صفحه 67 از 76 نخستنخست ... 175758596061626364656667686970717273747576 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

سلام

من الان دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ام و حدودا 70 واحد پاس کردم (با معدل 12.5)، قصد تغییر رشته به مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد تهران شمال (بدون کنکور) رو دارم. تو سایت http://anabin.kmk.org دانشگاه آزاد تهران شمال H+ بود. ولی چیزی در ارتباط با پذیرش بدون کنکور یا پذیرش از طریق کنکور ذکر نشده بود. از دانشگاه پرسیدم میگن توی مدرکش ذکر نمیشه که بدون کنکوره. امکان داره بعد از فارق التحصیلی بگن مدرک بدون کنکور برای پذیرش غیر معتبره ؟ یا اصلا با کنکور یا بدون کنکور فارق التحصیل شدن در این مقطع، تفاوتی برای گرفتن پذیرش از آلمان برای Master داره ؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرايط تغيير رشته؟

با سلام
    من رشته ی کارشناسیم ادبیات انگلیسی در یک دانشگاه غیرانتفایی با معدل15.59
    الان دانشجوی ارشد مدیریت بازرگانی ام در یک دانشگاه غیرانتفایی معدلم 18به بالاس تا الان
    1:ایا میتونم با همون مدرک کارشناسیم واسه فوق لیسانس مدیریت اقدام کنم ؟ترجیحا full fund در اروپا مثلا المان یا ایتالیا؟
    2:ایا با توجه به غیرانتفایی بودن دانشگاه ارشدم امیدی برای اقدام واسه دکترا هست؟(درضمن من امسال مجدد در مقطع ارشد مدیریت در دانشگاه سمنان قبول شدم.ایا دولتی بودن دانشگاه خیلی واسه دکترا اهمیت داره ؟چون اگه برم یه سال عقب میفتم)

سلام دوستان
    یک سوالی داشتم
    اینکه کسی میتونه تو ایران وقتی لیسانسش رو بگیره برای یه رشته متفاوت در یک کشور دیگه دوباره برای مقطع لیسانس اقدام کنه؟
    یعنی طرف بتونه دوتا لیسانس از دورشته ی کاملا متفاوت از دو کشور متفاوت(ایران و یک کشور دیگه) داشته باشه؟
    اگه جواب مثبته برای اقدام از نظر معافیت مشکلی پیش میاد؟ چون من معافیت ندارم
    رشته ی فعلی من پرستاری هست

سلام من دانشگاه دولتی شهرستان مهندسی مواد میخوندم اما کاردانی گرفتم و انصراف دادم و معدلم هم توی اون مقطع پایین بود برای گرفتن کارشناسی به دانشگاه آزاد تهران رفتم و معدلم خیلی بالا بود اما رشتم عوض شده بود و تبدیل به مهندسی شیمی شده بود من هدفم اینه که ارشد بگیرم و برای دکترا اپلای کنم و با توجه به آزمون های آزمایشی که دادم مطمنم یکی از دانشگاه های درجه یک تهران قبول میشم اما سوالی برام پیش اومده که توی کدوم رشته ارشدم بخونم بهتره؟ مواد که قبولی دانشگاه دولتیم بوده ولی معدلم خیلی پایینه و مدرکشم هم کاردانیه یا مهندسی شیمی که معدلم خیلی بالاس و رشته ی لیسانسمه ولی دانشگاه آزاده؟ ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا نمیدونم تو کدوم فروم بپرسم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa7293 نمایش پست ها
    سلام من دانشگاه دولتی شهرستان مهندسی مواد میخوندم اما کاردانی گرفتم و انصراف دادم و معدلم هم توی اون مقطع پایین بود برای گرفتن کارشناسی به دانشگاه آزاد تهران رفتم و معدلم خیلی بالا بود اما رشتم عوض شده بود و تبدیل به مهندسی شیمی شده بود من هدفم اینه که ارشد بگیرم و برای دکترا اپلای کنم و با توجه به آزمون های آزمایشی که دادم مطمنم یکی از دانشگاه های درجه یک تهران قبول میشم اما سوالی برام پیش اومده که توی کدوم رشته ارشدم بخونم بهتره؟ مواد که قبولی دانشگاه دولتیم بوده ولی معدلم خیلی پایینه و مدرکشم هم کاردانیه یا مهندسی شیمی که معدلم خیلی بالاس و رشته ی لیسانسمه ولی دانشگاه آزاده؟ ممنون میشم راهنمایی کنید واقعا نمیدونم تو کدوم فروم بپرسم
    مسلما رشته ای که درآن معدل بالایی دارید. دانشگاه آزاد و دولتی شهرستان که فرقی ندارد هیچکدام در خارج شناخته شده نیستند. مگر اینکه مثلا صنعتی شریف و تهران و ... بوده باشید

Junior Member

سلام دوستان. من گیاهپزشکی و ارشد بیماری شناسی گیاهی خوندم. آیا با لیسانس گیاهپزشکی امکان تغییر گرایش و خواندن ارشد بیوتکنولوژی گیاهی در کشورهای اروپایی هست؟ اگر کسی درباره رشته من اطلاعاتی دارد، ممنون میشوم راهنمایی کند.

سلام
    ممنون می شم اگر به سوال من پاسخ بدین
    رشته لیسانس من مهندسی شیمی هست و برای ارشد قصد ادامه تحصیل در رشته مهندسی صنایع گرایش سیستم های اقتصادی رو دارم. می خواستم بدونم در رشته صنایع با توجه به تغییر رشته ام شانس گرفتن بورسیه برای دکتری از دانشگاههای کانادا رو دارم؟
    ویرایش توسط Banafshehdmi : January 28th, 2017 در ساعت 05:09 PM

Junior Member

سلام. دوستان ممنون میشم جوابمو بدین.
    من ترم 4مهندسی شیمی هستم. اما دارم میخونم برای ارشدبرم شیمی آلی یا تجزیه دولتی. سوال اینکه وقتی بخوام واسه دکترا اپلای کنم بهم گیر نمیدن که رشته کارشناسیت مهندسی شیمی بوذ
    اما ارشد شیمی خوندی؟ ی سوال دیگه من چون واحد های ازمایشگاهی رو پاس نکردم واسه کارهای ازمایشگاهیی در کشور مقصد
    که میخوام انجام بدم به مشکل نمیخورم؟ بهم نمیگن شما باید در کارشناسی این ها رو یاد گرفته باشی؟ البته در کارشناسی 12"واحد از
    از دروس مجموعه شیمی و 4واحد ازمایشگاهیی رو میخونیم. خیلی گمراه و ناامید شدم خیلی ممنون میشم یکی جوابمو بده. من به شیمی
    علاقه مند شدم اما میترسم رشته کارشناسیم مشکل بشه واسم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    نرم افزار شریف - هوش مصنوعی امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط MothAndFlame نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک سوالی داشتم
    اینکه کسی میتونه تو ایران وقتی لیسانسش رو بگیره برای یه رشته متفاوت در یک کشور دیگه دوباره برای مقطع لیسانس اقدام کنه؟
    یعنی طرف بتونه دوتا لیسانس از دورشته ی کاملا متفاوت از دو کشور متفاوت(ایران و یک کشور دیگه) داشته باشه؟
    اگه جواب مثبته برای اقدام از نظر معافیت مشکلی پیش میاد؟ چون من معافیت ندارم
    رشته ی فعلی من پرستاری هست
    اپلای کردنش مشکلی نداره ولی تا جایی که من اطلاع دارم برای سربازی به ازای هر مقطع تحصیلی فقط یک بار میشه معافیت تحصیلی گرفت. بنابراین شما اگه یک بار لیسانس گرفتین و براش معافیت تحصیلی گرفتین دیگه براتون صادر نمیشه و اگر پذیرش هم بگیرین اجازه خروح نمیدن بهتون. حتما باید مقطع بالاتر اپلای کنین

Junior Member

سلام دوستان
    من مهندسی مکانیک گرایش ساخت و تولید خوندم دانشگاه آزاد معدم 15/7 هست تافل هم 95 هنوز جی آر ای ندادم تصمیم دارم برای تحصیل در خارج از کشور اقدام کنم ولی تو رشته ی کامپیوتر لازم هست بگم که تو زمینه ی نرم افزار نوییسی هم رزومه دارم کلا امیدی هست یا اینکه بهترین راه چی هست؟؟
    ممنونم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)