صفحه 2 از 17 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 166

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در کانادا

setko
    Guest

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

راستی یه سوال دیگه هم داشتم، وضعیت کشیک های رزیدنتی در کانادا چطوره؟ اینکه دقیقا چطوریه نمی دونم
    ویرایش توسط Royal2009 : March 25th, 2010 در ساعت 11:11 PM

ApplyAbroad Veteran
    Royal2009 آواتار ها

سلام
    در مورد phd شما باید یک سابقه تحقیقاتی و مقاله داشته باشید البته برخی رشته ها از MD کمترپذیرش دارن و برخی از D Mبیشتر دانشجو میگیرن بهتره سایت ها دانشگاهها و دپارتمانهای پزشکی و علوم رو بررسی کنید

موفق باشید
    هیچ به فردا نیاندیش!!..فردا اندیشه ای برای خود دارد!!..رنج هر روز برای آن روز کافی است!!..

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکان در کانادا

سلام
    ای سایتای زیر کمکتون می کنه:

http://www.carms.ca/eng/r1_eligibility_e.shtml
    R1: یعنی سال اول تخصص
    R4: یعنی سال اول فوق تخصص
    http://www.carms.ca/eng/r1_eligibility_prov_e.shtml
    رشته ها و دانشگاه ها ( وارد هر رشته دانشگاه بشید دروس و نحوه ... و همینطور (کشیک)call ها هم ذکر شده و شرایط پذیرش البته برای R1:
    https://w1c.e-carms.ca/pdws/jsp/pd.do?m=1&l=1

این فروم هم ممکنه بکارتون بیاد، خوب بررسیش کنید:
    http://www.premed101.com/forums/

اینم روزمه یکی از ایرانی هایی که به اتفاق همسرشون جفتشون ایران پزشکی خوندند و الان جفتشون رزیدنت اعصاب و روان دانشگاه منیتوبا هستند.
    http://www.behzadmansouri.com/
    http://docs.google.com/gview?a=v&q=cache:6K-8FyI7sNgJ:www.behzadmansouri.com/behzad-Resume2.pdf+md+iran+resume+canada&hl=en&
    sig=AFQjCNERbkjP0Jy7xX1AcMwDsZLeSu9_aA

فایلی رو هم که پیوست کردم دانلود کنید اطلاعات خوبی در اختیارتون می ذاره
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط Blue Sky : November 4th, 2009 در ساعت 12:48 PM

من کانادا رو نمیدونم ٬ ولی ما متخصص اطفالی داشتیم که بعد از کلی دردسر رفت آمریکا و تخصصش رو قبول نکردن و دوباره شد R1 اطفال.
    البته این مسله مال 2-3 سال پیشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    دانشگاه تبریز

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Sky نمایش پست ها
    اینم روزمه یکی از ایرانی هایی که به اتفاق همسرشون جفتشون ایران پزشکی خوندند و الان جفتشون رزیدنت اعصاب و روان دانشگاه منیتوبا هستند.
    [
    این ذهنیت رو بذارید کنار که توی کانادا 3-2 تا امتحان میدید و هر رشته‌ای که دلتون میخواد ثبت نام میکنید.
    برای تخصص گرفتن راه‌های بسیار متفاوتی وجود داره که برای اونها باید تحقیقات زیادی به عمل بیارید،
    اصلا کار استریت فورواردی نیست که مثلا شما بتونید پذیرش کاردیولوژی در دانشگاه تورنتو بگیرید.
    امیدوارم همه همکارا توی مسیری که انتخاب کردن موفق باشن
    ویرایش توسط Royal2009 : March 25th, 2010 در ساعت 11:16 PM

سلام دوستان
    کسی میدونه برای رزیدنتی چه رشته هایی رو ایرانیها میتونند کانادا apply بگیرند؟

Junior Member

سلام به همه دوستان عزيز.من تا حدود 4-5 ماه ديگه درسم تموم ميشه.مدتي هست كه براي ادامه تحصيل به كانادا دارم تحقيق ميكنم.ميخواستم از دوستاني كه اطلاعات كافي در اين زمينه دارن راهنمايي بگيرم.چيزي كه تا الان متوجه شدم اين هست كه بايد بعد از اتمام تحصيل طرحم رو بگذرونم بعد از اون براي ويزاي skilled worker اقدام كنم.بعد از اون بايد اون سه مرحله رو بگذرونم(mccee,mccqe1,mccqe2).اخيرا يكي از دوستانم ميگفت حتما لازم نيست براي ويزاي skilled worker اقدام كني.ميتوني بعد از اتمام تحصيل رزومه تهيه كني و براي دانشگاه هاي كانادا بفرستي و اونا بهت پذيرش بدن و در واقع ويزاي تحصيلي بگيري.از دوستان اگه كسي منو راهنمايي كنه و به طور كلي بگه مراحل براي رفتن به اونجا و ادامه تحصيل تو مقطع رزيدنتي به چه شكل هست ممنون ميشم و همين طور در مورد صحبت اون دوستمم بگيد امكانش هست يا نه..

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط S@33D نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان عزيز.من تا حدود 4-5 ماه ديگه درسم تموم ميشه.مدتي هست كه براي ادامه تحصيل به كانادا دارم تحقيق ميكنم.ميخواستم از دوستاني كه اطلاعات كافي در اين زمينه دارن راهنمايي بگيرم.چيزي كه تا الان متوجه شدم اين هست كه بايد بعد از اتمام تحصيل طرحم رو بگذرونم بعد از اون براي ويزاي skilled worker اقدام كنم.بعد از اون بايد اون سه مرحله رو بگذرونم(mccee,mccqe1,mccqe2).اخيرا يكي از دوستانم ميگفت حتما لازم نيست براي ويزاي skilled worker اقدام كني.ميتوني بعد از اتمام تحصيل رزومه تهيه كني و براي دانشگاه هاي كانادا بفرستي و اونا بهت پذيرش بدن و در واقع ويزاي تحصيلي بگيري.از دوستان اگه كسي منو راهنمايي كنه و به طور كلي بگه مراحل براي رفتن به اونجا و ادامه تحصيل تو مقطع رزيدنتي به چه شكل هست ممنون ميشم و همين طور در مورد صحبت اون دوستمم بگيد امكانش هست يا نه..
    سلام
    اول که من حدس می زنم پزشک باشید. پس با توجه به حدسم پیش می ریم.
    من متوجه نشدم که می خواین برین تخصص یا پی.اچ.دی چون می گین رزیدنتی چطوریه بعد دارین در مورد رزومه بحث می کنین و خب دقت هم دارین که هزینه تحصیل و زندگی رو باید یه جوری کاور کنین دیگه. این دوتا خیلی با هم فرق دارن. بعد هم متوجه نشدم که آیا می خواین برای ادامه تحصیل برین یا می خواین بمونین. اسکیلد ورکر بیشتر راسته کار کسایی هست که می خوان بمونن.
    به نظرم وقت خودتون رو برای سوالهای بنیادی اینجا تلف می کنید. شما اول تشریف ببرین سایت کانسیل پزشکی کانادا رو بخونین. همه چیز رو در باره رجیستر کردن و بقیه ماجراها برای شما نوشته. بعدش هم من قطعا مطمئنم که برای پی.اچ.دی به طرح نیاز ندارین و فقط آزاد کردن مدرک کافیه، برای تخصص و رجیتر کردن هام دوستای دندانپزشک بدون طرح تونستن برن. شما پزشکا رو نمی دونم. در پایان: سعی کنید معدل ترم آخر و نمره تزتون بالا باشه. چون اینکه نمره های شما روال صعودی داشته یا نزولی بسیار مهمه.
    موفق باشید

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط ed_7753_2002 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی میدونه برای رزیدنتی چه رشته هایی رو ایرانیها میتونند کانادا apply بگیرند؟
    همه رشته ها. به قول شاعر: بگو تو چه داری ز رستم نشان
    مساله فقط رزومه است. ممکنه اگه بخوایم چشم بخونیم در مقایسه با یه کانادایی خیلی رزومه بهتری از ما بخوان، اما هیچ کس علنا نمی گه نمی پذیرمت چون ایرانی هستی. من رزیدنت ارتوپدی و پوست ایرانی هم می شناسم اما همونطور که حدس می زنین رزومه هاشون در حد رستمه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط macula_densa نمایش پست ها
    سلام
    اول که من حدس می زنم پزشک باشید. پس با توجه به حدسم پیش می ریم.
    من متوجه نشدم که می خواین برین تخصص یا پی.اچ.دی چون می گین رزیدنتی چطوریه بعد دارین در مورد رزومه بحث می کنین و خب دقت هم دارین که هزینه تحصیل و زندگی رو باید یه جوری کاور کنین دیگه. این دوتا خیلی با هم فرق دارن. بعد هم متوجه نشدم که آیا می خواین برای ادامه تحصیل برین یا می خواین بمونین. اسکیلد ورکر بیشتر راسته کار کسایی هست که می خوان بمونن.
    به نظرم وقت خودتون رو برای سوالهای بنیادی اینجا تلف می کنید. شما اول تشریف ببرین سایت کانسیل پزشکی کانادا رو بخونین. همه چیز رو در باره رجیستر کردن و بقیه ماجراها برای شما نوشته. بعدش هم من قطعا مطمئنم که برای پی.اچ.دی به طرح نیاز ندارین و فقط آزاد کردن مدرک کافیه، برای تخصص و رجیتر کردن هام دوستای دندانپزشک بدون طرح تونستن برن. شما پزشکا رو نمی دونم. در پایان: سعی کنید معدل ترم آخر و نمره تزتون بالا باشه. چون اینکه نمره های شما روال صعودی داشته یا نزولی بسیار مهمه.
    موفق باشید
    ممنون از پاسختون.بله درست حدس زديد من پزشكي ميخونم,چون عنوان تاپيك در مورد دانشجوهاي پزشكي بود ديگه چيزي در مورد رشته ام نگفتم.ببينيد هدف اصلي من تخصص هست تو كانادا.ظاهرا طبق قانون كانادا كساني ميتونن وارد دوره تخصص بشن كه يا permanent resident باشن يا citizen.بنابراين من بايد يه جوري مساله اقامتم رو درست كنم.حالا سوالم همين جاست كه من بايد حتما ويزاي skilled worker بگيرم تا كار اقامتم درست بشه يا راه ديگه اي هم هست مثلا ويزاي تحصيلي از طريق پذيرش تو يكي از دانشگاه ها؟؟مساله طرح رو هم از اين جهت گفتم كه برام امتياز داره تو گرفتن اقامت كانادا.اما در مورد رزومه من متوجه صحبت شما نشدم,يعني تهيه روزمه فقط به درد دوره phD ميخوره و براي ورورد به تخصص بهش احتياجي نيست؟؟ممنون ميشم به اين سوالاي من پاسخ بدين.همين طور بقيه دوستان هم اگه اطلاعي دارن كمك كنن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)