صفحه 52 از 76 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Senior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

دوستان من خودم میخواستم با فوق لیسانس مدیریت برای دکترای اقتصاد اپلای کنم تنها دلیلم هم اینه که خییییلییی پذیرش گرفتنش راحتتر از مدیریته.
    ولی همه جا نوشته که باید اقتصاد خرد و کلان بلد باشین. من خوندم منتها پشت کنکور...حتما باید واحدهاش توی کارنامه مون باشه؟

پیش فرض پاسخ : شرايط تغيير رشته؟

سلام
    من دانشجوی در آستانه فراغت از تحصیل رشته مهندسی مکانیک با معدل حدود 14 هستم ، اخیرا" به خاطر علایقم تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل به رشته علوم کامپیوتر / مهندسی کامپیوتر برم
    به جز مدرک لیسانس ، مدال برنز المپیاد کشوری رو در رشته کامپیوتر هم دارم که شاید تو پذیرش گرفتن کمکم کنه
    آیا با توجه به تفاوت بزرگ رشته خودم با رشته کامپیوتر ؛ امکان گرفتن پذیرش در رشته های computer science ار هیچ دانشگاهی برام وجود داره ؟! اگر کسی اطلاعاتی داره در مورد شرایط و محدودیت هاش توضیحاتی بده ممنون می شم

Junior Member

سلام دوستان من مترجمی زبان انگلیسی خوندم و دارم برای آزمون آیلتس می خونم. قصد دارم برای مستر رشته هتلداری یا مدیریت بازرگانی از یکی از دانشگاه های فرانسه یا اگر هم نشد دانشگاه های انگلیسی زبان دیگه Fund بگیرم معدلم هم 14.17 هست، دروس تخصصی نمراتم بالا هست و عمومی پایین. با توجه به اینکه چند سال شاغل بودم فکر میکنید میتونم برای مستر apply کنم همراه با Fund?

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط DareToAmir نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی در آستانه فراغت از تحصیل رشته مهندسی مکانیک با معدل حدود 14 هستم ، اخیرا" به خاطر علایقم تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل به رشته علوم کامپیوتر / مهندسی کامپیوتر برم
    به جز مدرک لیسانس ، مدال برنز المپیاد کشوری رو در رشته کامپیوتر هم دارم که شاید تو پذیرش گرفتن کمکم کنه
    آیا با توجه به تفاوت بزرگ رشته خودم با رشته کامپیوتر ؛ امکان گرفتن پذیرش در رشته های computer science ار هیچ دانشگاهی برام وجود داره ؟! اگر کسی اطلاعاتی داره در مورد شرایط و محدودیت هاش توضیحاتی بده ممنون می شم
    به نظر من هست. با توجه به اینکه مدال نیز دارید.
    شما فقط باید به نوعی مجاب کنید که چرا دوست دارید کامپیوتر رو دنبال کنید. که مدال برنز میتونه نشان دهنده علاقه شما باشه.
    ضمنا، این مدال حتما کمک کننده است.

Junior Member

سلام دوستان عزیز
    من فارغ التحصیل ارشد مهندسی شیمی هستم و برای دکترا میخواستم برای کانادا اقدام کنم، فقط یه چیزی خیلی ذهنمو درگیر کرده! من میخواستم برای دکترا رو یه موضوع غیر مرتبط با ارشدم کار کنم ایا امکانش هست یا اینکه حتما باید در اون زمینه سابقه داشته باشم که استاد بخواد باهام کار کنه؟ من تو ارشد روی باتری های لیتیومی کار کردم ولی لیسانسم مهندسی نفت هست و علاقه ام بیشتر رو نفته و دوست دارم تو دکترا رو نفت کار کنم.

ممنون از راهنمایی هاتون

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hessam_ar نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    من فارغ التحصیل ارشد مهندسی شیمی هستم و برای دکترا میخواستم برای کانادا اقدام کنم، فقط یه چیزی خیلی ذهنمو درگیر کرده! من میخواستم برای دکترا رو یه موضوع غیر مرتبط با ارشدم کار کنم ایا امکانش هست یا اینکه حتما باید در اون زمینه سابقه داشته باشم که استاد بخواد باهام کار کنه؟ من تو ارشد روی باتری های لیتیومی کار کردم ولی لیسانسم مهندسی نفت هست و علاقه ام بیشتر رو نفته و دوست دارم تو دکترا رو نفت کار کنم.

ممنون از راهنمایی هاتون
    بله دوست عزیز.
    قطعا این امکان وجود دارد.
    پ.ن.: تا جایی که بنده میدونم، نفت در آمریکا جز رشته ای تحریم برای ایرانی هاست و با در خواست ویزا موافقت نمیکنند. اما از کشور کانادا خبر ندارم. اما این موضوع رو پی گیری کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط DareToAmir نمایش پست ها
    سلام

رای امریکا، چون دو سال اول باید کورس هم پاس کنی براشون مهمه که بک گراوند کافی رو کسب کرده باشی که متاسفانه عمدتا تنها در صورتی که درس پاس کرده باشی قانع میشن در این مورد. اما جاهایی مثل استرالیا که تحقیقاتی هستش اگه استاد و ادمیشن کمیتی قانع شن بک گراوند کافی برای تونستن انجام تحقیق در این زمینه رو داری میتونی وارد شی به اپلای. اما نهایا بدون با کسانی رقابت میکنی که امتیاز داشتن اثباتی قوی برای داشتن بک گراوند کافی رو دارن.
    اگه دانشوی لیسانسی، پیشنهاد میکنم یه ارشد توی ایران بخون توی CS. اما خوب مدرک ارشدت دیگه خداتومن پول آزاد کردنش میشه!
    Whatever doesn't kill you simply makes you Stranger

نقل قول نوشته اصلی توسط Hessam_ar نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

ممنون از راهنمایی هاتون

نخیر مساله ای نخواهد بود. شما توی لیسانس که درسای کافی رو تو این رشته پاس کردی. حالا اگه استاد قانع شه میتونی کار تحقیقاتی دکتری انجام بدی(بعد از دو سال ابتدا درس خوندن اونجا و کورس گذرونی) میتونی شانس داشته باشی. بستگی به استاد هم داره. طرف ممکنه ظرفیتش برای سال بعد پر باشه و صرفا اگه بخواد کسی رو بگیره، باس شرایط خیلی خوبی داشته باشه. ولی بنظرم شما مشکلی نخواهی داشت، دستکم نه از این لحاظ که نگرانشی.

Whatever doesn't kill you simply makes you Stranger

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

سلام من لیسانس مترجمی دانشگاه ازاد هستم.حتما حتما میخوام از ایران برم هرجا شد.برای ارشد ولی دوس ندارم دیگه زبان بخونم هیچکس جوابمو نمیده شما میدونید که با این لیسانس زبان ایا میتونم برای رشته ی دیگه ای پذیرش بگیرم اگه میشه چه رشته هایی و از چه کشوری.

سلام
    من لیسانسم رو متالورژی خوندم و ارشد هم تو همین رشته تو دانشگاه تهران گرفتم.
    حالا میخوام ببینم میتونم کلا فیلد رو تغییر بدم و در یه دانشگاه خارج از کشور یه رشته ی کاملا متفاوت مثلا هنری بخونم ؟
    میتونم فوق بخونم یا حتما باید از لیسانس شروع کنم؟
    چه کشوری رو پیشنهاد می کنید؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)