صفحه 3 از 76 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تاثیر تغییر رشته در پذیرش و فاند

obviousely not.
    you can either contact them and ask.
    Would you tell me I was wrong?<br />Would you help me understand?<br />Are you looking down upon me?<br />Are you proud of who I am?<br />There&#39;s nothing I want to do<br />To have just one more chance

parvin1987
    Guest

سلام
    ببخشید من رشته ام کامپیوتره ولی می خوام بدونم اگه بخوام ارشد تو کانادا یا هر کشور دیگه ای ،رشته ای جز کامپیوتر بخونم ، باید چی کار کنم؟

رشته ای که من می خوام ، زبان شناسی هست که البته بی ربط به کامپیوتر هم نیست چون یه رشته واسه دکترا داره به نام computational linguistics که زیر شاخه ی هوش مصنوعی حساب می شه.

با تشکر

Senior Member

شما میخوای computational linguistics بخونی؟ تو کدوم دپارتمان هست؟ اینی که میگی اگه یه جورایی به speech processing مربوط به کامپیوتر مربوطه. در هر صورت تو SOP باید حتما توضیح بدی در موردش.

parvin1987
    Guest

اول این که از جوابتون ممنونم

دوم این که computational linguistics جزو رشته های کامپیوتر حساب می شه ولی واسه ارشد چنین رشته ای نیست و من می خوام واسه ارشد تو رشته ی linguistics که خودش یه دپارتمان داره ، پذیرش بگیرم .آیا با توجه به این که لیسانس من کامپیوتره ، به راحتی می تونم پذیرش بگیرم؟؟؟(یعنی واسه ی دانشگاه ها مهم نیست که رشته ی ارشد با لیسانس یکی باشه؟)

پیشاپیش مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

سلام. من متوجّه نشدم كه شما به خود computational linguistics علاقه دارين، يا اينكه به زبان شناسيِ‌ محض علاقمنديد و فقط مي خوايد از ارتباط بين computational linguistics و كامپيوتر براي پذيرش گرفتن استفاده كنيد. اگر مورد اوّله، كه هيچ مشكلي نداريد و فقط بايد دنبال برنامه هايي كامپيوتر و هوش مصنوعي اي بگرديد كه چنين گرايشي دارند. اما اگر به زبان شناسيِ محض علاقه داريد، به نظرم بهتره براي برنامه هاي cognitive science درخواست بدين. اين برنامه ها بعضي جاها تو دانشكده هاي كامپيوتر ارائه مي شن و بعضي جاها تو دانشكده هايي مثل روانشناسي يا فلسفه. امّا اغلبشون ليسانس كامپيوتر رو هم قبول مي كنن. بايد دنبال يه برنامه ي Cognitive science اي بگرديد كه ترجيحاً توي يه دانشكده ي علوم انساني ارائه بشه، يا اگه تو دانشكده ي كامپيوتر ارائه مي شه، در زمينه ي زبان فعّال باشه. اگه هم برنامه ي مطلوبي پيدا نكرديد، آخرين راهش اينه كه ارشدتون رو توي يه برنامه ي كامپيوتر متمايل به هوش مصنوعي و computational linguistics بگيريد و براي دكترا از اين سابقه مطالعاتي استفاده كنيد و براي يه برنامه ي زبان شناسي درست و حسابي درخواست بدين.

اينجا رو هم ببينيد:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,3930.0.html

موفق باشيد.

parvin1987
    Guest

من به computational linguistics علاقه دارم ولی چون این رشته کارشناسی ارشد نداره ، برای ارشد ترجیح می دم خود linguistics رو بخونم ( نسبت به هوش مصنوعی ).
    با این جواب شما ضاهرا مشکلی از این نظر که لیسانسم با رشته ای که واسه ارشد می خوام ، فرق داره ، ندارم .
    حالا یه سوال دیگه این که واسه پذیرش گرفتن معدل و دانشگاه چقدر تاثیر داره؟اصلا آیا برای من که می خوام تو رشته ی متفاوتی ادامه تحصیل بدم ، معدل رشته ی الانم مهمه؟؟
    یه سوال دیگه هم این که من اگه بخوام paper بدم از کجا می تونم موضوعاتی که ارزش تحقیق و نوآوری توشون هست رو تو رشته ای که می خوام ، پیدا کنم ؟

ضمنا از لینکی که داده بودین خیلی ممنونم

Junior Member

دانشگاه کلرادو بولدر یه نگاه بنداز...
    دانشگده علوم کامپیوتر قوی ای داره و رشته ای هم که دوست داری داره.... http://www.cs.colorado.edu/research/#clear
    توی مباحث cognitive هم کار می کنه. من یکی رو میشناسم 2و3 سال پیش از دانشکده فنی رفت با لیسانس مهندسی نرم افزار .

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط parvin1987
    من به computational linguistics علاقه دارم ولی چون این رشته کارشناسی ارشد نداره ، برای ارشد ترجیح می دم خود linguistics رو بخونم ( نسبت به هوش مصنوعی ).
    با این جواب شما ضاهرا مشکلی از این نظر که لیسانسم با رشته ای که واسه ارشد می خوام ، فرق داره ، ندارم .
    حالا یه سوال دیگه این که واسه پذیرش گرفتن معدل و دانشگاه چقدر تاثیر داره؟اصلا آیا برای من که می خوام تو رشته ی متفاوتی ادامه تحصیل بدم ، معدل رشته ی الانم مهمه؟؟
    یه سوال دیگه هم این که من اگه بخوام paper بدم از کجا می تونم موضوعاتی که ارزش تحقیق و نوآوری توشون هست رو تو رشته ای که می خوام ، پیدا کنم ؟
    در واقع به نظر من رشته اي كه براي ليسانس مي خوايد بريد با رشته ي ارشدتون فرقي نداره. چون اين رشته توي ليسانس تقريباً وجود نداره و تمام افرادي كه در مقاطع بالاتر اين رشته رو مي خونن، ليسانسشون يه رشته ي ديگه بوده و رشته ي كامپيوتر هم يكي از مرتبط ترين رشته ها به اين رشته ست. به نظرم شما خيلي جستجو نكرديد و هنوز نمي دونيد كه اسم برنامه ها ي گرايشهاي مختلف كامپيوتر در مقطع فوق و دكترا معمولاً computer science اه، و مثل ايران نيست كه اسم يه برنامه ي ارشد هوش مصنوعي يا سخت افزار يا نرم افزار باشه. براي همين اصلاً فكر نكنيد كه computational linguistics براي ارشد وجود نداره. ممكنه برنامه اي به اين اسم وجود نداشته باشه، اما يه برنامه اي به اسم علوم كامپيوتر دقيقاً همون چيزي باشه كه مي خوايد. درواقع من فكر مي كنم computational linguistics با linguistics كه از گرايش هاي ادبياته خيلي فرق مي كنه و اصلاً فكرشم نكنيد كه براي خود linguistics اقدام كنيد.

مثل هر رشته ي ديگه اي مسلماً معدل و دانشگاه تأثير داره. حتّي اگه مي خواستيد براي يه رشته ي كاملاً متفاوت هم درخواست بديد، باز هم معدل رشته ي الانتون مهم بود. چون اين معدّل دست كم نشون مي ده كه چقدر دانشجوي خوب و باهوش و فعالي بوديد.

براي مقاله دادن هم اگه هنوز اين قدر وقت داريد كه موضوعشو انتخاب كنيد، پيشنهاد مي كنم چند تا آزمايشگاه computational linguistics رو توي چند تا دانشگاه خوب كانديد كنيد و مقالاتشون رو نگاه كنيد و موضوعي رو انتخاب كنيد كه الان اونها روش كار مي كنند. اينجوري اگه مقاله بديد، براي خودِ‌ اون دانشگاها شانس خيلي زيادي خواهيد داشت. و حتّي اگه مقاله هم نديد، با تحقيقي كه كرديد مي تونيد sop خيلي خوبي بنويسيد كه براي پذيرش گرفتن از اون دانشگاهها خيلي موثر خواهد بود.

راستش من در مورد جزئيات computational linguistics و اينكه چه موضوعاتي توش مطرحه و روش كار مي شه هيچ اطلاعاتي ندارم.

موفق باشيد.

parvin1987
    Guest

از راهنماییتون راجع به رشته ی کارشناسی ارشد این رشته ممنونم ولی این رشته تو خیلی از دانشگاه ها زیرشاخه ی دپارتمان linguistics حساب می شه .تو بعضی ها هم تو دپارتمان computer science ه .به هر حال از کمک همتون ممنونم

Junior Member

سلام ، من هم عمران خوندم ولی الان به landscaping architecture خیلی علاقه مند شدم و می خوام برای فوق لیسانس این رشته رو بخونم. در ضمن نقاشی های بدی هم ندارم و از مناظر طبیعی عکس های خوبی می گیرم. الان هم دارم توی یک شرکت irrigation & landscaping کار می کنم ولی نه کار طراحی. 1-2 سال کار می کنم و بعد قصد گرفتن پذیرش دارم. اگه ممکنه بچه های معماری راهنمایی کنن در چه زمینه هایی کار کنم و چه جور SOP باید تهیه کنم تا شانس پذیرشم بالا بره؟در ضمن کسی سایت یا منبع خاصی را برای مطالعه و آشنایی بیشتر با این رشته سراغ داره. سوالام زیاد بود ولی ممنون میشم از پاسختون.
    به کجا چنین شتابان <br />گون از نسیم پرسید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)