صفحه 45 از 76 نخستنخست ... 353637383940414243444546474849505152535455 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 441 تا 450 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Senior Member aminc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc. Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

سلام
    من لیسانس و فوقم مکانیکه و زمینه کاریم به مهندسی مواد نزدیکه
    اگه برم دکتری مواد بخونم بعدا دوباره بیام یه دکتری مکانیک دیگه بگیرم میتونم؟
    آخه وقتی دکتری بگیری بیشتر پوزیشنهای اروپا قبول نمیکنه دوباره دکتری شروع کنی اما اینجا چون رشته عوض کردم شاید بشه
    کسی دقیق اطلاع داره؟
    ممنون
    در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند. "دکارت"
    همه رو دوست داشته باشیم، به همدیگه کمک کنیم "مهربان"

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aminc نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس و فوقم مکانیکه و زمینه کاریم به مهندسی مواد نزدیکه
    اگه برم دکتری مواد بخونم بعدا دوباره بیام یه دکتری مکانیک دیگه بگیرم میتونم؟
    آخه وقتی دکتری بگیری بیشتر پوزیشنهای اروپا قبول نمیکنه دوباره دکتری شروع کنی اما اینجا چون رشته عوض کردم شاید بشه
    کسی دقیق اطلاع داره؟
    ممنون
    دوست عزیز
    من مورد مشابه شما رو دیدم. به نظر من امکان اینکار وجود دارد.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی معماری از دانشگاه آزاد دارم میخوام برای ارشد عمران بخونم تو آلمان. امکانش هست؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط negin6620 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی معماری از دانشگاه آزاد دارم میخوام برای ارشد عمران بخونم تو آلمان. امکانش هست؟
    سلام

معماری و عمران خیلی از هم دور نیستند و چنین امکانی وجود داره؛ مگر اینکه دانشگاه مورد نظر شما چنین اجازه ای را نده. معمولاً در چنین مواردی، از دانشجو خواسته میشه چند درس پیشنیاز را بگذرونه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط negin6620 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    قطعا این امکان برای شما وجود دارد.
    بويژه در گرایش مدیریت ساخت و یا همان مدیریت پروژه.
    تا جایی که بنده مطلع هستم، دانشگاه تکنولوژی شهر درسدن آلمان (در شرق آلمان) یک گروه تحقیقاتی در این خصوص دارد.

Junior Member

سلام
    کسی ایده ای از رفتن به گرایش های مدیریت عمومی مثل (رفتار سازمانی یا مدیریت استراتژیک) از پیشینه ی فوق لیسانس مدیریت پروژه داره؟ (با داشتن معدل 18 و نمره زبان خیلی خوب اما لزوم دریافت فاندینگ) ایده ای از نتایج کاری این تغییر چی؟ بازار کار و درآمد؟ اصولا عاقبت کاری دکترا خوندن توی رشته های مهندسی رو درک نمیکنم.
    یا می ارزه که آدم اپلای برای مستر دوم در خارج از ایران رو امتحان کنه و شانس فاندینگ و کار پیدا کردن بعدش وجود داره؟
    مرسی

Junior Member

سلام
    شرایط من:
    1. دیپلم تجربی با معدل 17.5 دارم (دبیرستان نمونه دولتی)
    2. لیسانس تربیت بدنی با معدل 16 ( دانشگاه دولتی روزانه)
    3. فوق لیسانس فیزیولوژی ورزش با معدل 17.35 (دانشگاه دولتی روزانه)
    در دوره کارشناسی دروس : زیست شناسی، آناتومی انسان (عضلات و اسکلت) ، فیزیولوژی انسان، مقدمات بیومکانیک (گرایش ورزشی) ، شیمی، فیزیک، فیزیولوژی ورزش، آسیب شناسی ورزشی، ریاضیات عمومی، آمار
    در دوره کارشناسی ارشد: آناتومی انسان (کل بدن)، فیزیولوژی انسان (گایتون)، بیوشیمی ورزش، تغذیه ورزشی، آمار
    جز دروس ما بوده اند.
    4. زبان انگلیسیم خوبه و با سه چهار ماه خوندن می تونم نمرات خوبی توی تافل و جی آر ای بیارم،
    5. آلمانی یه کم خوندم ولی اگه بدونم انگلیسی شانس خوبی واسه پذیرش (با توجه به تغییر رشته) دارم، ادامش نمی دم
    6. یه مقاله داخلی (تاثیر یک مکمل غذایی بر عملکرد کلیوی ورزشکاران) و یه دونه ترجمه کتاب (مربیگری) و یه چکیده همایش بین المللی دارم
    رشته های مد نظرم واسه دکترا :
    1. biomedical engineering
    2. bioengineering
    3. ecological reservation
    کشورهای مد نظرم :
    1. آمریکا
    2. کانادا
    3. استرالیا
    4. آلمان
    سوالات من :
    1. توی کدوم گرایش و کدوم کشور شانس بیشتری برای تغییر رشته و گرفتن فاند یا حداقل هزینه کمتری در مقطع دکترا دارم؟
    2.اگه GRE subject فیزیک و بیولوژی رو امتحان بدم تاثیر مثبتی خواهد داشت؟ هر دو رو امتحان بدم بهتره؟

دوستان با تجربه لطفا پیشنهاد خودتون و حالت های مختلف رو بفرمایین.
    everything is not the same that it looks, so use the brain instead of the eye and the ear
    !

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط smart3461 نمایش پست ها
    سلام
    شرایط من:
    1. دیپلم تجربی با معدل 17.5 دارم (دبیرستان نمونه دولتی)
    2. لیسانس تربیت بدنی با معدل 16 ( دانشگاه دولتی روزانه)
    3. فوق لیسانس فیزیولوژی ورزش با معدل 17.35 (دانشگاه دولتی روزانه)
    در دوره کارشناسی دروس : زیست شناسی، آناتومی انسان (عضلات و اسکلت) ، فیزیولوژی انسان، مقدمات بیومکانیک (گرایش ورزشی) ، شیمی، فیزیک، فیزیولوژی ورزش، آسیب شناسی ورزشی، ریاضیات عمومی، آمار
    در دوره کارشناسی ارشد: آناتومی انسان (کل بدن)، فیزیولوژی انسان (گایتون)، بیوشیمی ورزش، تغذیه ورزشی، آمار
    جز دروس ما بوده اند.
    4. زبان انگلیسیم خوبه و با سه چهار ماه خوندن می تونم نمرات خوبی توی تافل و جی آر ای بیارم،
    5. آلمانی یه کم خوندم ولی اگه بدونم انگلیسی شانس خوبی واسه پذیرش (با توجه به تغییر رشته) دارم، ادامش نمی دم
    6. یه مقاله داخلی (تاثیر یک مکمل غذایی بر عملکرد کلیوی ورزشکاران) و یه دونه ترجمه کتاب (مربیگری) و یه چکیده همایش بین المللی دارم
    رشته های مد نظرم واسه دکترا :
    1. biomedical engineering
    2. bioengineering
    3. ecological reservation
    کشورهای مد نظرم :
    1. آمریکا
    2. کانادا
    3. استرالیا
    4. آلمان
    سوالات من :
    1. توی کدوم گرایش و کدوم کشور شانس بیشتری برای تغییر رشته و گرفتن فاند یا حداقل هزینه کمتری در مقطع دکترا دارم؟
    2.اگه GRE subject فیزیک و بیولوژی رو امتحان بدم تاثیر مثبتی خواهد داشت؟ هر دو رو امتحان بدم بهتره؟

دوستان با تجربه لطفا پیشنهاد خودتون و حالت های مختلف رو بفرمایین.
    راه خیلی سختی رو در پیش دارید و شانس فاندتون هم خیلی کم است. بله GRE سابجکت کمک می کنه، ریاضی واجب تر از فیزیک هست برای شما.

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز. من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی مهندسی نرم افزارم، به نظرتون احتمال اینکه بتونم تو زمینه Network and Telecommunications پذیرش بگیرم چقدر هست؟ 2 ترم باقی مونده درسم تموم بشه و تا الآن معدلم 18.5 هست.
    در ایران که شبکه و ارتباطات با نرم افزار تو یک مجموعه نیستن، می خوام ببینم برای خارج از کشور به چه صورت هست.

در مورد fund چقدر شانس دارم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط SaJJaD97 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز. من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی مهندسی نرم افزارم، به نظرتون احتمال اینکه بتونم تو زمینه Network and Telecommunications پذیرش بگیرم چقدر هست؟ 2 ترم باقی مونده درسم تموم بشه و تا الآن معدلم 18.5 هست.
    در ایران که شبکه و ارتباطات با نرم افزار تو یک مجموعه نیستن، می خوام ببینم برای خارج از کشور به چه صورت هست.

در مورد fund چقدر شانس دارم؟
    در بعضی از دانشکده ها زیرشاخه کامپیوتر است و در بعضی برق ولی بطور کلی مشکلی نخواهید داشت اگه دروس ابتدایی رو گذرونده باشید.با این معدل اگه GRE و تافل خیلی خوب بگیرید شانس خوبی از دانشگاه های خوب آمریکا خواهید داشت.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)