صفحه 4 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 72

موضوع: هزینه زندگی |قیمت ها و خرید در هند|

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در هند

نقل قول نوشته اصلی توسط nima_AA نمایش پست ها
    نقل قول از : kourosh12

من الان در شهر پونا هند ساکنم با همسرم. هزینه زندگی ما حدود سی تا سی و پنج هزار روپیه هست . روپیه هم حدود 38تا 40 شناوره قیمتش
    البته ما دونفریم. همینطور رشته مون رشته تجارته. که شهریه ش سالانه حدود 10هزار روپیه هست. دیگه خودتون میتونید حساب کتاب کنید برای هزینه های یکنفر. ما اجاره خونمون برای دوخوابه 13هزار روپیه هست. برای یکخوابه حدود 8تا 9هزارتا حساب کنید.
    کلا اونجوری که فکر میکنید چندان ارزون هم نیست.البته ارزونه ولی پول ما فوق العاده بی ارزشه و در حد آشغاله. شرمن که گفتم ولی عین حقیقته. یک روپیه که اینجابهش نگاه هم نمیکنن (حتی یه فقیر ) معادل مثلا 400ریال ماست . یعنی چی اونوقت با این ارزش پولمون.ضمنا بنزین اینجاحدود 71روپیه هست که میشه 2800تومن
    موفق باشید
    سلام خدمت دوست گرامی.
    از اطلاعات خوبت تشکر می کنم. منم قصد دارم بیام هند برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد.من شنیده ام وضعیت بهداشتی در اکثر شهرهای هند خیلی نامناسبه و به مذاق ما ایرانی ها نمیاد (البته اگر جسارت نباشد به دوستان ایرانی که در هند هستند) به نظر شما که در پونا هستید این مساله چقدر صحت داره و در تمام نقاط شهر پونا اینگونه است؟بین بنگلور و پونا , کدام یک را توصیه می نمایید(از لحاظ تمیزی - هزینه ها و...)
    با تشکر از لطف شما.

Banned

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی در هند

نقل قول نوشته اصلی توسط ma_tarlani نمایش پست ها
    سلام خدمت دوست گرامی.
    از اطلاعات خوبت تشکر می کنم. منم قصد دارم بیام هند برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد.من شنیده ام وضعیت بهداشتی در اکثر شهرهای هند خیلی نامناسبه و به مذاق ما ایرانی ها نمیاد (البته اگر جسارت نباشد به دوستان ایرانی که در هند هستند) به نظر شما که در پونا هستید این مساله چقدر صحت داره و در تمام نقاط شهر پونا اینگونه است؟بین بنگلور و پونا , کدام یک را توصیه می نمایید(از لحاظ تمیزی - هزینه ها و...)
    با تشکر از لطف شما.
    ببینید کلا سبک زندگی در ایران و هند کاملا متفاوته خوب و بدش نکنید فرق داره باهم. بهداشت اونها بسیار پایینه . اگر هم بحث قیاس مطرحه که خب بنگلور خیلی از پونا بهتره.و البته دهلی از هر دو بسیار بهتره.

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به هزینه تحصیل و زندگی |قیمت ها و خرید در هند|

سلام

آیا میشه یک صرافی مطمئن برای انتقال پول به هند به من معرفی کنید ؟

با تشکر

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics

سلام...

دوستان یه خبر رو به نقل از رایزن ایران در هند خوندم که گفته بود چون دستمزد کارکنای دولت هند 2 برابر شده این موضوع روی سایر هزینه های زندگی اثر گذاشته و به نوعی گرونتر شده ... (همون تورم دیگه)

الان هزینه ها و قیمتها به نسبت 2010 خیلی فرق کرده؟ آخه خیلی از اطلاعاتی که تو نت هستش برای 2010 هست تقریباً !

Senior Member mehrabounr آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing PHD

سلام دوستان اینجا کسی نرفته شهر Jamshedpur ؟ من حدود 5 ماه باید تو دانشگاه XLRI تو این شهر درس بخونم. قراره که خود دانشگاه مسکن رو تامین کنه. شهریه هم بورس دارم. یعنی قراره که از این بابتها خرجی نداشته باشم. اینم بگم ، من یه مساله دارم که از ایران قرار نیست مستقیم برم. از ایران میرم چین! من 5ماه از دوره درسیم تو چینه بعد 5 ماه میره هند. واسه همین نمیتونم با خودم مقدار زیادی دلار ببرم (از سیستم بانکی چین خبر ندارم و ترجیحم میدم مقدار زیاد با خودم نبرم که یه وقت ندزدن یا .....) . باید اندازه هزینه چین ببرم بعد بگم برام یه جوری بفرستن هند یا موقع خروج از چین به دستم برسونن. میخوام بدونم که: 1- برای بقیه هزینه ها(خوراک و پوشاک و ....) باید ماهی چقدر در نظر بگیرم؟ لطفا به دلار بهم بگید. (الان یه روپیه 66تومنه) 2- چه پولی با خودم ببرم بهتره؟ دلار باشه اونجا تبدیل کنم بهتره یا روپیه؟ (از ایران بردن فکر کنم دلار بیشتر میصرفه) 3- چه وسایلی لازمه که با خودم داشته باشم یا بگم ایران بخرن برام بفرستن؟ اینجا خوندم که تو هند وسایل پلاستیکی ممکنه گرون باشه. درسته؟ (اگه بخوان برام چیزی از ایران بفرستن کسی میدونه حدود هزینه پستیش چقدر میشه) 4- اگه بخوان از اینجا برام پول بفرستن، باید چی کار کنن؟ باید برن صرافی یا بانک یا چی؟ (من تا حالا از این کارها نکردم اصلا نمیدونم) بعد چقدر کارمزد میگیرن مثلا رو هر 1000دلار چقدر میگیرن؟ بعد بهتره یکجا برام بفرستن یا اینکه مثلا ماهانه و کم کم؟ یه سری اطلاعات هم در مورد خود هند و این شهر جمشیدپور! میخوام چون وضعیت این شهر هم من اصلا نمیدونم چطوریه. آیا با بقیه شهرها که اینجا بحثش میشه فرق داره؟ من شنیدم که شهر صنعتی هست ولی ایا از نظر فرهنگ یا محیط و ... با بقیه جاها متفاوته؟ (بعدم ویزای هند چجوریه؟ تاپیکش رو چک کردم. میشه من ویزا بگیرم و 6ماه بعد تازه برم هند یا اعتبارش باطل میشه؟) من کلی سوال دارم اگه کسی میتونه ممنون میشم راهنمایم کنه چون وقت زیادی ندارم برای مرتب کردن کارهام.
    Sorry if you haven't received an answer from me. I don't check the forum any more. If you want to talk, find me on Linkedin or through email.
    Bear in mind I only have information about USA Business school and business PHD admissions.*Who ever says apply to top 30, say NO

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrabounr نمایش پست ها
    سلام دوستان اینجا کسی نرفته شهر Jamshedpur ؟ من حدود 5 ماه باید تو دانشگاه XLRI تو این شهر درس بخونم. قراره که خود دانشگاه مسکن رو تامین کنه. شهریه هم بورس دارم. یعنی قراره که از این بابتها خرجی نداشته باشم. اینم بگم ، من یه مساله دارم که از ایران قرار نیست مستقیم برم. از ایران میرم چین!
    من 5ماه از دوره درسیم تو چینه بعد 5 ماه میره هند. واسه همین نمیتونم با خودم مقدار زیادی دلار ببرم (از سیستم بانکی چین خبر ندارم و ترجیحم میدم مقدار زیاد با خودم نبرم که یه وقت ندزدن یا .....) . باید اندازه هزینه چین ببرم بعد بگم برام یه جوری بفرستن هند یا موقع خروج از چین به دستم برسونن. میخوام بدونم که:

1- برای بقیه هزینه ها(خوراک و پوشاک و ....) باید ماهی چقدر در نظر بگیرم؟ لطفا به دلار بهم بگید. (الان یه روپیه 66تومنه)

2- چه پولی با خودم ببرم بهتره؟ دلار باشه اونجا تبدیل کنم بهتره یا روپیه؟ (از ایران بردن فکر کنم دلار بیشتر میصرفه)

3- چه وسایلی لازمه که با خودم داشته باشم یا بگم ایران بخرن برام بفرستن؟ اینجا خوندم که تو هند وسایل پلاستیکی ممکنه گرون باشه. درسته؟ (اگه بخوان برام چیزی از ایران بفرستن کسی میدونه حدود هزینه پستیش چقدر میشه)

4- اگه بخوان از اینجا برام پول بفرستن، باید چی کار کنن؟ باید برن صرافی یا بانک یا چی؟ (من تا حالا از این کارها نکردم اصلا نمیدونم) بعد چقدر کارمزد میگیرن مثلا رو هر 1000دلار چقدر میگیرن؟ بعد بهتره یکجا برام بفرستن یا اینکه مثلا ماهانه و کم کم؟ یه سری اطلاعات هم در مورد خود هند و این شهر جمشیدپور! میخوام چون وضعیت این شهر هم من اصلا نمیدونم چطوریه. آیا با بقیه شهرها که اینجا بحثش میشه فرق داره؟ من شنیدم که شهر صنعتی هست ولی ایا از نظر فرهنگ یا محیط و ... با بقیه جاها متفاوته؟ (بعدم ویزای هند چجوریه؟ تاپیکش رو چک کردم. میشه من ویزا بگیرم و 6ماه بعد تازه برم هند یا اعتبارش باطل میشه؟) من کلی سوال دارم اگه کسی میتونه ممنون میشم راهنمایم کنه چون وقت زیادی ندارم برای مرتب کردن کارهام.
    1- 200 $ البته دست بالا حساب کن !

2- دلار
    این پست رو بخون
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post979597

3- همه چی اینجا هست وقیمتش با ایران فرقی نمیکنه ! تو غیر از یه آفتابه و لگن پلاستیکی میخوای ؟ هر چیزی که بخوان با پست بفرستند هزینش 3 برابر اینجا در میاد ! همینجا میخری ارزون از فروشگاه های بزرگ زنجیره های مثل BIG BAZZAR تازه آخر هفته ها حراجی داره نصف قیمت. اینجا همه چیز هست بجز ( خیار شور و آلبالو )

4- در مورد انتقال پول ، باید صرافی معتبر باشه یا طرف ایرانیت آدم حسابی باشه ، کلاه برداری زیاد کردن از ملت اینجا ! مراقب باید باشی ! سوالات در مورد ویزا بهترین پیشنهاد من این هست که شما میتونی زنگ بزنی سفارت هند تو تهران یا بندر عباس ، همه سوالاتت رو بپرسی ، کامل راهنماییت میکنند هم به فارسی هم انگلیسی .
    http://www.time.ir ساعت و تقویم رسمی ایران
    وقتی حرف راست می زنید
    فقط انسان هایی از دستتان عصبانی می شوند
    که تمام زندگیشان بر دروغ استوار است

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هزینه زندگی |قیمت ها و خرید در هند|

سلام.هزیینه خرید یک اتاق یه نفره در دهلی حدودا چقدره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan_2014 نمایش پست ها
    سلام.هزیینه خرید یک اتاق یه نفره در دهلی حدودا چقدره؟
    اینجا معمولا کسی خونه یا اتاق نمی خره ! اجاره میکنه ، خونه یک خوابه هست که بهش میگن 1BHK ( Bed-hall-kitchen

بستگی داره از 8000 روپیه به بالا ، بستگی به محل و منطقه و ... شرایط دیگه داره .
    http://www.time.ir ساعت و تقویم رسمی ایران
    وقتی حرف راست می زنید
    فقط انسان هایی از دستتان عصبانی می شوند
    که تمام زندگیشان بر دروغ استوار است

سلام دوستان
    من و همسرم قصد تحصیل در شهر پونا رو داریم.
    متاسفانه قیمت های گذاشته شده برای هزینه های زندگی قدیمی هستش , می خواستم ببینم کسی می تونه این قیمت ها رو به روز بکنه؟
    من با موسسات اعزام دانشجو تماس گرفتم و بهم گفتن سالی 1,100 دلار هزینه دانشگاه برای مهندسی شیمی میشه و هزینه زندگی هم حدود 1 تا 1/5 میلیون خواهد بود. آیا این صحت داره؟ یا فقط میخوان قرار داد ببندند؟
    من شنیده بودم این موسسات با دانشگاه ها قرارداد دارند و ازشون کمیسیون میگیرند. آیا این درسته؟
    ممنون میشم اگه کمکم کنید.

Junior Member

سلام دوستان. من قراره برای دوره زبان بیام پونا. میخواستم ببینم خونه ی شیک و تمیز ماهیانه چقدر میشه؟
    خانه رو با وسایل میدن؟
    شرایط اجاره به چه صورت هست؟ پول پیش میگیرن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)