صفحه 49 از 76 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    English Literature.MA , Azad

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

سلام دوستان عزيز

ممنون ميشم اگه به سوال منم جواب بدين.
    من كارشناسي ادبيات انگليسي از دانشگاه سراسري و ارشد همين رشته از دانشگاه آزاد هستم. ضمنا 24 سالمه( نميدونم مهمه يا نه !)
    معدل هر دو 15 هستش. ميتونم براي دكتري هم اقدام كنم ولي چنتا فاكتور برام خيلي مهمه :
    اول اينكه بتونم بعد از تحصيل امريكا بمونم
    دوم درآمد خوبي داشته باشم.
    پايان نامه من كار تحقيقاتي بين سينما و ادبيات بود و موضوع بروز و جذابي هم هست. فكر ميكنم بتونم ازش براي تحصيل در رشته سينما هم استفاده كنم.هيچ مشكلي هم با تغيير رشته ندارم، فقط ترجيح ميدم در حوزه علوم انساني باشه و امريكا. فاند هم كه ديگه 100% :دي

سوالم اينه به نظر شما من واسه دكتري ادبيات اقدام كنم يا تغيير رشته بدم؟
    اگر تغيير رشته رو توصيه ميكنيد من چه رشته هايي ميتونم بخونم و موفق بشم؟ روزنامه نگاري و سينما و حقوق جزو رشته هايي هستن كه بهشون فكر كردم.

بجز همه اينها چه نكته ديگه اي به نظرتون ميتونه مهم باشه. ممنون از راهنمايي.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرايط تغيير رشته؟

سلام. من لیسانس علوم آزمایشگاهی خوندم و در حال حاضر دانشجوی ارشد خون شناسی دانشگاه ایران هستم. آیا میتونم با این شرایط بورس تحصیلی برای پزشکی بگیرم؟ اگر بله، چه کشورهایی؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شرايط تغيير رشته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط maasoum نمایش پست ها
    سلام. من لیسانس علوم آزمایشگاهی خوندم و در حال حاضر دانشجوی ارشد خون شناسی دانشگاه ایران هستم. آیا میتونم با این شرایط بورس تحصیلی برای پزشکی بگیرم؟ اگر بله، چه کشورهایی؟
    پزشکی عمومی در هیچ جای دنیا بورس تحصیلی نداره.

Junior Member Psychollapse آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software Engneering/ Azad Uni

درود
    اگر من برم رشته شیمی کاربردی و معدل بالا بیارم( منظورتون از بالا، بالای چنده؟)
    میتونم برم نرم افزار ترم های بعدی؟
    یعنی تو کنکور نتونم رتبه برای نرم افزار بیارم از این طریق عمل کنم
    و این که اگر شرایطش رو داشته باشم شدنیه حتما یا این که اما اگر داره؟
    و اگر این کارو بکنم استاد مئاخذه نمیکنه که چرا این کارو کردی؟
    مرسی

ApplyAbroad Guru

در داخل کشور، برای تغییر رشته کارشناسی یکی از شرایط مهم بالاتر بودن رتبهاز آخرین فرد قبول شده در رشته و گرایش مقصد است که طبعا اگر این مساله برای انتخاب رشته مشکل بوده برای تغییر رشته هم مهم است. پیشنهاد میکنم رشته ای را برید که علاقه دارید حتی اگر جای ضعیف تری نسبتا مجبور باشید بروید چون ریسک تغییر رشته همیشه هست ولی تغییر محل احتمالی ریسکی ندارد

نقل قول نوشته اصلی توسط Psychollapse نمایش پست ها
    درود
    اگر من برم رشته شیمی کاربردی و معدل بالا بیارم( منظورتون از بالا، بالای چنده؟)
    میتونم برم نرم افزار ترم های بعدی؟
    یعنی تو کنکور نتونم رتبه برای نرم افزار بیارم از این طریق عمل کنم
    و این که اگر شرایطش رو داشته باشم شدنیه حتما یا این که اما اگر داره؟
    و اگر این کارو بکنم استاد مئاخذه نمیکنه که چرا این کارو کردی؟
    مرسی

سلام دوستان من دانشجوی سال سوم رشته مهندسی عمران-نقشه برداری هستم یه سوال من میتونم برای گرایش های عمران-عمران مثل سازه applyکنم؟
    کسی تجربه ای داره؟کسی هس که این کارو کرده باشه و نتیجه گرفته باشه؟؟؟؟؟
    به نظرتون اگه تغییر رشته بدم در آینده با چه مشکلاتی مواجه میشم؟
    خواهش میکنممممممم هر کی تجربه ای داره یعنی دقیقا از عمران-نقشه رفته عمران-عمران منو از تجربیاتش بهره مند کنه
    ممنون دوستان

ApplyAbroad Guru

توصیه من اینه که اگر برای گرایش دیگری از عمران اپلای میکنید و هدفتون فقط مدرک نیست(چون اگر این باشه میتونید به کارشناسی ارشد مهندسی برق و کامپیوتر هم با این شرایط فکر کنید!) بهتره گرایشی را انتخاب کنید که نزدیک به نقشه برداری یا هم خانوادش باشه تا بتونید هم برای انتخاب پایان نامه از این بکگروند استفاده کنید و هم بعدا در پیدا کردن کار و انجام کار که مهمتر هم هست مشکل پیدا نکنید
    طبعا برای رفتن به ساره حتی اگر پذیرفته شید تفاوت واحدهای گذرانده و مورد نیاز مشکل ساز خواهد بود
    برای شما گرایش حمل و نقل و ترافیک و همچنین مهندسی راه را برای ارشد توصیه میکنم که بتوانید با کمترین مشکل گرایش دیگری را در صورت علاقه مندی در ارشد تجربه کنید
    نمونه انجام شده از لیسانس نقشه برداری که در فوق شریف گرایش حمل و نقل پذیرفته شدند را نیز سراغ دارم که اکنون در یکی از شرکتهای بین المللی مشغول می باشند و کاملا موفق بوده اند. در هر حال برای تغییر رشته علاوه بر قبولی، منطق ارتباط با دوره کارشناسی نیز در ادامه فعالیت حرفه ای تاثیرگذار می باشد
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal_srt نمایش پست ها
    سلام دوستان من دانشجوی سال سوم رشته مهندسی عمران-نقشه برداری هستم یه سوال من میتونم برای گرایش های عمران-عمران مثل سازه applyکنم؟
    کسی تجربه ای داره؟کسی هس که این کارو کرده باشه و نتیجه گرفته باشه؟؟؟؟؟
    به نظرتون اگه تغییر رشته بدم در آینده با چه مشکلاتی مواجه میشم؟
    خواهش میکنممممممم هر کی تجربه ای داره یعنی دقیقا از عمران-نقشه رفته عمران-عمران منو از تجربیاتش بهره مند کنه
    ممنون دوستان

Junior Member

سلام
    ترم آخر کارشناسی برق-قدرت دانشگاه شهید بهشتی ام
    می خواستم بدونم با معدل 15 می تونم واسه مستر برم mba و البته فول فاند؟(آمریکا-کانادا-استرالیا-اروپا)
    و اگه mba فاند نمیدن گرایش های دیگه ی مدیریت کدوم خوبه و میشه اقدام کرد؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hemadmoh نمایش پست ها
    سلام
    ترم آخر کارشناسی برق-قدرت دانشگاه شهید بهشتی ام
    می خواستم بدونم با معدل 15 می تونم واسه مستر برم mba و البته فول فاند؟(آمریکا-کانادا-استرالیا-اروپا)
    و اگه mba فاند نمیدن گرایش های دیگه ی مدیریت کدوم خوبه و میشه اقدام کرد؟
    سلام
    دوست عزیز برای MBA فاندی نخواهید داشت. در اکثر کشورها از جمله کانادا و امریکا این رشته به دلیل متقاضیان زیادی که دارد دارای شهریه بسیار بالایی به ویژه برای دانشجویان اینترنشنال (خارجی یا غیرمقیم) است و فاندی هم در کار نیست.
    برای سایر گرایشهای مدیریت نیز فاند اغلب محدودتر از رشته های مهندسی و فنی و بسیار رقابتی است. با توجه به زمینه لیسانس شما خیلی برای دریافت فاند در صورت تغییر گرایش حساب باز نکنید چون شانس ریادی نخواهید داشت. ضمن آنکه گرایشهای مذکور نمره زبان و رزومه رقابتی بیشتری را عموما برای پذیرش در نظر دارند.
    موفق باشید

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز برای MBA فاندی نخواهید داشت. در اکثر کشورها از جمله کانادا و امریکا این رشته به دلیل متقاضیان زیادی که دارد دارای شهریه بسیار بالایی به ویژه برای دانشجویان اینترنشنال (خارجی یا غیرمقیم) است و فاندی هم در کار نیست.
    برای سایر گرایشهای مدیریت نیز فاند اغلب محدودتر از رشته های مهندسی و فنی و بسیار رقابتی است. با توجه به زمینه لیسانس شما خیلی برای دریافت فاند در صورت تغییر گرایش حساب باز نکنید چون شانس ریادی نخواهید داشت. ضمن آنکه گرایشهای مذکور نمره زبان و رزومه رقابتی بیشتری را عموما برای پذیرش در نظر دارند.
    موفق باشید
    در این مورد که شما لیسانس مرتبط ندارید نکته ای که دوستمون گفتند لزوما درست نیست. خیلی از افرادی که وارد بعضی رشته های فوق مدیریت میشن از رشته های مهندسی میان و این مورد مشکلی ایجاد نمی کنه و حتی شاید خوب هم باشه چون معمولا بچه های مهندسی قدرت تحلیلی و استعداد ریاضی خوبی دارند.
    اما فاند، برای فوق تقریبا نا ممکنه، مگر اینکه خیلی تاپ باشه رزومه کسی. ضمن اینکه مثل MBA شهریه همچنان وجود داره، مگر در بعضی کشورهای اروپایی.
    ویرایش توسط sysco : April 4th, 2015 در ساعت 11:21 AM
    inactive account

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)