صفحه 9 از 45 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 441

موضوع: رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

Banned

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    رنکینگ دانشگاه های کانادا در رشته علوم سیاسی به ترتیب:

Toronto

Montreal

British Columbia

Simon Fraser

Victoria

McMaster

Carleton

اصولا این گرایش در علوم سیاسی وجود نداره بلکه یه رشته ای هست با عنوان canadian politics ولی اصلا به درد یه ایرانی نمیخوره؛ به نوعی زیره به کرمان بردنه. به نظرم شما برای سیاست مقایسه ای یا روابط بین الملل تمرکز کرده و در ایمیل هاتون حتما قید کنید که میخواین روی خاورمیانه کار کنید. در واقع شما به نوعی مزیت نسبی دارید (به دلیل آشنایی با فرهنگ و زبان های خاورمیانه).
    در حال حاضر پول ساز ترین گرایش های علوم سیاسی روابط بین الملل(با زیر شاخه ها) و مطالعات منطقه ای هستند. برای ایرانی و کلا آسیایی هم گرایش های خاور میانه و آسیای مرکزی و قفقاز بسیار مناسب هستند. مخصوصا کسی که یه اپسیلون اهل کار اقتصادی هم باشه ! چون به راحتی درب های تجارت به روش باز میشه. علاوه بر سیاست.(عمدتا بنگاه های بزرگ اقتصادی رو سیاسیون رده بالا اداره میکنند)
    مثلا در همین تهران بنده اعضای هیئت علمی یکی از موسسات مطالعاتی و سیاسی مربوط به حوزه آسیای میانه رو میشناسم که علاوه بر کار علمی عمدتا شرکت های تجاری هم دارند و محصولات مورد نظرشون رو به کشورهایی مثل افغانستان. تاجیکستان و ..... صادر میکنند. حالا شما این مسئله برای ایران هست و طبعا محصولات درجه چندم در حالی که بسنجید با این امکان در شرایطی که بتونید به مارکت ها و محصولات درجه یک د بازار آمریکا هم دسترسی داشته باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رشته علوم سیاسی، روابط بین الملل، مطالعات منطقه ای و استراتژیک، مدیریت سایبر

یعنی به عنوان یک ایرانی بهترین رشته ای که می تونم انتخاب کنم باید به خاور میانه و آسیا ربط داشته باشه تا راحت بهم پذیرش بدن؟
    مطالعات اروپا چطور؟ یکی از دانشگاه ها رو چک کردم مطالعات اروپا هم داشت،در ضمن یادگیری یکی از زبان های اروپایی رو هم در طول دوره تضمین کرده بود. اسم دانشگاهش یادم نیست.
    در مورد مطالعات امریکای شمالی هم یه سرچ کردم دانشگاه مک گیل یه همچین رشته ای داره،
    میان رشته ای هستش Interdisciplinary Program که احتمالاً مثل رشته های دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهرانه. ولی مطمئن نیستم.http://www.mcgill.ca/nast
    اون دوست خوبم که گفتند "با گرایش های خاور میانه و آسیا میشه کارهای پول ساز و پر درآمد بدست آورد" درست گفتند و من حرفشون رو قبول دارم، منتها فکر کنم
    اون گرایش بیشتر به درد کسانی میخوره که میخوان بعد از تحصیلات برگردند ایران و این تجارت ها رو راه بندازند و برای یه دختر
    بعید میدونم که با مدرک علوم سیاسی داخل ایران شرایطی فراهم بشه که تو این زمینه هایی که گفتید پیشرفت کرد و حتی وارد بازار شد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Force نمایش پست ها
    یعنی به عنوان یک ایرانی بهترین رشته ای که می تونم انتخاب کنم باید به خاور میانه و آسیا ربط داشته باشه تا راحت بهم پذیرش بدن؟
    مطالعات اروپا چطور؟ یکی از دانشگاه ها رو چک کردم مطالعات اروپا هم داشت،در ضمن یادگیری یکی از زبان های اروپایی رو هم در طول دوره تضمین کرده بود. اسم دانشگاهش یادم نیست.
    در مورد مطالعات امریکای شمالی هم یه سرچ کردم دانشگاه مک گیل یه همچین رشته ای داره،
    میان رشته ای هستش Interdisciplinary Program که احتمالاً مثل رشته های دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهرانه. ولی مطمئن نیستم.http://www.mcgill.ca/nast
    اون دوست خوبم که گفتند "با گرایش های خاور میانه و آسیا میشه کارهای پول ساز و پر درآمد بدست آورد" درست گفتند و من حرفشون رو قبول دارم، منتها فکر کنم
    اون گرایش بیشتر به درد کسانی میخوره که میخوان بعد از تحصیلات برگردند ایران و این تجارت ها رو راه بندازند و برای یه دختر
    بعید میدونم که با مدرک علوم سیاسی داخل ایران شرایطی فراهم بشه که تو این زمینه هایی که گفتید پیشرفت کرد و حتی وارد بازار شد.
    دوست عزیز مطالعات آمریکای شمالی گرایش علوم سیاسی محسوب نمیشه و همون طور که خودتون هم گفتید یک میان رشته است. بر فرض رشته مستقل بودن هم بعید هم هست که دانشگاه به جای دانشجویان کانادایی مثلا بیاد از ایران کسی رو برای این رشته پذیرش بده مگر اینکه کسی چندتا شاهکار در این زمینه خلق کنه! اون هم که با توجه به منابع و امکانات در ایران احتمالش منتفیه. بنابراین برای شما بهترین گزینه تاکید بر ادامه تحصیل در زمینه خاورمیانه است.

Banned

برای خانوم ها اوضاع فرق میکنه . البته اون صرفا یک مثال بود. برای شرح گستردگی.

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

سلام
    درمورد پول ساز بودن این رشته به نظر من نمیشه با قاطعیت حرف زد....این موردی که دوستمون مثلا زدند جز استثنائات رشته ما هستند....باید دید این شخص که توی تجارت هم موفق هست چه بکگراندی داشته بخصوص از نظر مالی و.....
    اما میشه گفت که شرایط آینده شغلی این رشته تا حدود زیادی جالب نیست. و فقط یه سری استثنا وجود داره
    از نظر گرایش ها براساس تجربه خودم میگم مطالعات اروپا بهتر تا خاورمیانه (البته برای کشور کانادا و منظورمم جواب دادن استادها هست) تعداد استادای کانادایی که توی بخش خاورمیانه فعالیت می کنند به مراتب از بقیه گرایش ها کمتره....بنابراین خودتون رو محدود به یه گرایش خاص نکنید و حتما یه لیست (2 3 تا گرایش) از گرایش های مدنظرتون رو به ترتیب علاقه مشخص کنید و براساس اون لیست با استادها تماس بگیرین.
    گرایش خاورمیانه توی دانشگاه های آمریکایی بیشتر طرفدار داره و کلا آمریکایی ها به این قضیه بیشتر علاقه مند هستند اما برای آمریکا شما برای دکتری (فوق رو نمی دونم) احتیاج به جی ار ای دارین.
    نهایتا شما برای گرایش ها باید پروفایل اساتید دانشگاه ها رو چک کنید و توی قسمتی که علایقشونو نوشتند چک کنید که میتونید بهشون ایمیل بزنید یا نه
    موفق باشید
    ساقیا امشب صدایت با صدایم ساز نیست
    یا که من بسیار مستم یا که سازت ساز نیست

ساقیا امشب مخالف می نوازد تار تو
    یا که من مست و خرابم یا که تارت تار نیست

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pApAr نمایش پست ها
    سلام
    درمورد پول ساز بودن این رشته به نظر من نمیشه با قاطعیت حرف زد....این موردی که دوستمون مثلا زدند جز استثنائات رشته ما هستند....باید دید این شخص که توی تجارت هم موفق هست چه بکگراندی داشته بخصوص از نظر مالی و.....
    اما میشه گفت که شرایط آینده شغلی این رشته تا حدود زیادی جالب نیست. و فقط یه سری استثنا وجود داره
    از نظر گرایش ها براساس تجربه خودم میگم مطالعات اروپا بهتر تا خاورمیانه (البته برای کشور کانادا و منظورمم جواب دادن استادها هست) تعداد استادای کانادایی که توی بخش خاورمیانه فعالیت می کنند به مراتب از بقیه گرایش ها کمتره....بنابراین خودتون رو محدود به یه گرایش خاص نکنید و حتما یه لیست (2 3 تا گرایش) از گرایش های مدنظرتون رو به ترتیب علاقه مشخص کنید و براساس اون لیست با استادها تماس بگیرین.
    گرایش خاورمیانه توی دانشگاه های آمریکایی بیشتر طرفدار داره و کلا آمریکایی ها به این قضیه بیشتر علاقه مند هستند اما برای آمریکا شما برای دکتری (فوق رو نمی دونم) احتیاج به جی ار ای دارین.
    نهایتا شما برای گرایش ها باید پروفایل اساتید دانشگاه ها رو چک کنید و توی قسمتی که علایقشونو نوشتند چک کنید که میتونید بهشون ایمیل بزنید یا نه
    موفق باشید
    موافقم البته در مورد درآمد بازم موافقم و این یه مسئله نسبی هست. مثلا در ایران اگر عضو هیئت علمی بشید حدودا 2500000 دریافتی از دانشگاه دارید در خارج از دانشگاه هم برای موسسات هم کار کنید تا 4 یا 5 هم میرسه. بیشتر رو خیلی سخت میدونم مگر در مواردی که در جاهای خیلی خاص استخدام بشید. که خوب وقتی بسنجیم میبینیم نسبت به خیلی از مهندس ها وضعیت بهتری هست. اما اگر بخوایم با پزشکی و البته جراحی و ... بسنجیم قیاس معالفارق هست. بازم همون عضویت هیئت علمی در دانشگاه های مختلف وضعیت های متفاوتی رو خواهید داشت. وقتی هم بحث خارج از کشور پیش بیاد طبعا عضویت در هیئت علمی مقوله ای بسیار حرفه ای میشه و واقعا کسی که از نظر علم و استعداد و علاقه در این رشته ضعف داشته باشه بعیده بتونه بشه.
    اما یه سوال
    مشکل GRE چیه؟ یه مقداری روش حساس هستین. ((:

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    موافقم البته در مورد درآمد بازم موافقم و این یه مسئله نسبی هست. مثلا در ایران اگر عضو هیئت علمی بشید حدودا 2500000 دریافتی از دانشگاه دارید در خارج از دانشگاه هم برای موسسات هم کار کنید تا 4 یا 5 هم میرسه. بیشتر رو خیلی سخت میدونم مگر در مواردی که در جاهای خیلی خاص استخدام بشید. که خوب وقتی بسنجیم میبینیم نسبت به خیلی از مهندس ها وضعیت بهتری هست. اما اگر بخوایم با پزشکی و البته جراحی و ... بسنجیم قیاس معالفارق هست. بازم همون عضویت هیئت علمی در دانشگاه های مختلف وضعیت های متفاوتی رو خواهید داشت. وقتی هم بحث خارج از کشور پیش بیاد طبعا عضویت در هیئت علمی مقوله ای بسیار حرفه ای میشه و واقعا کسی که از نظر علم و استعداد و علاقه در این رشته ضعف داشته باشه بعیده بتونه بشه.
    اما یه سوال
    مشکل GRE چیه؟ یه مقداری روش حساس هستین. ((:
    منم با نظر شما موافقم. فقط یه موردی هست اونم اینه که عضو هیئت علمی شدن یه دانشگاه اونم با این حجم زیاد دانشجو (حالا توی رشته ما) خیلی سخته و برای همه قابل دسترسی نیست. غیر از هیئت علمی بودن و تنها یه استاد حق التدریسی هم یه جورایی مشکله اما نه در حد هیئت علمی! با این حال هیچ چیزی محال نیست و هر کاری تلاش لازم داره...مسلما کسی که میره خارج برای دکتری و بعد هم اقامت و اونم توی رشته ما باید نهایت تلاششو بکنه تا بتونه به زندگی بعد از تحصیلش امیدوار باشه
    مشکلی نداره جی آر ای فقط تفاوت دوتا کشور رو گفتم که کانادا فقط دوتا دانشگاهش جی ار ای می خواد و آمریکا همه دانشگاه ها...حتما در جریان هستین که ایلتس و تافل یه امتحان معمولی زبان هست که مثل کنکور می مونه ولی جی ار ای یه امتحان سطح بالاتر هست که واقعا سطح دانش یه نفر رو می سنجه...برای رشته های علوم انسانی مشکل خاصی نداره بخصوص توی رایتینگش یا حتمی بخش کلمه و تنها بخشش که یکمی برای ما (یا من!!) سخت می تونه باشه بخش ریاضیش هست همین....مطمئنا اگه کسی جی ار ای داشته باشه برای بقیه دانشگاه ها کانادا یه پون مثبت هم محسوب میشه.
    موفق باشید

Banned

منم با نظر شما موافقم. فقط یه موردی هست اونم اینه که عضو هیئت علمی شدن یه دانشگاه اونم با این حجم زیاد دانشجو (حالا توی رشته ما) خیلی سخته و برای همه قابل دسترسی نیست. غیر از هیئت علمی بودن و تنها یه استاد حق التدریسی هم یه جورایی مشکله اما نه در حد هیئت علمی! با این حال هیچ چیزی محال نیست و هر کاری تلاش لازم داره...مسلما کسی که میره خارج برای دکتری و بعد هم اقامت و اونم توی رشته ما باید نهایت تلاششو بکنه تا بتونه به زندگی بعد از تحصیلش امیدوار باشه
    مشکلی نداره جی آر ای فقط تفاوت دوتا کشور رو گفتم که کانادا فقط دوتا دانشگاهش جی ار ای می خواد و آمریکا همه دانشگاه ها...حتما در جریان هستین که ایلتس و تافل یه امتحان معمولی زبان هست که مثل کنکور می مونه ولی جی ار ای یه امتحان سطح بالاتر هست که واقعا سطح دانش یه نفر رو می سنجه...برای رشته های علوم انسانی مشکل خاصی نداره بخصوص توی رایتینگش یا حتمی بخش کلمه و تنها بخشش که یکمی برای ما (یا من!!) سخت می تونه باشه بخش ریاضیش هست همین....مطمئنا اگه کسی جی ار ای داشته باشه برای بقیه دانشگاه ها کانادا یه پون مثبت هم محسوب میشه.
    موفق باشید
    آره واقعا به نظرم حداقل توی ارشد این رشته ها همون سه چهار تا دانشکده دارای بورس های تحقیقاتی و علمی و پژوهشی دانشجو بگیرند بهتره به جای اینکه به قول استاد ما مثل "گل ذرت" پذیرش دانشگاه ها رو اضافه کنند.

Junior Member

موفق باشید
    دوستان خیلی ممنون از راهنماییتون خیلی به دردم خورد.

اگه بخوام هر دو هم مطالعات اروپا و هم خاور میانه رو انتخاب کنم - (برای هر دانشگاه بر اساس پروفایل اساتیدش یکی از این دو تا رو انتخاب کنم) - باید 2 تا رزومه بنویسم؟

به ارشد تحقیقاتی بهتر و زودتر پذیرش میدن یا آمورش محور؟

ApplyAbroad Guardian
    pApAr آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Force نمایش پست ها
    دوستان خیلی ممنون از راهنماییتون خیلی به دردم خورد.

اگه بخوام هر دو هم مطالعات اروپا و هم خاور میانه رو انتخاب کنم - (برای هر دانشگاه بر اساس پروفایل اساتیدش یکی از این دو تا رو انتخاب کنم) - باید 2 تا رزومه بنویسم؟

به ارشد تحقیقاتی بهتر و زودتر پذیرش میدن یا آمورش محور؟
    سلام
    به نظرم احتیاج به دوتا رزومه نیست!
    یعنی شما یه رزومه مینویسید و خوب براساس رزومتون باید علایق تحقیقاتیتون و کلا گرایش کارتون رو انتخاب کنید (مثلا مطالعات اروپا، خاورمیانه و اقتصاد سیاسی و...) اینا رو باید براساس مقاله ها و فعالیت های علمی که داشتین انتخاب کنید و اگر مقاله ندارین که هیچی همون براساس علاقتون باید باشه دیگه
    فقط تنها کاری که باید بکنید علایقتون رو براساس علایق استاد باید توی رزومه بنویسید منظورم ترتیبش هست. بنابراین برای اینکه قاطی نکنید، یه فولدر بسازید و درون اون فولدر سه تا فولدر دیگه (براساس گرایشهاتون) و اساتید مورد نظر و رزومتون رو به طور جداگانه داخل فولدر خودش بذارین که موقع ایمیل زدن با مشکل روبه رو نشین
    موفق باشید