صفحه 32 از 45 نخستنخست ... 222324252627282930313233343536373839404142 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 441

موضوع: رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

نقل قول نوشته اصلی توسط samirasaeed نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز من دانشگاه تهران ارشد روابط بین الملل رو به صورت مجازی و بدون پایان نامه میخونم تا اینجا هم معدل 18 به بالا داشتم میشه لطفا راهنماییم کنید ایا مدرکم با شرایطی که داره میتونه برای من شانسی به همراه داشته باشه که بتونم برای دکترا به خارج از کشور برم ضمنا برای تافل هم دارم سخت تلاش میکنم که نمره خوبی بیارم به دنبال مقاله هم هستم لیسانسم هم غیر مرتبط بوده هر کدوم از عزیزان اگه نظری دارند ممنون میشم کمکم کنند تا بتونم هر چه زودتر به نتیجه برسم لطفا راهنمایی بفرمایید
    سلام دوست عزیز!

شما قبل از اپلای کردن برای هر دانشگاهی باید از اون دانشگاه بپرسید مدرک شما را ارزشیابی می کنند یا خیر! اگر برای امریکا میخواهید اقدام در درجه اول دنبال جی ار ایی باشید . سپس دنبال مقاله و....

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من امسال کنکوری هستم و مطمئن هستم که علوم سیاسی دانشگاه تهران قبول میشم
    باتوجه به اینکه من علاقه ی شدیدی به مقوله ی سیاست دارم دوست دارم که در این رشته تحصیل کنم
    اما چند تا سوال دارم:
    1- پیشنهاد میکنید که این رشته رو بخونم؟ و برای کارشناسی ارشد و دکترا در نظردارم که روابط بین الملل بخونم
    2- خیلیا میگن چون که کورد هستی و سنی برات محدودیت ایجاد میشه همچین چیزی صحت داره؟
    3-وضعیت زبان انگلیسی من خوبه حداقل برای این سن و سال به طوری که میتونم در آیلتس 5-6 میگیرم میتونم از الان روی یه بورس با حمایت مالی حساب باز کنم؟
    در کل خوشحال میشم اطلاعاتی بهم بدید که چیکار کنم
    اگه سوالم رو در تاپیک اشتباهی عنوان کردم عذر خواهی میکنم

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

1. اگر این رشته رو دوست داری بخون, ببین علاقه داری یا نه
    2.محدودیت که هست, خیلی روی وزارت خارجه نمی شه حساب کرد پس ببین کضع تو جاههی دیگه چجوریه چون دیپلمات های قدیم اقازاده دخترخانوماشون تو صف استخدامن و نوبت به من و شما نمی رسه, پس ببیت وضع تو روزنامه ها و جاههی دیگه چجوریه.
    3. از الان ذو زبانت کار کن تا بعدا اگر خواستی برای ارشد بری از ایران به مشکل نخوری و یک هفته ای بتونی نمره ی مورد نظرت رو بگیری

Junior Member

در رشته های دانشگاهی چون علوم سیاسی، روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای داشتن پارتی و معرف برای پیدا کردن کار بسیار ضروری میباشد. اساسا امکان ندارد شما بدون پارتی یا سفارش بتوانید شغلی پیدا کنید، البته پارتی بازی فقط منحصر به ایران نمیباشد و کشورهای خارجی نیز فرقی با ایران ندارند.
    حتی برای چاپ یک مقاله ساده در بسیاری از سایتهای خبری- تحلیلی داخلی و خارجی درصورت نداشتن پارتی و معرف تقریبا امکان چاپ مقاله شما محال میباشد.

Junior Member

سلام. من دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی شیراز هستم. میخوام بدونم واسه گرفتن پذیرش و فاند خوب از دانشگاه های برتر امریکا چه نمره تافلی خوبه؟ معدل چطور؟ چند تا مقاله آی اس آی داشته باشم خوبه؟ اصلن منی ک دانشجوی شیراز بودم منطقیه بخوام به دانشگاه های برتر آمریکا فکر کنم؟ میدونم سوالاتم کلیه اما اطلاعاتش برام خیلی مهمه لطفن هر کس اطلاعات خوبی داره در اختیارم بذاره. ممنونم

Junior Member

رشته علوم سیاسی نیازمند زبان انگلیسی بسیار قوی میباشد، زیرا شما برای نوشتن مقاله، سخنرانی و شرکت در سمینارهای تخصصی در آمریکا باید تسلط بسیار خوبی بر زبان انگلیسی داشته باشید که البته نیازمند تمرین و تلاش زیاد میباشد تا سطح زبان انگلیسی خود را ارتقا داده و ضمن موفقیت در آزمون تافل، پس از اخذ ویزا و سفر به آمریکا به مشکلی بر نخورید.
    اصولا تحصیل در مقطع دکتری را توصیه نمیکنم به نظرم وقت تلف کردن میباشد آنهم در آمریکا، تجربه این چند سال اخیر به من ثابت کرده است که در این رشته حرف اول و آخر را پارتی و معرف میزند و بقیه مسائل مهم نیست البته به غیر از زبان انگلیسی.
    فرصتهای مطالعاتی کوتاه مدت بسیار بهتر از ادامه تحصیل در مقطع دکتری میباشد زیرا شما میتوانید با شرکت در این دوره ها اقدام به شبکه سازی و پیدا کردن لینکهای جدید کنید، این لینکهای که همان معرف یا پارتی شما میباشد میتواند به شما برای پیدا کردن کار در یک مرکز تحقیقاتی یا دانشگاهی بسیار کمک کند. پس در واقع دوره کوتاه مدت میتواند سکوی پرتاب شما برای زندگی و کار در آمریکا باشد با شرایطی بسیار بهتر از تحصیل در دانشگاه برای دوره دکترا.

دوستان عزیز ازشرایط پذیرش برای این رشته ها در ترکیه اطلاعاتی دارید اگر بله لطفا راهنمایی کنید ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

بهترین دانشگاه برای علوم سیاسی روابط بین الملل به نظر حقیر در ترکیه دانشگاه بغازیچی می باشد که متاسفانه جی.ار.ای می خواهد و پذیرشش سخته گویا حتی برای ارشد

سلام دوستان من لیسانس مهندسی دارم ولی میخوام تغییر رشته بدم و خیلی دوست دارم در وزارت امور خارجه کار کنم( خواهشا در مورد اینکه پارتی میخواد نظر ندن دوستان ) ولی نمیدونم چی باید بخونم. یعنی من باید علوم سیاسی بخونم یا روابط بین الملل یا رشته ای دیگر. سفرا بیشتر چی میخونند؟ اگه سوالم کلی هست ببخشید.

Junior Member saeid6699 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Phd of International Law

سفرا يه چند واحد پارتيولوژي .لابي لوژي،رابطه لوژي ميخونن..بينشون ميتونيد از مهندسي كشاورزي پيدا كنيد تا مهندسي نرم افزار و علوم قران و حديث و ساير موارد..شما كانكشن داشته باشي با همين مهندسي هم ميتوني اگه هم نداشته باشي از خود دانشكده روابط بين الملل وزارت خارجه دكترا بگيري نميتوني هيچكاري انجام بدي..