صفحه 16 از 45 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 441

موضوع: رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

Banned

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

نقل قول نوشته اصلی توسط Christacular27 نمایش پست ها
    خواهش می کنم. من به چالش کشیده شدن رو دوست دارم.

من گروه رو انتخاب نکردم. فقط یکی از بچه های تیم پژوهش و ترجمه بودم. خیلی جاها ته ترجمه ها و یا تحقیقام بعد از ذکر منبع نوشتم که به نظر من نظرش معتبر نبوده. اون قسمتایی هم که نوشتم، شامل موسیقی بود که سعی کردم بدون bias باشه از هر جهت. آقای حاج حیدری عمدا منو انتخاب کرد، چون من خودم موسیقی راک و گاهی متال گوش می کردم و می خواستن ماجرا از قلبش دنبال شه. با این وجود، من سعی کردم از تئوری های توطئه دوری کنم؛ نه که توطئه ای نباشه اصلا اما به نظرم بسط دادنش واقعا هوشمندانه نیست. مطمئن هم نیستم که چیزایی که نوشتم عوض نشن یا اصلا به اسم من تموم شن، چون من یه جاهایی از کسایی که اسمشون رو به این چیزای سیاه وصل می کنن، دفاع کردم.

با همه این احوال، شاید من کمی سرم باد داره هنوز که خیلی وقتا چیزی می گم که نباید و برام قابل درکه به مذاق هیچ کدوم از این دو تا قطب خوش نیاد یا به قول شما High Risk حساب بشم. ولی خب سعی می کنم در لفافه صحبت کنم که سر سبزم رو به باد ندم.
    ببینید بحث این چیزا نیست.
    بدون تعارف رشته های ماها طوری نیستند که آدم فکر کنه خب من که کاری به "این چیزا" ندارم. مثلا کسی که تو حوزه فنی کار میکنه شاید بعد از 70-80 سال زندگی کردن گذرش هم به این حوزه ها نخورد اما ما هم علاقه داریم هم رشتمون هست هم متاسفانه دیگه داره یه حالت عمومی به عنوان "شغل" به خودش میگیره که بماند....
    یعنی تمام این مسایل به صورت زنجیروار به همدیگه متصل هستند. انگیزه ماست که میگه چی بنویسید چه پروزه ای رو انجام بدید و برای "چه" این کارها رو بکنید. و تا وقتی به صورت بی پرده و بی تعارف تکلیفمون با خودمون مشخص نباشه نمیتونیم موفقیتی داشته باشیم.
    به قول یکی از استادامون میگفت وقتی جایی میشینید یا کاری میخوایید بکنید توجه داشته باشید حرف شما هم برای هر سیستمی که درش هستید هم برای اطرافیانتون باید نشان از یک اندیشه و انگیزه داشته باشه . مثلا یکی میاد یه چیزی میگه طرف رشتش مثلا دامپزشکیه خب میگن این که سروکارش صبح تا شب با مغز گاو و گوسفنده انتظاری ازش نیست. اما شما وقتی یه چیزی میگید یا میگن چقدر با سواد و فهیمه یا میگن خیلی آدم بیسوادیه. و این میشه عامل توانایی.درآمد.شهرت و ... شما.
    بنده خودم هم توی دانشکده هم توی خونه و هم خیلی جاهای دیگه با صدای بلند اعتقاداتم رو گفتم و میگم و هزینش رو هم میدم. به نظرم من "لیبرال دموکراسی" بهرتین و کامل ترین سیستم برای اداره جوامع بشری هست و حتی اگر روزی روزگاری به هر دلیلی حتی با احتمال 1 درصد از بین بره نباید بشریت انتظار سیستم کامل تری رو داشته باشه بلکه یک دور تسلسل ایجاد میشه و دوره های فرهنگی و تمدنی از نو تکرار میشند تا دوباره میرسه به چرخه فئودالیسم و مارکسیسم بعد هم نهایتا میرسه به همین لیبرال دموکراسی و این یه دوره تسلسل هست. پس دوست دارم تقویت بشه. در نتیجه مثلا اگر همین صدا و سیمای خودمون ماهی 100 میلیون هم بده به من ولی مثلا بتونم در جاهایی مثل bloomberg و eurasiagroup , , forign affairs , و .... با یک دهم این پول کار بگیرم قطعا ترجیح میدم این جاها رو. چون به اندیشه و افکارم نزدیکه. و خوانش داره باهام.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

نقل قول نوشته اصلی توسط Christacular27 نمایش پست ها
    من social policy رو با دکتر آخوندی گذروندم ولی خب تا حدی متوجهم چی می گید. گرچه مطمئن نیستم که مشکل از سیستم آکادمیک امریکا بوده که به اینجا رسیده؛ کشورایی مثل سوئد و دانمارک رفاهشون از اونجا آب می خوره که با bias سیاسی نمی گردونن مملکتشونو.

حالا منتظرم ماه رمضون تموم شه، یه روز برم دانشگاه ببینم امکان اینکه از اساتیدی جز گروه خودمون، استاد راهنما انتخاب کنیم. من خودم خیلی شیفته دکترمشیرزاده و دکترسجادپور شدم. فکرشون بازه.

واعض؟ واعظ زاده منظورتونه؟ ایشون که ماشالا کلمه flexibility توی دیکشنریشون نیست؛ ولی بله چندتا موضوع که narrow down نشدن هست توی ذهنم برای پلن بی
    برای مشاور پایان نامه استاد خارج دانشکده به سختی اجازه می دن و خارج دانشگاه که اصلا راه نداره و راهنما هم که باید حتما از گروه باشه. دکتر مشیرزاده تخصصشون تئوری های روابط بین الملل هست و فکر نکنم بتونید زمینه ی مشترکی باهاشون پیدا کنید در صورتی که اجازه هم بدن.

Banned

برای استاد به نظرم برید یه سر دفتر دکتر نسرین مصفا بزنید. همچنین دکتر بهاره سازمند.

Junior Member Christacular27 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    British Studies | University of Tehran

تکلیفمون با خودمون مشخص نباشه نمیتونیم موفقیتی داشته باشیم.
    به نظرم مشخص بودن تکلیف با خودمون، فرق داره با bias. لزوما دلیل نمی شه چون من سیاست های یه فرد یا ارگان رو قبول ندارم، هر چیزی می گه رو قبول نداشته باشم. به نظر من It's all about compromise. منم غالبا individualist هستم تا جایی که خودش به یه bias تبدیل نشه و از این بابت تکلیفم با خودم روشنه که صرفا به خاطر لیبلی که چیزی داره در موردش نظر ندم. گرچه این ادعا رو هم ندارم که تک تک موارد هستی رو می تونم به تنهایی انلایز کنم.

پس دوست دارم تقویت بشه. در نتیجه مثلا اگر همین صدا و سیمای خودمون ماهی 100 میلیون هم بده به من ولی مثلا بتونم در جاهایی مثل bloomberg و eurasiagroup , , forign affairs , و .... با یک دهم این پول کار بگیرم قطعا ترجیح میدم این جاها رو. چون به اندیشه و افکارم نزدیکه. و خوانش داره باهام.
    بازم من ترجیح می دم به چالش کشیده بشم و در صورت توان تغییری ایجاد کنم. توی این گروه، من به سهم خودم، خیلی سعی کردم که نذارم تیم به بیراهه بره و از این بابت خوشحالم. شاید هنوزم خیلی رویایی فکر می کنم که فکر می کنم می تونم مسیر رودخونه رو تغییر بدم؛ ولی خب برام satisfactory تره تا شنا کردن توی یه رودخونه هم مسیر.

To each his own, right?

برای مشاور پایان نامه استاد خارج دانشکده به سختی اجازه می دن و خارج دانشگاه که اصلا راه نداره و راهنما هم که باید حتما از گروه باشه. دکتر مشیرزاده تخصصشون تئوری های روابط بین الملل هست و فکر نکنم بتونید زمینه ی مشترکی باهاشون پیدا کنید در صورتی که اجازه هم بدن.
    برای استاد به نظرم برید یه سر دفتر دکتر نسرین مصفا بزنید. همچنین دکتر بهاره سازمند.
    Duly noted
    Feeling so blue / Out-of the-blue / Feeling so black / Oh off-the-track
    So vague so lost / A Tear, a frost / Feels so dense / So hard and tense
    Severe, so grave / yet s e d a t e __ s t a i d / Afraid, afraid, afraid, afraid
    June, 2012 © Chris Anders

Junior Member

سلام ، من ارشد رشته ی روابط بین الملل دانشگاه تهرانم.موضوع پایان نامه ام سیاست های هسته ای امریکا و تاثیرش بر رژیم منع اشاعه اس.به نظرتون با این موضوع مشکلی برای اپلای کردن من پیش نمیاد؟! ممنون میشم جواب بدین

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط niyooosha نمایش پست ها
    سلام ، من ارشد رشته ی روابط بین الملل دانشگاه تهرانم.موضوع پایان نامه ام سیاست های هسته ای امریکا و تاثیرش بر رژیم منع اشاعه اس.به نظرتون با این موضوع مشکلی برای اپلای کردن من پیش نمیاد؟! ممنون میشم جواب بدین
    نتیجش چی بوده؟ اگر بیانیه نوشتید که مثلا آمریکا چرا صد بمب انگلیس براش تهدید نیست و یک بمب ایران هست که فاتحه خوندست.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    نتیجش چی بوده؟ اگر بیانیه نوشتید که مثلا آمریکا چرا صد بمب انگلیس براش تهدید نیست و یک بمب ایران هست که فاتحه خوندست.
    نه الراما، من یه پروپوزال برای دانشگاه آلاباما و یکی برای ایندیانا بلومیتگتون با همین تمی که شما می گید نوشتم اما خوب با هایپوتز های مد نظر خودم، استاده شما تلفنم رو گرفت که زنگ بزنه و بیشتر صحبت کنیم در مورد اپلیکشنم و اینا. بعد که گفتم جی.آر.ای ندادم و امسال فارغ نمی شم گفت سال بعد حتما اقدام کن و منتظرم و اینا و اسمت رو دیوار اتاقم حکاکی کردم و اینا:دی (اگر خواستید اسم استادا رو هم در گوشی می گم بهتون)
    بله، اگر اینی که شما می گید رو برای دیوید آلبرایت و ISIS بفرستید باید فاتحه خوند.

هرکار نکنیم بلاخره آمریکاست، دانشگاه امام صادق نیست که اگر کنیه یکی از امام یادت بره ردت کنن تو گزینش و بفرستنت خونه!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    (با اجازه برای یک نکته پرانی در بحث بزرگان):

برای روابط بین الملل و دانشکده های خوب علوم سیاسی بله ولی جاهایی مثل دانشکده های تاریخ و مطالعات خاورمیانه و نظیر اونها در امریکا توسط افراد بعضا خیلی ضد امریکایی dominate شده که ممکنه از این تاپیکها خوششون بیاد (امثال حمید دهباشی در کلمبیا و رشید خلیدی و مریدان مرحوم ادوارد سعید و غیره).

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    (با اجازه برای یک نکته پرانی در بحث بزرگان):

برای روابط بین الملل و دانشکده های خوب علوم سیاسی بله ولی جاهایی مثل دانشکده های تاریخ و مطالعات خاورمیانه و نظیر اونها در امریکا توسط افراد بعضا خیلی ضد امریکایی dominate شده که ممکنه از این تاپیکها خوششون بیاد (امثال حمید دهباشی در کلمبیا و رشید خلیدی و مریدان مرحوم ادوارد سعید و غیره).
    حمید دهباشی رو خوب اومدین. توی همون کلمبیا احتمالا اسپیوک هم خیلی از این تم خوشش بیاد. اما کلا جامعه علمی آمریکا توی این زمینه ها خیلی داینامیک هست. کتاب هایی که امثال جان مرشهایمر و استفات والت به عنوان دو تا از بزرگان این زمینه می تونه نشانه ی خوبی باشه که همه یک طور فکر نمی کنند.

Junior Member

فرضیه ام اینه که سیاست های هسته ای امریکا موجب تقویت رژیم منع اشاعه شده! با این وجود به نظرتون بازم ایرادی بهش وارد میشه؟