نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 47

موضوع: Bioinformatics

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض پاسخ : Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط Lili0721 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من ارشد ریاضی کاربردیم، می خواستم بدونم این رشته بیشتر به درد بچه های کامیپوتر می خوره یا ما ریاضی ها هم می تونیم تو این رشته موفق باشیم؟ من برنامه نویسی ++C بلدم. استعداد خوبی در برمانه نویسی دارم.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    اتفاقا به نظرم داشتن بیس ریاضی قوی برای شما می‌تونه مزیت خیلی خوبی تلقی بشه.

علاوه بر اون، دونستی هوش محاسباتی هم پیش زمینه خیلی خوبی رو فراهم می‌کنه برات.

اما، علاوه بر C++، شروع به یاد گرفتن موارد دیگه هم بکن. خصوصا ساختمان داده در این زمینه خیلی اهمیت داره. (به شخصه یادگرفتن زبان‌هایی رو مثل C# یا جاوا رو هم توصیه می‌کنم. ابزار مناسبیین که تو بازار کار فایده دارن)
    The Future you see is the Future you get.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر دانشگاه لندن

هر چی تو فروم سرچ کردم موضوعی در رابطه با DNA Computer پیدا نکردم.
    این بحث هم یه مبحث بین رشته ای است و ترکیبی از رشته های کامپیوتر و ژنتیک هست. (مانند بیوانفورماتیک)
    · کسی از دوستان میدونه که ایا چنین مبحثی در دانشگاهها تدریس میشه واگه تدریس میشه اسم رشتش چیه؟

با توجه به سرچی که من کردم به این نتیجه رسیدم که:
    DNA computer = Biological Computation
    بیوانفورماتیک = Computational Biology

سوال دیگه من اینه که این دو مبحث ایا شباهتهایی به هم دارن یا کلا با هم متفاوتن؟ وتنها شباهتون در میان رشته ای بودن انهاست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم کامپیوتر دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط FMbioComAI نمایش پست ها
    هر چی تو فروم سرچ کردم موضوعی در رابطه با DNA Computer پیدا نکردم.
    این بحث هم یه مبحث بین رشته ای است و ترکیبی از رشته های کامپیوتر و ژنتیک هست. (مانند بیوانفورماتیک)
    · کسی از دوستان میدونه که ایا چنین مبحثی در دانشگاهها تدریس میشه واگه تدریس میشه اسم رشتش چیه؟

با توجه به سرچی که من کردم به این نتیجه رسیدم که:
    DNA computer = Biological Computation
    بیوانفورماتیک = Computational Biology

سوال دیگه من اینه که این دو مبحث ایا شباهتهایی به هم دارن یا کلا با هم متفاوتن؟ وتنها شباهتون در میان رشته ای بودن انهاست
    شباهت DNA computing با bioinformatics از این جهت هست که هر دو تلفیقی از کامپیوتر و زیست شناسی هستن اما این دو مبحث کاملا از هم جدان. تو DNA computing از زیست شناسی استفاده می شه برای حل مسائل کامپیوتری اما تو bioinformatics از علوم کامپیوتر و ریاضیات و آمار استفاده می شه برای حل مسائل زیستی. اطلاعات چندان زیادی از DNA computing ندارم ولی مثالی که ازش دیدم این طور بود که از خاصیت جفت شدن دو رشته DNA استفاده میشد برای این که بتونیم مسائل کامپیوتری از نوع NP-complete یا مسائلی که حلشون زمان بر هست رو به صورت پارالل حل کنیم. در مورد بیوانفورماتیک هم که قبلا دوستان توضیح دادن.
    تا اونجا که من میدونم DNA computing چندان جای کار نداره. حداقل تو ایران این طوره چون نیاز به کار آزمایشگاهی داره که ما آزمایشگاههای قوی ای نداریم. یه زمانی علوم کامپیوتریای دانشگاه تهران روی DNA computing کار میکردن اما الآن مدتیه که گذاشتنش کنار و روی bioinformatics کار میکنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر دانشگاه لندن

ممنون از پاسخی که دادید.

ایا شما میدونید که توو خارج چنین رشته هایی در دانشگاهها راجع به DNA Computer هست یا نه؟ اگه هست چه اسمی داره؟
    اگه نیست به خاطر نو بودنشه و مطمئنا بعدا چنین رشته ای اضافه خواهد شد.
    واین سوال پیش میاد که اگه کسی بخواد وارد این حیطه بشه بهتره علاوه بر اشنایی با علوم کامپیوتر وزیست شناسی، در صورتی که چنین رشته ای نباشه بهتره از کجا شروع کنه و چه رشته ای بره؟

وایا در خارج تووش کار هست؟
    ویرایش توسط FMbioComAI : September 5th, 2013 در ساعت 03:53 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط FMbioComAI نمایش پست ها
    ممنون از پاسخی که دادید.

ایا شما میدونید که توو خارج چنین رشته هایی در دانشگاهها راجع به DNA Computer هست یا نه؟ اگه هست چه اسمی داره؟
    اگه نیست به خاطر نو بودنشه و مطمئنا بعدا چنین رشته ای اضافه خواهد شد.
    واین سوال پیش میاد که اگه کسی بخواد وارد این حیطه بشه بهتره علاوه بر اشنایی با علوم کامپیوتر وزیست شناسی، در صورتی که چنین رشته ای نباشه بهتره از کجا شروع کنه و چه رشته ای بره؟

وایا در خارج تووش کار هست؟
    بله در بعضی دانشگاه ها هست و اسمش همون DNA Computing هست ولی بازار کارش تقریبا صفر است و فعلا ارزش کاربردی نداره و همش تحقیقاته. شاید در چند دهه آینده وضعیت تغییر کنه. فعالیت ها طوری نیست که Lab مخصوص داشته باشند، بعضی استادها ممکنه کار کنند ولی امیدی هم نداشته باشید به عنوان یک رشته مجزا، حداقل تا چند دهه آینده بهش نگاه بشه.

سرچ کنید و مقالات جدید در این زمینه رو ببینید، به نویسنده ها نگاه کنید می تونید ببینید چه اساتیدی در چه دانشگاه هایی دارن در این زمینه تحقیق می کنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)