صفحه 71 از 76 نخستنخست ... 2161626364656667686970717273747576 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 701 تا 710 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    چند نکته باید در نظر گرفته بشه:

اول این که در مقایسه با دورۀ دکترا، میزان فاند در مقطع ارشد خیلی کم و رقابتیه.

دوم این که همین فاند کم و رقابتی معمولا به دانشجوهای تاپ و رزومه های تاپ داده میشه.

سوم این که شما به دلیل تغییر رشته دادن و البته به این خاطر که رشتۀ قبلی شما احتمالا ارتباط تنگاتنگی با رشتۀ جدید نداره، در مقایسه با رقبایی که پیشینۀ مرتبط تری دارند، در اولویت فاند نخواهید بود.

با این توصیف، هر چند که شانس شما برای گرفتن فاند صفر نیست، اما نمیشه حساب خاصی روی این قضیه باز کرد.
    ای بابا... پس شانسی ندارم
    دکترای رشته های مربوط به رشته ی خودم چی؟؟ با توجه به اینکه قصد کار و اقامت دارم رشته هایی مثل زبانشناسی، شرق شناسی و مطالعات ادبی و ازین قبیل رشته ها میتونن برام موفقیت آمیز باشن؟؟

من یه بار تغییر رشته دادم و از صنایع اومدم مدیریت تو ارشد حالا به نظرتون دوباره تو دکترا بیام رو صنایع پذیرش بگیرم بهتره یا همون مدیریت؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zbaran نمایش پست ها
    ای بابا... پس شانسی ندارم
    دکترای رشته های مربوط به رشته ی خودم چی؟؟ با توجه به اینکه قصد کار و اقامت دارم رشته هایی مثل زبانشناسی، شرق شناسی و مطالعات ادبی و ازین قبیل رشته ها میتونن برام موفقیت آمیز باشن؟؟
    بازار کار این قبیل رشته ها فوق العاده محدود است. اقامت هم بفرض بتونید بگیرید با مدارک این رشته ها در کانادا شغلی نمیتونید پیدا کنید.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl141414 نمایش پست ها
    من یه بار تغییر رشته دادم و از صنایع اومدم مدیریت تو ارشد حالا به نظرتون دوباره تو دکترا بیام رو صنایع پذیرش بگیرم بهتره یا همون مدیریت؟
    بهتر و بدتر معنای خاصی نداره چون مهم اینه که شما به هدف هاتون برسید. اگر دلیل تغییر رشته دادن از صنایع به مدیریت همچنان صادقه، خب دکترا همون مدیریت بهتره. اگر نیست و پشیمون هستید، شاید بهترین کار همون برگشتن به سابقۀ پیشین باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط motavaled90 نمایش پست ها
    به نظرتون کسی که ژنتیک کارشناسی رو گرفته میتونه برای ارشد روان کانادا ترجیحا پذیرش بگیره؟ یا اینکه ارشد روان ایران بخونه و برای بالینی اونجا پذیرش بگیره؟ یاااا برگرده از اول کارشناسی رو روان بخونه
    کلا کدوم حالت رو پیشنهاد میدین مممنونم
    این که میتونه یا نه، باید توی وب سایت دانشکده های هدفتون چک کنید یا مکاتبه کنید ببینید منعی وجود داره یا نه. طبعا از ژنتیک به روانشناسی خیلی نمیشه ارتباط ویژه پیدا کرد و احتمالا باید تلاش زیادی بکنید برای انطباق با رشتۀ جدید.

اگر فرصتی مهیا بشه که زودتر به محیط اینترنشنال برید خب بهتره. اگر هم نشه، شاید همون تغییر رشته در ایران و ادامۀ تحصیل در خارج کشور در مقطع بعدی بهترین گزینه باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بازار کار این قبیل رشته ها فوق العاده محدود است. اقامت هم بفرض بتونید بگیرید با مدارک این رشته ها در کانادا شغلی نمیتونید پیدا کنید.
    سپاس از شما
    شما از هزینه های تحصیل در دوره ی ارشد در رشته های علوم انسانی در کانادا اطلاعی دارید؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zbaran نمایش پست ها
    سپاس از شما
    شما از هزینه های تحصیل در دوره ی ارشد در رشته های علوم انسانی در کانادا اطلاعی دارید؟؟
    هزینه ها را روی سایت هر دانشگاه میتوانید پیدا کنید. شهریه برای دانشگاههای استانهای مختلف خیلی متفاوت است. وب سایت دانشگاه را چک کنید و دنبال لینک شهریه بگردید.

خیلی ممنون راستش من علاقه به روان دارم
    و همینطور دارو

تو جفتشون هم بالینی رو دوس دارم ....

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط motavaled90 نمایش پست ها
    خیلی ممنون راستش من علاقه به روان دارم
    و همینطور دارو

تو جفتشون هم بالینی رو دوس دارم ....
    داروسازی که علوم انسانی نیست. روانشناسی بالینی رو مطمئن نیستم. روی تاپیکهای خودشان سوال کنید.

Junior Member

سلام
    خسته نباشید
    من مهندسی نفت خوندم معدلم 13/12
    میخوام مهندسی شیمی یا عمران واسه آلمان اقدام کنم
    آیا امکان پذیر هست؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)