صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 47

موضوع: Bioinformatics

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Bioinformatics

من این فایل رو از سایت http://bioemm.com/ پیدا کردم گفتم بذارم اینجا که دوستان هم استفاده کنند
    البته برای دانلودش باید عضو بشین
    http://bioemm.com/forum/index.php?ac...pmod;dl=item17

Senior Member Saber آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management-UTM

فکر کنم این باشه فایلش :
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    امضا

Junior Member

فکر کنم این مطلب پاسخ خیلی ها رو بده

سوالها و جوابها يي در زمينه بيوانفورماتيك و ادامه تحصيل در آن:

***آیا ایران در مقطع فوق لیسانس در این رشته دانشجو میپذیرد؟

باید بگم با تحقیق زیاد دیدم که فقط مرکز تحقیقات بیولوژی مولکولی بقیه ا...(عج) در مقطع فوق لیسانس دانشجو میپزیرد .

اما با تماسی که با این مرکز داشتم با صحبتی که با مسئول آموزش مرکز انجام دادم فرمودند که فقط از نیروههای استخدامی سپاه برای این دوره ثبت نام میشود.(اگر نیروی استخدامی سپاه هستید میتوانید در این مرکز تحصیل کنید).

***آیا ایران در مقطع phd در این رشته دانشجو میپذیرد؟

بله بخش ibb دانشگاه تهران در این مقطع دانشجو میپذیرد.و امتحان برای دو گروه انجام میشود 1:کسانی که زیست شناسی خوانده اند 2:کسانی که ریاضیات یا مهندسی کامپیوتر خوانده اند. برای اطلاعات بیشتر به آدرس زیر بروید.

http://bioinformatics.ut.ac.ir/phd/index-FARSI.html

صفحه توضیحات دوره دکتری بیوانفورماتیک در دانشگاه تهران پس از ورود بر روی لیست دروسی که در زیر صفحه قرار دارد کلیک کنید تا اطلاعات کامل را در رابطه با آن دروس به شما بدهد.

***به جز ایران کجا میتوان در رشته بیوانفورماتیک تحصیل کرد؟

میشه گفت همه جای دنیا ودانشگاههایی که این رشترو دارن اگر میتوانید و مدرک تافل دارید به اروپا و آمریکا برای تحصیل بروید .

نزدیکترین محل برای تحصیل در این رشته برای ایرانیان هند و مالزی هست که نیازی به مدرک تافل ندارد دانشگاه پونا در هند و upm در مالزی در این رشته دانشجومیپذیرند

از نظر ارزش مدرک مورد تعیید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری هم هستند.

نکته مهم :تمام این دانشگاهها تحصیل به زبان انگلیسی هستش باید در زبان انگلیسی قوی بود....

***گرایشهای بیوانفورماتیک چه هستند؟

از آنجایی که کسانی که وارد این رشته میشوند از رشته های مختلف از جمله زیست سلولی و مولکولی ، ژنتیک،کشاورزی ،محیط زیست ،بیوشیمی ،بیوتکنولوژی، مهندسی نرم افزار،ریاضیات ،آمار و... هستند بنا بر این گرایشها ی مختلف وجود دارد برای مثال دانشگاه upm گرایشهایی از جمله مهندسی بیوانفورماتیک _ بیوانفورماتیک وبیوتکنولوژی _ بیوانفورماتیک و کشاورزی و...

ودر ضمن دانشکدههای مختلفی از این دانشگاه این رشته را پذیرش میکنند مثلا دانشکده علوم زیستی یا دانشکده زیست مولکولی ویا دانشکده مهندسی (که این دانشکده بیشتر به درد بچهای کامپیوتر و ریاضیات میخوره) و....

در اکثر دانشگاهها همینطور هست مراقب باشید گرایشی رو که به رشته لیسانستون میخوره رو انتخاب کنید

****آیا باید سواد کامپیوترمان بالا باشد و زبانهای برنامه نویسی زیادی را بدانیم؟

یکی از ملزومات اصلی این رشته کامپیوتر است نباید خیلی متخصص باشید ولی به غیر از سیستم عامل باید مقداری با زبانهای برنامه نویسی آشنا باشید.(در پست بعدی زبانهای مورد استفاده در بیوانفورماتیک را نام خواهم برد و توضیحاتی در مورد هر زبان خواهم داد)

****سیلابس دروس در مقطع کارشناسی ارشد چه دروسی هستند؟

همانطور که گفتم گرایشها مختلف است و دروس در هر گرایش تا حدودی متفاوت ...

این لیست را میتونید با ورود به سایتهای دانشگاههایی که این رشته رو دارن به دست بیارید.

منبع: پرتال بیوانفورماتیک ایران
    http://www.ibp.ir/HTML/FAQ.htm

منم در مورد این رشته خیلی خوندم...این که علاقه داشته باشین یا نه خیلی بستیگی داره که از چه دری وارد شین( از کامپیوتر، زیست شناسی...) و چه track ای از این رشته رو دنبال کنید..ولی بدونید کلا یاید حتما به زیست شناسی علاقه زیادی داشته باشین چون حجم مطالبی که باید از زیست شناسی یاد بگیرین خیلی زیاده...(مخصوصا برای کامپیوتری ها). من که خودم رشتم مهندسی پزشکی هست و به زیست علاقه زیادی دارم(خیلی از همکلاسی هام از زیست مینالن و به خاطر سپردن مطالب براشون خیلی سخته و بی علاقه هم هستن)

شنیدم بازار کارش در آینده خیلی خوب خواهد شد و برای تحقیق هم وحشتناک جا داره...(فعلا بیشتر تحقیقاتیه تا عملی)
    If you fail to plan,you plan to fail

من بلاخره apply کردم و پذیرش گرفتم. فک نمی کنم اون جور که کامپیوتری ها دغدغه اش رو دارن ربطی به Biology داشته باشه. همون جور که گفتن بستگی داره رو چه قسمتی کار کنین. می تونه کارتون کاملا AI یاPR باشه.

Junior Member Promised آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Of CS/University Of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط kh_mhs نمایش پست ها
    سلام
    من مستر بیوانفورماتیک خوندم. رشته بدی نیست ولی باید آمادگی اینو داشته باشی که تقریبا یه 7-8 سالی دوباره درس بخونی چون اگه می خوای کار نسبتا خوب و پر درآمدی داشته باشی باید Ph.D رو تموم کرده باشی توی این رشته؛ Statstics (به شدت نیاره)، Molecular Biology, Mathematics, Machine Learning, Genetics, Cell Biology و صدالبته برنامه نویسی به زبانهای جاوا و ++C برای برنامه نویسی رده های بالا و Perl و Python برای Text Scripting نیاز هست.
    خیلی از این برنامه ها اگه با backgroud علوم کامپیوتر وارد بشین قسمت Cell biology و Genetic رو بهتون ارائه میدنو برعکس اگه یه رشته ای پیدا کنین که Bioinformatics and Systems Biology باشه اون بهتره.
    مثال دیگه اینکه Bioinformatics هیچ ربطی به Digital Media نداره برا همین من فکر می کنم قبل از اینکه apply کنی ببینی چه رشته ای رو می خوای بخونی چون بی اطلاع خیلی خطرناکه وارد یه رشته بشی!!!
    موفق باشی
    محسن
    پس نباید انتظار داشت یک پایان نامه بیوانفورماتیکی که توسط یک ارشد کامپیوتر قراره تو مدت 1 سال واندی انجام بشه چیز درست و حسابی از آب دربیاد ؟با توجه به این که به اطلاعات زیستی و آماری نیاز داره! درسته؟
    Behind every successful man there's a lot of unsuccessful years.

Junior Member Promised آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc Of CS/University Of Tehran

میشه کسی که تو این زمینه در آمریکا یا کانادا فعال هست یا تو ایران یک جمع بندی کلی از بیوانفورماتیک و آینده اون ، میزان فاند و علائق فردی که وارد این حوزه میشه داشته باشه؟ چون پست ها مال سال های پیش هست و قطعا تا حالا باید اوضاع فرق کرده باشه...
    Behind every successful man there's a lot of unsuccessful years.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saber نمایش پست ها
    فکر کنم این باشه فایلش :
    این فایل پسورد داره لطفا پسورودشو بگید

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من میخوام پایان نامه ام رو bioinformatic بردارم ولی نمی دونم از کجا باید شروع کنم , چه اطلاعاتی از زیست نیاز هست لطفا راهنماییم کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط vaxiti نمایش پست ها
    فکر کنم این مطلب پاسخ خیلی ها رو بده

سوالها و جوابها يي در زمينه بيوانفورماتيك و ادامه تحصيل در آن:

***آیا ایران در مقطع فوق لیسانس در این رشته دانشجو میپذیرد؟

باید بگم با تحقیق زیاد دیدم که فقط مرکز تحقیقات بیولوژی مولکولی بقیه ا...(عج) در مقطع فوق لیسانس دانشجو میپزیرد .

اما با تماسی که با این مرکز داشتم با صحبتی که با مسئول آموزش مرکز انجام دادم فرمودند که فقط از نیروههای استخدامی سپاه برای این دوره ثبت نام میشود.(اگر نیروی استخدامی سپاه هستید میتوانید در این مرکز تحصیل کنید).

***آیا ایران در مقطع phd در این رشته دانشجو میپذیرد؟

بله بخش ibb دانشگاه تهران در این مقطع دانشجو میپذیرد.و امتحان برای دو گروه انجام میشود 1:کسانی که زیست شناسی خوانده اند 2:کسانی که ریاضیات یا مهندسی کامپیوتر خوانده اند. برای اطلاعات بیشتر به آدرس زیر بروید.

http://bioinformatics.ut.ac.ir/phd/index-FARSI.html

صفحه توضیحات دوره دکتری بیوانفورماتیک در دانشگاه تهران پس از ورود بر روی لیست دروسی که در زیر صفحه قرار دارد کلیک کنید تا اطلاعات کامل را در رابطه با آن دروس به شما بدهد.

***به جز ایران کجا میتوان در رشته بیوانفورماتیک تحصیل کرد؟

میشه گفت همه جای دنیا ودانشگاههایی که این رشترو دارن اگر میتوانید و مدرک تافل دارید به اروپا و آمریکا برای تحصیل بروید .

نزدیکترین محل برای تحصیل در این رشته برای ایرانیان هند و مالزی هست که نیازی به مدرک تافل ندارد دانشگاه پونا در هند و upm در مالزی در این رشته دانشجومیپذیرند

از نظر ارزش مدرک مورد تعیید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری هم هستند.

نکته مهم :تمام این دانشگاهها تحصیل به زبان انگلیسی هستش باید در زبان انگلیسی قوی بود....

***گرایشهای بیوانفورماتیک چه هستند؟

از آنجایی که کسانی که وارد این رشته میشوند از رشته های مختلف از جمله زیست سلولی و مولکولی ، ژنتیک،کشاورزی ،محیط زیست ،بیوشیمی ،بیوتکنولوژی، مهندسی نرم افزار،ریاضیات ،آمار و... هستند بنا بر این گرایشها ی مختلف وجود دارد برای مثال دانشگاه upm گرایشهایی از جمله مهندسی بیوانفورماتیک _ بیوانفورماتیک وبیوتکنولوژی _ بیوانفورماتیک و کشاورزی و...

ودر ضمن دانشکدههای مختلفی از این دانشگاه این رشته را پذیرش میکنند مثلا دانشکده علوم زیستی یا دانشکده زیست مولکولی ویا دانشکده مهندسی (که این دانشکده بیشتر به درد بچهای کامپیوتر و ریاضیات میخوره) و....

در اکثر دانشگاهها همینطور هست مراقب باشید گرایشی رو که به رشته لیسانستون میخوره رو انتخاب کنید

****آیا باید سواد کامپیوترمان بالا باشد و زبانهای برنامه نویسی زیادی را بدانیم؟

یکی از ملزومات اصلی این رشته کامپیوتر است نباید خیلی متخصص باشید ولی به غیر از سیستم عامل باید مقداری با زبانهای برنامه نویسی آشنا باشید.(در پست بعدی زبانهای مورد استفاده در بیوانفورماتیک را نام خواهم برد و توضیحاتی در مورد هر زبان خواهم داد)

****سیلابس دروس در مقطع کارشناسی ارشد چه دروسی هستند؟

همانطور که گفتم گرایشها مختلف است و دروس در هر گرایش تا حدودی متفاوت ...

این لیست را میتونید با ورود به سایتهای دانشگاههایی که این رشته رو دارن به دست بیارید.

منبع: پرتال بیوانفورماتیک ایران
    http://www.ibp.ir/HTML/FAQ.htm

ممنونم بابت این اطلاعات مفید
    اما متاسفانه لینک ها کار نمیکنن 404

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)