صفحه 56 از 76 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mojjtaba نمایش پست ها
    سلام دوستان، بنده کارشناسی زبان انگلیسی خوندم، چند سالی تافل تدریس میکردم، نمره تافلم 115 است که شاید 118 هم بتونم برسونم. کارشناسی ارشد، مدیریت بازرگانی بین الملل رو با معدل18 از دانشگاه ملی گرفتم، برای دکترا قصد تغییر رشته به سمت اقتصاد منابع طبیعی و محیط زیست در دانشگاههای آمریکا رودارم، موضوع پایانامه بنده در مورد محیط زیست بود که به بازرگانی ربطش داده بودم، سه تا مقاله کنفرانس بین المللی و یک مقاله آی اس آی، در زمینه محیط زیست دارم. دوستان خواهش میکنم راهنمایی کنید، آیا امکان تغییر رشته بسمت دکترای اقتصاد گرایش منابع طبیعی و محیط زیست را دارم؟ ممنونم ازتون
    شرایط بسیار خوبی رو دارید. بویژه اینکه بحث های مربوط به محیط زیست در همه رشته ها الان در آمریکا داغ داغ است.
    فقط یک موضوع اینکه نمیشه در مورد بحث دریافت فاند خیلی نظر داد.

دوستان عزيز سلام.من رياضيات محض خواجه نصير خواندم.معدلم هم ١٩ است.دو تا مقاله ISI هم دارم.فقط ميخاستم براي دكترا گرايش كاربردي مثل رياضيات مالي بخانم. تا اونجايي كه من متوجه شدم توي امريكا مرسومه ولي من ميخام توي دانمارك بخونم چون همون جا زندگي ميكنم. ايا كسي اين كار را در اروپا انجام داده؟ممنون ميشم راهنمايي ام كنيد.چطور ميتونم استادها را قانع كنم؟

Junior Member

سلام به همه
    بنده دانشجو ترم 1 کارشناشی پیوسته مکانیک هستم قصد تغییر رشته به روانشناسی یا جامعه شناسی دارم. میخواستم بدونم شرایط تغییر رشته واسه من چی هست؟ ایا میتونم الان که ترم 1 هستم تغییر رشته بدم یا انتقالی بگیرم؟ و اگه میشه چه راهی جلو پام میذارین؟
    منون از وقتی که میذارین

Junior Member

سلام. بنده دانشجو ارشد مکانیک هستم . ایا امکانش هست برای MBA از اروپا یا امریکا فاند بگیرم؟ معدل ارشدم 16.7 دانشگاه دولتی ، یک مقاله و دو سال سابقه کار مرتبط هم دارم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته در مستر - شروع از دوره لیسانس

تغییر گرایش از قدرت به مخابرات در ارشد
    اگه یکی کارشناسی قدرت باشه و ارشد مخابرات بخونه و دکترا هم بخواد برای مخابرات اپلای کنه آیا مشکلی براش پیش میاد ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : تغییر رشته در مستر - شروع از دوره لیسانس

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsannas نمایش پست ها
    اگه یکی کارشناسی قدرت باشه و ارشد مخابرات بخونه و دکترا هم بخواد برای مخابرات اپلای کنه آیا مشکلی براش پیش میاد ؟
    خیر؛ هر دو در مجموعۀ مهندسی برق هستند و ایرادی نداره.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

دوستان اگر در مقطع ارشد تغییر رشته بدم و برای دکترا اپلای کنم فقط ریزنمرات ارشد من ملاک قرار داده میشه یا نمرات کارشناسیم که معدلش هم خیلی کمه تاثیر منفی داره؟
    سوال بعدی من اینه که آیا تغییر رشته دادن از شانس پذیرش کم میکنه؟

Junior Member blacklily1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    nanochem

سلام.... اگر بین دوستان کسی اطلاعاتی در مورد سوالم داره ممنون میشم که راهنمایی کنه...من ارشد نانوشیمی دارم و یکسال هم در زمینه تحقیقات شیمی دارویی RA بودم... برای رشته شیمی دارویی در ایران در مقطع دکترا رشته شیمی قابل قبول هست اما بیشتر میخوام بدونم با داشتن این سابقه و مقاله ، ایا برای این رشته در دانشگاه های خارج هم شانس پذیرش دارم؟؟؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط blacklily1986 نمایش پست ها
    سلام.... اگر بین دوستان کسی اطلاعاتی در مورد سوالم داره ممنون میشم که راهنمایی کنه...من ارشد نانوشیمی دارم و یکسال هم در زمینه تحقیقات شیمی دارویی RA بودم... برای رشته شیمی دارویی در ایران در مقطع دکترا رشته شیمی قابل قبول هست اما بیشتر میخوام بدونم با داشتن این سابقه و مقاله ، ایا برای این رشته در دانشگاه های خارج هم شانس پذیرش دارم؟؟؟
    سلام

بیرون ایران، تغییر رشته خیلی راحت تر از داخل ایران هست و حتی زمانی که رشتۀ قبلی و رشتۀ جدید مد نظر شما به هم ارتباط هم نداشته باشند، باز هم فرصت به شما داده میشه که برای رسیدن به خواستۀ خودتون تلاش کنید. رشتۀ نانوشیمی و شیمی دارویی بعید به نظر میاد که از بیخ و بن متفاوت باشند و قطعاً وجه اشتراکاتی هم با هم میتونند داشته باشند. اگر سؤال شما در باب امکان پذیر بودن این تغییر رشته باشه، جای نگرانی نیست و باید به وب سایت دانشکده های هدف خودتون سر بزنید. بررسی میزان شانس پذیرش هم در این تاپیک ممنوع هست و باید سراغ تاپیک های اختصاصی انجمن پذیرش برید.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام ببخشید نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی من بعد از ترم 4 یعنی از ترم 5 تو دوره کارشناسی تغییر رشته دادم از برق به IT ..

حالا سوالم اینه با توجه به اینکه دیر تغییر رشته دادم و درسای کمی تطبیق خورد و ترم اولم هم حذف ترم کردم حداقل 11 ترمه تموم میکنم .. اما معدلم بالاس و نمره زبانم هم خوبه.این یک پوئن منفی هست که درسم خیلی طول کشیده ؟

ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)