صفحه 12 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 166

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در کانادا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط baharina نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    از نظر آماری شانس قبولی در امریکا ۵۰% و در کانادا ۲۵% هست اما این رو هم در نظر داشته باشد که ۹۰% ظرفیت برای خارجیا در کانادا در رشته هایی مثل روان اطفال داخلی و پزشک خانواده است. متاسفانه در کانادا برای رشته شما ظرفیتی نیست مگر اینکه فرانسه بلد باشید و در کبک اقدام کنید

در کل از نظر من اینک برای کجا اقدام کنید بیشتر یک تصمیم شخصی . من به دلیل حضور خانواده ام و راحتر بودن طبابت در کانادا این ریسک رو کردم که برای کانادا اقدام کنم که خدارو شکر موفق هم شدم .
    به نظرم اگر خیلی دودل هستید بین این 2کشور با یک برنامه ریزی مناسب برای هر2 اقدام کنید. خوشبختانه بیشتر امتحانات از نظر منابع و ساختار مشابه ان

مرسی از جوابتون
    در مورد دوره های که یه متخصص میتونه بگذرونه بدون پاس کردن امتحانات و خارج ازسیستم مچ شدن رزیدنتی اطلاعی دارید؟ ready to practice or practice ready assessment
    یعنی بشه بعد اون دوره وارد بازار کار شد؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nooshi نمایش پست ها
    عوامل مختلفی در این قضیه دخیل هستن. یکی از مسایل پشت پرده در کانادا سیتی زن بودنه در شرایط مساوی سیتی زن به کسی که فقط اقامت کانادا رو داره ارجحیت داره. موردی رو من می دونم از فارغ‌التحصیلان ایران که تنها با داشتن نمره ی امتحان اول در دانشگاه مک مستر مچ شد.سن هم نکته ی مهمیه و زبان هم همینطور. البته در مورد زبان،و نمره آیلتس یه موضوع و این که واقعا فرهنگ کانادایی داشته باشید یه موضوع دیگه ست.دیپلمه های کانادا که در خارج از کانادا پزشکی خوندن معمولا به راحتی وارد رزیدنتی میشن. اما در کل رقابت در کانادا برای ورود به تخصص شدید تر از آمریکا ست. به هر حال اینجا هم اکثر دانشجو های پزشکی امتحانات USMLE رو حین تحصیل شروع میکنند. شما از هر دو گزینه غافل نشید.

مرسی nooshi جون
    من واقعیتش در مورد امتحانات کانادا خیلی اطلاع ندارم یعنی اگه برای usmle خودمو اماده کنم میتونم بلافاصله امتحانات کانادام شرکت کنم و نتیجه خوبی بگیرم؟چقدر تفاوت دارن؟

Senior Member baharina آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zhfh نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون
    در مورد دوره های که یه متخصص میتونه بگذرونه بدون پاس کردن امتحانات و خارج ازسیستم مچ شدن رزیدنتی اطلاعی دارید؟ ready to practice or practice ready assessment
    یعنی بشه بعد اون دوره وارد بازار کار شد؟
    در حال حاضر هر استانی برنامه خودش رو برای این سیستم داره اما از سال آینده قراره یک برنامه کشوری اجرا بشه که همه استان‌ها ازون استفاده کنن.
    کلّیتش این هست که شما باید امتحان زبان و ۳امتحان نظری و عملی‌ بدین و بعد اپلای به مصاحبه اول دعوت میشین و در صورت قبولی به مدت ۳ ماه در کلینیک ارزیابی میشین و در صورت قبولی به مصاحبه اسپانسری دعوت میشید. اگر همه مراحل رو موفّق بشیددر استان مربوطه نهایتاً شروع به کار می‌کنید.
    در ضمن این برنامه فقط برای ۴ رشته داخلی‌ اطفال زنان و فامیلی هست.
    جزئیات بیشتر رو در لینک زیر ببینید:
    http://mcc.ca/about/collaborations-a...dy-assessment/
    http://mcc.ca/wp-content/uploads/NAC...-standards.pdf
    به حباب نگران لب يك رود قسم و به كوتاهي ان لحظه شادي كه گذشت غصه هم خواهد رفت، انچناني كه فقط خاطره اي خواهد ماند!

نقل قول نوشته اصلی توسط zhfh نمایش پست ها
    baharina عزیز.ممنونم که اطلاعاتتون رو share میکنید
    من امسال دوره رزیدنتی م توی ایران تموم میشه و اقامت کانادا رو هم دارم.
    من مطالب خوبی درمورد امکان تخصص گرفتن توی کانادا نشنیدم و همه توصیه میکنن که برای امریکا اقدام کنم مطمئن تر هست
    میخواستم بدونم من چقدر احتمال داره بتونم کانادا ent بخونم(رشته خودم )
    دوست عزیز .من در مورد کانادا نمی دونم ولی چون از امریکا صحبت کردید: شانس شما برای ENT در امریکا کمتر از 10 درصد هست. طبق آمار رسمی از سال 2014 تا 2017. 91%ظرفیت این رشته توسط امریکایی های که امریکا مدرسه پزشکی رفتن پر شده. این امار 50% که دوست دیگری در مورد امریکا ذکر کردن در عمل خیلی کمتر هست. قابل ذکر این امار شامل امریکایی هایی که خارج امریکا در اروپا یا جزایر کاریب پزشکی خوندن نمی شود که عملا خیلی از اون ها در مچ برتری داده می شوند در مقایسه با خارجی ها.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

some motivational words
    based on the latest stats from CaRMS. 30% of Iranian got matched in 2017 residency competition which is above the mean(23%) for IMGs
    http://www.carms.ca/wp-content/uploa...eb-deck-EN.pdf
    به حباب نگران لب يك رود قسم و به كوتاهي ان لحظه شادي كه گذشت غصه هم خواهد رفت، انچناني كه فقط خاطره اي خواهد ماند!

Junior Member

اگر شخصی دانشجوی پزشکی دانشگاه دولتی رتبه خوب در روسیه باشه چجوری میتونه برای کار و یا ادامه پزشکی عمومیش به کانادا بره؟

some motivational words
    based on the latest stats from CaRMS. 30% of Iranian got matched in 2017 residency competition which is above the mean(23%) for IMGs
    http://www.carms.ca/wp-content/uploa...eb-deck-EN.pdf
    سلام. فکر می کنم صحیح اش اینکه 30 ایرانی از مجموع از 163 ایرانی شرکت کننده ( نه 30 درصد) مچ شدن که 7.3 درصد از کل شرکت کننده ها بودن. اون آمار 23 درصد مربوط به ایرلند هست که 97 نفر قبولی داشته نه ایران. ضمنا آمار به تفکیک رشته هم نیست. بهرحال جای تشکر دارد که اطلاعات در مورد کانادا می گذارید. اطلاعات در مورد رزیدنتی کانادا شفاف و زیاد نیست.
    آنکه دایم هوس سوختن ما می کرد کاش می آمد و از دور تماشا می کرد

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    سلام. فکر می کنم صحیح اش اینکه 30 ایرانی از مجموع از 163 ایرانی شرکت کننده ( نه 30 درصد) مچ شدن که 7.3 درصد از کل شرکت کننده ها بودن. اون آمار 23 درصد مربوط به ایرلند هست که 97 نفر قبولی داشته نه ایران. ضمنا آمار به تفکیک رشته هم نیست. بهرحال جای تشکر دارد که اطلاعات در مورد کانادا می گذارید. اطلاعات در مورد رزیدنتی کانادا شفاف و زیاد نیست.
    please check the slide number 9 from the link that I provided. matching rate for IMGs is 23% and Iran has the highest ranking of matching candidates after Ireland which is amazing considering the language barrier and no elective
    rotation in canada during their medical school.
    about the specialty stats, I'm providing u the stats from the last year. although various disciplines are offered to IMGs, almost 90% of positions are in family medicine, peds, psych and Internal med.
    http://www.carms.ca/wp-content/uploa...ne_English.pdf

ApplyAbroad Hero sss666 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    medicine

please check the slide number 9 from the link that I provided. matching rate for IMGs is 23% and Iran has the highest ranking of matching candidates after Ireland which is amazing considering the language barrier and no elective
    rotation in canada during their medical school.
    about the specialty stats, I'm providing u the stats from the last year. although various disciplines are offered to IMGs, almost 90% of positions are in family medicine, peds, psych and Internal med.
    درود خانوم دکتر عزیز. ممنون از اینکه با توجه به مشغله ای ه دارید باز هم وقت میزارید و به سوالهای بچه ها جواب میدید که این خیلی ارزشمنده. من میخواستم بدونم که ایا امکان چنج کردن فیلد تخصص در حین تحصیل وجود داره یا نه. به عنوان مثال یکی از دوستان در المان 2 سال دوره داخلی رو در یکی از بیمارستان های اونجا گذروند و بعد از 2 سال فیلدش رو به نوروسرجری چنج کرد و از اونجایی که رزیدنت داخلی بود اساتید راحتتر ایشون رو برای دوره نروسرجری پذیرفتن. خواستم بدونم ایا چنین امکانی در کانادا هم هست. بعنوان مثال فردی وارد یکی از دوره های کم رقابت مثل پزشکی خانواده یا داخلی بشه و بعد از یه مدت بخواد چنج کنه به انوکولوژی ایا این میتونه تاثیری داشته باشه که راحتتر وارد این دوره بشه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sss666 نمایش پست ها
    درود خانوم دکتر عزیز. ممنون از اینکه با توجه به مشغله ای ه دارید باز هم وقت میزارید و به سوالهای بچه ها جواب میدید که این خیلی ارزشمنده. من میخواستم بدونم که ایا امکان چنج کردن فیلد تخصص در حین تحصیل وجود داره یا نه. به عنوان مثال یکی از دوستان در المان 2 سال دوره داخلی رو در یکی از بیمارستان های اونجا گذروند و بعد از 2 سال فیلدش رو به نوروسرجری چنج کرد و از اونجایی که رزیدنت داخلی بود اساتید راحتتر ایشون رو برای دوره نروسرجری پذیرفتن. خواستم بدونم ایا چنین امکانی در کانادا هم هست. بعنوان مثال فردی وارد یکی از دوره های کم رقابت مثل پزشکی خانواده یا داخلی بشه و بعد از یه مدت بخواد چنج کنه به انوکولوژی ایا این میتونه تاثیری داشته باشه که راحتتر وارد این دوره بشه؟
    I have seen canadian graduates have changed their field from surgery to less competitive specialties but not for IMGs. I have seen 2-3 iranian who started a new residency after their graduation from residency but not within that.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)