صفحه 16 از 17 نخستنخست ... 67891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 166

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در کانادا

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط MaryWSG نمایش پست ها
    با تشکر از پاسختون
    عذرخواهی اگر نسبتا مشابه سوالم هست.
    توی تاپیک ها دیدم ک میگفتن تا هفت سال تموم نشه امکان دادن تست نیست. خب. حتی اگر بخوام بعد از سه سال تست رو بدم ک حتی از صفر پزشکی کانادا رو شروع کنم بازم ممکن نیست؟ فرض مثال اینکه من اقامت هم هنوز ندارم.
    من امسال تازه کنکور دادم. پزشکی ازاد قبول میشم. میخوام بدونم چه کتابا و منابعی رو بهتره بخونم ک ازمون کانادا بدم و حداقلش از صفر بتونم پزشکیو اونجا بخونم. و فاند بگیرم البته چون تمکن مالی به اون صورت ندارم.
    سوال بعد اینکه کدوم کشور ها بهتره واسه تحصیل پزشکی و گرفتن اقامت دائم از طریق همون؟
    دوست عزیز عرض کردم اصلا بدون داشتن اقامت دائم شانس قبولی شما در دانشکده پزشکی در کانادا نزدیک به صفر است حالا چه با تست چه بدون تست (برای خود کانادایی ها هم قبولی دانشکده پزشکی کار بسیار دشواری است چه برسد به خارجی ها) تحصیل پزشکی در کانادا و هیچ جای دنیا فاند نداره در نتیجه باید مخارج سنگینش رو خودتون تقبل کنید. اگر ایران پزشکی میخوانید منطقی تر اینست که همان دوره را تمام کنید و بعد ببینید برای تخصص میتوانید کشور دیگری (غیر ازکانادا) بروید.

سلام. ممنون از سایت خوبتون. برای تایید کردن مدرک تخصص داخلی از ایران در کانادا چه روشی وجود دارد؟ آیا پس از پاس کردن بعضی از امتحانات امکان دارد رزیدنتی داخلی را بخوانیم در اونجا؟

Senior Member baharina آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryam13681394 نمایش پست ها
    سلام. ممنون از سایت خوبتون. برای تایید کردن مدرک تخصص داخلی از ایران در کانادا چه روشی وجود دارد؟ آیا پس از پاس کردن بعضی از امتحانات امکان دارد رزیدنتی داخلی را بخوانیم در اونجا؟
    متاسفانه مدرک تخصص شما در کانادا قابل تایید نیست. شما بعداز گذراندن امتحانات (در صورت داشتن اقامت دایم) میتنوید برای رزیدنسی داخلی‌ اپلای کنید.
    به حباب نگران لب يك رود قسم و به كوتاهي ان لحظه شادي كه گذشت غصه هم خواهد رفت، انچناني كه فقط خاطره اي خواهد ماند!

Junior Member

سلام ایا فایل راهنمایی برای مراحل ثبت نام و ارسال مدارک برای ارزیابی mcc هست؟

Junior Member

با سلام.
    من به طور موقت در حد 6 سال کانادا خواهم بود.تخصص داخلی دارم.
    میخواستم بدونم کسی میتونه در مورد ریسرچ مستر راهنمایی کنه؟ چه مدارکی لازم داره و احتمال پذیرش چقدر هست؟

Junior Member

سلام. خسته نباشید.
    میدونم شاید چندان حوصله شو نداشته باشید ولی من چند تا سوال ابتدایی داشتم که پاسخشو توی تاپیک ها پیدا نکردم.
    من دانشجوی پزشکی هستم و در حال حاضر استاژرم. معدل بالای هفده دارم و در حال حاضر در حال همکاری با اساتید و ریسرچ هم هستم.
    بسیار به رشته جراحی علاقمندم و واقعا میخوام اگر امکانش باشه برای تخصص کانادا تحصیل کنم.
    به نظر شما اصلا امکانش وجود داره که با همسرم برای رزیدنسی جراحی کانادا پذیرفته بشیم؟
    ظرفیت جراحی اونجا چقدره؟
    در صورتی که رزومه ریسرچ قوی در این زمینه‌ی جراحی داشته باشیم، و یه سال اونجا یه فرصت مطالعاتی تحت نظر اساتید بگیریم احتمال قبولی و ادامه تحصیل در رزیدنسی جراحی هست؟
    زبان هردومون قابل قبوله و آیلتس هفت و هشت داریم.
    نظر شما چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sasar77 نمایش پست ها
    سلام. خسته نباشید.
    میدونم شاید چندان حوصله شو نداشته باشید ولی من چند تا سوال ابتدایی داشتم که پاسخشو توی تاپیک ها پیدا نکردم.
    من دانشجوی پزشکی هستم و در حال حاضر استاژرم. معدل بالای هفده دارم و در حال حاضر در حال همکاری با اساتید و ریسرچ هم هستم.
    بسیار به رشته جراحی علاقمندم و واقعا میخوام اگر امکانش باشه برای تخصص کانادا تحصیل کنم.
    به نظر شما اصلا امکانش وجود داره که با همسرم برای رزیدنسی جراحی کانادا پذیرفته بشیم؟
    ظرفیت جراحی اونجا چقدره؟
    در صورتی که رزومه ریسرچ قوی در این زمینه‌ی جراحی داشته باشیم، و یه سال اونجا یه فرصت مطالعاتی تحت نظر اساتید بگیریم احتمال قبولی و ادامه تحصیل در رزیدنسی جراحی هست؟
    زبان هردومون قابل قبوله و آیلتس هفت و هشت داریم.
    نظر شما چیه؟
    سلام
    برای ورود به سیستم دستیاری کانادا باید حتما اقامت دایم کانادا داشته باشین. اگر این مورد رو ندارین یا نمیتونین از راه های موجود برای اخذ اقامت اقدام کنین (که بسیار گران و زمان بر هستن) کلا کانادا رو فراموش کنین...
    به فرض داشتن اقامت دایم کانادا , ورود به سیستم رزیدنتی بسیار بسیار رقابتی هست و میزان پذیرش دانشجویان بین المللی خیلی کم هست و شرکت کننده ها خیلی زیاد... و حدود ۹۰ درصد افرادی هم که با زحمت بسیار مچ میشن, در رشته های پزشکی خانواده و داخلی مچ میشن..
    اگر اشتباه نکنم کل ظرفیت زیر ۱۰ نفر هست برای رشته جراحی و افرادی رو دیدم که با ۱۰ ۱۵ سال سابقه جراحی در ایران و تعداد زیادی مقاله , بعد از چند سال به زحمت تونستن وارد دوره دستیاری بشن و خیلیا هم هنوز نتونستن.
    معدل و دانشگاه تقریبا میشه گفت اثرش صفر هست.
    با یک رزومه ی بسیار قوی در زمینه جراحی , داشتن اقامت دایم کانادا , گذراندن فرصت های مطالعاتی و کاری و صرف چند سال زمان , شاید بشه به هدف رسید

سلام دوستان

من می‌خواستم که مدارکم را جهت تایید اصالت در physicianapply ارسال کنم. طبق تعرفه‌ی سایت به ازای هر صفحه ترجمه ۱۴۰ دلار می‌گیرن که واقعاً زیاده. می‌خواستم ببینم امکانش هست که ابتدا مدارک را ترجمه‌ی رسمی کرد و بعد فرستاد؟

متشکرم

Junior Member

سلام دوستان عزیز.
    من یک سال و نیم هست که ازدواج کردم و به تازگی در رشته فیزیک دفاع کردم. فعلاً دارم کارهای اپلای رو دارم انجام میدم برای کانادا مقطع دکترا و به نتیجه خوشبینم (اخذ فول فاند از یک دانشگاه خوب و ...)

قصد من اقامت پس از تحصیل هستش اما مشکلی که پیش اومده مسئله همسرم هست. همسر من دانشجوی پزشکی هستن و یکی دوسالی مونده که پزشکی عمومیشون رو تموم کنن. من مطالب این تاپیک رو تا حدودی مطالعه کردم اما در نهایت متوجه نشدم که اگر من پس از پایان دوره دکترا موفق بشم به اخذ اقامت دائم، ایشون میتونن با من بیان و در کانادا تخصص رو ادامه بدن و مشغول به طبابت بشن؟

اینطور که من برداشت کردم بسیار سخت هست این روند و ما هردومون به شک افتادیم که در این مورد چه کنیم... از یک سو موقعیتهای بسیار خوبی در کانادا برای من فراهم هست ولی برای ایشون شرایط بسیار سخت میشه... کم کم داریم به این فکر میفتیم که از کانادا صرف نظر کنیم و به امریکا فکر کنیم ولی مسئله اقامت هم خودش دیو دوسر هست!
    ممنون میشم راهنمایی کنید که بهتره ما چی کار کنیم؟
    ویرایش توسط Flone : May 17th, 2020 در ساعت 02:11 PM

Junior Member

ایشون میتونن برای گذراندن تخصص برای امریکا یا سایر کشورها اقدام کنند و پس از پایان دوره های مربوطه در کانادا مشغول به کار شن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)