صفحه 41 از 45 نخستنخست ... 313233343536373839404142434445 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 441

موضوع: رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه

سلام ب همه
    دوستان ي سوال ارشد آمريكا جي آر اي ميخواد؟!

Junior Member

چرا كسي جواب نميده☹️
    واسه اين رشته ميخواد؟! اگه جي آر اي نياز داره جنرال يا سابجكت

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

تا جایی که من دیدم هیچ دپارتمانی سابجکت نمی خواهد و همه جنرال می خواهن. راه حل بهتر از منتظر موندن برای جواب دوستان سر زدن به پیج دپارتمانای مورد نظرتونه

Junior Member

چند تا دانشگاه ك سر زدم فقط نوشته ريكوايرداصلن ننوشته چ نوعيش
    فك كردم شايد دوستان تجربه اي داشتن باشن

سلام دوستان من لیسانس برنامه ریزی شهری از دانشگاه تهران دارم ..معدلم هم خوب نبود .. تافل دارم ..میخواستم سوال کنم برای فوق علوم سیاسی میتونم پذیرش بگیرم ؟

Junior Member

مقاله جالبی در مورد بازار کار رشته های علوم انسان و بطور مشخص علوم سیاسی:
    http://tahsil1.blogfa.com/post/8

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    اگر درست یادم باشه بریتیش کلمبیا یه ارشد یک ساله داره که زده بورس می دم به افراد اما خوب مبلغش به نسبت بورس های دکتری اش کمتره
    شرایطش چیه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

نقل قول نوشته اصلی توسط Lope نمایش پست ها
    شرایطش چیه؟
    خیلی رقابتی هست، معدل فضایی می خواهد و توصیه نامه و اس او پی خیلی خوب
    اما خوب اکثر دانشگاه های کانادا ارشد علوم سیاسی دارن و یه نیمچه بورسی هم می دن

چند توصیه به دوستان
    ۱) فاند ها اکثرا برای دکترا است و معمولا بعد از امتحان جامع شما مشغول به تدریس می شوید (امتحان جامع واقعا سخته)
    ۲) در فوق لیسانس معمولا فاندی نیست و باید خودتون بپردازید(بجر دانشگاهی تاپ ۲۰)
    ۳) جی ار ایی برای دکترا بسیار حایز اهمیته ۳۱۰ به بالا
    ۴) به Sop خیلی توجه می کنند و دنبال کار ها و ایده های نوین هستند(این رو استادم میگفت )
    ۵)در کل زبان خیلی مهم است سر کلاس ما همه نیتو امریکایی بودند و عملا من حرفی برای گفتن نداشتم بسیار سخت است رقابت حتی با تافل ۱۰۰
    ۶) واقعا باید درس خوند روزی ۸ تا ۱۰ ساعت و سیلابس ها سنگین است ِ

۷) هزینه در آمریکا بسیار بالاست بدپون فاند و یا پشتوانه مالی قوی نیایید اینجا چون به مشکل می خورید
    ۸) آینده کاری هم بسیار مبهم است
    این بود تجربیات من امیدوارم کمک تون در تصمیم گیرتون
    نکته) من رشته ام را تغییر دادم جوم دیدم واقعا از پسش نمی اییم. الان دارم بیزینس می خونم بسیار موفق تر هستم

Junior Member

سلام دوستان.. واقعیت میخواستم ببینم برای من امیدی هست که برای کارشناسی از کشور های اروپایی بورس اندکی بگیرم که حداقل کمی هزینه هام تعدیل بشه
    فعالیت فرادرسیم بد نیست ولی همون فعالیت کم یکم به درس و اللخصوص معدلم ضربه زده.. ولی میتونم امسال روی معدل پیش دانشگاهیم تمرکز کنم که انشالله بالا بشه
    18 سالمه(هنوز نشده)
    امسال پیش علوم انسانیم
    سطح زبانم اصلا بد نیست ولی باز برای رسیدن به آیلتس 6.5 یا احیانا بالاتر چند ماهی زمان نیاز دارم
    معدل دیپلمم 17 و خورده ای (معدل دوم و سومم 18 و بد نیست ولی گویا تو دیپلم معدل سال اولم محاسبه میشه که اون یکم داغونه)
    خیلی به علوم سیاسی علاقه و به همون اندازه هم چند ساله راجع بهش مطالعه جدی دارم.. یعنی در سن خودم خیلی شرایط بدی ندارم.. تو همین موضوع کار نویسندگی میکنم (البته نه خیلی عجیب تخصصی).. در همون حدی که مطلب (مطبوعاتی) مینویسم و میفرستم نشریاتی که ممکنه چاپ کنن.. یا با یک دوستی مشترکا یه مقاله علمی پژوهشی تو نشریه دانشکده امنیت ملی چاپ کردیم.. یک کتاب مرتبط هم باز مشترکا با یک عزیزی نوشتم.. کار ویراستاری یک کتاب که باز اونم مرتبط با رشته مورد علاقم هست رو انجام دادم
    دو سال کار مرتبط به رشته مورد علاقم کردم.. از 15 سالگی که بسیج فعالمو گرفتم(البته میدونم این بخش بسیج فعال نباید توی رزومه آورده بشه)
    از طریق بسیج به یکجا معرفی شدم (یک مکان وابسته به ارتش جمهوری اسلامی).. یک سال و خورده ای (نزدیک دو سال) کار سخنرانی برای نوجوان و جوانان و فعالیت های از این قبیل پیرامون رشته مورد علاقم میکردم.. گواهی 2 سال سبقه کارمم اخیرا رفتم گرفتم
    شنیدم فعالیت غیرمرتبط هم به این جهت که نشون میده دانشجو فعاله باید ذکر بشه:
    به هر حال فعالیت غیر مرتبط هم 2 سال عضو یک تیم فوتبال بودم و یک سالم تکواندو کار کردم.. گواهی فوتبالو میتونم بگیرم.. تکواندو هم گواهی تا کمربند سبزو دارم (البته اگه بدرد بخوره)
    تو اوج علاقم به ورزش یک کتاب راجع به فوتبال نوشتم
    عضویت خانه کتاب
    عضویت انجمن اهل قلم
    تو نقد هنری و اللخصوص سینما هم سررشته دارم
    عضو صندوق هنرمندان هستم
    کمی درباره صنعت چاپ هم سررشته دارم و کار ویراستاری دوتا کتاب رو با این موضوع انجام دادم
    یک مدت کار رباتیک هم میکردم.. تو دو دوره مسابقات عضو تیم رباتیک دانشگاه امیرکبیر هم بودم(یعنی با دانشجوها).. یه مقام اولم تو مسابقات جهانی دارم
    نکته اضافی آخر هم اینکه:
    سرمایه هم فقط تا ماهی 1000 دلار میتونم ساپورت بشم (با قیمت دلار الان 3.950)
    ببخشید طولانی شد.. هرجا اضافیه و رزومه حساب نمیشه رو لطف کنید خودتون فاکتور بگیرید
    یک سوال اینکه اوضاع بازار کار اینقدر بحرانی هست که علارغم علاقه شدید کلا پشیون بشم یه رشته دیگه رو برای ادامه تحصیل انتخاب کنن؟ چون برای اقامت بالاخره باید شاغل بشم
    با توجه به بودجه محدود فقط کشورهایی با هزینه تحصیل رایگان میتونم برم (و میدونم که باید زبان اون کشور رو یاد بگیرم).. اگه پیشنهاد کشور خاصی رو دارید ممنون میشم مطرح کنید.. به جهت سهولت در پیدا کردن کار و گرفتن اقامت