صفحه 4 از 17 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 166

موضوع: پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در کانادا

ApplyAbroad Senior Veteran
    erfan1985 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ادامه تحصیل پزشکان در کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط register123 نمایش پست ها
    سلام.با تشکر از دوستانی که وقت میگذارند برای پاسخ به سوالات. سوالی دارم که خیلی برام اهمیت داره. میخواستم بدونم برای یک پزشک عمومی که بدون سرمایه بخواهد به کانادا مهاجرت کند. برای گذران زندگی یکی دو سال اول تا امتحانات رو بده چه کارهایی وجود داره(شنیدم به عنوان دستیار یک پزشک دیگر یا کار در داروخانه میتواند کار کند صحیح است؟) اگر نخواهد تخصص بگیرد و فقط به عنوان پزشک عمومی کار کند چه مراحلی لازم است؟ ببخشید اگه تکراری است.
    برای تخصص گرفتن و پزشک عمومی شدن در کانادا پروسه یکسانی طی میشه. تنها تفاوت اینه که دوره تخصص حد اقل دو سال از دوره پزشک خانواده طولانی تره.
    برای این مراحل لازم هست شما امتحانات پزشکی کانادا (که سه مرحله هست، البته بسته به استان مورد نظر ممکنه لازم نباشه همه رو بگذرونید) رو بگذرونید و بعد برای مچ شدن پوزیشن پزشک خانواده اقدام کنید که دورش دو سال هست. لازمه اینها اینه که شما اقتمت کانادا رو داشته باشید.
    در مورد چند سال اول هم چنین کارهایی هست ولی سخت گیر میاد. چون هم دستیار پزشک و هم کار در داروخانه نیازمند certification هست اینجا و هر کسی نمیتونه کار کنه. پزشکهها اینجا معمولا یا کارهای غیر مرتبط میکنن و یا داوطلبانه. مورد دیگه هم که میتونید بهش فکر کنید مسترهای ریسرچ بیس هست که فاند میدن بهتون و برای زندگی دانشجویی کافیه!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی-شهید بهشتی

دوست عزیز erfan 1985 متشکرم . ببخشید سوال دیگه ای دارم
    شنیدم کار به عنوان پزشک عمومی در بعضی مناطق سرد سیر امتحانات سه گانه رو نمیخواد صحیحه ؟
    آیا اگه بخواهیم phd بخونیم فاند میدن که با اون بشه یک زندگی دانشجویی داشت؟
    اگه فاند میدن کدام رشته ها فاند بیشتری داره ؟ مرسی

erfan1985 آواتار ها

دوست عزیز erfan 1985 متشکرم . ببخشید سوال دیگه ای دارم
    شنیدم کار به عنوان پزشک عمومی در بعضی مناطق سرد سیر امتحانات سه گانه رو نمیخواد صحیحه ؟
    آیا اگه بخواهیم phd بخونیم فاند میدن که با اون بشه یک زندگی دانشجویی داشت؟
    اگه فاند میدن کدام رشته ها فاند بیشتری داره ؟ مرسی
    بله. هر استان قوانین خودش رو داره. امتحان اول برای همه استان ها اجباری هست. امتحانات دوم و سوم بسته به استان ممکنه لازم نباشه. اما به هر حال بحث رقابت که پیش میاد، گذروندن این امتحانات لازم میشه!!! چون واقعا فشار زیادی از طرف پزشکهای اینترنشنال برای ورود به رزیدنتی هست و سهمیه ورودی اینترنشنالها بسیار بسیار کمه. بعضی سالها حتی صفر میشه. مثلا تو همین استان که من هستم امسال تو رشته داخلی اصلا (IMG (International medical graduate نگرفتن.و شما نمیتونی دلت رو خوش کنی که فقط برای رزیدنتی یه استان اقدام میکنی و همون جا هم پذیرش میگیری. معمولا پزشکهای خارجی هر سه تا رو میدن و برای همه استانها اقدام میکنن..... و باز هم نمیتونن وارد بشن!!
    بله دکتری و مستر (به شرط ریسرچ بیسد بودن) اینجا فاند داره. البته به اندازه زندگی دانشجویی.
    میزان فاند خیلی به رشته بستگی نداره. بیشتر به استاد مربوطه. یه سری حداقلها هست که هیچ دانشجویی کمتر از اون نمیگیره. بعضی استادها پول دارن و بیشتر هم دانشجو رو ساپورت میکنن. میزان فاند شهر به شهر هم فرق میکنه. و معمولا با میزان هزینه زندگی تو اون شهر تنظیم میشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    پزشکی-شهید بهشتی

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در کانادا

دوست عزیز erfan 1985 سپاس بسیار
    با عرض پوزش از سوالی دیگر
    من پزشک عمومی هستم و هیچ کار تحقیقاتی انجام نداده ام آیا در این شرایط امکان ورود به phd هست
    یا نه؟ منظور اینکه کار تحقیقاتی امتیاز داره برای ورود به phd؟ متشکرم

erfan1985 آواتار ها

دوست عزیز erfan 1985 سپاس بسیار
    با عرض پوزش از سوالی دیگر
    من پزشک عمومی هستم و هیچ کار تحقیقاتی انجام نداده ام آیا در این شرایط امکان ورود به phd هست
    یا نه؟ منظور اینکه کار تحقیقاتی امتیاز داره برای ورود به phd؟ متشکرم
    100 درصد امتیاز هست. چون phd صرفا ریسرچ هست و داشتن مقاله و سابقه ریسرچ حتما برای کسی که میخواد وارد فیلد ریسرچ بشه کمک کننده است و قدرت شما در رقابت با بقیه رو بیشتر میکنه. معمولا اینجا پزشکها برای ورود به مستر اقدام میکنند. ممکنه کسایی هم باشن که برای phd پذیرش داشته باشن، ولی روتینش اینه که از مستر شروع کنید. البته بسته به رشته و دانشگاه ممکنه متفاوت باشه. بهتره قبل از اپلای به دانشگاه ای میل بزنید و بپرسید.

Junior Member

با سلام خدمت دوستا
    من میخواهم برای ادامه تحصیل در رشته تخصصی در کانادا و بعد کار در همون جا به کانادا برم و هالا یکسری اطلاعات دارم ولی سوالاتی برام پیش اومده که میخواستم اگر کسی اطلاعاتی داره در این زمینه به من بده!
    1) تا جایی که من فهمیدم باید 3 تا امتحان E,Q1,Q2 و یک امتحان toefl و یک امتحان OSCE بدم برای اینکه بتونم اقدام بدای رزیدنتی بکنم سوالم اینکه چند تا از این امتحان ها را می تونم قبل از ورود به کانادا بدم ؟
    2) تا جایی که من در سایت ها دیدم برای اقدام برای رزیدنتی باید permanent resident باشی! با این وضع راحت ترین راه و سریع ترین راه برای این کار چی میتونه باشه؟ میشه برای یک مستر ریسرچ در کانادا اقدام کنم بعدا برای اقامت و بعد برای تخصص؟ یا skilled worker را باید در نطر داشته باشم؟

Junior Member

همکاران عزیز راجع به PCRC و تایید انواع مدارک اولا ایا می شود از خود کانادا اقدام کرد؟ {من تا یک ماه و نیم دیگه میرم کانادا و اصل مدارک وریز نمرات واحد های پز شکی عمومی از تبریز و دانشنامه تخصصی ام از تهران رو دارم ولی } شاید خیلی وقت بگیره و نرسم و ایا با داشتن اصل مدارک بقیه کارها را میشه کانادا کرد؟ لازمه که تا وقتی که ابن جا هستم امضایی مهری چیزی رو از دانشگاهها یا وزارت بهداشت بگیرم یا ترجمه اگر بکنم کانادا ترجمه رو قبول داره؟ ایا این مدارک نه برای ادامه حرفه پزشکی بلکه برای کوتاه تر کردن زمان دوره های رشته هایی مثل .....phisiotherapy sonograhic technision کاربرد داره؟ ممنون خواهم شد اگر کسانی که مدارکشونو از PCRC تایید کردند یا این دوره ها رو گذروندن راهنما بشن . ممنون

erfan1985 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mabbasi2 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستا
    من میخواهم برای ادامه تحصیل در رشته تخصصی در کانادا و بعد کار در همون جا به کانادا برم و هالا یکسری اطلاعات دارم ولی سوالاتی برام پیش اومده که میخواستم اگر کسی اطلاعاتی داره در این زمینه به من بده!
    1) تا جایی که من فهمیدم باید 3 تا امتحان E,Q1,Q2 و یک امتحان toefl و یک امتحان OSCE بدم برای اینکه بتونم اقدام بدای رزیدنتی بکنم سوالم اینکه چند تا از این امتحان ها را می تونم قبل از ورود به کانادا بدم ؟
    2) تا جایی که من در سایت ها دیدم برای اقدام برای رزیدنتی باید permanent resident باشی! با این وضع راحت ترین راه و سریع ترین راه برای این کار چی میتونه باشه؟ میشه برای یک مستر ریسرچ در کانادا اقدام کنم بعدا برای اقامت و بعد برای تخصص؟ یا skilled worker را باید در نطر داشته باشم؟
    1) اکثر این امتحانات در کشورهای اطراف ایران برگزار میشن. تو سایتشون چک کنید.
    2)با مستر تنها به شرط کار پیدا کردن میتونید اقامت بگیرید. گروه مشاغل جدید اسکیل ورکر هم که چند روز پیش اعلام شد شامل پزشکان و دندانپزشکان و داروسازان نمیشه و این رده از مشاغل مورد نیاز کانادا حذف شده. سوالتون رو در فروم مهاجرت به کانادا بپرسید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط rouyan نمایش پست ها
    همکاران عزیز راجع به PCRC و تایید انواع مدارک اولا ایا می شود از خود کانادا اقدام کرد؟ {من تا یک ماه و نیم دیگه میرم کانادا و اصل مدارک وریز نمرات واحد های پز شکی عمومی از تبریز و دانشنامه تخصصی ام از تهران رو دارم ولی } شاید خیلی وقت بگیره و نرسم و ایا با داشتن اصل مدارک بقیه کارها را میشه کانادا کرد؟ لازمه که تا وقتی که ابن جا هستم امضایی مهری چیزی رو از دانشگاهها یا وزارت بهداشت بگیرم یا ترجمه اگر بکنم کانادا ترجمه رو قبول داره؟ ایا این مدارک نه برای ادامه حرفه پزشکی بلکه برای کوتاه تر کردن زمان دوره های رشته هایی مثل .....phisiotherapy sonograhic technision کاربرد داره؟ ممنون خواهم شد اگر کسانی که مدارکشونو از PCRC تایید کردند یا این دوره ها رو گذروندن راهنما بشن . ممنون
    رویان عزیز: شما می تونید همۀ کارها رو تو کانادا انجام بدید ولی هزینۀ خیلی بیشتری خواهد داشت. ترجمۀ مدارک تو ایران ممکنه ولی به شرطی که اولش وزارت بهداشت مهر مجوز ترجمه رو پشت مدرک بزنه بعد برید به سفارت نیوزیلند تا آفیسر اونجا مطابق دستورالعمل pcrc برابر اصل کنه و بعد دارالترجمه از اون کپی برای زیر ترجمه استفاده کنه و حتماً هم تأیید امور خارجه و دادگستری بشه. روند svr هفت هشت ماهی طول میکشه پس هر چه زودتر شروع کنید بهتره. موفق باشید.

پیش فرض پاسخ : پزشکی، ادامه تحصیل، و کار در آمریکا

آیا برای اینکه بتونیم امتحانات پزشکی کانادا رو بدیم حتما باید اقامت اونجا رو داشت ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)