صفحه 28 از 45 نخستنخست ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 441

موضوع: رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

نقل قول نوشته اصلی توسط amiri_aram نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقتتون بخیر
    من لیسانس ادیان و عرفان از دانشگاه الزهرا با معدل 15.30 و دانشجوی ترم 3 روابط بین الملل علوم تحقیقات هستم که تا الان معدلم 17.60 بوده. خبرنگارم و یک مقاله داخلی دارم و مشغول نوشتن دو مقاله دیگه هستم احتمالا یک کتاب هم شروع کنم . زبانم بد نیست دارم برای تافل می خونم.
    فکر می کنم ibt 90 تا 100 بیارم برای جی آر ای فعلا پیش بینی ندارم. مشغول خواندن زبان فرانسه هم هستم و اگر فرصت بشه برای امتحان a2 شرکت می کنم. تصمیم دارم برای دانشگاه های آمریکا مثل کلمبیا و پنسیلوانیا ( آستین هم مد نظر دارم) اپلای کنم. فکر می کنید شانس قبولیم چقدره؟ اگر پاسخ بدید ممنون می شم..
    تمرکزتونو روی جاهایی بالایی مثل کلمبیا و پن نذارید که بسیار رقابتی هستند و پروفایل اپلایتون باید هیچ نقطه ظعفی نداشته باشه
    اگر جی ار ای تونو وربال و کوانت رو بالای 308 و اینا در مجموع بگیرید و انالتیکالتون هم از 4 پایین تر نباشه به رنگ 15-30 می تونید امیدوار باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

راستی وقتتون رو روی کتاب نذارید، یه مقاله درست و حسابی انگلیسی بنویسید تا هم سطح زبان و تحلیل و دانش تخصصیتون رو نشون بده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SirousFUM نمایش پست ها
    راستی وقتتون رو روی کتاب نذارید، یه مقاله درست و حسابی انگلیسی بنویسید تا هم سطح زبان و تحلیل و دانش تخصصیتون رو نشون بده
    سلام
    ممنونم از پاسخگویی و راهنماییتون.. لطف کردید
    حق با شماست.. کتاب وقت زیادی ازم می گیره فعلا تمرکزم رو گذاشتم رو زبان و مقاله امیدوارم که بتونم خوب پیش برم..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم سیاسی علامه طباطبایی

سلام دوستان عزیز. بنده فوق لیسانس علوم سیاسی دارم سال 85 فرغ التحصیل شدم . فرهنگی هستم . چند وقتی است که مصصم به ادامه تحصیل هستم . می دانم که اول باید زبان انگلیسی را تقویت نمایم. راهنمایی فرمایید برای پیشرفت زبان در حد تافل یا آیلتس چه کار کنم چگونه کلاس بروم و کجا ؟ با چه نوع استادانی؟ کلاس خصوصی و فشرده خوب است یا بد؟ اگر کسی در این مورد خوب کار کرده و نتیجه گرفته است لطفا راهمایی بفرمایید؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

برای این سوالاتتون مراجعه کنید به بخش های دیگه فروم
    به علاوه ب اینکه در این باره 1000 صفحه مطلب در همین سایت موجود است، یکم بگردید پیدا می کنید

Junior Member

سلام بچه ها وقت همگی بخیر... میدونم سوالام راجع به اپلای کردن نیست اما هیچ جا آدمایی با اطلاعات شما پیدا نکردم.... خواهش میکنم اگه براتون مقدوره به سوالام جواب بدید چون واقعا تو شرایطی هستم که به جواب سوالام احتیاج دارم..
    1-من دانشجوی ترم 6 ادبیات انگلیسی دانشگاه علامه هستم... زبانم خوبه و مشکلی ندارم. میخوام برای ارشد تغییر رشته بدم و رشته روابط بین الملل رو انتخاب کنم. میخواستم نظرتون رو بپرسم... برای یک خانم جای پیشرفتی داره؟؟
    2-به نظرتون کدوم دانشگاه در تهران برای این رشته خوبه؟؟ اطلاعاتی راجع به دانشکده وزارت امور خاجه دارید؟
    3-اگه بخوام حضوری برای تحقیق برم به کدوم دانشکده سر بزنم؟؟ دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران یا دانشکده مطالعات جهان؟؟ ( چون بعضی از استادام میگفتن برو علوم سیاسی تحقیق کن بعضیا میگفتن مطالعات جهان . من گیج شدم) توی کدوم دانشکده کسی پیدا میشه که بتونه 20 دقیقه به سوالات متداول من جواب بده....لطفا لطفا لطفا جوابمو بدید ممنونم خیلی تلاش کردم به بعضی ها پیام خصوصی بدم اما ارسال نمیشد....

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

۱در روابط بین الملل هم تیوری های فمنیستی وجود داره و خوب شاید برای شما جالب باشه، اگر واقعا به روابط علاقه دارید جای پیشرفت هم هست، یکی از بهترین استادای روابط، خانم دکتر مشیرزاده هستند و خانم هستن و بسیار شناخته شده و قدر هستن تو زمینه ی خودشون
    ۲ تهران علامه شهید بهشتی و بعد اینا تربیت مدرس خوب هستن، دانشکده ی روابط وزارت خارجه هم عالیه اگر بتونید رتبه ی خوبی بیارید ‌ از مصاحبش قبول بشید
    ۳ دانشکده ی مطالعات جهان بین رشته ای هست و در گروه هاش شما می تونید روی روابط بین الملل، دین پژوهی، جامعه شناسی و فلسفه و اندیشه ی سیاسی کار کنید اما اگر می خواهید صرف روابط بین الملل بخونید باید برید حقوق و علوم سیاسی، برای سوال جواب هم شانستون رو با دانشجو ها امتحان کنید، اساتید مخصوصا در حقوق و علوم سیاسی خیلی حوصله و وقت این کار رو ندارن

یه نصیحت هم اینکه اگر قصد خوندن ارشد و بعد اپلای برای دکترا ر‌ دارید جای داخل برید همین ارشد رو در کشور دیگه ای مثل چین بخونید ‌ اونوقت خواهید دید موقعیت های بیشتری برای اپلای و شانس بورس بیشتری به دشت خواهید اورد

Junior Member

خیلی خیلی ممنونم لطف کردید اگه باز هم از دانشکده وزارت امور خارجه اطلاعاتی داشتید ممنون میشم در اختیارم قرار بدید. خیلی لطف کردید

سلام سلام
    اول اینکه این دوستایی که پیام خصوصی میدن مرحمت کنن صندوقشون رو خالی کنن که پاسخ ها بهشون برسه.
    دوم من با دانشگاه وزارت خارجه خیلی موافق نیستم یه سری خوبی داره واون اینه که در طول دوره زبان باید یاد بگیرین که عالیه. از طرف دیگه مصاحبه و غیره داره که اون هم جای خودش. در پایان هم هیچ تضمینی وجود نداره که شما به استخدام در بیاین. تازه کار تو وزارت خارجه اصلا اسان نیست و مشکلات خودشو داره.
    سوم، من با دوستمون کلا موافقم که برای ادامه تحصیل از فوق بیان خارج از کشور ولی فاندش سخته . برای دکتری اگه رزومه خوب باشه میشه رو فاند حساب کرد( هر چند اصلا با دانشکدهای فنی قابل مقایسه نیست هم تعداد فاند ها هم رقمش).
    چهارم، سیستم امریکا کلا با ایران متفاوته اینجا همش دنبال دانش کاربردی هستن باید به طور وسیع با تحقیق های کمی آشنا باشین اینجا نود درصد کمی کارن.
    شاد باشید

Junior Member

سلام
    وقتتون بخیر
    دوستانی که در این رشته ها پذیرش گرفتن، آیا با اساتید مکاتبه داشتند؟ اینکه گفته می شه ارتباط با اساتید در این رشته ها (علوم انسانی) تاثیری و اهمیتی در پذیرش نداره درسته؟