صفحه 53 از 76 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba_ff7 نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانسم رو متالورژی خوندم و ارشد هم تو همین رشته تو دانشگاه تهران گرفتم.
    حالا میخوام ببینم میتونم کلا فیلد رو تغییر بدم و در یه دانشگاه خارج از کشور یه رشته ی کاملا متفاوت مثلا هنری بخونم ؟
    میتونم فوق بخونم یا حتما باید از لیسانس شروع کنم؟
    چه کشوری رو پیشنهاد می کنید؟
    از فوق میتوانید شروع کنید ولی باید دلایل کافی برای اینکه دانشگاه رو مجاب کنید که این رشته رو دوست دارید داشته باشید. همچنی باید سعی کنید در رزومتون اگر مدرک خاص و یا دوره خاص هنری رو پشت سر گذاشتید ذکر کنید.
    بحث دیگه مورد فاند هست که احتمالش نزدیک به صفر هست که بتونید دریافت کنید. ولی پذیرش بدون فاند محتمل است.

سلام
    ممنون میشم جواب منو زود بدید.من لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم با معدل 14.55 و ارشد مدیریت بازرگانی گرایش تحول با معدل 18.10.من 6 ساله که توی یه اداره دولتی در واحد طرح و برنامه کار می کنم.که هم بخش کامپیوتر داره هم تحول و من در هر دو قسمت کار کردم.در ضمن من 3 سال سابقه تدریس زبان دارم.من به مدیریت خیلی علاقه دارم.سوالم اینه که می تونم تو آمریکا برای دکترا تو مدیریت فول فاند بگیرم؟ اگر نمیشه چه رشته ای امکان پذیره؟ با سپاس..

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Zohrehhhhh نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم جواب منو زود بدید.من لیسانس مهندسی کامپیوتر دارم با معدل 14.55 و ارشد مدیریت بازرگانی گرایش تحول با معدل 18.10.من 6 ساله که توی یه اداره دولتی در واحد طرح و برنامه کار می کنم.که هم بخش کامپیوتر داره هم تحول و من در هر دو قسمت کار کردم.در ضمن من 3 سال سابقه تدریس زبان دارم.من به مدیریت خیلی علاقه دارم.سوالم اینه که می تونم تو آمریکا برای دکترا تو مدیریت فول فاند بگیرم؟ اگر نمیشه چه رشته ای امکان پذیره؟ با سپاس..
    سلام

امکان تغییر رشته برای شما فراهم هست اما کلاً یکی از تبعات تغییر رشته، کاهش شدید امکان دریافت فاند خواهد بود. البته رشتۀ مورد نظر شما به طور کلی تأمین مالی گسترده ای برای دانشجوها فراهم نمیکنه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

از پاسخگوییه سریعتون متشکرم.میشه لطفاً بگین با این اوصاف با انتخاب چه رشتیه ای می تونم تامین مالی داشته باشم؟ کامپیوتر، مدیریت it,....?

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

سلام
    دوست گرامی
    رشته مهندسی کامپیوتر رشته ای با بازار کار بسیار مناسی در کشور آمریکا است و شما براحتی میتوانید شغل مناسب در این رشته دریافت کنید.
    علاقه شما به مدیریت است و شاید برقرار کردن لینکی بین مدیریت و مهندسی کامپیوتر بهترین امر باشد. که بتوانید از تخصص مهندسی کامپیوترتون نیز استفاده کنید. 6 سال سابقه کارتون رو هم در این مورد میتونید استفاده بفرمایید.

پ.ن.:ولی به نظر من باز هم به دنبال رشته مهندسی کامپیوتر باشید. میتوانید مستقیما برای دکتری این رشته نیز اقدام کنید. واقعا این رشته بشدت بازار کار مناسبی در کشور آمریکا دارد.

Junior Member

از کامپیوتر به صنایع تغییر رشته دادن هم بد به نظر نمیاد نه؟
    با توجه به اینکه بچه های کامپیوتر به خصوص مهندسی نرم افزار قرار نیست یه سری کد زن صرف بار بیان و صنایع تو تحلیل سیستم کمک کننده ست برای آینده:دی
    (کاملا عمومی عرض کردم البته!)
    (سوالی بود بیشتر:دی)

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط eliotore نمایش پست ها
    از کامپیوتر به صنایع تغییر رشته دادن هم بد به نظر نمیاد نه؟
    با توجه به اینکه بچه های کامپیوتر به خصوص مهندسی نرم افزار قرار نیست یه سری کد زن صرف بار بیان و صنایع تو تحلیل سیستم کمک کننده ست برای آینده:دی
    (کاملا عمومی عرض کردم البته!)
    (سوالی بود بیشتر:دی)
    با در نظر گرفتن بازار کار وسیع تر کامپیوتر برعکس اش رایج تره.

Senior Member zahraaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام
    Your chance for PhD in Managment is very low. I suggest you to apply for Ms in Computer if you can manage the costs and then later you can get a MBA
    PhD in managment is mainly designed for academic career
    كشف حقيقت به هردوي ما محتاج است:يكي آن را بيان كند و ديگري آن را بفهمد(جبران خليل جبران)

ApplyAbroad Hero

سلام
    دوست عزیز راستش نمیدونم گدوم گرایش دکترای مدیریت مد نظر شماست، اما این را به شما بگم که دکترای مدیریت یک رشته عمدتا تئوریک و آکادمیک هست. بدین معنا که کسی ممکنه 1 ساعت هم مدیریت نکرده باشه، ولی دکترای مدیریت بگیره و خوب هم مقاله چاپ کنه و استاد بشه و بر عکس. بنابراین علاقه شما به مدیریت اگردر بعد عملی هست که MBA بسیار برای شما مطلوبه و البته متاسفانه شهریه های سنگینی دارند و خبری از فاند نیست. اما این علاقه عملی در دکترای مدیریت ارضا نخواهد شد و اساسا ارتباط چندانی به هم ندارند.
    اما اگر نه علاقه شما تئوریک و نظری هست به مدیریت و دوست دارید paper بخونید و علم مدیریت را با نظریه پردازی و آزمایش و تحقیق جلو ببرید، دکترای مدیریت مناسبه.
    inactive account

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : کمک برای انتخاب کشور و تحصیل

نقل قول نوشته اصلی توسط mahtab1992 نمایش پست ها
    سلام من لیسانس مترجمی دانشگاه ازاد هستم.حتما حتما میخوام از ایران برم هرجا شد.برای ارشد ولی دوس ندارم دیگه زبان بخونم هیچکس جوابمو نمیده شما میدونید که با این لیسانس زبان ایا میتونم برای رشته ی دیگه ای پذیرش بگیرم اگه میشه چه رشته هایی و از چه کشوری.
    چرا سوالتون را در بخش زبان نمی پرسید؟ اونجا افراد بیشتری به صورت تخصصی با این رشته آشنا هستند.

من خیلی سر انگشتی به رشته ای مثل جهانگردی (توریسم) و نظایرش فکرم رفت.

اما چرا زبان را ادامه ندید؟ از من می شنوید تغییر رشته کار درستی نیست و فقط باید آخرین آخرین آخرین راه باشه. شما الان 4-5 سال از عمرتون را صرف زبان کردید، حیفه این همه یکهو تلف بشه و هیچ بشه. در اون رشته ای هم که می خواهید وارد بشید مشکل دارید که مدت زمان بیشتری لازم دارید تا باهاش آشنا بشید.
    این نصیحت منه

این پست را هم ببینید، 3 صفحه قبل
    inactive account

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)