صفحه 17 از 76 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Meykade نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
    من متأسفانه لیسانسم رو مکانیک خودم با بی علاقگی تمام و معدلم هم جالب نیست 13.7 . قصد دارم اگر امکانش وجود داشته باشه تغییر رشته بدم به سمت معماری-رشته ای که همیشه علاقه داشتم. می خواستم بدونم آیا امکان داره که بتونم توی دانشگاه میلان یا دانشگاه های آلمان یا اتریش پذیرش بگیرم؟ در این راه هم هر راهی اگر قرار باشه اعم از رفتن کلاس معماری و زبان و ... انجام بدم، خواهم داد چون واقعاً علاقه به کارهای مکانیکی ندارم. در ضمن با نرم افزار کتیای مکانیک، کمی با کد(منظور اینکه نقشه کشی رو زمینه خوبی دارم)، فوتوشاپ در سطح متوسط کار کردم. زبان انگلیسیم آپر اینترمدیت هست و باز هم مشغول خوندن زبان هستم.(این ها رو به این خاطر ذکر کردم که از برخی دوستان معماری سؤال کردم، آشنایی(کامل) با کد و تری دی مکس و فوتوشاپ رو لازم می دونستند و البته اگر این داستان شدنی باشه برای تسلط بر این ها بیشتر تلاش خواهم کرد. فقط می خوام هدفم رو به طور کامل بتونم تشخیص بدم! اگر می شه ایتالیا پذیرش گرفت با توجه به رنکینگ دانشگاه و وضعیت من، شروع کنم به کلاس های ایتالیایی و معماری(ایمیلی که به دانشگاه زدیم نگفتند که نمی شه ولی شاید شانس زیادی هم برای این تغیر رشته نشه قائل شد، تجربیات دوستان رو هم بدونم ممنون خواهم بود)، اگر نه آلمان و اتریش شدنیست، برم به سمت زبان آلمانی.
    تا جایی که من دیدم در اتریش حتما باید قبولی کنکور سراسری در رشته مورد نظر (معماری) رو داشته باشید ولی برای آلمان میشه دوباره لیسانس بخونید ولی باید زبان آلمانی رو خوب بلد باشید و رشته معماری در آلمان امتحان ورودی طراحی داره !

Junior Member

با عرض سلام و خسته نباشید . من تازه فارغ التحصیل شدم توی رشته برق الکترونیک ولی هیچ علاقه ای بهش ندارم و دوس دارم توی رشته علوم سشاسی ادامه تحصیل بدم ؟میخام بدونم چجوری میتونم این کار رو بکنم ؟من هیچ آشنایی با این رشته ندارم و نمیدونم باید چی کار کنم ؟؟حتی اگه نشه میتونم دوباره شروع کنم کارشناسی بخونم ؟ینی از کارشناسی شروع کنم ؟البته لازم به ذکره که یکی از دوستانم مهندس عمران بودن و الان دو تا دکتری توی علوم سیاسی دارن . میشه راهنماییم کنین ؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط hoorya نمایش پست ها
    با عرض سلام و خسته نباشید . من تازه فارغ التحصیل شدم توی رشته برق الکترونیک ولی هیچ علاقه ای بهش ندارم و دوس دارم توی رشته علوم سشاسی ادامه تحصیل بدم ؟میخام بدونم چجوری میتونم این کار رو بکنم ؟من هیچ آشنایی با این رشته ندارم و نمیدونم باید چی کار کنم ؟؟حتی اگه نشه میتونم دوباره شروع کنم کارشناسی بخونم ؟ینی از کارشناسی شروع کنم ؟البته لازم به ذکره که یکی از دوستانم مهندس عمران بودن و الان دو تا دکتری توی علوم سیاسی دارن . میشه راهنماییم کنین ؟
    دوست عزيز مشخص نكرديد در ايران يا خارج از ايران؟؟؟؟
    تا اونجايي كه ميدونم شما ميتوني در مقطع كارشناسي ارشد در علوم سياسي امتحان بدي. ولي بايد قبلش منابع رو بخوني.
    خارج از ايران هم ميتوني براي ليسانس اين رشته اقدام كني.
    کربلایم آرزوست...

Junior Member

سلام
    رشته لیسانسم مکانیک سیالات بوده
    ارشد هوافضا خوندم
    دکترا واسه کدوم اقدام کنم؟ شانسم تو کدوم بیشتره؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط biba نمایش پست ها
    سلام
    رشته لیسانسم مکانیک سیالات بوده
    ارشد هوافضا خوندم
    دکترا واسه کدوم اقدام کنم؟ شانسم تو کدوم بیشتره؟
    ممنون
    همیشه شانستون برای ادامه رشته فوق لیسانس بیشتر هست البته باید رزومه علمی و پژوهشی مربوط هم داشته باشید.

Junior Member

سلام/می خواستم ببینم می شه پرستاری بخونم بعد از پرستاری برم پزشکی و پزشکی ادامه بدم؟؟؟

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

دوستان در مورد رشته های interdisciplinary سوال داشتم.
    آیا من که رشته ام به یه رشته دیگه interdisciplinary مجسوب میشه، خوندن اون رشته ها رو توصیه می کنید؟ ( با توجه به اینکه باید تو بعضی زمینه ها از صفر بعضی چیزا رو خودم یاد بگیرم. )
    --
    سوال دوم:
    دانشگاهی ( برای مثال ) ارشد رشته geological engineering اش تو دپارتمان عمران هست، چند تا استادشون تخصصشون مکانیک سنگ هست ( مکانیک سنگ در ایران جزو مهندسی معدن هستش ) و چند تا از این استادا فوق و دکتراشون معدن بوده ولی بقیه عمران بوده اند. الان سوال این هست که:
    استادی که رشته اش معدن بوده؛ آیا استاد تمایل داره دانشجویی که میخواد برداره معدنی باشه یا نه؟
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    آیا من که رشته ام به یه رشته دیگه interdisciplinary مجسوب میشه، خوندن اون رشته ها رو توصیه می کنید؟ ( با توجه به اینکه باید تو بعضی زمینه ها از صفر بعضی چیزا رو خودم یاد بگیرم. )
    --
    سوال دوم:
    دانشگاهی ( برای مثال ) ارشد رشته geological engineering اش تو دپارتمان عمران هست، چند تا استادشون تخصصشون مکانیک سنگ هست ( مکانیک سنگ در ایران جزو مهندسی معدن هستش ) و چند تا از این استادا فوق و دکتراشون معدن بوده ولی بقیه عمران بوده اند. الان سوال این هست که:
    استادی که رشته اش معدن بوده؛ آیا استاد تمایل داره دانشجویی که میخواد برداره معدنی باشه یا نه؟
    نه به این چیزا ربطی نداره. بیشتر به این ربط داره که رزومه و دانش شما چقدر به رشته مورد نظر نزدیک هست !

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط hirt-01 نمایش پست ها
    --
    سوال دوم:
    First, it depends and normally NO

Second, It depends on the Prof.s' research interests and projects if they are closer to mining YES otherwise no
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

Senior Member hirt-01 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mining engineering, Urmia University

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaa نمایش پست ها
    First, it depends and normally NO

Second, It depends on the Prof.s' research interests and projects if they are closer to mining YES otherwise no
    اکثرا استادای اینجور دپارتمان ها هست کاراشون، منظورم تمایلشون بود، یعنی تمایلشون صرفا به کسایی هست که هم رشته خودشون یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط a2011 نمایش پست ها
    نه به این چیزا ربطی نداره. بیشتر به این ربط داره که رزومه و دانش شما چقدر به رشته مورد نظر نزدیک هست !
    یعنی استاد زیاد به کورس های پاس شده و یا رشته توجه نمی کنه؟ ( در حالیکه من میخوام برای مستر اپلای بکنم و اصولا از دانشجو لیسانس انتظار مقاله ندارند.
    خوب میریم که داشته باشیم اپلای دکترا برای فال 17 یا 18
    Resume: BSc: From Urmia Uni,17.59/20; MSc GPA: From Uni of Bologna, 28.2/30; GRE(Q163/V158/AWA3) ; iBT:100 (have to take it agian!); 0 publication ; PhD Applicant

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)