صفحه 11 از 17 نخستنخست ... 234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 166

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در کانادا

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط prometheusss نمایش پست ها
    خیر دوست عزیز راه برای اون ویزا هست مثل ریسرچ پوزیشن و ...... البته مشکل ویزا زیاده محدود به یکی دو تا نیست. به هر حال در موضوع این تاپیک نیست و مربوط به تاپیک دیگریه .
    انترنتی هم نیست! منظورم طرحه طرح! شما چطور نمیدونید در ایران بعد از پایان درس و انترنی که باید دو سال یا جدیدا بیشتر طرح گذرونده بشه؟؟به عنوان پزشک و بعد از فارغ التحصلی منظورمه!شما در باره ایران ظاهرا صحبت میکنید من در مورد ایران خوندن نمیگم!در عجبم انترنی را با طرح اشتباه بگیرید مطمنی منظور من را درست فهمیدید؟انترنی چه ربطی به طرح داره؟انترنی ما یک سال است در طول دوره تحصیلی! طرح تا قبلش شما وقتی ایران بخونید حتی یک نامه اشتغال به تحصیل که اثبات کنه دانشجوی پزشکی هستید هم نمیتونید بگیرید ولی ما ابدا این مشکل رو نداریم هر جا میخوایم بدون مشکل نامه نگاری و ... انجام شده.
    اگر نمیدانید
    وقتی شما در ایران پزشکی میخونی تا 9 سال بعدش در بهترین حالت "حق" شرکت در این گونه امتحانات رو نداری ولو با هر شرایطی که کشور مقصد داشته باشه!
    وقتی در ایران درس نمیخوانی! از سال دوم میتونی امتحانات رو شروع کنی . استپ 1 و بعدم بقیه مراحل. این روند در اکثر کشورهای دنیا رایج هست و ایران به علت اینکه میگه تحصیل رایگانه باید طرح گذرونده بشه و از این صحبتها گواهیی به شما به عنوان دانشجوی پزشکی نمیده که بتونید باهاش اثبات کنید دانشجوی پزشکی هستید و امتحانات رو شروع کنید!
    بعد این مسیر وقتی ایران خونده باشی سختتر میشه به علت اینکه 9 سال فاصله افتاده نسبت به کسی که از سال دوم میتونه شرکت کنه.!
    دلیل اینکه این مشکلات زیاد تره برای کسی که ایرانه اینهاست
    فکر نمیکنم چیز مبهمی وجود داشته باشه

+ بد نیست مطالعش کنید شاید متوجه شدید
    http://www.salamatnews.com/news/1852...ق-محروم
    lol
    دوست عزیز من نوشتن اطلاعات غلط علمی در یک فروم علمی خوب نیست . البته میدانم که به هر حال در کشوری درس میخوانید که ایران هم تایید نخواهید شد و از درامد خوب ایران هم محروم هستید متاسفانه اما تند حرف زدن از یک پزشک به دور است پزشک خود نقش ارام کننده در لحظات سخت را دارد نه اینکه با دیگران از عصبانیت تند خویی کند. شما باز هم فراموش کردید که بدون کارت اقامت هر صورتی امریکا نشدنیست بنده هم مثل شما خارج از ایران تحصیل کردم البته نه چین و کشور های مشابه مدرک خود را تایید کردم و فرایند را طی کردم پس به جای تندخویی اطلاعات درست را متوجه شوید. امریکا به شما پوزیشن ریسرچ دکتری با مدرک 5و نیم ساله چین نمیدهد عزیزم باید مستر را بخواتید سپس برای دکترا ر اقدام کنید که این باز هم کارت اقامت برای شما نمیشود!روسفارت ویزا نمیدهد!
    شما با 6 سال تحصیل پزشک نیستید عزیزم یعنی آن مدرکی که چین به شما میدهد کامل نیست تقریبا در هیچ جای دنیا شما باید لایسنس یک کشور را داشته باشید که چین با 6 سال تحصیل لایسنس به شما نخواهد داد همه جای دنیا طی کردن 18 ماه تا 24 ماه دوره به شما طرح لازم کسب لایسنس میباشد . بدون این لایسنس شما "پزشک" نیستید رسما . به فرض من موسسه ای در خود المان ایمیل زدم برای شرایط گفتند لایسنس هم لام است برای انگلستان استرالیا هر جا که من پرسیدم لازم داشتند پس چنین نیست که شما فکر کنید با شش سال تحصیل از دو سال دوره به اصطلاح در رفتید چرا که هر کشوری برای دادن لایسنس درخواست طبابت برای تجربه میکند. موفق باشید
    ویرایش توسط doctocanada : February 22nd, 2017 در ساعت 09:21 PM

Senior Member baharina آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط prometheusss نمایش پست ها
    سخته بله خیلی هم سخته ولی مشکل سختی رفع شدنی هست مشکل اساسی آمریکا از نظر من این بحث زمان اتمام درسه که یا برو خارج از آمریکا کار کن یا دو سال برو جایی که هیچ پزشک امریکایی نمیره. البته بازم در این مورد نیاز به تحقیق هست. البته شرایط کسانی که ایران نمیخونن با کسانی که ایران میخونن برای اپلای برای کانادا و امریکا و ... متفاوته. از سال دوم مثلا میتونی امتحانات رو بدی ولی داخل ایران باید هفت سال بخونی یعد دو سال سرح بعدو... عملا 9 سال هدر میره و باز باید بشینی یکی دو سال بخونی برای این امتحانا ولی وقتی از همین الان مراحل مختلف رو شروع میکنی اون محدودیت ها رو نداری.
    اگر به کشور‌های انگلیسی زبان فکر می‌کنید
    در حال حاضر آمریکا با قضیه ترامپ بسیار ریسکی‌ شده (ظاهرا این هفته قانون جدید تصویب می‌شه که صدور ویزا برای ایرانیا عملا ممکن نیست) قبل از ترامپ تقریبا شانس قبولی خارجیا در تخصص ۵۰ درصد بود که خیلی‌ عالی‌ محسوب می‌شه
    کانادا هم همونطور که بحث کردیم نیاز به اقامت دائم داره
    استرالیا به نسبت بقیه کشورا مسیر راحتری داره اما متأسفانه جدیداً شرط ۳سال سابقه کار اضافه شده
    از دوستانی که توی کانادا هستم شنیدم خیلیا به ایرلند یا انگلیس می‌رن. بد نیست یه تحقیقی درباره این کشورا بکنید.
    به حباب نگران لب يك رود قسم و به كوتاهي ان لحظه شادي كه گذشت غصه هم خواهد رفت، انچناني كه فقط خاطره اي خواهد ماند!

نقل قول نوشته اصلی توسط baharina نمایش پست ها
    اگر به کشور‌های انگلیسی زبان فکر می‌کنید
    در حال حاضر آمریکا با قضیه ترامپ بسیار ریسکی‌ شده (ظاهرا این هفته قانون جدید تصویب می‌شه که صدور ویزا برای ایرانیا عملا ممکن نیست) قبل از ترامپ تقریبا شانس قبولی خارجیا در تخصص ۵۰ درصد بود که خیلی‌ عالی‌ محسوب می‌شه
    کانادا هم همونطور که بحث کردیم نیاز به اقامت دائم داره
    استرالیا به نسبت بقیه کشورا مسیر راحتری داره اما متأسفانه جدیداً شرط ۳سال سابقه کار اضافه شده
    از دوستانی که توی کانادا هستم شنیدم خیلیا به ایرلند یا انگلیس می‌رن. بد نیست یه تحقیقی درباره این کشورا بکنید.
    ایرلند مدارک کشورهای سوم را متاسفانه قبول نمیکند
    http://www.irishtimes.com/life-and-s...here-1.2071424

در ضمن درامد ها از بسیار کم است حدود 2 هزار یورو .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط baharina نمایش پست ها
    بله من ۳ تا امتحان رو دادم
    یعنی شما برای MCCEE فقط Toronto notes رو خوندین؟با Canada Qbank؟...من جایی خوندم LMCC exams بهتره از cananda q bank! بعضیا هم Uworld زدن!

نقل قول نوشته اصلی توسط ronikaa نمایش پست ها
    یعنی شما برای MCCEE فقط Toronto notes رو خوندین؟با Canada Qbank؟...من جایی خوندم LMCC exams بهتره از cananda q bank! بعضیا هم Uworld زدن!
    I used qbank and i scored above top 95th percentile
    I believe its mostly a personal choice rather than a logical one
    I know different candidates who scored so high using various resources
    there are alos 6 question packages in MCC website which are so similar to the actual exam but they are really expensive
    http://mcc.ca/examinations/mccee/exa...ion-resources/
    به حباب نگران لب يك رود قسم و به كوتاهي ان لحظه شادي كه گذشت غصه هم خواهد رفت، انچناني كه فقط خاطره اي خواهد ماند!

Junior Member

با سلام،

سوالی در مورد source verification مدارک برای MCCEE داشتم..من قبلا درECFMG فرم ۱۸۶ رو دادم و مدارکم verified شده،آیا دوباره باید Identification form جدید برایMCC بفرستم؟و اینکه جریان EICS چی هست دقیقا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ronikaa نمایش پست ها
    با سلام،

سوالی در مورد source verification مدارک برای MCCEE داشتم..من قبلا درECFMG فرم ۱۸۶ رو دادم و مدارکم verified شده،آیا دوباره باید Identification form جدید برایMCC بفرستم؟و اینکه جریان EICS چی هست دقیقا؟
    تا انجا که میدونم شما هم فرم هویت و هم کپی پاسپورت و کپی تمام مدارک تحصیلی رو باید بفرستید. (تمامی کپی ها باید نوتورایز شده باشه ) کانادا فقط ترجمه خودش رو قبول داره ، بنابرین هزینه ترجمه و هم تایید همه این مدارک را باید بدین. یک ماه اول مدارک در کانادا ترجمه و تایید میشه و بعدش به امریکا میره و بدون اینک به ایران فرستاده بشه تایید میشه. شما اگر قبلا در امریکا مدارکتون تایید شده این شماره EICSرو احتمالا دریافت کردین که با ارائه به کانادا بشون کمک میکنید تا با امریکا مکاتبه کنن

Junior Member

baharina عزیز.ممنونم که اطلاعاتتون رو share میکنید
    من امسال دوره رزیدنتی م توی ایران تموم میشه و اقامت کانادا رو هم دارم.
    من مطالب خوبی درمورد امکان تخصص گرفتن توی کانادا نشنیدم و همه توصیه میکنن که برای امریکا اقدام کنم مطمئن تر هست
    میخواستم بدونم من چقدر احتمال داره بتونم کانادا ent بخونم(رشته خودم )

Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه علوم پزشکی تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط zhfh نمایش پست ها
    من مطالب خوبی درمورد امکان تخصص گرفتن توی کانادا نشنیدم و همه توصیه میکنن که برای امریکا اقدام کنم مطمئن تر هست
    عوامل مختلفی در این قضیه دخیل هستن. یکی از مسایل پشت پرده در کانادا سیتی زن بودنه در شرایط مساوی سیتی زن به کسی که فقط اقامت کانادا رو داره ارجحیت داره. موردی رو من می دونم از فارغ‌التحصیلان ایران که تنها با داشتن نمره ی امتحان اول در دانشگاه مک مستر مچ شد.سن هم نکته ی مهمیه و زبان هم همینطور. البته در مورد زبان،و نمره آیلتس یه موضوع و این که واقعا فرهنگ کانادایی داشته باشید یه موضوع دیگه ست.دیپلمه های کانادا که در خارج از کانادا پزشکی خوندن معمولا به راحتی وارد رزیدنتی میشن. اما در کل رقابت در کانادا برای ورود به تخصص شدید تر از آمریکا ست. به هر حال اینجا هم اکثر دانشجو های پزشکی امتحانات USMLE رو حین تحصیل شروع میکنند. شما از هر دو گزینه غافل نشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط zhfh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    از نظر آماری شانس قبولی در امریکا ۵۰% و در کانادا ۲۵% هست اما این رو هم در نظر داشته باشد که ۹۰% ظرفیت برای خارجیا در کانادا در رشته هایی مثل روان اطفال داخلی و پزشک خانواده است. متاسفانه در کانادا برای رشته شما ظرفیتی نیست مگر اینکه فرانسه بلد باشید و در کبک اقدام کنید

در کل از نظر من اینک برای کجا اقدام کنید بیشتر یک تصمیم شخصی . من به دلیل حضور خانواده ام و راحتر بودن طبابت در کانادا این ریسک رو کردم که برای کانادا اقدام کنم که خدارو شکر موفق هم شدم .
    به نظرم اگر خیلی دودل هستید بین این 2کشور با یک برنامه ریزی مناسب برای هر2 اقدام کنید. خوشبختانه بیشتر امتحانات از نظر منابع و ساختار مشابه ان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)