صفحه 25 از 76 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

نقل قول نوشته اصلی توسط maiysam نمایش پست ها
    سلام
    من رشته ی کارشناسیم تاریخ هست و میخوام ارشدو تو ایران روانشناسی بخونم و دکترا واسه روانشناسی اپلای کنم.
    1-آیا این امکان پذیره؟چون رشته ی کارشناسیم نامرتبطه!البته تو ارشد پیش نیاز میخونیم.
    2-کدوم کشورا به این تغییر رشته زیاد گیر نمیده؟
    3-ایا امکان گرفتن فاند هست؟
    شما گستره جواب سوالتون رو خیلی باز گذاشتید.
    دوستان در این خصوص اشاراتی داشتند.
    بهتر است که ابتدا یک کم در این مورد تحقیق کنید و وقتی که تصمیم گیریتون متمرکز شد و به یک نتیجه اولیه رسیدید، راهنمایی بسیار مفید دوستان رو استفاده کنید.

Junior Member

دوست عزیز من تنها مشکلم اینه که آیا باوجود اینکه کارشناسی من تاریخ و ارشدم روانشناسیه میتونم واسه دکترای روانشناسی اقدام کنم؟(یعنی غیرمرتبط بودن کارشناسیم مانع نمیشه؟!)
    همه کارهایی که میخوام انجام بدم به این عامل بستگی داره.چون اگه امکان نداشته باشه بقیه کارهام(زبان، مقاله،معدل،سابقه کاری ،تحقیق و...) بیخودیه. با راهنمایی snshirazi عزیز امیدوار شدم و الان میتونم تلاش کنم.

دوست عزیز من تنها مشکلم اینه که آیا باوجود اینکه کارشناسی من تاریخ و ارشدم روانشناسیه میتونم واسه دکترای روانشناسی اقدام کنم؟(یعنی غیرمرتبط بودن کارشناسیم مانع نمیشه؟!)
    همه کارهایی که میخوام انجام بدم به این عامل بستگی داره.چون اگه امکان نداشته باشه بقیه کارهام(زبان، مقاله،معدل،سابقه کاری ،تحقیق و...) بیخودیه. با راهنمایی snshirazi عزیز امیدوار شدم و الان میتونم تلاش کنم.
    معلومه که مانع نمیشه.
    کلی افراد هستند که این کار رو انجام دادند.
    با خیال راحت دنبال کارهای دکتری خودتون باشید.
    با آرزوی موفقیت

شما برای موفق شدن حتما باید در رشته ای که معدل بالاتری دارید و روی ان مقاله و ریسرچ انجام دادید اپلای کنید. حالا اصلا مهم نیست تاریخ باشه یا روانشناسی یا هر رشته دیگه.
    اینجا تغییر رشته مثل اب خوردن میمونه.

یه نکته عمومی برای دوستانی که می خوان تغییر رشته بدن:
    از ایران برای رشته ای اپلای کنید که در ان مقاله دارید و قوی هستید. بعد که امدید دانشگاه می تونید تغییر رشته بدین خیلی راحت.
    موفق باشید
    زندگی خوب حق هر ایرانی است.

Junior Member

من فوق لیسانس فیزیک دارم. میخوام برای دکترا رشته فیزیک پزشکی اپلای کنم. ایاامکانش هست؟

Junior Member

میشه بپرسم چه طوری تونستن از عهده درسایی که پیش نیازشو نگذرونده بودن بر بیان؟ آخه من هم تو این شرایط گیر کردم.تغییرر شته در دکترا اصولا عاقلانه هست؟ چون عملا چیزایی رو که خوندیدن باید بگذارین کنار و از صفر شروع کنید. من یکی از دوستام تو دکترا فقط گرایشش رو عوض کرده( ازجامد رفته هسته ای) کلی میناله. چه برسه به تغییر رشته. میبخشید نمیخوام خدایی نکرده کسی رو ناامید کنم ولی این موضوع خود منو نگران کرده واسه همین مطرح کردم

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnajon نمایش پست ها
    من فوق لیسانس فیزیک دارم. میخوام برای دکترا رشته فیزیک پزشکی اپلای کنم. ایاامکانش هست؟
    میشه بپرسم چه طوری تونستن از عهده درسایی که پیش نیازشو نگذرونده بودن بر بیان؟ آخه من هم تو این شرایط گیر کردم.تغییرر شته در دکترا اصولا عاقلانه هست؟ چون عملا چیزایی رو که خوندیدن باید بگذارین کنار و از صفر شروع کنید. من یکی از دوستام تو دکترا فقط گرایشش رو عوض کرده( ازجامد رفته هسته ای) کلی میناله. چه برسه به تغییر رشته. میبخشید نمیخوام خدایی نکرده کسی رو ناامید کنم ولی این موضوع خود منو نگران کرده واسه همین مطرح کردم
    سلام
    اینکه امکان تغییر رشته وجود داشته باشه، یک چیز کاملا طبیعی است و شما میتونید این کار رو انجام بدید.

اما سختی های بوجود اومده در اثر تغییر رشته:
    کاملا روشن است تغییر رشته به هر حال سختی های خاص خودش را دارد و گذشتن از این سختی ها تنها و تنها به تلاش شما بستگی داره. اگر علاقه و پشتکار داشته باشید قطعا موفق خواهید شد.

Junior Member

ممنون از پاسختون
    ببینید اینکه میزان تلاش آدم تعیین کننده است بله کاملا درسته. ولی باید کمی واقع بین بود. تلاش کردن خودش مسلما یه زمینه ای باید براش فراهم بشه .نه؟ شما ( صفحه 19 پست 189) در مورد دوستتون صحبت کردین. ایشون با چه منطقی این کار رو کردن؟ درس خوندن اون هم تو کشوری که سیستم آموزشی کاملا متفاوت با ایران داره به اندازه کافی کار رو سخت میکنه حالا تغییر رشته رو بهش اضافه کنید.
    حرف من اینه که چه طوری با این مساله کنار اومدن؟ و سختی هاش رو چه طوری گذروندن؟ امیدوارم منظورم رو واضح رسونده باشم.

ممنون از پاسختون
    ببینید اینکه میزان تلاش آدم تعیین کننده است بله کاملا درسته. ولی باید کمی واقع بین بود. تلاش کردن خودش مسلما یه زمینه ای باید براش فراهم بشه .نه؟ شما ( صفحه 19 پست 189) در مورد دوستتون صحبت کردین. ایشون با چه منطقی این کار رو کردن؟ درس خوندن اون هم تو کشوری که سیستم آموزشی کاملا متفاوت با ایران داره به اندازه کافی کار رو سخت میکنه حالا تغییر رشته رو بهش اضافه کنید.
    حرف من اینه که چه طوری با این مساله کنار اومدن؟ و سختی هاش رو چه طوری گذروندن؟ امیدوارم منظورم رو واضح رسونده باشم.
    من دقیقا تجربه این مورد رو ندارم.
    شما با یوزر Mehrad در تماس باشید.
    ایشون از برق به جامعه شناسی تغییر رشته دادند.

Junior Member

خیلی بستگی به نوع ارتباط شما با استاد داره! مثلا من هم مکانیک هستم ولی به فلسفه علاقه دارم! وقتی با یه استاد صحبت میکنی باید متقاعدش کنی که مثلا از فلسفه چیزی میفهمی با اینکه مکانیک بودی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)