صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 47

موضوع: Bioinformatics

asal_m
    Guest

پیش فرض Bioinformatics

سلام
    من فارق التحصیل کامپیوتر هستم و برای مستر می خوام از یکی از دانشگاههای سنگاپور در رشته بیوانفورماتیک پذیرش بگیرم ولی خیلی در مورد این رشته اطلاعی ندارم. اگه کسی اطلاعاتی در مورد بیوانفورماتیک داره لطفا برای من بفرسته. در ضمن رشته بیوانفورماتیک بهتره یا دیجیتال مدیا؟

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Bioinformatics

سلام
    من مستر بیوانفورماتیک خوندم. رشته بدی نیست ولی باید آمادگی اینو داشته باشی که تقریبا یه 7-8 سالی دوباره درس بخونی چون اگه می خوای کار نسبتا خوب و پر درآمدی داشته باشی باید Ph.D رو تموم کرده باشی توی این رشته؛ Statstics (به شدت نیاره)، Molecular Biology, Mathematics, Machine Learning, Genetics, Cell Biology و صدالبته برنامه نویسی به زبانهای جاوا و ++C برای برنامه نویسی رده های بالا و Perl و Python برای Text Scripting نیاز هست.
    خیلی از این برنامه ها اگه با backgroud علوم کامپیوتر وارد بشین قسمت Cell biology و Genetic رو بهتون ارائه میدنو برعکس اگه یه رشته ای پیدا کنین که Bioinformatics and Systems Biology باشه اون بهتره.
    مثال دیگه اینکه Bioinformatics هیچ ربطی به Digital Media نداره برا همین من فکر می کنم قبل از اینکه apply کنی ببینی چه رشته ای رو می خوای بخونی چون بی اطلاع خیلی خطرناکه وارد یه رشته بشی!!!
    موفق باشی
    محسن

Junior Member

سلام
    تا جایی که من می دونم بیوانفورماتیک از دیجیتال مدیا خیلی بهتره، البته اینا به علاقه و Background شما بستگی داره. من خودم چون خیلی بیوانفورماتیک دوست دارم اینو می گم. در این رشته در واقع الگوریتما با biological data سر و کار دارند. در واقع استفاده از کامپیوتر برای آنالیز و Computation روی داده های بیولوژیکال هست. یک بین رشته هست در واقع که ترکیبی از computer science, biology, statistic و چیزای ذیگه. از موارد مرتبط با اون میتونم medical image processing و biometric رو نام ببرم.
    راستی امروز ساعت 3 در دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتر امیرکبیر یه سمینار راجع به بیوانفورماتیک هستش؛ نمیدونم می تونی بیای یا نه؟

موفق باشید.

Junior Member

سلام.
    من هم خیلی برام جالبه که بدونم این بیوانفورماتیک واقعا چیه و این روزا خیلی می شنوم که روش داره کار می شه ولی اصلا نمی فهمم که تو چه مایه هایی یه!
    نظرایات مختلفی می شنوم که بدون قصد توهین می گم دوست عزیرhenaras ممنون می شم که برام توضیح بدی.

1. بعضی ها می گن کار کامپیوتری ها توی بیو انفرماتیک مثل کارگر های یه آزمایشگاه می مونه! چونکه کار اصلی رو اون آدم هایی که بیولوژی بلدن می کنن و کامپیوتری ها فقط مثل کارگر براشون کد می زنن که کد هاشون هم خیلی چیزه خفنی نیست و خلاصه در حقیقت بیوانفرماتیک گول زننده است و توش هیچی نداره واسه کامپیوتری ها....یعنی می گن بابا کامپیوتری سرت رو شیره مالیدن با این رشته ی خوش رنگ و بو بپا گول نخوری

2. دسته ی دوم می گن که نه خیر بیو انفرماتیک یه سری کار های خفن الگوریتمی داره که خیلی هم شبیه به رشته های محض الگوریتمی یه مخصوصا هندسه محاسباتی و الگوریتم های چند بعدی.

3. دسته ی سوم می گن، هرچی هست پول خیلی توش خوبه! یعنی خیلی بابت یه کار آسون بهت پول می دن چون اون آدم ها که بیولوژی کارن چیزی ای کامپیوتر حالیشون نیست....

راستی من امیر کبیری هستم، اگه شما هم امیر کبیری هستی شاید بد نباشه همدیگه رو ببینیم و حضوری برام توضیح بدی...

مرسی

منم ليسانس كامپيوتر هستم. تا اونجا كه من ميدونم اين رشته بيشتر براي كسايي طراحي شده كه زمينه زيست شناسي/پزشكي دارن. با ياد گرفتن يه سري مهارت هاي كامپيوتري تو رشته خودشون يه سري كارا رو انجام ميدن. بيو انفورماتيك خوندن براي كسي با زمينه كامپيوتر مثل اينه كه شما بري excel ياد بگيري و از از اون طرف هم نقشه كشي ساختماني ياد بگيري بري نقشه كش بشي. اگه به رشته كامپيوتر علاقه داريد من توصيه نمي كنم ولي اگه به رشته هاي Medicine علاقه داريد انتخاب خوبيه

Junior Member

کارهایی که بچه های کامپیوتری در بیوانفورماتیک می کنند:
    1- Computational methods for Protein Discovery موضوع اینه که چطوری بشه از Sequence پروتئین ساختار سه بعدی اونو جدس زد. برای بعضی از پروتئین ها این کار از طریق آزمایشگاه بسیار هزینه بر و سخته.
    2-Biological Data Mining که یه مقدار بسیار زیادی از data مثلا از Gene Expression value های Microarray بهت میدن میگن اونو clustering کن.
    همش machine learning و statistical method هست.
    3- Database design and Development برای خیلی از data ها
    4- Data annotation (Genetic Data) 
    5- Cancer research
    6- immunodeficiency disease ها مثل HIV
    7- Cell Pathways modeling که در داروسازی کاربرد داره
    8-Epigenetics
    9-Cell Modeling برای Systems Biology
    10-protein -protein interaction
    ,...

http://wiki.bioinformatics.org/Bioinformatics_FAQ

Senior Member

بالاخره کسی برای بیوانفورماتیک apply کرد؟

من در مورد این رشته با استادی صحبت کردم. می خوام ببینم برای دانشجوهای کامپیوتر رشته ی مناسبیه با توجه به اینکه باید بیولوژی هم یاد بگیری. و اینکه موقعیت شغلیش چطوریه؟

Junior Member

دوستان من هم اطلاعاتی در این زمینه رشته بیو انفورماتیک میخام کسب کنم

یکسری اطلاعاتی که در مورد این رشته در ایران کسب کردم من رو از این رشته منصرف کرد چون دیدم درسهایی که میخونن یه جورایی ربطی به رشته ما نداره ولی یکی از استادام که استاد راهنمای پروژه پایانیم بود خیلی از این رشته تعریف میکنه خودش مهندسی پزشکی خونده . پروژه پایانی من هم در لیسانس MCNP بوده که به قول استادم در حد فوق لیسانسه.
    هیچ اطلاعاتی هم در مورد رشته های بیو لوژی ندارم برنامه نویسی دیتابیس من خیلی خوبه.

میشه بگین دروسی که در مقطع فوق لیسانس این رشته کار میشه چیه در خارج از کشور؟
    حالا دوستان کسی هست که از رشته کامپیوتر به این رشته رفته باشه؟ آیا در مورد آینده ش در ایران خبری دارین ؟

به نظر من هر رشته ای که دوست داری بخون... و رو حساب آینده هیچ رشته ای تو ایران فکر نکن.... چون اکثر رشته ها تو ایران آینده ندارن... به جز یه سری رشته های خاص... بقیه موارد آینده اش تو ایران به پارتی که داری بستگی داره... شما غیر از این فکر می کنید؟! این رشته برای دانشجویان کامپیوتر خیلی خوبه... اگر به فیلد بیولوژی و ژنتیک و ... علاقه داشته باشی خوب خیلی خوبه... احتمالا این باید تو رزومه ات معلوم باشه که بتونی پذیرش و فوند بگیری... این رشته ها خارج از ایران که خیلی خوبه.... تا اون جا که می دونم ایران فارغ التحصیل بیو انفورماتیک و بیوتکنولوژی نداره و از رشته های مورد نیاز وزارت علوم هست.... البته تو کشورهای دیگه داره قدیمی می شه ولی تو ایران هنوز نوپاست....
    Life salutes you when you make others happy

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)