صفحه 3 از 17 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 166

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در کانادا

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل دانشجویان پزشکی در امریکا و کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط S@33D نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون.بله درست حدس زديد من پزشكي ميخونم,چون عنوان تاپيك در مورد دانشجوهاي پزشكي بود ديگه چيزي در مورد رشته ام نگفتم.ببينيد هدف اصلي من تخصص هست تو كانادا.ظاهرا طبق قانون كانادا كساني ميتونن وارد دوره تخصص بشن كه يا permanent resident باشن يا citizen.بنابراين من بايد يه جوري مساله اقامتم رو درست كنم.حالا سوالم همين جاست كه من بايد حتما ويزاي skilled worker بگيرم تا كار اقامتم درست بشه يا راه ديگه اي هم هست مثلا ويزاي تحصيلي از طريق پذيرش تو يكي از دانشگاه ها؟؟مساله طرح رو هم از اين جهت گفتم كه برام امتياز داره تو گرفتن اقامت كانادا.اما در مورد رزومه من متوجه صحبت شما نشدم,يعني تهيه روزمه فقط به درد دوره phD ميخوره و براي ورورد به تخصص بهش احتياجي نيست؟؟ممنون ميشم به اين سوالاي من پاسخ بدين.همين طور بقيه دوستان هم اگه اطلاعي دارن كمك كنن.
    خب من در مورد رزیدنتی شما بچه های پزشکی، اونم تو کانادا زیاد مطمئن نیستم. اما خب قطعا رزومه شما واسه پذیرش تو تخصص خیلی مهمه، بخصوص اگه یه کار علمی ای کرده باشید که کاربرد بالینی داشته باشه. بیشتر تحقیقای ما تو ایران فقط واسه خالی نبودن عریضه است. مثلا می ریم بروز فلان ژن رو در سوسک حمام در سرطان قلبی بررسی می کنیم ( این قطعا یه مثال اغراق آمیزه) یا شیوع دل درد همراه با کهیر در استان فلان. خب اینا به هیچ دردی نمی خوره. تو رزومه اتون چند تا چیز برق می زنه اگه بخواین برین تخصص : 1- معدل و سیر صعودی نمره یا اگه خوب بودین از اول و جای بهتر شدن نداشتین، حفظ اون حالت 2) کار علمی درست و حسابی و به درد بخور و ارتباط کلینیکیش 3) نامه ای که می نویسین و اینکه چقدر بلدین خودتون و تواناییهاتون رو خوب و به صورت منطقی مناسب پوزیشن جلوه بدین.
    اگه مطمئنین که فقط پی.آر ها می تونن تخصص بخونن که دیگه باید اقدام کنین واسه اسکیلد ورکر. اما مساله اینه : آیا پس از گذراندن طرح در دو سال و نیم آینده، پزشکی هنوز مورد نیاز است در کانادا؟ و اینکه چند سال طول می کشه تا شما پرونده اتون جواب بگیره. ابدا قصد ترسوندن شما یا سیاه نمایی رو ندارم. اینا برای خودم پیش اومده و بی گدار به آب زدم و از پی.اچ.دی م تو آمریکا جا موندم و ریجکت شدم و کانادا یه امتحان دادم و موند تو هوا و حالا اومدم استرالیا. پراس و کانس همه چیز رو با هم در نظر بگیرید و ایشالا موفق می شید.
    پ.ن: اگه اصرار قطعی برای کانادا ندارید، با توجه به رشته اتون من به شما فکر کردن در مورد استرالیا رو هم پیشنهاد می کنم. به خصوص که تو دوره ای که دارین طرح می گذرونین که اقدام کنین واسه اسکیلد ورکر می تونین امتحانای استرالیا رو بدین و دو تا رو با هم پیش ببرید. دو دوزه بازی کنید یعنی.
    موفق باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط macula_densa نمایش پست ها
    خب من در مورد رزیدنتی شما بچه های پزشکی، اونم تو کانادا زیاد مطمئن نیستم. اما خب قطعا رزومه شما واسه پذیرش تو تخصص خیلی مهمه، بخصوص اگه یه کار علمی ای کرده باشید که کاربرد بالینی داشته باشه. بیشتر تحقیقای ما تو ایران فقط واسه خالی نبودن عریضه است. مثلا می ریم بروز فلان ژن رو در سوسک حمام در سرطان قلبی بررسی می کنیم ( این قطعا یه مثال اغراق آمیزه) یا شیوع دل درد همراه با کهیر در استان فلان. خب اینا به هیچ دردی نمی خوره. تو رزومه اتون چند تا چیز برق می زنه اگه بخواین برین تخصص : 1- معدل و سیر صعودی نمره یا اگه خوب بودین از اول و جای بهتر شدن نداشتین، حفظ اون حالت 2) کار علمی درست و حسابی و به درد بخور و ارتباط کلینیکیش 3) نامه ای که می نویسین و اینکه چقدر بلدین خودتون و تواناییهاتون رو خوب و به صورت منطقی مناسب پوزیشن جلوه بدین.
    اگه مطمئنین که فقط پی.آر ها می تونن تخصص بخونن که دیگه باید اقدام کنین واسه اسکیلد ورکر. اما مساله اینه : آیا پس از گذراندن طرح در دو سال و نیم آینده، پزشکی هنوز مورد نیاز است در کانادا؟ و اینکه چند سال طول می کشه تا شما پرونده اتون جواب بگیره. ابدا قصد ترسوندن شما یا سیاه نمایی رو ندارم. اینا برای خودم پیش اومده و بی گدار به آب زدم و از پی.اچ.دی م تو آمریکا جا موندم و ریجکت شدم و کانادا یه امتحان دادم و موند تو هوا و حالا اومدم استرالیا. پراس و کانس همه چیز رو با هم در نظر بگیرید و ایشالا موفق می شید.
    پ.ن: اگه اصرار قطعی برای کانادا ندارید، با توجه به رشته اتون من به شما فکر کردن در مورد استرالیا رو هم پیشنهاد می کنم. به خصوص که تو دوره ای که دارین طرح می گذرونین که اقدام کنین واسه اسکیلد ورکر می تونین امتحانای استرالیا رو بدین و دو تا رو با هم پیش ببرید. دو دوزه بازی کنید یعنی.
    موفق باشید.
    باز ممنون كه جواب دادين.خودمم به اين نكته فكر كردم كه اين مدتي كه طول ميكشه ممكنه فرصت رو از دست بدم اما از طرف ديگه براي گرفتن امتياز نياز به سابقه كار دارم چون مجرد هستم و از اين نظر امتيازي به من تعلق نميگيره.البته طرح رو اگه برم يه جاي محروم 13 ماهه تموم ميشه.در مورد استراليا هم شما كه خودتون اونجا هستيد اگه ميشه راهنمايي كنيد(در مورد شرايط پذيرش,كار و هزينه ها)

Member macula_densa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UQ- Pathology

نقل قول نوشته اصلی توسط S@33D نمایش پست ها
    باز ممنون كه جواب دادين.خودمم به اين نكته فكر كردم كه اين مدتي كه طول ميكشه ممكنه فرصت رو از دست بدم اما از طرف ديگه براي گرفتن امتياز نياز به سابقه كار دارم چون مجرد هستم و از اين نظر امتيازي به من تعلق نميگيره.البته طرح رو اگه برم يه جاي محروم 13 ماهه تموم ميشه.در مورد استراليا هم شما كه خودتون اونجا هستيد اگه ميشه راهنمايي كنيد(در مورد شرايط پذيرش,كار و هزينه ها)
    ببینید، استرالیا سه مرحله امتحان داره. اولیش آیلتس ئه. دومیش یه امتحان نظری چار گزینه ای بسیار ساده است و بعد امتحان عملی. حقوق پزشک خوبه. شما هزینه زندگیت تو استرالیا ماهی سه هزارتاست تقریبا. اگه بریز بپاش کنی شاید سه و پونصد. اما بچه ها دارن با ماهی هزار و پونصد هم زندگی می کنند. حقوقت بین شیش هفت تا نه هزار تا بسته به جایی که کار کنی و دور افتادگیش. سی درصد مالیات می دی و بقیه اش مال خودته. واسه پزشک کار زیاده. امکان ادامه تحصیل تو دوره های رزیدنتی هم بدون اقامت دائم وجود داره. به وبسایت هاشون مراجعه کنید. وبسایت Australian Medical Council
    موفق باشید.
    متاسفانه حساب کاربری من غیرفعال هست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکان در کانادا

سلام به همگی!
    من تازه تصمیم گرفتم برای تخصص برم کانادا
    اما مراحلش به نظرم گیج کننده میاد
    1- باید MCCEE رو قبول بشم (ظاهرا" میشه با همین یه امتحان شانسمو بسنجم...دارم با نوشتن مقاله رزومه موقوی میکنم...آیا واقعا" 2 تا امتحان دیگه اجباری نیست؟)
    2-باید تافل ibt داشته باشم (این مدرک در چه مرحله ای لازمه؟)
    3-باید اقامت دائم کانادا رو داشته باشم تا بتونم در carms ثبت نام کنم (یعنی با ویزای دانشجویی امکان نداره و این تنها راهه؟؟؟ در این صورت به نظرتون از همین الان باید برای اقامت اقدام کنم تا برای اون تو دردسر نیفتم؟)

به نظر شما این انجام مراحل کدومش اولویت بیشتری داره و کدوم رو میشه در مراحل بعدی انجام داد؟
    ممنون میشم اگه کمک کنید...

Junior Member

رفرنسهای امتحان پزشکی mccee کانادا=== کتاب Ultimate Questions for the MCCEE ///کتاب پانصد سوال آزمون MCCEE با جواب تشریحی/کتاب مجموعه اي از سوالات شايع است که در آزمون استفاده مي شود شامل: داخلي - مامايي -زنان - اطفال - روانپزشکي - جراحي با جواب تشریحی / #### =========== کتاب Ultimate Review For the MCCEE / موضوع کتاب : مروري کامل بر امتحان MCCEE شامل بخشهاي داخلي - مامايي - زنان - اطفال - روانپزشکي - آزمايشگاه و اورژانس #### ================================ کتاب Ultimate Buzz Words for the MCCEE /// کتاب نکات کليدي در بيماريهاي مختلف/کتاب نکات مهم آزمون ####
    ویرایش توسط maxi1 : September 2nd, 2017 در ساعت 06:23 PM دلیل: حذف لینک

Junior Member

سلام من پزشک عمومی هستم 1.5 ساله فارغ التحصیل شدم و طرحم دو ماه دیگه تموم میشه. برای گرفتن تخصص تو کانادا از کجا باید شروع کنم و چیکار باید بکنم؟ آیا شما موسسه ای میتونید معرفی کنید که توی کار مهاجرت به من کمک بکنه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sunrose نمایش پست ها
    سلام من پزشک عمومی هستم 1.5 ساله فارغ التحصیل شدم و طرحم دو ماه دیگه تموم میشه. برای گرفتن تخصص تو کانادا از کجا باید شروع کنم و چیکار باید بکنم؟ آیا شما موسسه ای میتونید معرفی کنید که توی کار مهاجرت به من کمک بکنه؟
    هیچ موسسسه ای نمیتونه به شما کمک کنه. معمولا این موسسات فقط ازتون پول میگیرن! واسه تخصص شما باید اقامت کانادا رو داشته باشی و اونجا هم باشی... داستان طولانیه...

Junior Member

سلام.کسی میدونه اگه با مدرک پزشکی عمومی بخوایم در یک رشته PHD در کانادا پذیرش بگیریم نمره های دوره انترنی چقدر تاثیر داره؟نمره های دوره انترنی مهمتره یا نمره های قبل از اون؟یه راهنمایی بکنید ممنون میشم

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mrre نمایش پست ها
    سلام.کسی میدونه اگه با مدرک پزشکی عمومی بخوایم در یک رشته PHD در کانادا پذیرش بگیریم نمره های دوره انترنی چقدر تاثیر داره؟نمره های دوره انترنی مهمتره یا نمره های قبل از اون؟یه راهنمایی بکنید ممنون میشم
    نمرات سالهای آخر از جمله انترنی از اهمیت بسیار بیشتری برخورداره. بعضی دانشگاههای کانادا فقط به همون دو سال آخر و یا 20 درس آخر نگاه می کنند. (برای من که اینجوری بود!!)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی-شهید بهشتی

سلام.با تشکر از دوستانی که وقت میگذارند برای پاسخ به سوالات. سوالی دارم که خیلی برام اهمیت داره. میخواستم بدونم برای یک پزشک عمومی که بدون سرمایه بخواهد به کانادا مهاجرت کند. برای گذران زندگی یکی دو سال اول تا امتحانات رو بده چه کارهایی وجود داره(شنیدم به عنوان دستیار یک پزشک دیگر یا کار در داروخانه میتواند کار کند صحیح است؟) اگر نخواهد تخصص بگیرد و فقط به عنوان پزشک عمومی کار کند چه مراحلی لازم است؟ ببخشید اگه تکراری است.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)