صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 47

موضوع: Bioinformatics

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Bioinformatics

دسوت عزیر در مورد گزینه شماره 1 باید بگم که کاملا و کاملا و کاملا برعکسه.... کار اصلی رو تو این رشته دانش کامپیوتر و حل مسایل ریاضی و پیچیده انجام میده... شما یه سری داده زیستی داری که خود متخصیین زیست نمیتونن باهاش کاری بکنن. مثال میزنم...شما یه وسیله ای داری که خودت بلد نیستی ازش استفاده کنی...بهترین کار اینه بدیش به یکی که بلده ازش استفاده کنه...اینجا هم همینه...متخصصین هوش مصنوعی و کامپیوتر میان این داده ها رو آنالیز میکنن...دوستان علم کامپیوتر منظور همون دستگاه کامپیوتر یا excel و word نیست... از اسمش مشخصه...یعنی علم محاسبات.... من خودم کامپیوتر خوندم...البته خود کامپیوتر نه مثل بعضی دانشگاه های آزاد و .... که میان مثل آموزشگاهها به دانشجوها excel و windows یاد میدن.... ما بیش از40 واحد از درسامون ریاضی بود.

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology IAUM

سلام دوستان
    من تازه با این رشته آشنا شدم. آیا با مدرک فناوری اطلاعات هم میشه وارد این رشته شد؟
    کلا بازار کارش کجاهاس؟ بیمارستان؟ آزمایشگاه؟ ...

من ژنتیک دانشگاه ایران خوندم برای بیوانفورماتیک چند تا داشنگاه فنلاند بلژیک وآمریکا اپلای کردم امیدوارم بیارم ولی ایین موضوع که باید کامپیوتر خوب بلد باشی یکم سختش می کنه من به حد اعلا ژنتیک بیوتکنولوژی و سلولی بلدم اما کامپیوتر نه خوب

نقل قول نوشته اصلی توسط bestofbestzizi نمایش پست ها
    من ژنتیک دانشگاه ایران خوندم برای بیوانفورماتیک چند تا داشنگاه فنلاند بلژیک وآمریکا اپلای کردم امیدوارم بیارم ولی ایین موضوع که باید کامپیوتر خوب بلد باشی یکم سختش می کنه من به حد اعلا ژنتیک بیوتکنولوژی و سلولی بلدم اما کامپیوتر نه خوب
    این رشته دقیقا هدف کاریش استفاده از متخصص کامپیوتر برای انجام کارهاییه که افرادی که زیست و ژنتیک خوندن نمی‌تونن انجام بدن!
    در این بخش بیشتر هدف استفاده از همون روش‌های برنامه نویسیه.

برای افرادی که با پیش‌زمینه برنامه‌نویسی وارد این زمینه می‌شن، تعدادی درس جبرانی از ژنتیک می‌دن. شما باید پیش‌نیازهایی که به شما می‌دن رو پیدا کنید. اگر الان سرتون خلوته، چند ماه باقی مونده رو شدیدا روی یادگرفتن برنامه نویسی وقت بگذارید.
    دونستم یه زبان به روز و سطح بالا مثل C# یا Java (به شخصه اول سی شارپ رو پیشنهاد می‌کنم) درباره این به تاپیک خودش برید و سوال کنید.
    خوندن درباره الگوریتم‌ها (دوره درسی دانشگاه پرینستون در Coursera.org رو پیشنهاد می‌کنم. بسیار کاربردی طراحی شده. تکلیف‌های برنامه نویسیش ۲-۳تایی درباره مثال‌های زیستی بود)
    بعد از این‌ها، یه مقدار هم درباره ساختمان داده‌ها بخونید. (یه دوره توی خود Coursera هست در این باره)

در کل، چیزی که به نظرم بچه‌هایی که کامپیوتر و برق نبودن درست درباره برنامه‌نویسی درک نمی‌کنن، اینه که این درس‌هایی که گفتم بسیار وقت می‌خوان. یعنی درباره حفظ مفاهیم و فهمیدنشون نیست. فقط با نوشتم برنامه، و فکر کردن زیاد جا می‌افتند و نیاز به وقت دارن تا جا بیفتن. بنابراین از همین امروز شروع کنید!

Junior Member

Lightbulb پاسخ : Bioinformatics

سلام به همه.من ارشد نرم افزار می خونم . می تونم پایان نامه ام رو تو حوزه bioinformaticکار کنم ؟ یا حتما باید هوش مصنوعی باشم؟و اینکه این حوزه هنوز هم جای کار داره؟ تو ایران و خارج.با تشکر.

Member Lili0721 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Applied Mathematics

سلام دوستان، من ارشد ریاضی کاربردیم، می خواستم بدونم این رشته بیشتر به درد بچه های کامیپوتر می خوره یا ما ریاضی ها هم می تونیم تو این رشته موفق باشیم؟ من برنامه نویسی ++C بلدم. استعداد خوبی در برمانه نویسی دارم.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    برای انسان های بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا آنها براین باورند که یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت.

نقل قول نوشته اصلی توسط Lili0721 نمایش پست ها
    سلام دوستان، من ارشد ریاضی کاربردیم، می خواستم بدونم این رشته بیشتر به درد بچه های کامیپوتر می خوره یا ما ریاضی ها هم می تونیم تو این رشته موفق باشیم؟ من برنامه نویسی ++C بلدم. استعداد خوبی در برمانه نویسی دارم.
    ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.
    اتفاقا به نظرم داشتن بیس ریاضی قوی برای شما می‌تونه مزیت خیلی خوبی تلقی بشه.

علاوه بر اون، دونستی هوش محاسباتی هم پیش زمینه خیلی خوبی رو فراهم می‌کنه برات.

اما، علاوه بر C++، شروع به یاد گرفتن موارد دیگه هم بکن. خصوصا ساختمان داده در این زمینه خیلی اهمیت داره. (به شخصه یادگرفتن زبان‌هایی رو مثل C# یا جاوا رو هم توصیه می‌کنم. ابزار مناسبیین که تو بازار کار فایده دارن)
    The Future you see is the Future you get.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر دانشگاه لندن

هر چی تو فروم سرچ کردم موضوعی در رابطه با DNA Computer پیدا نکردم.
    این بحث هم یه مبحث بین رشته ای است و ترکیبی از رشته های کامپیوتر و ژنتیک هست. (مانند بیوانفورماتیک)
    · کسی از دوستان میدونه که ایا چنین مبحثی در دانشگاهها تدریس میشه واگه تدریس میشه اسم رشتش چیه؟

با توجه به سرچی که من کردم به این نتیجه رسیدم که:
    DNA computer = Biological Computation
    بیوانفورماتیک = Computational Biology

سوال دیگه من اینه که این دو مبحث ایا شباهتهایی به هم دارن یا کلا با هم متفاوتن؟ وتنها شباهتون در میان رشته ای بودن انهاست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    علوم کامپیوتر دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط FMbioComAI نمایش پست ها
    هر چی تو فروم سرچ کردم موضوعی در رابطه با DNA Computer پیدا نکردم.
    این بحث هم یه مبحث بین رشته ای است و ترکیبی از رشته های کامپیوتر و ژنتیک هست. (مانند بیوانفورماتیک)
    · کسی از دوستان میدونه که ایا چنین مبحثی در دانشگاهها تدریس میشه واگه تدریس میشه اسم رشتش چیه؟

با توجه به سرچی که من کردم به این نتیجه رسیدم که:
    DNA computer = Biological Computation
    بیوانفورماتیک = Computational Biology

سوال دیگه من اینه که این دو مبحث ایا شباهتهایی به هم دارن یا کلا با هم متفاوتن؟ وتنها شباهتون در میان رشته ای بودن انهاست
    شباهت DNA computing با bioinformatics از این جهت هست که هر دو تلفیقی از کامپیوتر و زیست شناسی هستن اما این دو مبحث کاملا از هم جدان. تو DNA computing از زیست شناسی استفاده می شه برای حل مسائل کامپیوتری اما تو bioinformatics از علوم کامپیوتر و ریاضیات و آمار استفاده می شه برای حل مسائل زیستی. اطلاعات چندان زیادی از DNA computing ندارم ولی مثالی که ازش دیدم این طور بود که از خاصیت جفت شدن دو رشته DNA استفاده میشد برای این که بتونیم مسائل کامپیوتری از نوع NP-complete یا مسائلی که حلشون زمان بر هست رو به صورت پارالل حل کنیم. در مورد بیوانفورماتیک هم که قبلا دوستان توضیح دادن.
    تا اونجا که من میدونم DNA computing چندان جای کار نداره. حداقل تو ایران این طوره چون نیاز به کار آزمایشگاهی داره که ما آزمایشگاههای قوی ای نداریم. یه زمانی علوم کامپیوتریای دانشگاه تهران روی DNA computing کار میکردن اما الآن مدتیه که گذاشتنش کنار و روی bioinformatics کار میکنن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر دانشگاه لندن

ممنون از پاسخی که دادید.

ایا شما میدونید که توو خارج چنین رشته هایی در دانشگاهها راجع به DNA Computer هست یا نه؟ اگه هست چه اسمی داره؟
    اگه نیست به خاطر نو بودنشه و مطمئنا بعدا چنین رشته ای اضافه خواهد شد.
    واین سوال پیش میاد که اگه کسی بخواد وارد این حیطه بشه بهتره علاوه بر اشنایی با علوم کامپیوتر وزیست شناسی، در صورتی که چنین رشته ای نباشه بهتره از کجا شروع کنه و چه رشته ای بره؟

وایا در خارج تووش کار هست؟
    ویرایش توسط FMbioComAI : September 5th, 2013 در ساعت 03:53 PM

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)