صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 47

موضوع: Bioinformatics

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

پیش فرض پاسخ : Bioinformatics

سلام
    دوستان لطفا اطلاعات بیشتری بزارن.
    من که اصلا متوجه نشدم چی هست.
    این که بین رشته ای هست از سیلابسش هم میشه فهمید. یک ذره با جزئیات بیشتر بگید.

Member farhooood آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc in Information Security

دوست عزیز من چون قبلا دنبال این گرایش بودم و به زیست شناسی هم خیلی علاقه داشتم جسته گریخته یه سری مطلب خونده بودم برات مینویسم امیدوارم که مفید باشه
    بیوانفورماتیک علم نوینی هست که در اون با استفاده از کامپیوتر، نرم افزارهای کامپیوتری و بانکهای اطلاعاتی سعی میشه تا به مسائل بیولوژیکی بخصوص در زمینههای سلولی و ملکولی پاسخ داده بشه در این علم با بکارگیری کامپیوتر سعی میشه تا تحقیقات وسیعتری در خصوص پروتئینها و ژنها بعمل بیاد . دو فعالیت برجسته ای که بیوانفورماتیک دانا به بهش مشغول هستند پروتئومیک و ژنومیک هست. ژنومیک شامل تجزیه و تحلیل دادها و اطلاعات ژنتیکی بخصوص ژنوم موجوداته ( که این میشه نیاز اصلی ورود کامپیوتر به این علم ) . در حقیقت ژنوم رو باید توالی کل DNA موجود در سلولهای یک جاندار دونست که بعنوان ماده ژنتیکی عمل میکنه و سبب بروز صفات وراثتی میشه، با انتقال ماده وراثتی از یک نسل به یه نسل دیگه ، صفات ارثی از یک نسل به نسل بعد منتقل میشن.
    تلفیق رشته کامپیوتر و زیست شناسی تخصصی، نرم افزار بیوانفورماتیک یک وسیله قدرتمند برای سازمان دادن و استخراج مقدار زیادی از اطلاعات ژنتيكي فراهم می کنه . زیست شناسی به سرعت به یک علم مرتبط با داده ها تبدیل می شه. توان عملیاتی بالا در استفاده از تکنولوژی برای تحقیق پدیده های زیستی یک فاکتور مهم در این جریان به حساب می آد.
    محققان و دانشمندان کامپیوتر متقابلا سیستم نرم افزاری مفید بیوانفورماتیک رو طراحی می کنند، و دنبال مسائل زیر هستند :
    ماهیت اطلاعات و داده های زیستی - ذخیره سازی اطلاعات ،تجزیه و تحلیل و بازیابی - محاسبه،مدلسازی و شبیه سازی - بیولوژی با معنی اطلاعات و یکپارچگی انها - کندوکاو در داده ها
    اما وظيفه اصلى بيوانفورماتيك طراحى سيستم هاى كامپيوترى و مدل هاى رياضى براى نگهدارى، مديريت و تحليل داده هاى بيولوژيكى هست.
    اما بهتره یه علاقه نسبی به زیست شناسی و پزشکی وجود داشته باشه و در کنار اون تحلیل و الگوریتم ...

لینک مطلب اصلیش رو که پیدا کردم حتما برات میفرستم .
    موفق باشید .
    ویرایش توسط farhooood : July 23rd, 2012 در ساعت 11:53 PM
    گشتم بود ، ، ، بگرد هست

PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه

ممنون عالی
    ولی من هنوز یکسری شبهه برام وجود داره.
    این که رشته کامپیوتر این وسط چه دردی می خوره؟
    یعنی قراره ما نرم افزار بنویسیم؟
    چه نرم آفزاری؟
    من با یکی که زیست می خوند صحبت می کردم می گفت مثلا چون تعداد ژن ها زیاد هست و تو مغز انسان نمی مونه رشته کامپیوتر میاد یه نرم افزار می نویسه که این ژنها رو ذخیره کنن تا بشه ژن های معوب و سالم رو از هم تشخیص بدن و یا شبیه سازی کنن. نظر شما چیه؟

به نظرتون این رشته آینده داره؟
    آیا هنوز هم در ایران این رشته در مقطع مستر نیست و در دکترا هم فقط در دانشگاه تهران ارائه میشه؟

ببخشید سوالام زیاده

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    ممنون عالی
    ولی من هنوز یکسری شبهه برام وجود داره.
    این که رشته کامپیوتر این وسط چه دردی می خوره؟
    یعنی قراره ما نرم افزار بنویسیم؟
    چه نرم آفزاری؟
    من با یکی که زیست می خوند صحبت می کردم می گفت مثلا چون تعداد ژن ها زیاد هست و تو مغز انسان نمی مونه رشته کامپیوتر میاد یه نرم افزار می نویسه که این ژنها رو ذخیره کنن تا بشه ژن های معوب و سالم رو از هم تشخیص بدن و یا شبیه سازی کنن. نظر شما چیه؟

به نظرتون این رشته آینده داره؟
    آیا هنوز هم در ایران این رشته در مقطع مستر نیست و در دکترا هم فقط در دانشگاه تهران ارائه میشه؟

ببخشید سوالام زیاده
    دوست عزیزم فقط یه مرکز وجود داره و اون هم ظاهرا فقط برای سپاه هست که . . .
    توی تاپیک قبل فکر کنم توضیحات تقریبا همه چیز رو روشن کرد ...
    اون صحبت دوستتون یکی از زمینه های این شاخه هسست ...
    آینده که قطعا داره تو کشور خودمون که نوپا هسست اما مثلا من در نروژ و فنلاند این رشته رو خیلی فعال دیدم و واقعا خیلی روی این شاخه سرمایه گذاری میکنن و بهش اهمیت میدن به نظرم قطعا بهتره که در خارج از ایران دنبال بشه ، هم به خاطر محدودیت های سخت افزاری و کمی و هم به خاطر تغییرات و سرعت تولید علم تو این زمینه ...

من یه وب سایت برات میفرستم که قطعا میتونه راهگشا باشه

موفق باشید .
    ویرایش توسط farhooood : July 24th, 2012 در ساعت 12:34 AM
    گشتم بود ، ، ، بگرد هست

PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط farhooood نمایش پست ها
    دوست عزیزم فقط یه مرکز وجود داره و اون هم ظاهرا فقط برای سپاه هست که . . .
    توی تاپیک قبل فکر کنم توضیحات تقریبا همه چیز رو روشن کرد ...
    اون صحبت دوستتون یکی از زمینه های این شاخه هسست ...
    آینده که قطعا داره تو کشور خودمون که نوپا هسست اما مثلا من در نروژ و فنلاند این رشته رو خیلی فعال دیدم و واقعا خیلی روی این شاخه سرمایه گذاری میکنن و بهش اهمیت میدن به نظرم قطعا بهتره که در خارج از ایران دنبال بشه ، هم به خاطر محدودیت های سخت افزاری و کمی و هم به خاطر تغییرات و سرعت تولید علم تو این زمینه ...

من یه وب سایت برات میفرستم که قطعا میتونه راهگشا باشه
    http://www.ibp.ir/index.htm

موفق باشید .
    بسیار عالی بود.
    و دو سوال دیگه وضعیت این رشته در امریکا و کانادا و بخصوص استرالیا چطور هست؟
    من فیلد تخصصیم در زمینه هوش مصنوعی و بویژه پردازش تصویر و شبکه های عصبی هست، به نظر میاد این موضوعات هم به این رشته مربوط میشه، درسته؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    بسیار عالی بود.
    و دو سوال دیگه وضعیت این رشته در امریکا و کانادا و بخصوص استرالیا چطور هست؟
    من فیلد تخصصیم در زمینه هوش مصنوعی و بویژه پردازش تصویر و شبکه های عصبی هست، به نظر میاد این موضوعات هم به این رشته مربوط میشه، درسته؟
    دوست عزیز همونطور که گفتم زمینه قوی در الگوریتم میتونه خیلی عالی باشه ، دیتا بیس هم از موارد اصلی هسست ، اما شما که در فیلد تخصصیتون شبکه های عصبی هم هست به نظر برای این رشته بسیار مناسب هستین ، هوش مصنوعی هم که دیگه کاملا مشخصه بویژه که بحث شبیه سازی وسط هست ...
    در مورد این رشته در امریکا و کانادا و استرالیا متاسفانه اطلاعی ندارم که بخوام ارائه بدم در تاپیک این کشور ها قطعا دوستان شما رو راهنمایی خواهند کرد .
    من چون بیشتر دنبال تحصیل در اسکاندیناوی بودم ، در مورد اون دسته از کشور ها اطلاعات دارم ، ضمن اینکه از آلمان هم غافل نشین ...
    موفق باشید .
    گشتم بود ، ، ، بگرد هست

Junior Member

بچه سلام توروخدا به دادم برسيد....من دانشجوي رشته بيوانفورماتيك در فرانسه هستم.و چون زيست خوندم توي اين برنامه نويسي ها خيلي موندم كسي هست كه كمك كنه؟ جزوه اي چيزي يا سوال هامو ازش بپرسم.خيييييييلي ممنون ميشم.بهم پيغام خصوصي بدهيد كه از طريق ميلم زود متوجه بشم مرسيييييييييييييييييييييي

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mn_mogni نمایش پست ها
    بچه سلام توروخدا به دادم برسيد....من دانشجوي رشته بيوانفورماتيك در فرانسه هستم.و چون زيست خوندم توي اين برنامه نويسي ها خيلي موندم كسي هست كه كمك كنه؟ جزوه اي چيزي يا سوال هامو ازش بپرسم.خيييييييلي ممنون ميشم.بهم پيغام خصوصي بدهيد كه از طريق ميلم زود متوجه بشم مرسيييييييييييييييييييييي
    دوست عزیز سایت های برنامه نویسی برای کمک هستند. پیشنهاد می کنم سوالاتتون رو با توضیح کامل در StackOverflow بپرسید (و بگید رشته تون چیه و برای چی می خواید که فکر نکنند Homework هست!) و قطعا بهتون پاسخ می دن.

Junior Member

دوستان از بین کشورهای زیر ، دانشگاههای کدام یک در زمینه بیوانفورماتیک ، گرفتن پذیرش ، مشکلات کم از هر لحاظ و ... بهتره:
    سنگاپور ، مازی ، آلمان ، ترکیه ، کانادا ، ژاپن ، روسیه ، استرالیا

Member mani_faz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EngSci- UT

نقل قول نوشته اصلی توسط armince نمایش پست ها
    ممنونم بابت این اطلاعات مفید
    اما متاسفانه لینک ها کار نمیکنن 404
    سلام .سیلاب دکتری این رشته در دانشگاه تهران رو می تونید از این جا دانلود کنید (برید قسمت "سرفصل های آموزش عالی" (سمت چپ ) بعد گروه تحصیلی رو" علوم پایه" و رشته ی تحصیلی رو بیوانفورماتیک انتخاب کنید)

http://motaleat.sanjesh.org/sarfasl/index.htm

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)