تهران دارم با معدل ١٦ و نمره ي آيلتس ٧ . ميخواستم بدونم چه دانشگاه هايي در آمريكا و انگلستان منو براي فوق ليسانس فاند ميكنن و يا از چه دانشگاهي ميتونم پذيرش بگيرم .

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

انگلیس رو که عملا از لیستتون حذف کنید، اما کانادا اکثر دانشگاه هاش برای ارشد مقداری فاند دارن که می تونید براشون اقدام کنید. از امریکا هم حقیقتا خبر و اطلاعی ندارم

Association for Iranian Studies

The Oriental Institute of the University of Chicago seeks to appoint a distinguished senior scholar of Ancient Iranian Studies to begin in the autumn quarter of 2018 or as soon thereafter as feasible. The exact specialization is open as long as the candidate focuses on the pre-Islamic cultures of Iran; the successful candidate may concentrate on the archaeology, languages, religion, art, or history of ancient Iran, or a combination of these. This is a tenured faculty position and will entail a joint appointment in the Oriental Institute and the Department of Near Eastern Languages and Civilizations.
    Applicants are encouraged to submit materials as early as possible. Review of applications will begin December 1, 2017, and will continue until the position is filled.
    For details, please see: https://academiccareers.uchicago.edu...etails_css.jsp
    academiccareers.uchicago.edu
    ACADEMICCAREERS.UCHICAGO.EDU

سلام
    شما اگر می تونی کارشناسی اجازه خروج از کشور بگیری برو خارج درس بخون علوم سیاسی را.یکی بورس دولت ژاپنه که فروردین پروسه ثبت نام و امتحانش شروع میشه.زنگ یزن سفارتشون جلسه توجیهی داره هر هفته.بعدی کشورهای اسکاندیناویه مثل نروژ که شهریه نداره.اگر اینجاها تحصیل کنید آینده بهتری دارید.یسری از دانشگاه های ژاپن و نروژ دوره تحصیلشون یه انگلیسیه.موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط amirano نمایش پست ها
    سلام دوستان.. واقعیت میخواستم ببینم برای من امیدی هست که برای کارشناسی از کشور های اروپایی بورس اندکی بگیرم که حداقل کمی هزینه هام تعدیل بشه
    فعالیت فرادرسیم بد نیست ولی همون فعالیت کم یکم به درس و اللخصوص معدلم ضربه زده.. ولی میتونم امسال روی معدل پیش دانشگاهیم تمرکز کنم که انشالله بالا بشه
    18 سالمه(هنوز نشده)
    امسال پیش علوم انسانیم
    سطح زبانم اصلا بد نیست ولی باز برای رسیدن به آیلتس 6.5 یا احیانا بالاتر چند ماهی زمان نیاز دارم
    معدل دیپلمم 17 و خورده ای (معدل دوم و سومم 18 و بد نیست ولی گویا تو دیپلم معدل سال اولم محاسبه میشه که اون یکم داغونه)
    خیلی به علوم سیاسی علاقه و به همون اندازه هم چند ساله راجع بهش مطالعه جدی دارم.. یعنی در سن خودم خیلی شرایط بدی ندارم.. تو همین موضوع کار نویسندگی میکنم (البته نه خیلی عجیب تخصصی).. در همون حدی که مطلب (مطبوعاتی) مینویسم و میفرستم نشریاتی که ممکنه چاپ کنن.. یا با یک دوستی مشترکا یه مقاله علمی پژوهشی تو نشریه دانشکده امنیت ملی چاپ کردیم.. یک کتاب مرتبط هم باز مشترکا با یک عزیزی نوشتم.. کار ویراستاری یک کتاب که باز اونم مرتبط با رشته مورد علاقم هست رو انجام دادم
    دو سال کار مرتبط به رشته مورد علاقم کردم.. از 15 سالگی که بسیج فعالمو گرفتم(البته میدونم این بخش بسیج فعال نباید توی رزومه آورده بشه)
    از طریق بسیج به یکجا معرفی شدم (یک مکان وابسته به ارتش جمهوری اسلامی).. یک سال و خورده ای (نزدیک دو سال) کار سخنرانی برای نوجوان و جوانان و فعالیت های از این قبیل پیرامون رشته مورد علاقم میکردم.. گواهی 2 سال سبقه کارمم اخیرا رفتم گرفتم
    شنیدم فعالیت غیرمرتبط هم به این جهت که نشون میده دانشجو فعاله باید ذکر بشه:
    به هر حال فعالیت غیر مرتبط هم 2 سال عضو یک تیم فوتبال بودم و یک سالم تکواندو کار کردم.. گواهی فوتبالو میتونم بگیرم.. تکواندو هم گواهی تا کمربند سبزو دارم (البته اگه بدرد بخوره)
    تو اوج علاقم به ورزش یک کتاب راجع به فوتبال نوشتم
    عضویت خانه کتاب
    عضویت انجمن اهل قلم
    تو نقد هنری و اللخصوص سینما هم سررشته دارم
    عضو صندوق هنرمندان هستم
    کمی درباره صنعت چاپ هم سررشته دارم و کار ویراستاری دوتا کتاب رو با این موضوع انجام دادم
    یک مدت کار رباتیک هم میکردم.. تو دو دوره مسابقات عضو تیم رباتیک دانشگاه امیرکبیر هم بودم(یعنی با دانشجوها).. یه مقام اولم تو مسابقات جهانی دارم
    نکته اضافی آخر هم اینکه:
    سرمایه هم فقط تا ماهی 1000 دلار میتونم ساپورت بشم (با قیمت دلار الان 3.950)
    ببخشید طولانی شد.. هرجا اضافیه و رزومه حساب نمیشه رو لطف کنید خودتون فاکتور بگیرید
    یک سوال اینکه اوضاع بازار کار اینقدر بحرانی هست که علارغم علاقه شدید کلا پشیون بشم یه رشته دیگه رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنن؟ چون برای اقامت بالاخره باید شاغل بشم
    با توجه به بودجه محدود فقط کشورهایی با هزینه تحصیل رایگان میتونم برم (و میدونم که باید زبان اون کشور رو یاد بگیرم).. اگه پیشنهاد کشور خاصی رو دارید ممنون میشم مطرح کنید.. به جهت سهولت در پیدا کردن کار و گرفتن اقامت
    "You got a dream, You gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want something, go get it. Period." -Will Smith

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

تقریبا یک سالی می شخ که من دکتری رو در نیوزیلند شروع کردم لذا گفتم بیام مقداری از تجربیات رو با عزیزان به اشتراک بذارم:
    1. اگر هنوز خیلی وارد این مسیر نشدید راهتون رو عوض کنید، مثلا برید اقتصاد بخونید، یا ارتباطات و سیاست گذاری عمومی و این قبیل رشته ها، متاسفانه مشاغل مرتبط به علوم سیاسی و روابط بین الملل مثلا در نیوزیلند که من هستم زیاد هست؛ اما همه اش کم کم از شما می خواهد که شهروند اینجا باشی و کم کم ده سال اینجا زندگی کرده باشی و اگر این شرط رو نداشته باشی اصلا به رزومه ی شما نگاه نمی کنند پون مشاغل اکثرا دولتی هست. متاسفانه دوستان قبلا به این نکته اشاره کرده بودند و من فکر می کردم دروغ می گن. متاسفانه بازار کار اکادمیک هم به شدت، به شدت خرابه و سیل دکتر های بیکار در اینجا هم روانه.
    2 زبانتون رو تقویت کنید. من که اومدم اینجا بعد 6 سال تدریس زبان اومدم و ایلتس 8.5 داشتم اما من هم بار خیلی جاها با مشکل ادراک مسایل علمی روبرو می شدم؛ لذا فکر نکنید با ایلتس 7 دیگه هیچ مشکلی در محیط علمی نخواهید خرد

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

دوستی امتیاز دادن و اظهار داشتن که رشته ی من استثنا است. اسم رسمی رشته ی من شاید مطالعات امنیت و دفاعی باشه اما دقیقا همان روابط بین الملل هست و مشاغلشون تقریبا یکی. برای این رشته و رشته ی روابط در نیوزیلند می توان در ارتش، وزارت دفاع، ورارت خارجه، وزارت صنایع اولیه، وزارت اقتصاد، دفتر نخست وزیری و نمایندگان کار کرد و پوزیشن هاش هم موجود است اما متاسفانه باید کم کم شهروند بود و برای بدست اوردن پایین ترین کلیرانس امنیتی باید هفت سال پشت سر هم اینجا اقامت داشت. لذا شغل هست، اما برای یه ایرانی خیلی کمه چون بیشتر مشاغل مرتبط در دولت و وزارت خانه ها است مواردی که خدمت دوشتان عرض کردم در مورد نیوزیلند و تا حدودی استرالیا حکم فرماست

Junior Member TriBeCa آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیری

من کاملا در سایت جدیدم لطفا اگر اطلاعی در مورد رشته Global Political economy در مقطع دکترا در کانادا دارید خیلی ممنونم میشم که به من جواب بدین که کدام دانشگاهها خوبن و چه جوری پذیرش میکنن چه حوزه هایی را دوست دارن یا شاید استاد خوبی بشناسین. خلاصه هر اطلاعی داشته باشین لطفا با منم شیر کنین. مخلص همه هم هستم

منظورم دقیقا International Political Economy هست که گاهی هم Global Political Economy بهش میگن.

Junior Member

سلام دوستان خسته نباشید. نیاز داشتم که اگر کسی اطلاعاتی داره و میتونه من رو راهنمایی کنه درباره ی مقطع مستر ترجیحا با فاند و بدون شهریه لطفا برام بنویسین اینجا

من دانشجوی ترم 4 رشته روابط بین الملل در روسیه هستم. میانگین نمراتم از 5 بیشتر از 4 هست. به انگلیسی درس میخونم و مدرک زبان روسی B1 هم دارم. تسلط اندکی به زبان اسپانیایی هم دارم. سابقه کار ژورنالیستی و حضور در یک کنفرانس هم دارم.

به نظر شما کجا و کدوم کشور بهتر است؟

ApplyAbroad Superstar

سلام در انگلستان برای فوق واقعا امکانات زیادی برای فاند وجود ندارد. با اینحال اگر پروپوزال تخقیقی در خصوص برگزیت برای ارشد تحقیقاتی بنویسید و دانشگاههای فعال در این زمینه را نشانه بگیرید ممکن است احتمالی وجود داشته باشد. موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط soheils نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید. نیاز داشتم که اگر کسی اطلاعاتی داره و میتونه من رو راهنمایی کنه درباره ی مقطع مستر ترجیحا با فاند و بدون شهریه لطفا برام بنویسین اینجا

من دانشجوی ترم 4 رشته روابط بین الملل در روسیه هستم. میانگین نمراتم از 5 بیشتر از 4 هست. به انگلیسی درس میخونم و مدرک زبان روسی B1 هم دارم. تسلط اندکی به زبان اسپانیایی هم دارم. سابقه کار ژورنالیستی و حضور در یک کنفرانس هم دارم.

به نظر شما کجا و کدوم کشور بهتر است؟