صفحه 11 از 45 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 441

موضوع: رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    مثلا کدوم دانشگاه ها این رشته ها رو دارن؟ منظورم دانشگاههایی غیر از دانشگاه مربوط به نیروهای مسلح است. حتی دانشکده روابط بین الملل جان هاپکینز که رشته مطالعات استراتژیک رو داره ، در توضیحات مربوط به این رشنه نوشته که افراد نیروهای مسلح بهترین گزینه برای این رشته اند. بعید میدونم اینجور جاها به ایرانی ها پذیرش بدهند.
    اتفاقا این رشته ها توی آمریکا زیادند، من پایان نامم روی کنترل تسلیحات و بازدارندگی بوده و روی این گرایش ها خیلی تحقیق کردم، ام آی تی یه مرکز مطالعات امنیت داره که روی این مسائل کار می کنن، الان پای پی سی خودم نیستم و گرنه لینک می دادم و عرض می کردم خدمت دوستان. اتفاقا من با یه استاد کینگز کالج و گروه مطالعات جنگش که مکاتبه می کردم گفتم من آمریکا زیاد می رم و اون دپارتمان ها هم بدشون نمی آد این مسائل رو از پرسپکتیو یک ایرانی ببینن. راستی مدرسه ولش جرجر تاون هم قوی روی مسائل امنیتی و استراتژیک کار می کنن. و خودم که با چند دپارتمان توی آمریکا تماس گرفتم خیلی استقبال کردن و قولفاند رو در صورت ارائه ی یه پروپوزال خوب دادن، که خوب بعدا من از آمریکا پشیمون شدم

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    اتفاقا این رشته ها توی آمریکا زیادند، من پایان نامم روی کنترل تسلیحات و بازدارندگی بوده و روی این گرایش ها خیلی تحقیق کردم، ام آی تی یه مرکز مطالعات امنیت داره که روی این مسائل کار می کنن، الان پای پی سی خودم نیستم و گرنه لینک می دادم و عرض می کردم خدمت دوستان. اتفاقا من با یه استاد کینگز کالج و گروه مطالعات جنگش که مکاتبه می کردم گفتم من آمریکا زیاد می رم و اون دپارتمان ها هم بدشون نمی آد این مسائل رو از پرسپکتیو یک ایرانی ببینن. راستی مدرسه ولش جرجر تاون هم قوی روی مسائل امنیتی و استراتژیک کار می کنن. و خودم که با چند دپارتمان توی آمریکا تماس گرفتم خیلی استقبال کردن و قولفاند رو در صورت ارائه ی یه پروپوزال خوب دادن، که خوب بعدا من از آمریکا پشیمون شدم
    من دپارتمان علوم سیاسی حداقل 100 دانشگاه آمریکایی رو به دقت بررسی کردم. این گرایش ها اصلا وجود ندارن. مگر ،همون طور که گفتید برخی دانشگاه ها مراکزی دارن که به مطالعات امنیتی و استراتژیک مربوط میشه. ولی علوم سیاسی چنین گرایش رو نداره. در اکثر دانشگاه ها گرایش های علوم سیاسی به این ترتیب است: International relations , Comparative politics , Methodology, Political theory
    این مباحث هم در چارچوب گرایش IR مطرح میشن.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    من دپارتمان علوم سیاسی حداقل 100 دانشگاه آمریکایی رو به دقت بررسی کردم. این گرایش ها اصلا وجود ندارن. مگر ،همون طور که گفتید برخی دانشگاه ها مراکزی دارن که به مطالعات امنیتی و استراتژیک مربوط میشه. ولی علوم سیاسی چنین گرایش رو نداره. در اکثر دانشگاه ها گرایش های علوم سیاسی به این ترتیب است: International relations , Comparative politics , Methodology, Political theory
    این مباحث هم در چارچوب گرایش IR مطرح میشن.
    بله توی حوزه ی روابط هست این گرایشات، و خوب خوشبختانه چون این مراکز تحقیقاتی رو دارن می تونن سوپرویژن رو برای دانشجویان علاقه مند به این مسائل ارائه کنن.

Banned

میشه شرایط خودتون رو بفرماییدمنظورم اینه که بدونم به چه سطح دانشجویی فول فاند میدند در این نوع گرایشها و رشته ها.
    راستش بیشتر علاقم به این گرایشها به خاط کاربردی بودنشون هست.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    میشه شرایط خودتون رو بفرماییدمنظورم اینه که بدونم به چه سطح دانشجویی فول فاند میدند در این نوع گرایشها و رشته ها.
    راستش بیشتر علاقم به این گرایشها به خاط کاربردی بودنشون هست.
    من فوق علوم سیاسی از آزاد مشهد با معدل 18:20 و فوق مطالعات هند از دانشگاه تهران دارم، لیسانسم ادبیات انگلیسی از دانشگاه فردوسی مشهد، آیلتس 9 دارم اما چون حوصله ی جی ار ای رو ندارم بیخیال آمریکا و کانادایی ها شدم، اونا خیلی موشکافی در مورد شرایط من نکردن اما موضوع مورد نظرم رو که در میون گذاشتم عموما خیلی استقبال می کردن، توی دپارتمان های روابط و علوم سیاسی آمریکا ایرانی کم پیدا می شه و به گفته چند نفر بدشون نمی آد پرسپکتیو چند درس خونده ی ایرانی رو تویه حوزه های مورد مطالعشون بدونن

Banned

من فوق علوم سیاسی از آزاد مشهد با معدل 18:20 و فوق مطالعات هند از دانشگاه تهران دارم، لیسانسم ادبیات انگلیسی از دانشگاه فردوسی مشهد، آیلتس 9 دارم اما چون حوصله ی جی ار ای رو ندارم بیخیال آمریکا و کانادایی ها شدم، اونا خیلی موشکافی در مورد شرایط من نکردن اما موضوع مورد نظرم رو که در میون گذاشتم عموما خیلی استقبال می کردن، توی دپارتمان های روابط و علوم سیاسی آمریکا ایرانی کم پیدا می شه و به گفته چند نفر بدشون نمی آد پرسپکتیو چند درس خونده ی ایرانی رو تویه حوزه های مورد مطالعشون بدونن
    فکر کنم وبلاگتونرو خونده باشم(:
    چون یه وبلاگی میخوندم نویسندش همین شرایط شما رو داشت.
    الان جایی فاند گرفتید برای دکترا؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

فکر کنم وبلاگتونرو خونده باشم(:
    چون یه وبلاگی میخوندم نویسندش همین شرایط شما رو داشت.
    الان جایی فاند گرفتید برای دکترا؟
    من اهل وبلاگ نویسی نیستم، اینجا هم با اینکه خیلی وقته عضوم اما کم پست می کنم.
    من یکم شرایطم اِستیبل نیست فعلا تو شیش و بشم، آمریکا و کانادا و انگلیس کلا فاندم آدم بگیره خیلی دردسر داره، ویزا و میزا و ایناش آدم رو درگیر می کنه.
    من به فکر هند و چین و چند جایه دیگه افتادم فعلا، زندگی توی این کشور هارو با وجود سختی هاشون دوست دارم

Banned

من اهل وبلاگ نویسی نیستم، اینجا هم با اینکه خیلی وقته عضوم اما کم پست می کنم.
    من یکم شرایطم اِستیبل نیست فعلا تو شیش و بشم، آمریکا و کانادا و انگلیس کلا فاندم آدم بگیره خیلی دردسر داره، ویزا و میزا و ایناش آدم رو درگیر می کنه.
    من به فکر هند و چین و چند جایه دیگه افتادم فعلا، زندگی توی این کشور هارو با وجود سختی هاشون دوست دارم
    اتفاقا هند رو من هم دوست دارم خیلی بیشتر از خیلی جاهای دیگه.
    در باره فاند هم دوستان تونستند از دانشگاه های دهلی و جامیا همدرد و یکی دو جای دیگه بورس بگیرند البته گرایششون همین مطالعات هند بود از اونجا هم پست داک رفتند دانشگاه های خوب آمریکا. هرچند بودجه ای که کشورهای هند و ....برای فاند کنار میگذارند بسیار بسیار محدود و کمتر هست نسبت به کشورهایی که گفتیذ.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

اتفاقا هند رو من هم دوست دارم خیلی بیشتر از خیلی جاهای دیگه.
    در باره فاند هم دوستان تونستند از دانشگاه های دهلی و جامیا همدرد و یکی دو جای دیگه بورس بگیرند البته گرایششون همین مطالعات هند بود از اونجا هم پست داک رفتند دانشگاه های خوب آمریکا. هرچند بودجه ای که کشورهای هند و ....برای فاند کنار میگذارند بسیار بسیار محدود و کمتر هست نسبت به کشورهایی که گفتیذ.
    بهترین جا برای رشته های ما توی هند JNU هست که دانشکده مطالعات بین المللش یکی از تکمیل ترین دانشکده های تخصصی هست که من توی دنیا شاید بتونم بگم دیدم، توی مقطع دکترا 6 7 ناحیه رو بصورت مطالعات منطقه ای و کشوری داره، بریتانیا،کانادا و قص...... توی زمینه های دیگه هم مطالعات بین الملل، دیپلماسی و کنترل تسلیحات و کلا گرایشات و انشعابات روابط و علوم سیاسی رو توی مقطع دکترا همشون رو دارند.
    بله مسئله ی فاند هست اما سفارت هند هم یک سری بورس ها داره که به دانشجو هی خواهان تحصیل توی هند اعتا می کنه، تو سایت سفارت برید همون گوشه اش زدن.

سلام
    در رابطه با پذیرش در مقطع کارشناسی علوم سیاسی چه کشوری نسبت به هزینه هاش مورد تایید دوستانه؟