صفحه 70 از 76 نخستنخست ... 206061626364656667686970717273747576 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Junior Member Aileen123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

سلام.ببخشید میشه از مدیریت مالی به پزشکی تغییر رشته داد؟ارشد مالی هستم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Aileen123 نمایش پست ها
    سلام.ببخشید میشه از مدیریت مالی به پزشکی تغییر رشته داد؟ارشد مالی هستم.
    شدنیش که میشه فقط باید دوباره از دیپلم شروع کنید.

سلام دوستان . سوالی داشتم . من مهندسی کامپیوتر خوندم در مقطع کارشناسی در دانشگاه دولتی اما علاقه زیادی به کار در زمینه های مالی دارم . و کارم هم حسابداری هست . قصدم این هست که برای ارشد در امریکا رشته MBA با تمرکز روی مسائل مالی بخونم .

سوالی داشتم . با توجه به اینکه شهریه دانشگاه های امریکا به شدت زیاده مخصوصا برای رشته ای مثل MBA که اصلا فاندی نیست اگرهم هست خیلی سخته .

سوالم این بود :به نظرتون من میتونم پذیرش بگیرم برای یک دانشگاه در امریکا برای MBA و در همون ترم انصراف بدم و برم به یک Community college برای ادامه تحصیل ؟ مثلا 30 کردیت در زمینه حسابداری پاس کنم برای ازمون حسابدار حرفه ای در امریکا ( CPA ) . امکانش هست ؟ ویزای من کنسل نمیشه ؟ من میتونم در حین دانشجویی با یک شهروند امریکایی ازدواج کنم و بعدش از تحصیل انصراف بدم ؟

ممنون میشم اگر کمکم کنید .

Junior Member

سلام عزیزان
    من لیسانس و وفوق لیسانسم رو ادبیات فارسی خوندم و هر دو را دانشگاه دولتی کاشان بودم و الان سی سالم هست
    به نظر شما با توجه به شرایط سنیم شانس تغییر رشته و خوندن مستر مجدد با کمک هزینه از دانشگاههای کانادا رو دارم یا خیر؟؟؟؟؟
    به نظر شما چه رشته ای بهتره که بخونم؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط zbaran نمایش پست ها
    سلام عزیزان من لیسانس و وفوق لیسانسم رو ادبیات فارسی خوندم و هر دو را دانشگاه دولتی کاشان بودم و الان سی سالم هست
    به نظر شما با توجه به شرایط سنیم شانس تغییر رشته و خوندن مستر مجدد با کمک هزینه از دانشگاههای کانادا رو دارم یا خیر؟؟؟؟؟
    به نظر شما چه رشته ای بهتره که بخونم؟؟؟
    دلیل تغییر رشته و رشته مورد علاقه تون رو مشخص کنید تا دوستان بتونن کمک کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reshad نمایش پست ها
    دلیل تغییر رشته و رشته مورد علاقه تون رو مشخص کنید تا دوستان بتونن کمک کنن.
    ممنونم از شما
    چون موسسات مهاجرتی به من گفتن با ادبیات فارسی شانس پذیرش در دکترا نداری و اگرم بخوای رشته هایی مثل ایرانشناسی و شرق شناسی و از این قبیل رشته های مرتبط بخونی اونطرف بازار کاری نداره و برای تغییر رشته و مستر مجدد هم بهت ویزا نمیدن چون سنت بالا رفته... البته من قصدم تحصیل، کار و اقامت هست
    رشته های مورد علاقم که همون رشته های مرتبط با ادبیات فارسی، زبان شناسی، علوم ارتباطات، مددکاری و بعضا روانشناسی و جامعه شناسی و ازین قبیل رشته هاست ولی میخوام بدونم که چه رشته ای رو بهتره که انتخاب کنم؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

ممنونم از شما
    چون موسسات مهاجرتی به من گفتن با ادبیات فارسی شانس پذیرش در دکترا نداری و اگرم بخوای رشته هایی مثل ایرانشناسی و شرق شناسی و از این قبیل رشته های مرتبط بخونی اونطرف بازار کاری نداره و برای تغییر رشته و مستر مجدد هم بهت ویزا نمیدن چون سنت بالا رفته... البته من قصدم تحصیل، کار و اقامت هست
    رشته های مورد علاقم که همون رشته های مرتبط با ادبیات فارسی، زبان شناسی، علوم ارتباطات، مددکاری و بعضا روانشناسی و جامعه شناسی و ازین قبیل رشته هاست ولی میخوام بدونم که چه رشته ای رو بهتره که انتخاب کنم؟؟
    به بندی که توی پیام خودتون قرمز رنگ کردم دقت کنید. این جمله درست نیست. حتی برای امریکا که در ویزای ارشد مجدد سخت گیری ویژه ای داره، به دفعات دیده و شنیده شده که اپلیکنت ایرانی تونسته ویزا بگیره؛ حتی برای ارشد مجدد سلف فاند.

دلایلی که به شما برای تغییر رشته گفته شده، غیرمنطقی نیست. شما میتونید برای رشته هایی اقدام کنید که در محتوا، با پیشینۀ شما 100 درصد در تعارض و تضاد نباشند. علوم ارتباطات و مددکاری و روانشناسی و جامعه شناسی، همگی میتونند انتخاب های معقولی باشند. بهتره خودتون پیش از اظهارنظر مؤسسات (که عمدتا منافع خودشون بر منافع شما مقدم هست) کمی توی اینترنت جستجو کنید تا متوجه بشید چه حوزه هایی براتون بهتره.

به گمان من، رشته های حوزۀ علوم انسانی میتونند اولویت های شما برای مقطع بعدی باشند. اگر بخواید با هزینۀ شخصی مثلا به کانادا برید، مشکل خاصی در تغییر رشته و ارشد مجدد نخواهید داشت، مشروط به این که سابقۀ تحصیلی شما در ایران، حتی در همون رشتۀ ادبیات فارسی، قابل قبول باشه و نشان بده شما میتونید در رشتۀ تحصیلی خودتون موفق بشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    به بندی که توی پیام خودتون قرمز رنگ کردم دقت کنید. این جمله درست نیست. حتی برای امریکا که در ویزای ارشد مجدد سخت گیری ویژه ای داره، به دفعات دیده و شنیده شده که اپلیکنت ایرانی تونسته ویزا بگیره؛ حتی برای ارشد مجدد سلف فاند.

دلایلی که به شما برای تغییر رشته گفته شده، غیرمنطقی نیست. شما میتونید برای رشته هایی اقدام کنید که در محتوا، با پیشینۀ شما 100 درصد در تعارض و تضاد نباشند. علوم ارتباطات و مددکاری و روانشناسی و جامعه شناسی، همگی میتونند انتخاب های معقولی باشند. بهتره خودتون پیش از اظهارنظر مؤسسات (که عمدتا منافع خودشون بر منافع شما مقدم هست) کمی توی اینترنت جستجو کنید تا متوجه بشید چه حوزه هایی براتون بهتره.

به گمان من، رشته های حوزۀ علوم انسانی میتونند اولویت های شما برای مقطع بعدی باشند. اگر بخواید با هزینۀ شخصی مثلا به کانادا برید، مشکل خاصی در تغییر رشته و ارشد مجدد نخواهید داشت، مشروط به این که سابقۀ تحصیلی شما در ایران، حتی در همون رشتۀ ادبیات فارسی، قابل قبول باشه و نشان بده شما میتونید در رشتۀ تحصیلی خودتون موفق بشید.

ممنونم از راهنمایی خوبتون دوست عزیز برای مستر مجدد من میخوام با فاند پذیرش بگیرم امکانش هست برام؟؟ رزومم تو ادبیات فارسی بد نیست و دارم زبان میخونم که بتوم آیلتس با نمره ی بالا بگیرم

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

ممنونم از راهنمایی خوبتون دوست عزیز برای مستر مجدد من میخوام با فاند پذیرش بگیرم امکانش هست برام؟؟ رزومم تو ادبیات فارسی بد نیست و دارم زبان میخونم که بتوم آیلتس با نمره ی بالا بگیرم
    چند نکته باید در نظر گرفته بشه:

اول این که در مقایسه با دورۀ دکترا، میزان فاند در مقطع ارشد خیلی کم و رقابتیه.

دوم این که همین فاند کم و رقابتی معمولا به دانشجوهای تاپ و رزومه های تاپ داده میشه.

سوم این که شما به دلیل تغییر رشته دادن و البته به این خاطر که رشتۀ قبلی شما احتمالا ارتباط تنگاتنگی با رشتۀ جدید نداره، در مقایسه با رقبایی که پیشینۀ مرتبط تری دارند، در اولویت فاند نخواهید بود.

با این توصیف، هر چند که شانس شما برای گرفتن فاند صفر نیست، اما نمیشه حساب خاصی روی این قضیه باز کرد.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

به نظرتون کسی که ژنتیک کارشناسی رو گرفته میتونه برای ارشد روان کانادا ترجیحا پذیرش بگیره؟ یا اینکه ارشد روان ایران بخونه و برای بالینی اونجا پذیرش بگیره؟ یاااا برگرده از اول کارشناسی رو روان بخونه
    کلا کدوم حالت رو پیشنهاد میدین مممنونم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)