صفحه 57 از 76 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

نقل قول نوشته اصلی توسط mmawwe نمایش پست ها
    سلام ببخشید نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی من بعد از ترم 4 یعنی از ترم 5 تو دوره کارشناسی تغییر رشته دادم از برق به IT ..

حالا سوالم اینه با توجه به اینکه دیر تغییر رشته دادم و درسای کمی تطبیق خورد و ترم اولم هم حذف ترم کردم حداقل 11 ترمه تموم میکنم .. اما معدلم بالاس و نمره زبانم هم خوبه.این یک پوئن منفی هست که درسم خیلی طول کشیده ؟

ممنون
    سلام

اگر تلاش کنید طول دوره ای که تحت عنوان دانشجوی IT درس میخونید طولانی نشه، چون معدل و نمرۀ زبان بالایی میتونید داشته باشید، احتمالاً باعث ایجاد مشکل نمیشه. با این وجود، برای اطمینان باید منتظر نظر دانشکدۀ هدف باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    CIvil eng. - Zanjan Azad

سلام
    اکثر سوالاتی که در مورد تغییر رشته هست مربوط میشه به کسانی که از لیسانس به ارشد میخوان تغییر رشته بدن. اما سوال من در مورد تغییر رشته در کشور مقصد هستش و ادامه تحصیل مجدد در مقطع لیسانس.
    من لیسانس عمران دارم و میخوام برای ارشد عمران از آلمان پذیرش بگیرم و اونجا مجدداً لیسانس رو در رشته ادبیات آلمانی بخونم.
    کسی از قوانین آلمان اطلاع داره، و ریسک های احتمالیش، اگر هردو رشته در یک ایالت باشه فک میکنم راحت تر باشه،

ممنونم از وقتی که میذارید

Junior Member

با سلام به همه دوستان
    مدت زیادی که فکرم بدجور درگیر موضاعاتی که در ادامه ذکر میکنم
    بنده متاهلم همسرم مهندسی عمران از دانشگاه افسری امام علی تهران گرفتن و هم اکنون کارمند ارتش هستن که تا دو سال و نیم دیگه با بیست سال خدمت میتونه خودش رو بازنشست کنه که پروسه قانونی یک سال و نیم طول میکشه که رها شن و میتونن پاسپورت داشته باشن و اجازه خروج از کشور رو دارن
    جمعا برای چهار سال و نیم بعد میتونیم برنامه ریزی کنیم
    ما دو پسر دوقلوچهار ساله داریم که در انتهای اون چهار سال و نیم کلاس دوم ابتدایی رو تو ایران تموم میکنن
    خوب اینارو گفتم که از وضعیت عمومی زندگیمون مطلع باشین تا اگه نکته ای به نظرتون میرسه بنده رو مطلع کنین
    حالا ما برنامه ریزی کردیم توی این چهار سال و اندی که فرصت داریم هر دومون ادامه تحصیل تو مقطع ارشد بدیم و رزوممون رو قوی کنیم و با توجه به اینکه زمینه کاری نفت و گاز در خارج از کشور شرایط خوبی داره تو این زمینه در این مدت فعالیت کنیم(پایان نامه ارشد و مقالات و حتی اگه بشه سابقه کاری مرتبط)
    ایشون همون سازه رو ادامه میدن و اگه قبول نشدن شاید محیط زیست رو انتخاب کنن که دیگه فکر میکنم مرتبط با نفت و گاز نتونن فعالیت کنن(در هر صورت به خاطر فشردگی کارمون هر جور شده امسال یا نهایتا سال آینده باید ارشد قبول شیم)
    در مورد خودم هم که کاردانی برق قدرت بیرجند و کارشناسی ناپیوسته الکترونیک شریعتی تهران رو دارم
    حالا برای ادامه تحصیل موندم چیکار کنم
    دو گزینه دارم
    ارشد برق کنترل
    ارشد مدیریت اجرایی
    نمیدونم برای کدوم شرایط بهتری خواهم داشت
    باتوجه به اینکه یکبار تغییر گرایش داشتم و اگه بخوام مدیریت بخونم امتیاز منفی داره برای ویزای کاری یا تحصیلی(قدرت الکترونیک مدیریت)و اینکه مدیریت اجرایی برای زمینه نفت و گاز به دردم میخوره یا نه

بعد این مراحل باید ببینیم شرایط برای ادامه تحصیلمون جور میشه که با ویزای تحصیلی بریم یا میتونیم ویزای کاری بگیریم
    از طرفی نظامی بودن شوهرم مشکلی پیش نمیاره برای تحصیل و یا کار اونجا
    در ضمن اروپا در اولویت هست برامون و بعد استرالیا و امریکا

از دوستان میخوام برای هر موضوع و مرحله ای از شرایطمون نظری دارن لطف کنن بهم اطلاع بدن که از این بلاتکلیفی خلاص شیم
    ویرایش توسط halime64 : February 4th, 2016 در ساعت 12:02 PM

Junior Member

سلام
    من کارشناسی عمران خوندم...می خواستم برای ارشد مکانیک در گرایش طراحی کاربردی بخونم...عمران و مکانیک در کل دروس مشترک زیادی دارن و گرایش ارشد طراحی کاربردی (از مکانیک) هم با گرایش ارشد سازه (از عمران) تا حدودی شباهت هایی به هم دارن...در کل مبنای هر دو رشته مشترکه
    حالا می خواستم ببینم به فرض اینکه من ارشد را مکانیک در گرایش طراحی کاربردی و در یک دانشگاه خوب و با معدل خوب بخونم,آیا ممکنه برای گرفتن پذیرش (لزوما به فاند نیاز ندارم و همون پذیرش گرفتن هم کفایت می کنه) در مقطع دکترا به مشکل بخورم؟ از دانشگاه های امریکا چطور؟ (از دانشگاه های خوب امریکا)

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mmawwe نمایش پست ها
    سلام ببخشید نمیدونم اینجا جاش هست یا نه ولی من بعد از ترم 4 یعنی از ترم 5 تو دوره کارشناسی تغییر رشته دادم از برق به IT ..

حالا سوالم اینه با توجه به اینکه دیر تغییر رشته دادم و درسای کمی تطبیق خورد و ترم اولم هم حذف ترم کردم حداقل 11 ترمه تموم میکنم .. اما معدلم بالاس و نمره زبانم هم خوبه.این یک پوئن منفی هست که درسم خیلی طول کشیده ؟

ممنون
    =بسته به این داره چطوری موتیویشن رو بنویسید. اگه خوب توضیخ بدید و برجسته کنید اینکه تو دو رشته تحصیل کردید کم. بیش حتی میتونه شانستونو افزایش هم بده.

Junior Member

دوستان، من لیسانسم ریاضی کاربردیه و ارشدم مهندسی صنایع-سیستم های اقتصادی اجتماعیه که موضوع پایان نامه ام بازار برقه. این موضوع رو هم رشته های برق و هم اقتصاد و هم صنایع کار کردند. حالا من نمیدونم برای چه رشته ای می تونم فاند بگیرم.
    توی همین سایت خوندم operation research برای کسایی ک لیسانس شون ریاضیه خوبه. اما آیا تو موضوع پایان نامه ام هم می تونم دنبال فاند باشم؟ مثلا میتونم فاند phd اقتصاد بگیرم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

با سلام خدمت دوستان
    منم یه سوال دارم . من رشته ی تحصیلیم کامپیوتر با گرایش نرم افزار هست و خیلی به رشته ی بیوالکترونیک علاقه دارم . میخوام برای دکتری برای آمریکا اقدام کنم و خیلی دوست دارم در کنار علوم کامپیوتر ( که به عبارتی رشته ی اصلی بنده محسوب میشه ) برای Bio electronic هم اقدام کنم .
    میخواستم بپرسم که به نظرتون ( و یا تجربه ی شخصیتون ) همیچین چیزی امکان پذیر هست ؟؟ ( با فرض داشتن شرایط مناسب برای دریافت پذیرش به همراه کمک هزینه ی مالی در رشته ی Computer Science . )
    خیل این موضوع برام مهمه بخاطر علاقه ام . ممنون میشم راهنماییم کنید .

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط laminars نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    منم یه سوال دارم . من رشته ی تحصیلیم کامپیوتر با گرایش نرم افزار هست و خیلی به رشته ی بیوالکترونیک علاقه دارم . میخوام برای دکتری برای آمریکا اقدام کنم و خیلی دوست دارم در کنار علوم کامپیوتر ( که به عبارتی رشته ی اصلی بنده محسوب میشه ) برای Bio electronic هم اقدام کنم .
    میخواستم بپرسم که به نظرتون ( و یا تجربه ی شخصیتون ) همیچین چیزی امکان پذیر هست ؟؟ ( با فرض داشتن شرایط مناسب برای دریافت پذیرش به همراه کمک هزینه ی مالی در رشته ی Computer Science . )
    خیل این موضوع برام مهمه بخاطر علاقه ام . ممنون میشم راهنماییم کنید .
    سلام

بله امکانش هست. علیرغم این که منع قانونی وجود نداره، زمانی که اپلای میکنید، کمیتۀ پذیرش دانشگاه هدف به سوابق و پتانسیل های شما نگاه میکنه تا اولاً از داشتن مینیمم های مورد نظر برای اپلای، مطمئن بشه و ثانیاً به یقین برسه که شما علیرغم تغییر رشته، میتونید با موفقیت از پس درس و پژوهش در رشتۀ جدید بر بیاید.

به همین خاطر، محتوای SoP برای تغییر رشته ای ها و از جمله شما، خیلی حائز اهمیت هست. در کنار اون، معدل های شما در مقطع های قبلی، نمرۀ زبان و GRE، و کیفیت مقالات منتشر شده (در صورت وجود) میتونند به کمیته اطمینان بدند که شما اپلیکنت توانایی هستید یا خیر.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

سلام.

همین امروز از کسی شنیدم که به عنوان دانشجوی کارشناسی ریاضی نمیتونم در مقطع ارشد در دانشگاه ها برای رشته ی عکاسی یا حقوق پذیرش بگیرم. چطور میتونم این رو تغییر بدم؟ مثلا، میتونم کلاس عکاسی بیرون برم و مدرکش رو بگیرم به عنوان اینکه دوره ای گذرونده ام؟

Junior Member

سلام
    میخواستم بدونم که کسی که لیسانس مکانیک سیالات داره امکانش هست واسه دانشگاه بلونیای ایتالیا که مکانیک نداره پذیرش هوافضا بگیره؟

راجب به منابع طبیعی و اتوماسیون و عمران چی ؟

راجع به بورس چی این که تغییر رشته دادیم امکان داره بورس جی آر ایو ندن
    چون یه جا شنیدم که این بورس فقط به نمره ی جی آر ای مربوط میشه و اگه کسی شرایطشو داشته باشه و پذریزش بگیره حتما بهش میدن
    ویرایش توسط Mechatronic : April 29th, 2016 در ساعت 09:52 AM دلیل: ترکیب دو پست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)