صفحه 36 از 45 نخستنخست ... 2627282930313233343536373839404142434445 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 351 تا 360 , از مجموع 441

موضوع: رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

نقل قول نوشته اصلی توسط M_JD نمایش پست ها
    سلام بر هم رشته های عزیز
    برای پذیرش در مقطع دکترا برای امریکا ایا باید طرح پژوهشی داشت ؟
    دوستانی که اطلاعات موثقی دارند می توند توضیح بدهند که اصولا دکترای علوم سیاسی در امریکا به چه صورت است ؟ ایا باید مثل فرانسه بر روی یگ پروژه ی خاصی کار کرد و یا مثل ایران می مونه
    سلام من نه امریکا درس می خونم و نه براش اقدام کردم اما می دونم که پروپوزال داشتن خیلی مهمه چون شاید شما بعد دو سال واحد پاس کردن دیگه نخواهی روی اون موضوع کار کنی اما سمت و سوی کلیت مشخص می شه و دپارتمان ها معمولا کسایی رو بر می دارن که غیر از پرونده ی خوب فیت هم باشه با اساتید از لحاظ پژوهشی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

سلام بر هم رشته های عزیز
    برای پذیرش در مقطع دکترا برای امریکا ایا باید طرح پژوهشی داشت ؟
    دوستانی که اطلاعات موثقی دارند می توند توضیح بدهند که اصولا دکترای علوم سیاسی در امریکا به چه صورت است ؟ ایا باید مثل فرانسه بر روی یگ پروژه ی خاصی کار کرد و یا مثل ایران می مونه

سلام دوست عزیز
    برای امریکا شما استاد پیدا میکنید که زمینه تحقیقاتیش با علایق شما بخونه و ازمون های جی ار ای و تافل رو میدی و....اپلای میکنی اگه پذیرش گرفتی میری اونجا و واحد هایی رو پاس میکنی و البته پروژه تحقیقاتی دکترا رو انجام میدی. اما کشورهای اروپایی معمولا پوزیشن هایی دارند که شما برای اپلای حتما باید پروپوزال بنویسی. باز هم ممکنه دانشگاه هایی باشند که پروپوزال نخواند در اروپا. در مورد کشورها و دانشگاه های مختلف نمیشه نسخه یکسان پیچید. شما باید دانشگاه های مورد علاقه تون رو سرچ کنید. هر کجا ممکنه ریکوایرمنت های متفاوت داشته باشه. به هرحال این چیز کلی بود که من گفتم. موفق باشید

Junior Member

[QUOTE=SirousFUM;2314628]سلام من نه امریکا درس می خونم و نه براش اقدام کردم اما می دونم که پروپوزال داشتن خیلی مهمه چون شاید شما بعد دو سال واحد پاس کردن دیگه نخواهی روی اون موضوع کار کنی اما سمت و سوی کلیت مشخص می شه و دپارتمان ها معمولا کسایی رو بر می دارن که غیر از پرونده ی خوب فیت هم باشه با اساتید از لحاظ پژوهشی

ممونم از راهنمایی ، تشکر

Junior Member

سلام خیلی ممنون از راهنمایی شما ، لطف کردید ، یه چند تا سئوال دیگه هم دارم
    یک : چه طور میشه اساتیدی رو پیدا کرد که زمبنه تحقیقاتشون با علایق من یکسان باشه ؟ فرض کنید من علاقه دارم بر روی احزاب در دوران اطلاحات کار کنم ایا باید بگردم استاد های رو پیدا کنم که در زمینه ایران بعد از انقلاب فعالیت پژوهشی دارند ؟ یا باید دنیال اساتیدی باشم که در مورد خاورمیانه کار می کنند . و اصولا چه طور پیداشون کنم ؟؟ فرض کنید استادی هست در امریکا که دقیقا دنبال همین کار پژوهشیه چه طور باید استاد پیدا کرد ؟
    دو : حتما مستحضر هستید که یک سری از دانشگاهها در مقطع دکترا در امریکا جی ار ای نمی خوان و ایلیس هم قبول می کنند ، نظر شما و بقیه دوستان در مورد این دانشگاهها چیه ؟
    سه : فرض کنید که بنده از یک دانشگاه دست چندم تونستم پذیرش بگیرم و وارد امریکا شم ، ایا این امکان وجود داره که بعدا به فرض به دست اوردن شایستگی بتونم به دانشگاه بهتری با رنگینگ بالاتر جا به جا شم ؟
    چهار : پروژه تحقیقاتی دکترا که اشاره کردید منظورتون چی هست ؟ همون پایان نامه یا پروپزالی که خودم در ابتدا ارائه دادم ؟
    ممنون

Junior Member

سلام خیلی ممنون از راهنمایی شما ، لطف کردید ، یه چند تا سئوال دیگه هم دارم
    یک : چه طور میشه اساتیدی رو پیدا کرد که زمبنه تحقیقاتشون با علایق من یکسان باشه ؟ فرض کنید من علاقه دارم بر روی احزاب در دوران اطلاحات کار کنم ایا باید بگردم استاد های رو پیدا کنم که در زمینه ایران بعد از انقلاب فعالیت پژوهشی دارند ؟ یا باید دنیال اساتیدی باشم که در مورد خاورمیانه کار می کنند . و اصولا چه طور پیداشون کنم ؟؟ فرض کنید استادی هست در امریکا که دقیقا دنبال همین کار پژوهشیه چه طور باید استاد پیدا کرد ؟
    دو : حتما مستحضر هستید که یک سری از دانشگاهها در مقطع دکترا در امریکا جی ار ای نمی خوان و ایلیس هم قبول می کنند ، نظر شما و بقیه دوستان در مورد این دانشگاهها چیه ؟
    سه : فرض کنید که بنده از یک دانشگاه دست چندم تونستم پذیرش بگیرم و وارد امریکا شم ، ایا این امکان وجود داره که بعدا به فرض به دست اوردن شایستگی بتونم به دانشگاه بهتری با رنگینگ بالاتر جا به جا شم ؟
    چهار : پروژه تحقیقاتی دکترا که اشاره کردید منظورتون چی هست ؟ همون پایان نامه یا پروپزالی که خودم در ابتدا ارائه دادم ؟
    ممنون

در مورد سوال اول:
    موضوع وتم باید کلی تر باشه. مثلا استادی که در زمینه احزاب پژوهش داشته یا سیاست ها در خاورمیانه ، ایران و...شما باید اول در سایت دانشگاه مورد نظر در دپارتمان رشته ای که می خواهید پروفایل اساتید رو بخونید. رزومه ان ها رو ببینید. مقالات انها رو نگاه کنید. این کار زمان بری هست ولی راه مناسبیه. راه دیگه هم اینکه عنوان موضوعات مورد علاقه رو سرچ کنید ببینید چه کسانی در موردش کتاب و مقاله نوشتند و در مورد ان ها سرچ کنید. این راه هایی بود که به نظر من میرسه ممکنه باز راه های دیگه هم باشه
    2. در مورد این سوال اطلاعی ندارم . میدونم که ایلتس رو قبول دارند ولی جی ار ای رو تا اونجا که اطلاع دارم اکثرشون برای دکترا میخواند. باز تحقیق کنید
    3. در مورد این سوال اطلاع ندارم
    4. متوجه سوال نشدم. دوستان مطلع راهنمایی کنند بهتره

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

تا اونجای که حقیر دیدم امریکا کلا دو تا دانشگاهش برای دکترای علوم سیاسی جی.ار.ای نمی خواهن که یکیش دانشگاه ایالتی ایداهو هست که دکتری اش هم نوعش فرق داره(پی.اچ.دی نیست و دی.ای می ده) و بسیار بی پولن و من خودم شخصا توصیه نمی کنم کسی ، و همچنین دانشگاه هاوایی در مانواا هم جی.ار.ای نمی خواهد که به نسبت قبلی دانشگاه بهتریه و یه نیم چه فاندایی می ده.
    اگر کسی از دوستان از جای دیگه ای خبر داره بگه

Junior Member

بله دوستان ، در مورد جی ار ای حق با شما عزیزانه و من اشتباه می کردم ، گویا دانشگاههای که
    جی.ار.ای نمی خواهند به تعداد انگشتان یک دست هم نیست . البته من یه مورد دیگه رو هم می شناسم ، دانشگاه بوستون :
    Does your program have a "minimum"-level requirement for GRE scores upon application to the Ph.D. program?
    No. GRE scores are considered in the overall context of the students' application.

این هم لینک وب سایت دانشگاه
    لینک دانشگاه :

http://www.bc.edu/schools/cas/polisci/graduate/faq.html

Junior Member

و یه سئوال دیگه ایا کسی از میانگین سن دانشجویان دکترا در امریکا خبر داره ؟ من الان 31 سال دارم ، تا بخوام وارد شم و فارغ التحصیل شم هم سن کلاغ شدم دیر نیست به نظر شما ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    IR

بله دوستان ، در مورد جی ار ای حق با شما عزیزانه و من اشتباه می کردم ، گویا دانشگاههای که
    جی.ار.ای نمی خواهند به تعداد انگشتان یک دست هم نیست . البته من یه مورد دیگه رو هم می شناسم ، دانشگاه بوستون :
    Does your program have a "minimum"-level requirement for GRE scores upon application to the Ph.D. program?
    No. GRE scores are considered in the overall context of the students' application.

این هم لینک وب سایت دانشگاه
    لینک دانشگاه :

http://www.bc.edu/schools/cas/polisci/graduate/faq.html
    دانشگاه بوستون که حتما می خواهد، فقط زده مینیموم نداریم و بطور کلی در پرونده بررسی می شه اما نه گفته که نمی خواهد.

Junior Member

برای علوم سیاسی باید جی.ار. ای جنرال داشت یا سابجکت ؟
    ممنون