صفحه 55 از 76 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    آی تی-حسابداری

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

سلام بر همه!
    من دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی کامپیوتر هستم. می خوام برای گرفتن fund تغییر رشته بدم و در یکی از رشته های عمران-مکانیک یا رشته های مدیریت ادامه تحصیل بدم.
    آیا امکان پذیره؟
    چه کارهایی باید انجام بدم
    (با توجه به این که توی یه دانشگاه پیام نور درس مخونم!!!!!!!!!!!!)

ممنون

سلام من دانشجوی ترم ۱ فیزیک شهید بهشتی هستم و می خوام ترم ۱ یا ۲ تغییر رشته بدم. می خواستم بدونم شرایطش چیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

سلام

من رشته کارشناسیم کامپیوتر - نرم افزار هست. میخوام رشته ام رو به طور کلی به ستاره شناسی (هنوز تصمیم نگرفتم کدوم گرایش) تغییر بدم. راه زیادی دارم تا بتونم خودم رو جمع و جور کنم و تا یه میزان قابل قبولی برسونم. اما برای اینکه چشم اندازی از آینده ( 2 سال دیگه پذیرش شده باشم) داشته باشم یه مشورتی میخواستم.

اینکه میشه با داشتن مدرک کارشناسی کامپیوتر برای ارشد نجوم پذیرش گرفت؟

میزان پذیرش این رشته چقدره و کدوم کشورها شرایط و شانس بهتری دارن؟

برای من چه که معدل کارشناسیم تاثیری نداره احتمالا چه چیز مالاک قرار میگیره؟

Member micropsy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student, Clinical Psychology, NY

خوب
    بنام او که زیباست

ببینید اولا من شرایط اینکه بخواید برای خارج از کشور اپلای کنید و رشته متفاوتی رو انتخاب کنید ی چیزی بهتون بگم که برای امریکا اگر فاند بخواید که واقعا سختههههههههههههه مگر با رکورد پژوهشی شدیدا بالا. اما اگر مثا من بیاید مثلا بعد از کارشناسی تغییر رشته بدید و ارشد ی رشته جدید بخونید و بعد اپلای کنید شرایط باز بهتره اما بازهم به شرط ها و شروط ها که شامل
    -کسب حداقل معدل 3.5 در رشته جدید شما
    -داشتن مقالات خوب و پربار
    -داشتن نمره زبان خوب مثلا تافل حداقل 100 ببالا و با اسپیک بالای 25 که شانس TA شدن داشته باشید
    -داشتن GRE جنرال مناسب و بالای 320
    -اگر رشته شما دارای GRE Subject هست اونم برید آزمون بدید که واقعا آسونه (برای من روانشاسی بود که فقط از DSM-5 بود و من 95% رو زدم)
    -رکورد پژوهشی مناسبی داشته باشید
    -در حین تحصیل رشته جدید باید واقعا فعال باشید و با دانشجوهای خارجی و اساتید خارجی مچ بشید، من خودم بعد از ترم جبرانیم فوری با دو دانشجوی میزوری دوست شدم و باهم مقاله دادیم و کار پژوهشی کردیم.

خلاصه کلام اینکه من با این چیزها بطور مثال تافل 116 و GRE بالای 320 و سابجکت 95% و سه مقاله ISI و سه تا ریکام مهم و خوب تونستم پذیرش راه خوبی رو مهیا کنم و انشالا ترم بعد آمریکا خواهم بود چون از سه دانشگاه و استاد شدیدا قول مساعد گرفتم و حتی یکیشون الان داره تو ی مقاله کمکم می کنه. پس شدنی هست
    too much busy...

Junior Member

سلام دوستان خواهش میکنم یه نفر منو راهنمایی کنه خیلی قاطی کردم
    )))))
    من لیسانس معماری دارم الان میخوام اپلی کنم برای فوق لیسانس عمران میخوام بدونم اصلا امکانش هست یا نه ؟ اگر هست باید چیکار کنم ؟؟ ممنونم واقعاا

این دانشگاه میگه باید این درس ها رو گذرونده باشی

• Numerical Methods and/or programming equivalent to 6 ECTS credits
    • Building Mechanics, equivalent to 7,5 ECTS credits
    • Structural Mechanics, equivalent to 7,5 ECTS credits
    • Geology and Geotechnology, equivalent to 6 ECTS credits
    • Building Materials, equivalent to 7,5 ECTS credits
    • Building Physics (heat- and moisture transport), equivalent to 7,5 ECTS credit
    • حالا میخواستم بدونم کسی اطلاع داره که این درسها تو کارشناسی معماری گذرونده میشه یا نه ؟؟؟ تو رو خدااا کمککککم کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط petivelll نمایش پست ها
    سلام دوستان خواهش میکنم یه نفر منو راهنمایی کنه خیلی قاطی کردم
    )))))
    من لیسانس معماری دارم الان میخوام اپلی کنم برای فوق لیسانس عمران میخوام بدونم اصلا امکانش هست یا نه ؟ اگر هست باید چیکار کنم ؟؟ ممنونم واقعاا

این دانشگاه میگه باید این درس ها رو گذرونده باشی

• Numerical Methods and/or programming equivalent to 6 ECTS credits
    • Building Mechanics, equivalent to 7,5 ECTS credits
    • Structural Mechanics, equivalent to 7,5 ECTS credits
    • Geology and Geotechnology, equivalent to 6 ECTS credits
    • Building Materials, equivalent to 7,5 ECTS credits
    • Building Physics (heat- and moisture transport), equivalent to 7,5 ECTS credit
    • حالا میخواستم بدونم کسی اطلاع داره که این درسها تو کارشناسی معماری گذرونده میشه یا نه ؟؟؟ تو رو خدااا کمککککم کنید
    تغییر رشته با 42 واحد پیش نیاز که احتمالا باید اجبارا اگر هم پذیرش بگیرید طی کنید اصولا توصیه نمیشه.
    اکثر این درسها دروس محاسباتی و سنگین هستند و با پایه های معماری بهتر است در صورتی که قصد انتخاب گرایشهای نزدیک عمران را دارید به گرایشهایی نظیر تکنولوژی ساخت، مدیریت پروژه؛ مدیریت ساخت و نظایر آن فکر کنید. تقزیبا چنین تغییری عملی تر و امکان پذیر تر است هرچند رقابت برای کسب فاند در چنین موقعیتی نیز قابل اطمینان زیادی نیست مگر آنکه با هزینه شخصی قصد اقدام دارید
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام دوستان
    من دانشجوی سال آخر پرستاریم.با اینکه چند ماه دیگه کنکور ارشد دارم اصلا نمیدونم چیکار کنم.همین رشته رو ادامه بدم یا بهد طرحم دوباره واسه ی پزشکی کنکور بدم.
    ممنون میشم راهنماییم کنین

Junior Member

سلام دوستان

یکی از دوستان من لیسانس عمران هست با معدل 13 از دانشگاه سراسری تبریز ( البته نمرات ترم های آخرش خیلی بهتره ) ، آیلتس 7 هم داره و سن 30 سال

میخواد امسال ارشد کامپیوتر برای دانشگاه آزاد تبریز شرکت کنه و فوق لیسانس کامپیوتر دانشگاه آزاد با معدل بالا بگیره و مقاله و نهایتا اپلای برای دکتری یا فوق مجدد به همراه فاند ، و نهایتا هم همون کشوری که پذیرش گرفت بمونه و به عنوان developer کار کنه ، حالا آمریکا ، کانادا ، استرالیا و یا کشورهای دیگر

ضمنا علاقه بسیار زیادی به کامپیوتر و ادامه این رشته داره و به نظر خود ایشون که من هم باهاش موافقم دوره رشته عمران و بسیاری از رشته های دیگر تموم شده و رشته ها و حتی کلا بیزیس ها دارند به سمت دیگری میروند ...

به نظرتون چقدر صلاح هست با توجه به سنشون اینکار رو بکنند ؟ ایا این پروسه امکانپذیر هست ؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من توی دوراهی بزرگی گیر کردم و از دوستانی که شرایط مشابه داشتند تقاضا دارم بنده رو راهنمایی کنند.

من دانشجو ترم اخر مهندسی شیمی هستم دانشگاه صنعتی اصفهان و اول تصمیم داشتم برای رشته مهندسی انرژی های تجدید پذیر پذیرش بگیرم (که از رشته خودم ،قابل انجامه) ولی در روند کار متوجه شدم که رشته مشابه ای هم وجود داره تحت عنوان sustainable design در واقع میشه طراحی سازه ها با در نظر گرفتن انرژی های نو (انرژی خورشیدی ،بادی و...) توی ایران شبیه این رشته میشه همون معماری-انرژی .
    اما متاسفانه برای ارشد این رشته اکثر دانشگاها لیسانس مرتبط (معماری یا عمران) یا سابقه کار مشابه میخوان که من ندارم . من هر دو رشته رو دوست دارم اما حقیقتا معماری رو بیشتر !
    آیا امکانش هست که واسه مهندسی انرژی های تجدید پذیر (sustainable energy)پذیرش با فاند بگیرم و بعد اونجا تغییر رشته بدم به معماری-انرژی (sustainable design)؟؟ این رو هم باید در نظر بگیرم که من فقط با شرایط فاند یا کمک هزینه میخوام اقدام کنم و در صورت تغییر رشته آیا فاند رو از دست میدم ؟ آخه این دو رشته خیلی هم ازهم دور نیستند!
    حتی به این هم فکر کردم که ارشد
    مهندسی انرژی های تجدید پذیر رو پذیرش بگیرم و بعد از اتمام تحصیل این رشته ، واسه لیسانس معماری-انرژی اقدام کنم ولی خب بازم مسیله هزینه پیش میاد ! میشه بنده رو راهنمایی کنید که چه گزینه و راه هایی پیش رو دارم؟
    چه فاکتور هایی را باید در نظر بگیرم ؟
    ممنون از همکاریتون

Junior Member

سلام دوستان، بنده کارشناسی زبان انگلیسی خوندم، چند سالی تافل تدریس میکردم، نمره تافلم 115 است که شاید 118 هم بتونم برسونم. کارشناسی ارشد، مدیریت بازرگانی بین الملل رو با معدل18 از دانشگاه ملی گرفتم، برای دکترا قصد تغییر رشته به سمت اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست در دانشگاههای آمریکا رودارم، موضوع پایانامه بنده در مورد محیط زیست بود که به بازرگانی ربطش داده بودم، سه تا مقاله کنفرانس بین المللی و یک مقاله آی اس آی، در زمینه محیط زیست دارم. دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنید، آیا امکان تغییر رشته بسمت دکترای اقتصاد گرایش منابع طبیعی و محیط زیست را دارم؟ ممنونم ازتون
    ویرایش توسط mojjtaba : November 3rd, 2015 در ساعت 06:50 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)