صفحه 33 از 45 نخستنخست ... 232425262728293031323334353637383940414243 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 321 تا 330 , از مجموع 441

موضوع: رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

سلام
    اگر بحث پارتی را بزاریم کنار 2 ساله پذیرش داره در اکثر رشته ها تخصصی میشه.مثل روانشناسی علوم سیاسی و حقوق.اسفند سال پیش استخدام زده بود برای وزارت خارجه ارشد می خواست.فقط لیسانس مرتبط پذبرفته می شد.پس کسی که ارشد روابط داره و لیسانس غطر مرتبط دیگه نمی تونه استخدام شه.

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedelon نمایش پست ها
    سلام دوستان من لیسانس مهندسی دارم ولی میخوام تغییر رشته بدم و خیلی دوست دارم در وزارت امور خارجه کار کنم( خواهشا در مورد اینکه پارتی میخواد نظر ندن دوستان ) ولی نمیدونم چی باید بخونم. یعنی من باید علوم سیاسی بخونم یا روابط بین الملل یا رشته ای دیگر. سفرا بیشتر چی میخونند؟ اگه سوالم کلی هست ببخشید.
    "You got a dream, You gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want something, go get it. Period." -Will Smith

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

ممنون. اره شنیدم که باید پایان نامه مرتبط داشته باشید. من مشکلی برای خوندن ندارم فقط میخوام ببینم من با توجه به علاقه ام باید چی بخونم. من علاقه دارم زمینه کاریم ( بدون توجه به پارتی ) عین سفرا باشه و در بهترین حالت نماینده سازمان ملل بشم. در این موارد من باید چی بخونم ؟ میدونم که در وزارت خارجه همه جور رشته ای هست ولی کلا کدام گرایشات به این فیلد کاری نزدیکتره؟ ممنونم

پایان نامه مرتبط نه دوست عزیز! کارشناسی مرتبط.کسی که عمران خونده کارشناسی بعد رفته ارشد علوم سیاسی خونده یا روابط بین الملل به عتوان دیپلمات نمی تونه استخدام شه.تو شرایط استخدامی امسال نوشته شده بود.سفیر شدن و نماینده شدن به نزدیکی شما به حکومت بستگی داره نه شابستگی شما.این سمت هایی که گفتید شدیدا پارتی می خواد در حد کلان.از 3 رشته میشه اقدام کرد.علوم سیاسی و روابط بین الملل و حقوق.ببین سلیقه به کدم می خوره.

ممنون. اره شنیدم که باید پایان نامه مرتبط داشته باشید. من مشکلی برای خوندن ندارم فقط میخوام ببینم من با توجه به علاقه ام باید چی بخونم. من علاقه دارم زمینه کاریم ( بدون توجه به پارتی ) عین سفرا باشه و در بهترین حالت نماینده سازمان ملل بشم. در این موارد من باید چی بخونم ؟ میدونم که در وزارت خارجه همه جور رشته ای هست ولی کلا کدام گرایشات به این فیلد کاری نزدیکتره؟ ممنونم
    "You got a dream, You gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want something, go get it. Period." -Will Smith

ممنون دوست عزیز. بله منظورم از پایان نامه همون کارشناسی مرتبط بود. برای اینکه دقیقا متوجه بشم زمینه کاری علوم سیاسی و روابط بین الملل چه تفاوتی دارند ، شما میتونید یه راهنمایی بکنید یا اینکه از کجا میتونم اطلاعات کسب کنم؟ حقوق باید گرایشات چی خونده بشه؟ و اینکه با لیسانس غیر مرتبط میشه پذیرش گرفت؟ من از کسی که خارجه پرسیدم گفتند فاند به رشته های علوم انسانی کم میدن درسته؟ با تشکر

منابع به انگلیسی ریخته فقط یاید بری بگردی.یه راهنمایی برید صفحات دیپلمات ها سفیران پژوهشگران رئیس جمهورا ببینید چی خوندند.جالبه مثلا آمانو حقوق بین الملل خونده فکر کنم.موگرینی علوم سیاسی خونده با تز دین و سیاست در اسلام همچین چیزی.کمکت می کنه.

ممنون دوست عزیز. بله منظورم از پایان نامه همون کارشناسی مرتبط بود. برای اینکه دقیقا متوجه بشم زمینه کاری علوم سیاسی و روابط بین الملل چه تفاوتی دارند ، شما میتونید یه راهنمایی بکنید یا اینکه از کجا میتونم اطلاعات کسب کنم؟ حقوق باید گرایشات چی خونده بشه؟ و اینکه با لیسانس غیر مرتبط میشه پذیرش گرفت؟ من از کسی که خارجه پرسیدم گفتند فاند به رشته های علوم انسانی کم میدن درسته؟ با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم سیاسی

من پیاما رو خونم میگفتند برا دانشگاه های خارج کشور زبان اولیته که من ضعیفم....مقاله که نگو اصلا نمیدونم چی ب چیه چ جوری باید بنویسم از کجاشروع کنم
    یکی بگه مقاله رو چ جوری بنویسیم

سلام دوستان عزیز یک سوال خیلی مهم داشتم برای ارشد روابط بین الملل از بین دانشگاههای اصفهان مشهد رشت بابلسر و بین المللی قزوین کدوم یکی بهتر هست برای ادامه تحصیل منظورم اینه که از کدوم یک از این دانشگاهها اگه فارغ التحصیل شده باشیم شانس پذیرش بیشتری از دانشگاههای خارج از کشور داریم من امسال قبول شدم و برای دانشگاه علامه و خوارزمی تهران خیلی نزدیکم اما احتمالش هست قبول نشم میخام بدونم کدوم یکی از دانشگاههای که نام بردم در شهرهایی غیر از تهران بهتره لطفا لطفا لطفا زود راهنماییم کنید برای انتخاب رشته زیاد وقت نمونده

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

بستگی داره دانشگاهی که می خواهید اپلای کنید توی رشته ی شما قبلا ایرانی داشته یا نه و این که از کدوم دانشگاه بوده؛ اما در کل خیلی فرقی نمی کنه، چون ایرانی که توی رشته های ما اقدام می کنن برای خارج خیلی کمن و شاید اکثر دپارتمان های معروف اون طرف حتی دانشگاه تهران رو هم نشناسند کیفیت اساتید و گروه روابط اش رو دیگه چه برسه به بابلسر و قزوین

Banned

به عنوان کسی که 5 سال آزگار در این رشه عمر تلف کرد! در دانشگاه تهران و دانشکده وزارت خارجه اکیدا توصیه میکنم سمت این رشته نرید
    پیرم در اومد تا در در بیام از این رشته! راضی کردن خانواده دانشکده تعهدات حتی ساتخدامی که به وزارت خارجه داشتیم و هزار و یک مشکل دیگر! اتفاقا بخش جذبمون هم بخش دیپلماتیک بود نه اداری!
    اما چرا؟
    بر خلاف چیزی که برخی اساتید علوم انسانی در داخل میگن باور کنید هم
    میزان درامد
    هم بازار کار
    هم بحث پرستیژ اجتماعی
    در تمام دنیا از کرانه های باختری ایالات متحده! تا شاخ آفریقا! تا ایران! همینه که توی ایران هست بلکه بدتر! چرا؟ چون شما توی ایران بالاخره دو نفرو میشناسید زبا مادریتونه و ...... ولی مثلا همون حد اعلای این رشته آمریکا رو در نظر بگیریم که با وجود قدمت کمتر در در گرایش پر طرفدار روابط بین الملل ولی غنی تر از سایرین شما باید با افراد نیتیو بزرگ شده در آمریکا با زبان مادری انگلیسی صحبت کنید! این یعنی وارد بازیی شدید که از قبل باختید! توی دو حوزه با امریکایی ها در نیفتید چیزی که نیاز به زبان داره + چیزی که نیاز به چهره داره! در هردوی این زمینه ها وارد بازی از پیش باخته شدید هرکی با هر سطح زبان و تیپ و قیافه ای میخاوهید باشید!
    عزیزان من فورا مثلا ولی نصر و علی آلفونه(التبه کمتر آمریکاست) و ایکس و ایگرگ رو نزنید اونها مناسبات خانوادگی قوی داشتند از بچگی همونجاها بزرگ شدند و خیلی فاکتورهای دیگر که اینجا نمیشه نوشت!
    در مورد بازار کار:
    بازار کار برای این رشته ها نهایت و انتها و منتهایش تدریس و کار اکادمیک هست! حالا بفرمایید این همه فارغ التحصیل مگر هر دانشگاه چند نفر استاد میخواهد؟ من رزومه یک استادی میخواندم در یک دانشگاه درجه 4-5 آمریکا که نوشته بود به بیش از 700 جا ایمیل زدم تا چند جا اینرتر ویو شدم!!!
    تعداد زیاد فارغ التحصیلان این رشته در کنار وضعیت وخیم اقتصادی فعلی دنیا باز هم امکان کار پیدا کردن رو کاهش میده. در موارد متعدد شما مجبور میشید یا به کاری غیر مرتبط تن بدید یا نهایتا چمدان رو ببنیدی برگردید ایران که این فکرشم برای من محالات بود! یعنی برگشتن به نقطه صفر!
    موضوع درامد هم همینگونه هست . درآمد حاصله رو به هیچ عنوان (در صورت پیدا کردن کار) با رشته های مهندس یو صنعتی و پزشکی و ..... مقایسه نفرمایید که قیاسی است اشتباه!

Banned

سلام دوستان من لیسانس مهندسی دارم ولی میخوام تغییر رشته بدم و خیلی دوست دارم در وزارت امور خارجه کار کنم( خواهشا در مورد اینکه پارتی میخواد نظر ندن دوستان ) ولی نمیدونم چی باید بخونم. یعنی من باید علوم سیاسی بخونم یا روابط بین الملل یا رشته ای دیگر. سفرا بیشتر چی میخونند؟ اگه سوالم کلی هست ببخشید.
    نه اتفاقا بیا تا من کلی از بچه ها رو نشونت بدم توی دانشکده هستن تهرانم درست نمیشناسن چه برسه به پارتی داشتن! البته پارتی موثره قطعا ولی اونطوری نیست که اگر پارتی نداشته باشی هیچ شانسی نداشته باشی.
    دانشکده یه زمانی ابهت داشت! ما که بورسیه رسمی بودیم! ول کردیم کندیم رفتیم دنبال رشته دیگه شماها با چه امدیدی دارید بحث دانشکده رو میکنید؟ بحث استخدامی کنسل نیست اما نهایتا طبق گفته دکتر شیخ الاسلامی رییس دانشکده و دستیار آقای ظریف نهایتا 3% جذب در ورودی های جدید اتفاق میفته! دیگه اینجا اون نقشی که گفتی نظر ندن دوستان پررنگ میشه! و اتفاقا باید نظر بدن!
    سفرا شلغم پاک کنی هم بخوانند سفیر میشوند1 سفیر شدن هیچ ربطی به تحصیلات شما نداره!
    سفیر ایران در هند مهندس عمران بود
    سفیر ایران در روسیه مهندس برق
    سفیر ایران در آلمان مهندس مکانیک
    معاون وزیر خارجه داروساز
    وزیز خارجه پزشک
    معاون دیگر وزیر مهندس عمران
    بیا توی زوارت خونه ببینم به اندازه 10-15 نفر بیشتر دانش اموخته حرفه ای این رشته ها رو پیدا میکنی؟
    سفیر شدن ربط به رابطه حضرتعالی با شخص رییس جمهور داره! شخص رییس جمهور بعدش مقامات ارشد نظام! که تایید بکنند و توصیه بکنند!
    در ضمن سفیر و دیپلمات شدن! میدونی شبیه چیه؟ ی لباسای چرمی هست بیرون برق میزنه جذاب میکنه این مانکن و مدلا رو! خب؟! از داخل میسوزونه! داغ میکنه! بیرونش مردمو میسوزنه داخلش خودشونو! اینا دقیاق همینطوریه. من یکی فکر محدودیتاش دیوونم میکرد!
    برفرض محال یک درصدم ادامه میدادم قطعا کار دیپلماتیک نمیکردم! بچه های دیپلمات ها یی که من میشناسم بدبختا یه رشته درست حسابی نتونستن بخونن! هرچی خوندن نصفه نیمه رها شده مدت ماموریت پدرشون تموم شده!