صفحه 60 از 76 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

سلام دوستان,

شرمنده نميدونم چجوري سؤالمو مطرح کنم...من الان امسال کنکور زبان انگليسي سراسري ميدم که برم دانشگاه که مدرک ديپلمم آزاد بشه و براي تحصيل در خارج از کشور اپلاي کنم(رشته علوم کامپيوتر)اما يکمي دو دل شدم چون هزينه ها بالاس براي مقطع ليسانس.حالا سوالم اينه آيا ميتونم تو ايران در رشته ادبيات زبان انگليسي ليسانسمو بگيرم بعد از يک دانشگاه خارجي تو رشته علوم کامپيوتر بورسيه بگيرم؟اصلا امکانش هست با ليسانس يک رشته از يک رشته ديگه بورسيه بگيري؟خواهش ميکنم راهنمايي کنين خيلي کم تجربه ام.اگر پيشنهاد بهتري دارين لطفا بگين

ممنون

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط aminrastegar نمایش پست ها
    سلام دوستان,

شرمنده نميدونم چجوري سؤالمو مطرح کنم...من الان امسال کنکور زبان انگليسي سراسري ميدم که برم دانشگاه که مدرک ديپلمم آزاد بشه و براي تحصيل در خارج از کشور اپلاي کنم(رشته علوم کامپيوتر)اما يکمي دو دل شدم چون هزينه ها بالاس براي مقطع ليسانس.حالا سوالم اينه آيا ميتونم تو ايران در رشته ادبيات زبان انگليسي ليسانسمو بگيرم بعد از يک دانشگاه خارجي تو رشته علوم کامپيوتر بورسيه بگيرم؟اصلا امکانش هست با ليسانس يک رشته از يک رشته ديگه بورسيه بگيري؟خواهش ميکنم راهنمايي کنين خيلي کم تجربه ام.اگر پيشنهاد بهتري دارين لطفا بگين

ممنون
    بورسیه گرفتن هنگامی که تغییر رشته میدید و مخصوصا هنگامی که از ایران اپلای می کنید شاید کمی سخت باشه. بورسیه رو در ازای موفقیت های قبلی شما در رشته اتون یا توانایی های شما بهتون میدن، پس اگر رشته چیز دیگری باشه سخت میشه این رو ثابت کرد. شما باید راهی پیدا کنید که بتونید خودتون رو در علوم کامپیوتر به دانشگاه یا استاد ثابت کنید، مثل مقاله، یا یک کد خوب یا چیزهای دیگه که مربوط به رشته cs میشه.

باز اگر اینجا باشید، با برداشتن چند واحد cs دستتون بیشتر باز خواهد بود، ضمن اینکه اساتید هم هستند و میتونید برید دفترشون و باهاشون صحبت کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    بورسیه گرفتن هنگامی که تغییر رشته میدید و مخصوصا هنگامی که از ایران اپلای می کنید شاید کمی سخت باشه. بورسیه رو در ازای موفقیت های قبلی شما در رشته اتون یا توانایی های شما بهتون میدن، پس اگر رشته چیز دیگری باشه سخت میشه این رو ثابت کرد. شما باید راهی پیدا کنید که بتونید خودتون رو در علوم کامپیوتر به دانشگاه یا استاد ثابت کنید، مثل مقاله، یا یک کد خوب یا چیزهای دیگه که مربوط به رشته cs میشه.

باز اگر اینجا باشید، با برداشتن چند واحد cs دستتون بیشتر باز خواهد بود، ضمن اینکه اساتید هم هستند و میتونید برید دفترشون و باهاشون صحبت کنید.
    سلام ممنون بابت راهنمايي,

يعني مشکلي پيش نمياد که من اصلا بدون داشتن مدرک ليسانس علوم کامپيوتر برم فوقشو بخونم؟يعني اگر هم اونا اجازه بدن خودم مشکلي برام پيش نمياد که درساي ليسانس اين رشته رو نميدونم؟

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

يعني مشکلي پيش نمياد که من اصلا بدون داشتن مدرک ليسانس علوم کامپيوتر برم فوقشو بخونم؟يعني اگر هم اونا اجازه بدن خودم مشکلي برام پيش نمياد که درساي ليسانس اين رشته رو نميدونم؟
    چرا فکر کردی مشکلی پیش نمیاد؟ ببین من واقع بینم و امید واهی نمیدم، فکر می کنم بهتره الان واقعیت رو بدونی تا با امید واهی یه راه اشتباه رو انتخاب کنی. نمی خوام ناامیدت کنم ولی باید واقعیت رو لااقل بدونی.
    برای پذیرش شاید مشکلی برات نباشه (اونطور که دوستان می گن، وگرنه من خودم مثلا برای رشته های حتی مرتبط به گرایش خودم که پرسیدم، گروه گفته اولویت حتی در پذیرش با دانشجوهایی هست که پایه کاری قوی در اون رشته دارن و فلان پیش نیازها رو گذرونده باشن) گفتم شاید در پذیرش برات مشکل پیش نیاد، حتی شاید در بورس برات مشکل پیش نیاد، ولی چطور می خوای از ادبیات انگلیسی که کلا دنیای متفاوتی داره بدون گذروندن هیچ واحدی در کامپیوتر فردا روز با دانشجوهایی که ر این رشته حداقل 4 سال گذروندن در پذیرش و بورس که خیلی هم رقابتی هست، رقابت کنی.
    قبول دارم که همیشه استثنا هست، و حتی اگر تا الان یک نفر هم یک کاریو انجام نداده باشه، نتونی تو نفر اول باشی، یعنی کلا هر کاری شدنیه. ولی خوب بالاخره از شانس برابری با دیگرون برخوردار نیستی.

اصلا یک سوال: چرا همین کامپیوتر رو واسه کارشناسی اینجا نمیخونی، به جای ادبیات انگلیسی؟
    ویرایش توسط Fairymaid : June 16th, 2016 در ساعت 05:27 PM

ApplyAbroad Veteran

دوست عزیز هر کسی توانایی های خودش رو بهتر از بقیه میدونه، اینطور که شما سوال کردی من فکر کردم قبلا واحدهایی در cs داشتی یا مطالعه آزاد داشتی و با زبان های مختلف برنامه نویسی آشنا هستی و یا اینکه در کلاس ها آموزش آزاد شرکت کردی. اگر هیچ بکگراندی در cs نداری پذیرش گرفتن هم خیلی احتمالش کمه چه برسه به بورس. توصیه میکنم اگر علاقه دارید به cs برید، بگردید به دنبال راه هایی که پیشینه خودتون رو قوی کنید، طوری که بتونید پذیرش و فاند بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Fairymaid نمایش پست ها
    چرا فکر کردی مشکلی پیش نمیاد؟ ببین من واقع بینم و امید واهی نمیدم، فکر می کنم بهتره الان واقعیت رو بدونی تا با امید واهی یه راه اشتباه رو انتخاب کنی. نمی خوام ناامیدت کنم ولی باید واقعیت رو لااقل بدونی.
    برای پذیرش شاید مشکلی برات نباشه (اونطور که دوستان می گن، وگرنه من خودم مثلا برای رشته های حتی مرتبط به گرایش خودم که پرسیدم، گروه گفته اولویت حتی در پذیرش با دانشجوهایی هست که پایه کاری قوی در اون رشته دارن و فلان پیش نیازها رو گذرونده باشن) گفتم شاید در پذیرش برات مشکل پیش نیاد، حتی شاید در بورس برات مشکل پیش نیاد، ولی چطور می خوای از ادبیات انگلیسی که کلا دنیای متفاوتی داره بدون گذروندن هیچ واحدی در کامپیوتر فردا روز با دانشجوهایی که ر این رشته حداقل 4 سال گذروندن در پذیرش و بورس که خیلی هم رقابتی هست، رقابت کنی.
    قبول دارم که همیشه استثنا هست، و حتی اگر تا الان یک نفر هم یک کاریو انجام نداده باشه، نتونی تو نفر اول باشی، یعنی کلا هر کاری شدنیه. ولی خوب بالاخره از شانس برابری با دیگرون برخوردار نیستی.

اصلا یک سوال: چرا همین کامپیوتر رو واسه کارشناسی اینجا نمیخونی، به جای ادبیات انگلیسی؟
    آخه من ديپلم علوم تجربي دارم و نميتونم کنکور رياضي فيزيک بدم که برم کامپيوتر...

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

آخه من ديپلم علوم تجربي دارم و نميتونم کنکور رياضي فيزيک بدم که برم کامپيوتر...
    هر چند اونجا بهت توصیه کردم واقع بین باش چون با خوندن ادبیات انگلیسی در شرایط یکسانی با دانشجوهای رشته کامپیوتر قرار نداری، ولی الان می خوام بهت بگم که ناامید نباش و با جدیت دنبال هدفت باش، مطمئن باش یه راهی هست که شاید من و یا دوستان دیگه از اون بی خبر باشیم، فورم رو با حوصله بخون و به تاپیک های مربوط سر بزن، مطمئنا دوستانی هستن که شرایط مشابه تو رو داشتن. از تجربیات اونا استفاده کن.
    تنها یک نکته رو اضافه کنم، این برای خود من ثابت شده: ما معمولا چون تنها بر اساس قوانین موجود می بینیم، پس تنها محدودیت ها رو میبینیم، محدودیت هایی که اکثرا خودساخته است! یک بشریو می شناختم، 30 سالش بود، چون از یک دانشگاه آلمان ریجکت بورس شده بود واسه سنش و مستر مجدد، فکر میکرد که دیگه دنیا به آخر رسیده و تمام دانشگاه های دنیا اونو ریجکت میکنن! خودش می خواست حقیقت رو اینطور ببینه و در self pity غرق بشه!!!
    مطمئنا یه راهی برای تو هست: حالا یا کنکور مجدد ریاضی میدی، یا یه راه دیگه که من اطلاعی ندارم. از جستجو دست نکش
    موفق باشی

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم آخر رشته هوافضا تو دانشگاه شریف هستم، میخواستم برای رشته های مرتبط با مهندسی صنایع مثل operational research یا engineering management اپلای کنم، میخواستم بدونم این تغییر رشته ممکن هست یا نه؟ چون پروژه کارشناسیم مدیریتی هستش ، و اینکه لازمه تو این زمینه مقاله ای داشته باشم یا نه تا شانس پذیرشم بالا بره؟ برای کانادا و امریکا، با تشکر؛)

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط citygirl نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی ترم آخر رشته هوافضا تو دانشگاه شریف هستم، میخواستم برای رشته های مرتبط با مهندسی صنایع مثل operational research یا engineering management اپلای کنم، میخواستم بدونم این تغییر رشته ممکن هست یا نه؟ چون پروژه کارشناسیم مدیریتی هستش ، و اینکه لازمه تو این زمینه مقاله ای داشته باشم یا نه تا شانس پذیرشم بالا بره؟ برای کانادا و امریکا، با تشکر؛)
    شانس خوبی دارید. نیاز به مقاله چیز ملزومی براتون نیست!! و بدون اون هم میتونید کارتون رو انجام دهید.
    از دانشگاه ای شناخته شده در یک رشته مهندسی خوب دارید فارغ التحصیل میشوید پس شانس خوبی دارید. پروژتون رو هم که مرتبط با علاقتون بوده است و این نیز یک نقطه بسیار مثبت است.
    با اساتید (از طریق ایمیل) در ارتباط باشید. و یک مورد رو هم که احتمالا زیاد ازتون سوال میشه این هست که چرا دوست دارید تغییر رشته بدید. یک جواب خوب براش آماده کنید. "علاقه شدیدتون" رو به گرایش جدید در این جواب حتما قرار دهید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک

سلام

دوستان یه سوالی داشتم... من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک هستم. سربازیم تموم شده. 3 سال سال سابقه کار در زمینه رشته مکانیک دارم. کارت پایان خدمت هم دارم. ولی علاقه قلبیم همیشه تو شاخه ی هنر بوده و به هزار یک دلیل و بهونه و اصرار و توصیه خانواده و ال و بل و... تا حالا تو رشته فنی و مهندسی درس خوندم و کار کردم و البته علی رغم اینکه علاقه م بیشتر در زمینه هنر بوده، تو مدت 3 سال شغلم هم موفق و سرآمد و حرفه ای بودم ولی بسیار به هنر و رشته عکاسی علاقه دارم و در این زمینه استعداد هم دارم... واقعاً دوست دارم ادامه ی زندگیمو با فعالیت در رشته عکاسی بگذرونم و تو زمینه های مختلف عکاسی تبحر داشته باشم، شاخه هایی مثل عکاسی Nature, Landscape, Cityscape, Fashion and style, astrophotography, advertisement photography و... . دیگه واقعاً تمایلی به فعالیت تو زمینه های مهندسی ندارم... محیط خشک کارگاه ها و کارخونه و نرم افزارای مهندسی و محاسبات و کشتی گرفتن با مسائل مهندسی و مغز سابوندن تو محیط مهندسی رو دوست ندارم. زبان انگلیسیم در حد Advanced هست و با ادامه ی کلاس زبان میتونم در بازه زمانی حدوداً بین 6 ماه تا یک سال زبانمو در حد آیلتس 7 به بالا برسونم. میدونم الان اولین چیزی که به ذهن میرسه اینه که تازه الان تو سن 29 سالگی یادم افتاده... میدنم تغییر مسیر سخته و پر چالش ولی میخوام تمام تلاشمو بکنم که بعداً مثل امروز پشیمون نشم که ای کاش به دنبال علاقه م میرفتم.

دارم به این فکر میکنم که برای Second Bachelor degree تو یه دانشگاه خارجی اپلای کنم.
    از شما دوستان عزیز در موارد زیر راهنمایی میخوام، یعنی اگر اطلاعاتی دارید و میتونید کمک کنید واقعاً ممنون میشم:
    1- اصلاً در کل نظرتون در مورد تغییر شاخه چیه؟
    2- به نظرتون چه فرصت هایی برای اپلای دارم؟
    3- کدوم کشورها و کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد میکنید؟
    4- اصلاً به نظرتون باید برای لیسانس bachelor اقدام کنم یا فوق لیسانس Master ؟
    5- آیا امکان دریافت فول فاند یا هر گونه کمک هزینه رو دارم؟

ممنون از وقتی که میذارین
    ویرایش توسط Insight : June 22nd, 2016 در ساعت 11:43 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)