صفحه 17 از 45 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 441

موضوع: رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

Banned

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    (با اجازه برای یک نکته پرانی در بحث بزرگان):

برای روابط بین الملل و دانشکده های خوب علوم سیاسی بله ولی جاهایی مثل دانشکده های تاریخ و مطالعات خاورمیانه و نظیر اونها در امریکا توسط افراد بعضا خیلی ضد امریکایی dominate شده که ممکنه از این تاپیکها خوششون بیاد (امثال حمید دهباشی در کلمبیا و رشید خلیدی و مریدان مرحوم ادوارد سعید و غیره).
    اختیار داری شما خودت استادی (:
    درسته. اینم به دلیل ماهیت جداگانه این رشته هاست . چون رشته های مطالعات خاورمیانه و .... در زمینه کار مستشرقین دسته بندی میشه بهتره افراد با تفکرهای گوناگون درش باشند تا فهم عمیق تری از سیستم به دست بیاد ولو اینکه مخالف سرمایه داری یا حتی ضد آمریکایی باشند. اما مثلا همین فرستاده بشه برای امثال مهرزاد بروجردی یا حسین بشیریه میشه همون قسمت اول که گفتید.
    البته در داخل فضای اکادمیک حتی برای رشته هایی بنیانی مثل فلسفه سیاسی هم راه برای کسانی که به سرمایه داری و حتی سیستم ایالات متحده خوشبین نیستند بازه. مثل کرسیهای کمونیست ها در دانشگاه هاروارد. که با وجود اعتراضات فراوان هنوز پاربرجاست. و سیستم حاضر به حذفشون نیست.

Banned

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

نقل قول نوشته اصلی توسط niyooosha نمایش پست ها
    فرضیه ام اینه که سیاست های هسته ای امریکا موجب تقویت رژیم منع اشاعه شده! با این وجود به نظرتون بازم ایرادی بهش وارد میشه؟
    البته حالا که تموم شده. اما اگر سمت مطالعات منطقه ای میرفتید و بررسی مثلا ریسک های سرمایه گذاری سیاسی در مناطق مهم در حال حاضر برای ایالات متحده مثل افغانستان. تاجیکستان و حوزه قفقاز یا حتی مصر به نظرم بیشتر جلب توجه میکرد.
    مثلا سیاستگذاری های فرهنگی در حوزه آسیای میانه و قفقاز یا تقابل اسلام گرایان و سیاستهای لیبرالی دولت رحمان یا بازم مسئله افغانستان که دریایی از راه های نرفته در این قطعه از زمین موجوده. یک فضای بکر برای سیاستگذاری های فرهنگی و حتی سرمایه گذاری های اقتصادی و نیاز به شناخت و تحلیل هر چه بیشتر و بهروز تر و عمیق ترش هست.
    من اگه این پایان نامه رو مینوشتم یه بیت شعر هست اونو روش حتما مینوشتم (

"تیغ دادن در گف زنگی مست به که آید علم را نا کس بدست"
    البته ادامه هم داره اما اصلش همون بیته ادامش هم اینه
    بد گهر را علم و فن اموختن دادن تیغی بدست راهزن
    چون سلاحش هست و عقلش نه ببند دست او را ور نه ارد صد گزند
    اما به صورت کلی بستگی زیادی به استاد و فرد مورد نظر داره.
    مثلا من نمیدونم برای شیکاگو هم فرستادید یا نه اما این موضوعات جذابیتی برای افراد برجسته اونجا مثل "جان مرشایمر" نداره چون اساسا معتقد به کارایی سیستم های فراملیتی و فرا دولتی نیستند و معتقد هستند که این سهم بری دولت ها از قدرت هست که تعاملات بین المللی و روند های بین المللی حالا در هر موردی که باشه رو پیش میبره نه نهاد های بین المللی. این بسته به علایق استاد داره تا حد زیادی .
    اما در مورد رشته ما با این نوع موضوع بحث کلیرنس رو هم از یاد نبرید (:

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

فرضیه ام اینه که سیاست های هسته ای امریکا موجب تقویت رژیم منع اشاعه شده! با این وجود به نظرتون بازم ایرادی بهش وارد میشه؟
    ایراد؟باید برای شما هواپیما خصوصی بفرستند تا ببرنتون اونجا:دی
    جسارتا فضولیم گل کرد،چطور تونستید این رو اثبات کنید؟اصلا اثبات شد؟ (لازم نیست جواب بدید، من پرپوزالم رو دقیقا برعکس این موضوع نوشتم واسه همین برام جالب بود:دی)
    اگر قصد آمریکا رو دارید برید سمت مدرسه فلتچر دانشگاه تافتز که تضمین می کنم از این موضوعتون خیلی خوشون بیاد (البته الان که فکر می کنم می بینم دکترا فکر کنم نداره فلتچر اما..) و در کل برید سمت مدرسه های نزدیک به دی.سی. چون برداشت اونا از فعالیت های ضد گسترشی آمریکا هم راستا با فرضیه های شماست. همون دیوید آلبرایت و دورو وری هاش رو بگردید توشون پیدا می کنید (خود آلبرایت شخصیت آکادمیک نیست البته)

اگرم نمی خواهید برید آمریکا دانشگاه صنعتی نانیانگ سنگاپور هم از اون جاهایست که داره برای خودش اسمی در میاره مخصوصا تو مسائل مطالعات امنیتی و استراتژیک و متاسفانه جی.آر.ای هم می خواهد

Junior Member

البته به این موضوع میشه دو طرفه نگاه کرد و از دو طرف هم اثبات میشه ...من قبل از انتخاب این مسئله رو مد نظر داشتم

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

البته به این موضوع میشه دو طرفه نگاه کرد و از دو طرف هم اثبات میشه ...من قبل از انتخاب این مسئله رو مد نظر داشتم
    مسلما درست می فرمایید. در هر صورت اگر جی.آر.ای رو دادید یا قراره امتحان بدید راهتون به بهشت روابط بین الملل ،آمریکا، هموار تر می شه، و گرنه دانشگاه های خوب دیگه هم توی دنیا هست اما بورساشون محدود تر معمولا و علاقه های پژوهشیشون محدود تر می شه. اما مثلا پذیرش از نورث وسترن مساوی هست با فول فاند، و برای همه ی دکتراهاش.
    اگر معدل کارشناسی و ارشدتوون خوبه دانشگاه ملی استرالیا رو هم نگاهی بندازید. هاروارد استرالیایی هاست و پذیرشش سخت اما مدرسه ی بسیار ارزشمندی هست ( یه استاد ایرانی هم داره که زمانی دانشکده ما، مطالعات جهان، خیلی میومد و رفت و آمد داشت)در کنار دانشگاه سیدنی که مراکز مطالعاتی گسترده و خوبی هم داره.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    مسلما درست می فرمایید. در هر صورت اگر جی.آر.ای رو دادید یا قراره امتحان بدید راهتون به بهشت روابط بین الملل ،آمریکا، هموار تر می شه، و گرنه دانشگاه های خوب دیگه هم توی دنیا هست اما بورساشون محدود تر معمولا و علاقه های پژوهشیشون محدود تر می شه. اما مثلا پذیرش از نورث وسترن مساوی هست با فول فاند، و برای همه ی دکتراهاش.
    اگر معدل کارشناسی و ارشدتوون خوبه دانشگاه ملی استرالیا رو هم نگاهی بندازید. هاروارد استرالیایی هاست و پذیرشش سخت اما مدرسه ی بسیار ارزشمندی هست ( یه استاد ایرانی هم داره که زمانی دانشکده ما، مطالعات جهان، خیلی میومد و رفت و آمد داشت)در کنار دانشگاه سیدنی که مراکز مطالعاتی گسترده و خوبی هم داره.
    اون اسراتیلا توی گرایش علوم سیاسی با گرایش تجارت قوی هست . همون استاد اگر همونی باشه که منم میشناسم و همشهری خود ما هستش در اون گرایش خاص تک بود یعنی اصلا دانشگاه های ایران و خیلی جاهای دیگه گرایش رو ندارند . توی انتخابات مجلس شرکت کرد با اون سوابق 700 تا رای آورد (: .. که البته نشان از درک عمیق عمومی برای اعتماد به افراد داره بعد یکی رقیبش بود مدرک تحصیلیش فوق دیپلم بود و مدیر انفروماتیک ((: وزارت نفت ((((: با اسب پوستر داشت با لباس های محلی پوستر داشت با قطار فشنگ بسته شده به کمر عکس داشت با چند هزار برابر رای ایشون رفت مجلس(:

Junior Member Christacular27 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    British Studies | University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    ایراد؟باید برای شما هواپیما خصوصی بفرستند تا ببرنتون اونجا:دی
    جسارتا فضولیم گل کرد،چطور تونستید این رو اثبات کنید؟اصلا اثبات شد؟ (لازم نیست جواب بدید، من پرپوزالم رو دقیقا برعکس این موضوع نوشتم واسه همین برام جالب بود:دی)
    مثل قضیه خودکفایی و resistance دیگه. به خود این وریا «عدو شود سبب خیر ،اگر خدا خواهد» ))))
    به نظر من که کاملا معنی می ده. خیلی جالبه rhetoric که چه طور می شه یه جمله رو جوری گفت که خوب به نظر بیاد، ولی در لفافه خیلی حرفا داشته باشه.
    من هنوزم بین میلم که منو می بره سمت دو تا موضوع که یکی حول محور سفارت انگلیس و اون یکی وزارت امور خارجه است و عقلم که می گه حالا یه بار یه کمی محتاط باش، موندم... شدیم چوب دو سر طلا مخصوصا سفارت که خیلی دلم می خواد یه نتیجه کاربردی بده به جای 3 صفحه نتیجه گیری. (خیلی رویایی فکر می کنم؟)

با اسب پوستر داشت با لباس های محلی پوستر داشت با قطار فشنگ بسته شده به کمر عکس داشت با چند هزار برابر رای ایشون رفت مجلس(:
    :| شاید حرکت ethnographic انجام داده بوده )))))

آهان راستی به نظرتون من دنبال DELF o DALF هم برم؟ فکر می کنم الان A2 رو راحت بتونم بگیرم. ولی لااقل تا سال بعد مطمئن نیستم برای B1. :-؟
    ویرایش توسط Olympia : August 1st, 2013 در ساعت 02:16 PM دلیل: ادغام
    Feeling so blue / Out-of the-blue / Feeling so black / Oh off-the-track
    So vague so lost / A Tear, a frost / Feels so dense / So hard and tense
    Severe, so grave / yet s e d a t e __ s t a i d / Afraid, afraid, afraid, afraid
    June, 2012 © Chris Anders

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

نقل قول نوشته اصلی توسط Christacular27 نمایش پست ها
    آهان راستی به نظرتون من دنبال DELF o DALF هم برم؟ فکر می کنم الان A2 رو راحت بتونم بگیرم. ولی لااقل تا سال بعد مطمئن نیستم برای B1. :-؟
    اگر قصد آمریکا رو دارید خیلی از برنامه های تاکید به فراگیری زبانی غیر از انگلیسی و زبان مادری دارند پس ضرر نداره آدم داشته باشه.
    در مورد موضوع، من به مدیر گروهم عزیزمون 4 5 تا موضوع دادم که هیچ کدوم رو قبول نکرد یک چیز دیگه گفت که من خوشم اومد و اون رو دارم کار می کنم. اگر موضوع رو به گروه تحمیل کنید فردا اذیتتون می کنن. چپ برین راست بیابن هرجا مشکلی باشه می گن خودتون موضوع رو گفتی حالا برو دنبالش و حلش کن، اما خودشون که بگن حداقلش اینکه اگر مشکلی بعدا پیش اومد خیلی سخت نمی گیرن.

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Christacular27 نمایش پست ها
    در مورد مطالعات بریتانیا اطلاع دقیق ندارم اما برای هر منطقه زبان اونجا رو بهتره بلد باشید. مثلا برای مطالعات خاورمیانه و کشورهای مربوط به آسیا زبان های فارسی. دری.پشت. عربی. عبری خیلی کاربرد داره و نقطه قوت بسیار خوبی محسوب میشه من خودم به صورت موازی دارم دو تا زبان رو کار میکنم.