صفحه 54 از 76 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

سلام به دوستان عزیز، من هم همین مشکل رو دارم، من فوق لیسانس (master of technology) رو از IIT-Delhi گرفتم، اما چون اون زمان تسلط به زبان نداشتم چندان نتونستم از موقعیت یه دانشگاه به اون خوبی‌ استفاده کنم و تمام تمرکز من فقط در گرفتن نمره خلاصه شد ( GPA= ۷۵% ) مقاله هم ندارم. حالا می‌خوام برای دکترا اقدام کنم اما می‌خوام از دانشگاه خوب PHD بگیرم در USA. به همین خاطر می‌خواستم برای فوق دوم اقدام کنم master of science که بیشتر research base هستش. آیا این جزو تغییر رشته حساب می‌شه ؟ و یه سوال دیگه اینکه من می‌تونم برای یه رشتهٔ کاملا متفاوت اقدام کنم؟

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : کارشناسی ارشد مجدد یا دکتری ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nairica نمایش پست ها
    سلام به دوستان عزیز، من هم همین مشکل رو دارم، من فوق لیسانس (master of technology) رو از IIT-Delhi گرفتم، اما چون اون زمان تسلط به زبان نداشتم چندان نتونستم از موقعیت یه دانشگاه به اون خوبی‌ استفاده کنم و تمام تمرکز من فقط در گرفتن نمره خلاصه شد ( GPA= ۷۵% ) مقاله هم ندارم. حالا می‌خوام برای دکترا اقدام کنم اما می‌خوام از دانشگاه خوب PHD بگیرم در USA. به همین خاطر می‌خواستم برای فوق دوم اقدام کنم master of science که بیشتر research base هستش. آیا این جزو تغییر رشته حساب می‌شه ؟ و یه سوال دیگه اینکه من می‌تونم برای یه رشتهٔ کاملا متفاوت اقدام کنم؟
    برای ادامه تحصیل در MSC زمانی که دانشجو یا فارغ التحصیل مقاطعی نظیر MEng یا Master of Tech و نظایر آن بوده اید این مساله لزوما تغییر رشته نیست و ممکن است در همان رشته/گرایش قبلی نیز تحصیل نمایید. بهترین گزینه انجام یک MSc درگرایشی نزدیک به رشته قبلی و در راستای دکتری که قصد ادامه آنرا دارید می باشد تا هم بتواند از یکسان نبودن رشته و تکرا مقطع جلوگیری کند و هم در ادامه برای پذیرش دکتری فاکتور کمک کننده ای باشد.
    در برخی موارد امکان پذیرش Direct PhD یا پذیرش دکتری با مسترهای بدون تز نیز ممکن است موجود باشد(در صورتی که رزومه ای بسیار خوب یا توانایی نشان دادن سوابق تحقیقاتی را داشته باشید) که این مساله نیز می تواند در بررسیهای گزینه های قابل دسترس برای کیسهای مختلف مدنظر قرار گیرد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

سلام من ترم 4رشته ژنتیک دانشگاه ازاد هستم میخوام تغییر رشته بدم برم دندان پزشکی امریکا ایا امکان این کار هست یعنی از کالج باید شروع کنم؟

Junior Member

با سلام و خسته نباشید به همه دوستان.
    می خواستم شرایط خودم رو برای پذیرش گرفتن بدونم.

من لیسانس مکانیک جامدات از دانشگاه آزاد اسلامی با معدل 14.29 هستم. می تونم به جرات بگم که این رشته رو به اصرار برادرم و آشناهام انتخاب کردم و بعد از یک سال متوجه شدم که هیچ علاقه ای به این رشته ندارم ولی با توجه به اینکه نمی تونستم انصراف بدم (چون باید می رفتم خدمت)، مجبور شدم که درسم رو تموم کنم ولی در طول دوره لیسانس اکثر زبان های برنامه نویسی رو کار کردم، تا جایی که برای چندین شرکت برنامه های کاربردی و یا وب سایت طراحی و می نوشتم و حتی اکثر کتب رشته نرم افزار رو هم خوندم و بعد از اون تصمیم گرفتم که ارشدم رو در رشته نرم افزار کامپیوتر ادامه بدم و خدا رو شکر توانستم امسال ارشدم رو با معدل 18.03 تمام کنم.
    هنوز امتحان آیلتس ندادم ولی آماده ام و از قبل کلاس هاش رو رفتم و مشکلی از این بابت نیست.
    2 مقاله خارجی و 1 مقاله داخلی هم دارم.

به نظر شما میشه برای دکترا برای دانشگاه های خوب خارج از کشور اقدام کرد؟
    آیا با یک SOP (انگیزش نامه) خوب و منطقی میشه علت تغییر رشته رو بیان کنم و پذیرش بگیرم؟ (بسیار اهل تحقیقات و مطالعه هستم.)

بیشترین نگرانی من در مورد رشته لیسانسم هست.
    دوستان لطفاً راهنمایی کنید. Please!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط doomaninc نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید به همه دوستان.
    می خواستم شرایط خودم رو برای پذیرش گرفتن بدونم.

من لیسانس مکانیک جامدات از دانشگاه آزاد اسلامی با معدل 14.29 هستم. می تونم به جرات بگم که این رشته رو به اصرار برادرم و آشناهام انتخاب کردم و بعد از یک سال متوجه شدم که هیچ علاقه ای به این رشته ندارم ولی با توجه به اینکه نمی تونستم انصراف بدم (چون باید می رفتم خدمت)، مجبور شدم که درسم رو تموم کنم ولی در طول دوره لیسانس اکثر زبان های برنامه نویسی رو کار کردم، تا جایی که برای چندین شرکت برنامه های کاربردی و یا وب سایت طراحی و می نوشتم و حتی اکثر کتب رشته نرم افزار رو هم خوندم و بعد از اون تصمیم گرفتم که ارشدم رو در رشته نرم افزار کامپیوتر ادامه بدم و خدا رو شکر توانستم امسال ارشدم رو با معدل 18.03 تمام کنم.
    هنوز امتحان آیلتس ندادم ولی آماده ام و از قبل کلاس هاش رو رفتم و مشکلی از این بابت نیست.
    2 مقاله خارجی و 1 مقاله داخلی هم دارم.

به نظر شما میشه برای دکترا برای دانشگاه های خوب خارج از کشور اقدام کرد؟
    آیا با یک SOP (انگیزش نامه) خوب و منطقی میشه علت تغییر رشته رو بیان کنم و پذیرش بگیرم؟ (بسیار اهل تحقیقات و مطالعه هستم.)

بیشترین نگرانی من در مورد رشته لیسانسم هست.
    دوستان لطفاً راهنمایی کنید. Please!
    دوست خوبم به جرات میگم که به جز موارد خاص نباید خیلی نگران باشید
    به وفور میتونید استادی امریکا رو ببینید که لیسانس و حتی فوق شون ریاضی بوده مثلا و دکتراشون مکانیک و الان توی گروه مکانیک هم هستن
    و یا استادهایی که توی زمینه های مدیریتی هستن و لیسانسشون مهندسی بوده
    شما که خدارو شکر هم لیسانس و هم فوق تون مهندسی بوده
    اصلا شک نکنید که با یه نمره زبان خیلی خوب میتونید این مورد رو بپوشونید و با توجه به علاثه و رزومه تون میتونید موفق باشید
    به نظر من حتی توی SOP مورد نظرتون این موضوع رو از در علاقه نداشتن بیان نکنید
    بلکه اینجوری نشون بدید که شما از دل مهندسی مکانیک به مهندسی کامپیوتر علاقه مند شدید و خواستید که این همه انگیزه تون رو توی دنیای کامپیوتر ادامه بدید

یه مقال فرضی میزنم:
    مثلا شما مهندس مکانیک بودی و روی ربات ها کار میکردی و از دل همین داستان علاثه مند به کد نویسی شدی و خواستی به سر چشمه موضوع یعنی مهندسی کامپیوتر برسی تا شاید بهتر بتونی توی علم مورد نظرت عمیق بشه....

این مثال رو فرض عرض کردم!
    این Approach شما اتفاقا از جهاتی Talented بودن شما رو نشون میده. پروژه های بین رشته ای هم که توی دنبا خیلی خیلی زیاده
    و الان به نوعی همه دارند به سمت و سوی بین رشته ای پیش میرن

در کل به نظرم تنها Concern النتون باید زبان و رزومه تون باشه
    و باز هم تاکید میکنم زبان زبان زبان و بعدش مقاله و رزومه

موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam_naz1994 نمایش پست ها
    سلام من ترم 4رشته ژنتیک دانشگاه ازاد هستم میخوام تغییر رشته بدم برم دندان پزشکی امریکا ایا امکان این کار هست یعنی از کالج باید شروع کنم؟

بعید میدونم که امکانش نباشه!
    ولی لول و مکان شروعشو نمیدونم. ولی در کل خوندن علوم پزشکی در امریکا بهتره که از مراحل اولیه صورت بگیره. (نظر شخصی منه البته)
    چون با فضای مهندسی متفاوته

میتونید توی فرم امریکا و احتمالا دوستان دندان پزشکی سوالتون رو با اطلاعات بیشتری دنبال کنید

موفق باشید

Junior Member nenan آواتار ها

پیش فرض پاسخ : کمک برای تصمیم گیری ادامه تحصیل

سلام دانشجوی معماری دانشگاه آزادم البته 2 سال از درشم مونده میخواستم ببینم با معدل حول وحوش 17 وآیلتس بالای 7 شانس پذیرش تورشته ی نقاشی یا گرافیکو دارم؟ اصلا تغییر رشته ممکنه تو مقطع ارشد؟ بیشتر مد نظرم اروپاست چون دانشگاهاش دولتیه
    البته رو نمونه کارهام هم کار میکنم ...نمونه کار قوی میتونه ونمره ی زبان میتونه جبران مدرک غیر مرتبطو بکنه .شانسم تو رشته ی خودم چقدره؟

Junior Member

سلام من لیسانس حسابداری از دانشگاه پیام نور دارم معدلم زیاد خوب نبود 14.60ولی از اونجایی که همیشه به حقوق علاقه داشتم برا ارشد تو رشته حقوق بین الملل شرکت کردم رتبم خوب شد احتمالا تهران قبولم ولی هدفم اینه که واسه دکترا از یه دانشگاه خوب آمریکا بتونم فول فاند بگیرم همه ترسم بابت مدرک لیسانسمه نمیدونم قبول میکنن یا نه در ضمن من میتونم ضمن ارشد دوباره لیسانس حقوق بگیرم چون یه لیسانس دارم چند تا از واحدام تطبیق میخوره ولی اگه مجبور به این کار نباشم برا مقاله نویسی و... وقت آزادتری خواهم داشت موندم چه کنم لطفا لطفا جواب بدین..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک دانشگاه تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست خوبم به جرات میگم که به جز موارد خاص نباید خیلی نگران باشید
    به وفور میتونید استادی امریکا رو ببینید که لیسانس و حتی فوق شون ریاضی بوده مثلا و دکتراشون مکانیک و الان توی گروه مکانیک هم هستن
    و یا استادهایی که توی زمینه های مدیریتی هستن و لیسانسشون مهندسی بوده
    شما که خدارو شکر هم لیسانس و هم فوق تون مهندسی بوده
    اصلا شک نکنید که با یه نمره زبان خیلی خوب میتونید این مورد رو بپوشونید و با توجه به علاثه و رزومه تون میتونید موفق باشید
    به نظر من حتی توی SOP مورد نظرتون این موضوع رو از در علاقه نداشتن بیان نکنید
    بلکه اینجوری نشون بدید که شما از دل مهندسی مکانیک به مهندسی کامپیوتر علاقه مند شدید و خواستید که این همه انگیزه تون رو توی دنیای کامپیوتر ادامه بدید

یه مقال فرضی میزنم:
    مثلا شما مهندس مکانیک بودی و روی ربات ها کار میکردی و از دل همین داستان علاثه مند به کد نویسی شدی و خواستی به سر چشمه موضوع یعنی مهندسی کامپیوتر برسی تا شاید بهتر بتونی توی علم مورد نظرت عمیق بشه....

این مثال رو فرض عرض کردم!
    این Approach شما اتفاقا از جهاتی Talented بودن شما رو نشون میده. پروژه های بین رشته ای هم که توی دنبا خیلی خیلی زیاده
    و الان به نوعی همه دارند به سمت و سوی بین رشته ای پیش میرن

در کل به نظرم تنها Concern النتون باید زبان و رزومه تون باشه
    و باز هم تاکید میکنم زبان زبان زبان و بعدش مقاله و رزومه

موفق باشید
    منم وضعیتی مشابه ایشون داشتم و می خواستم سوال بپرسم
    من رشته لیسانسم فیزیک از دانشگاه تهران هست ولی با معدل خیلی پایین 13.33 و اصلن اون موقع علاقه ای نداشتم
    الان ارشد هوش مصنوعی دارم و معدل 18 و کارم قطعن به مقاله خواهد رسید
    و از نظر کار ها کامپیوتری رزومه خیلی پری دارم و حتی همکاری با چند تا شرکت خارجی هم داشتم و دارم یکی از همین کار ها رو هم مقاله میکنم

می دونم قطعن باید GRE بالایی بگیرم شاید معدل لیسانسم رو پوشش بده
    اما در مورد ایشون گفتید لیسانسشون هم مهندسی بوده و خوب این می تونه بد هم نباشه
    من اینجوری نبودم و این چقدر بده؟؟؟
    چه چیزی می تونه هم معدلم رو بپوشونه و هم تغییر رشته ام رو؟!؟
    ممنون اگه راهنمایی کنید

Junior Member

سلام دوستان
    من کارشناس ارشد حقوق گرایش جزا و جرم شناسی هستم. می خواستم بدونم آیا با این رشته شانسی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های امریکا رو دارم یا نه؟ و آیا امکان تغییر رشته دارم؟ با تغییر رشته ممکن فاند بهم تعلق بگیره؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)