صفحه 75 از 76 نخستنخست ... 25656667686970717273747576 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 741 تا 750 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

با سلام. من ۲۹ ساله ام و کارشناسی IT دارم متاهل و سال ۹۲ فارغ التحصیل شدم. از ۹۳ تا اخر ۹۷ مشغول به کار صفحه آرایی نشریات بودم و بصورت self study خوندم نرم افزارشو. میخواستم بدونم امکانش هست برای کالج یا دانشگاه کانادا برای مقطع ارشد رشته طراحی گرافیک اقدام‌کنم؟ یا بهتره سرتیفیکیت کالج باشه؟ نمونه کار نشریه که اسمم داخل شناسنامه بعنوان طراح خورده و بیمه و نامه از شرکت هم دارم. بنظرتون بهم ویزا میدن و شانسم چقدره؟ آیلتس اکادمیک ۶ هم دارم. و اینکه کالج بهتره یا دانشگاه؟ چون کارشناسی ام مرتبط نیست، کدوم راحت تر پذیرش میدن؟ آیا تو این راه همسرم بعنوان همراه همزمان میتونه با من بیاد؟ ممنون

Junior Member

سلام دوستان...
    من ارشد روانشناسی هستم اما علاقمند به ادامه تحصیل در رشته باستان شناسی می باشم آیا امکان تحصیل در دانشگاه ها بصورت رایگان و در مقطع ارشد در این رشته (باستان شناسی) با توجه به غیر مرتبط بودن رشته ها وجود دارد؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من کارشناسی ارشد عمران گرایش راه و ترابری رو دارم
    می خواستم ببینم کسی در باره میان رشته ایی یا چند رشته ایی اطلاعاتی داره که به چه رشته هایی می تونم برم
    کسی در این باره اطلاعاتی داره
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من ارشد سازه هیدرولیکی و لیسانس عمران شریف بودم
    می خواستم بدونم آیا می تونم برای استرالیا در مقطع ارشد یا دکتری برای رشته های IT یا نرم افزار اپلای کنم و فاند بگیرم؟ چون به برنامه نویسی علاقه دارم
    ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    material engineer ,AUT

سلام
    من کارشناسی مواد دارم از امیرکبیر میخواستم ببینم که آیا امکانش هست که یه جوری ارشد مکانیک یه دانشگاه خوب بخونم بعد برای اپلای با فول فاند مکانیک اقدام کنم .
    به عبارت دیگه کارشناسی مواد برام تو اپلای دکتری مشکل ایجاد خواهد کرد یا اونها فقط به رشته ارشد توجه دارند و اون رو ملاک پذیرش میذارند.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

سلام وقت بخير
    من كارشناسي مترجمي انگليسي خوندم با معدل 14/30
    ميخوام كارشناسي نقاشي بخونم تو ايتاليا، و الان دارم زبان ايتاليايي مي خونم
    شانسي براي پذيرش دارم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دو رشته

سلام ، این اولین سوال من در این سایت هست ، نمیدونم جای درستی مطرحش میکنم یا نه
    ولی ممنون میشم اگر جواب بدید
    من لیسانس ادبیات انگلیسی خوندم با معدل 16نیم ، فوق اموزش زبان خوندم و شهریور دفاع دارم. میخوام برای مستر دوم اپلای کنم و به رشته ها مدیریتی علاقه دارم. مثلا بازرگانی . نمره زبانمم خوبه .5سال سابقه تدریس زبان دارم و الانم مشغول به کار تو حوزه بازرگانی خارجی هستم. حالا دنبال هم هستم ببینم اگه دوره ای چیزی تو این رابطه پیدا کنم و شرکت کنم که برا سفارت یکم قانع کننده باشه
    میخوام ببینم برای رشته های مدیریتی به عنوان مستر دوم از چه دانشگاه هایی میتونم پذیرش بگیرم ، کدوم کشورا؟ (بیشتر اروپا مدنظرمه ، چون کانادا از نظر هزینه مشکل دارم)

Junior Member

سلام
    من لیسانس مهندسی برق از دانشگاه شهید بهشتی دارم با معدل ۱۶.۵ و یک مقاله isi ...اگر ارشد مدیریت بخونم برای امریکا شانس فاند خواهم داشت؟

سلام و خسته نباشید. من بیست وپنج سال سن دارم،لیسانس تاریخم رو از دانشگاه تهران گرفتم ودر حال حاضر دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه تربیت مدرس گرایش ایران معاصر هستم.موضوع پایان نامه ی من زنان عصرقاجار و تعصرات تجدد برسبک زیست آنان است.با توجه به علاقه ای که در این زمینه دارم و همچنین علاقه به حوزه ی فشن وطراحی لباس، میخواستم بدونم امکانش هست برای دکتری یا حتی ارشد مجدد، تغییر گرایش داد به سمت هنر و رشته ی طراحی لباس؟

نقل قول نوشته اصلی توسط elhamyousef2i نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید. من بیست وپنج سال سن دارم،لیسانس تاریخم رو از دانشگاه تهران گرفتم ودر حال حاضر دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه تربیت مدرس گرایش ایران معاصر هستم.موضوع پایان نامه ی من زنان عصرقاجار و تعصرات تجدد برسبک زیست آنان است.با توجه به علاقه ای که در این زمینه دارم و همچنین علاقه به حوزه ی فشن وطراحی لباس، میخواستم بدونم امکانش هست برای دکتری یا حتی ارشد مجدد، تغییر گرایش داد به سمت هنر و رشته ی طراحی لباس؟
    درود بر شما،

اینکه امکانش هست رو خودتون بهتر می دونید که هست، نکته اینه که این کار چقدر هزینه داره یا چه منافعی داره. من چون خودم تغیر رشته ای هستم می خوام چند تا نکته رو با دوستانی که قصد این کار رو دارن به اشتراک بزارم. همین اول بگم که نمی خوام کسی رو از تغیر رشته بترسونم. بعضی وقتا آدم دیر متوجه علاقه و استعدادش میشه یا به هر دلیلی وارد یه مسیر اشتباه میشه. اگه اون مسیر صد در صد اشتباه هست خوب برگشتن بهترین گزینه هست حالا به هر قیمتی.
    منتهی نکته اینه که وقتی تغیر رشته می دین این کار یه جورایی مثل یه انگ باهاتون می مونه. رزومه تون رو خراب میکنه و ... حتی یه دوستی که شغلش استخدام افراد توی یک کمپانی خارجی هست می گفت که ما رزومه رو نگاه میکنیم و افرادی رو انتخاب میکنیم که معمولا توی کاری که براش اپلای کردن همیشه فعالیت داشتن و هی از این شاخه به اون شاخه نپریدن. به هر حال پیشنهاد من اینه که اگه می خواین تغیر رشته بدین اول ببینین هیچ گزینه ای وجود داره که رشته جدیدتون رو در ارتباط با رشته قبلی انتخاب کنید. به این شکل یه جور پیوستگی بین تحصیلاتتون بوجود می یاد و اون سال هایی که صرف یه رشته دیگه شده همش از بین نمیره.
    یه دوستی مثلا اینجا میگفت که من وکالت خوندم و میخوام بیام روانشناسی، خوب این یه تغیر صددرصد هستش و در نگاه اول خیلی بد بنظر میرسه. منتها من بهش پیشنهاد دادم اگه وارد روانشناسی شد بره و روانشناسی جناحی بخونه، در اون صورت لیسانس وکالت نه تنها حدر دادن وقت نبوده بلکه یک برگ برندس.
    یه نکته دیگه اینکه اگه وسط دوره هستین مثلا (و مخصوصا) وسط لیسانسید و رشته تون رو دوست ندارید. از همینجا تغیرش بدین و منتظر تموم شدن لیسانس نشین. یه سری واحد ها به هر حال مشترک هستن.
    من به هر حال هزینه سنگینی بابت تغیر رشته دادم ولی پشیمون نیستم. ما یک بار بیشتر زندگی نمیکنم و تو این یه بار خیلی زوره که بخوایم بخاطر رضایت دیگران یا در کل جامعه زندگیمون رو صرف کاری بکنیم که دوستش نداریم.
    ویرایش توسط keran : August 22nd, 2020 در ساعت 03:00 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)