نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما شرکت در SAT چقدر در افزایش شانس پذیرش تاثیر دا

رأی دهندگان
40. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • تاثیری ندارد

0 0%
  • تاثیر دارد ولی بدون SAT پذیرش غیر ممکن نیست

28 70.00%
  • بدون SAT پذیرش غیر ممکن است

12 30.00%
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: تاثیر امتحان SAT در گرفتن پذیرش

پیش فرض پاسخ : تاثیر امتحان SAT در گرفتن پذیرش

بچه ها ممکنه اگر با دانشگاه مکاتبه کنیم و بهشون بگیم این امتحان در ایران برگزار نمیشه بیخیالش بشن؟
    همچین مواردی بوده تا حالا؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeq_s نمایش پست ها
    بچه ها ممکنه اگر با دانشگاه مکاتبه کنیم و بهشون بگیم این امتحان در ایران برگزار نمیشه بیخیالش بشن؟
    همچین مواردی بوده تا حالا؟
    سلام بله امکانش هست منتها روی پروسه پذیرش شما تاثیر منفی میذاره اگه شرکت نکنی.

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem01 نمایش پست ها
    سلام بله امکانش هست منتها روی پروسه پذیرش شما تاثیر منفی میذاره اگه شرکت نکنی.
    ب
    چیزایی نیست که ادم نشنوه.دوست من این حرف رو کی گفته؟!درسته که داشتن satروی نتیجه ی پذیرش تاثیر داره ولی تاثیر منفی نداره!مگر اینکه دانشگاه حتما sat بخواد که معمولا (نه همه ی دانشگاه ها)با کشورایی مثل ایران راه میان ولی حتی دانشگاه هایی مثل mit,princetonذکر کردن که نداشتن satتاثیر منفی نداره.

به تجربه ی من:

اگر برای دانشگاه ایالتی (State) اپلای میکنید، یا دانشگاهی خصوصی ای که financial aid نداره؛ (خودتون میخواید همه ی هزینه ی تحصیلتون رو بدید.) بدون SAT شانستون اون قدرها کمتر نمیشه.
    اما...
    اگر برای دانشگاه خصوصی اپلای میکنید که قراره بهتون financial aid بده؛ (خودتون نمیخواید همه ی هزینه ی تحصیلتون رو بدید.) بدون SAT شانستون خیلی خیلی کمتر میشه...

دقت کنید که این دو تا جمله ی من نسبی بودن: کمتر/ خیلی خیلی کمتر.
    یعنی همچنان ممکنه یکی اینقدر خفن باشه، که بدون SAT بره دانشگاه خصوصی با financial aid؛ اما خوب به تجربه ی من خیلی نادره و بعیده؛ و من تا حالا باهاش مواجه نشدم...
    یا یکی اینقدر وضعیتش بد باشه که حتی با SAT نتونه بره به دانشگاه ایالتی با rank خیلی خیلی پایین....

من توی PDFام گفتم؛ بازم میگم: بچه ها SAT رو تا جای ممکن waive نکنید. اگه واقعاً نمیتونید برید از کشور بیرون و SAT بدید؛ به حاش GRE بدید، اما waiveاش نکنید... (بعضی دانشگاه ها GRE رو به جای SAT قبول میکنن...)
    اگر اونقدر پول دارید که بتونید 20 - 30 هزار دلار در سال شهریه ی دانشگاه بدید؛ یه سفر به ترکیه یا دبی که 1.5 میلیون تومن بیشتر خرجش نیست؛ نباید براتون چیزی باشه...
    اگر هم وضعیت
    درسیتون اونقدر خوبه که فکر میکنید بدون دادن SAT میتونید MIT و Harvard قبول بشید؛ هیچ وقت روی ندادنش ریسک نکنید...
    ویرایش توسط nimaafshar8 : July 11th, 2013 در ساعت 06:37 PM
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

Junior Member

من فقط نظر ام رو گفتم دوست عزیز. نمیخوام استرس ایجاد کنم بین بچه ها ولی شما فکر کن همه ی دانشجو ها SAT امتحان میدن و حتی اونی که نمره کمی میگیره از شما سر تر است. و به نظر من تو بعضی از رشته ها تاثییر منفی دارد من خودم شرایطم رو به دانشگاه هم گفتم قیول نکردن و حتی گفتن اگر نداشته باشین پزیرش رو بررسی نمی کنیم. ولی در بعضی از دانشگاه میشه امتحان نداد یعنی اصلا فرقی به حالشون نمیکنه. باز هم اگر اشتباه میکنم من را ببخشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasem01 نمایش پست ها
    من فقط نظر ام رو گفتم دوست عزیز. نمیخوام استرس ایجاد کنم بین بچه ها ولی شما فکر کن همه ی دانشجو ها SAT امتحان میدن و حتی اونی که نمره کمی میگیره از شما سر تر است. و به نظر من تو بعضی از رشته ها تاثییر منفی دارد من خودم شرایطم رو به دانشگاه هم گفتم قیول نکردن و حتی گفتن اگر نداشته باشین پزیرش رو بررسی نمی کنیم. ولی در بعضی از دانشگاه میشه امتحان نداد یعنی اصلا فرقی به حالشون نمیکنه. باز هم اگر اشتباه میکنم من را ببخشید.
    خیلی بستگی داره! بستگی داره کجا اپلای میکنید، با چه شرایطی اپلای میکنید و نمره تون چقدر شده... ولی بله! برای هر دانشگاهی از یه جایی کمتر نمرتون کم بشه، نمره تون رو نفرستید بهتره... (مثلاً میانگین قبولی دانشگاه 2270 هستش، شما شده باشید 1300!!!)
    البته باید خودتون این امکان رو که دانشگاه اصلاً applicationتون رو نگاه نکنه به جون بخرید... (تازه اگه بتونید waive کنید بعد از اینکه آزمون دادین!!!) در ضمن خیلی دانشگاه ها هم هستن که ازتون همه ی نمره هایی رو که دادین میخوان...

بازم به نظر من، SAT/ ACT رو هر جور شده بدید و تا جای ممکن waive نکنید... (ACT هم شبیه به SAT هستش... گفته میشه - توسط خیلی از بچه های ایرانی و البته من!- که به دلیلی ریاضی سخت تر و زبان آسون تری که نسبت به SAT داره برای ما ایرانی ها دادنش بهتر از SAT هستش...)
    Apply A to Z - Undergraduate
    راهنمای کامل برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های آمریکا در مقطع لیسانس
    این اکانت غیرفعال می باشد. لطفاً پیغام خصوصی ندهید.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)