صفحه 61 از 76 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Insight نمایش پست ها
    سلام

دوستان یه سوالی داشتم... من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک هستم. سربازیم تموم شده. 3 سال سال سابقه کار در زمینه رشته مکانیک دارم. کارت پایان خدمت هم دارم. ولی علاقه قلبیم همیشه تو شاخه ی هنر بوده و به هزار یک دلیل و بهونه و اصرار و توصیه خانواده و ال و بل و... تا حالا تو رشته فنی و مهندسی درس خوندم و کار کردم و البته علی رغم اینکه علاقه م بیشتر در زمینه هنر بوده، تو مدت 3 سال شغلم هم موفق و سرآمد و حرفه ای بودم ولی بسیار به هنر و رشته عکاسی علاقه دارم و در این زمینه استعداد هم دارم... واقعاً دوست دارم ادامه ی زندگیمو با فعالیت در رشته عکاسی بگذرونم و تو زمینه های مختلف عکاسی تبحر داشته باشم، شاخه هایی مثل عکاسی Nature, Landscape, Cityscape, Fashion and style, astrophotography, advertisement photography و... . دیگه واقعاً تمایلی به فعالیت تو زمینه های مهندسی ندارم... محیط خشک کارگاه ها و کارخونه و نرم افزارای مهندسی و محاسبات و کشتی گرفتن با مسائل مهندسی و مغز سابوندن تو محیط مهندسی رو دوست ندارم. زبان انگلیسیم در حد Advanced هست و با ادامه ی کلاس زبان میتونم در بازه زمانی حدوداً بین 6 ماه تا یک سال زبانمو در حد آیلتس 7 به بالا برسونم. میدونم الان اولین چیزی که به ذهن میرسه اینه که تازه الان تو سن 29 سالگی یادم افتاده... میدنم تغییر مسیر سخته و پر چالش ولی میخوام تمام تلاشمو بکنم که بعداً مثل امروز پشیمون نشم که ای کاش به دنبال علاقه م میرفتم.

دارم به این فکر میکنم که برای Second Bachelor degree تو یه دانشگاه خارجی اپلای کنم.
    از شما دوستان عزیز در موارد زیر راهنمایی میخوام، یعنی اگر اطلاعاتی دارید و میتونید کمک کنید واقعاً ممنون میشم:
    1- اصلاً در کل نظرتون در مورد تغییر شاخه چیه؟
    2- به نظرتون چه فرصت هایی برای اپلای دارم؟
    3- کدوم کشورها و کدوم دانشگاه ها رو پیشنهاد میکنید؟
    4- اصلاً به نظرتون باید برای لیسانس bachelor اقدام کنم یا فوق لیسانس Master ؟
    5- آیا امکان دریافت فول فاند یا هر گونه کمک هزینه رو دارم؟

ممنون از وقتی که میذارین
    توصیه من اینه که برید به دنبال علاقه اتون و کاری رو بکنید که بهش تعلق دارید! ولی خوب همونطور که میدونید اوضاع کاری تو هنر هیچ موقع مثل مهندسی نیست و ممکنه بعد از فارغ التحصیلی کمی بهتون سخت بگذره.
    در مورد تغییر رشته، همخونه سابق من که از ایران با هم آمدیم دقیقا شرایط شما رو داشت. ایشون لیسانس مهندسی عمران داشت و چند سالی هم کار کرده بود. ولی در سن 26 سالگی همه چی رو رها کرده بود و رفته بود به دنبال رشته انیمیشن که علاقه اش بود. 2 سالی فکر کنم خونه نشین شده بود و تمامی نرم افزارها و ریزه کاری های انیمیشن رو یاد گرفته بود و انیمیشن هاش در چند فستیوال خارجی به نمایش در اومده بودن. خلاصه ایشون تونستند برای مستر از ویرجینیا تک با فاند پذیرش بگیرند. البته بماند که کار پیدا کردن با رشته هنر سخت هست پس از فارغ التحصیلی، الان ایشون دارند دوباره مستر علوم کامپیوتر میخونن تو VT.

یه سوال
    من کارشناسی صنایع از تهران جنوب دارم
    ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه تهران
    میشه برای یه ارشد دیگه فاند گرفت؟؟

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Behzad13700917 نمایش پست ها
    یه سوال
    من کارشناسی صنایع از تهران جنوب دارم
    ارشد مدیریت اجرایی از دانشگاه تهران
    میشه برای یه ارشد دیگه فاند گرفت؟؟
    بله میشه. ولی فاند برای PhD گرفتن با شرایط شما راحت تره. ضمنا میتونید وقتی اومدید تغییر به مستر بدید و به اصطلاح master out کنید و برید.

Junior Member

سلام
    دوستان من ۳۲ سال سن دارم و لیسانس فناوری اطلاعات از دانشگاه آزاد و سالقه ۱۲ سال کار تمام وقت دولتی دارم . علاقه زیادی به تحصیل رشته ی پزشکی دارم . آیا دانشگاهای آمریکا با توجه به شرایط سنی و رشته غیر مرتبط بنده بهم پذیرش میدن ؟ امکان گرفتن فاند برای رشته پزشکی هست ؟
    ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارن در این ضمینه راهنماییم کنن .

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Roia63 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من ۳۲ سال سن دارم و لیسانس فناوری اطلاعات از دانشگاه آزاد و سالقه ۱۲ سال کار تمام وقت دولتی دارم . علاقه زیادی به تحصیل رشته ی پزشکی دارم . آیا دانشگاهای آمریکا با توجه به شرایط سنی و رشته غیر مرتبط بنده بهم پذیرش میدن ؟ امکان گرفتن فاند برای رشته پزشکی هست ؟
    ممنون میشم دوستانی که اطلاعاتی دارن در این ضمینه راهنماییم کنن .
    احتمال پذیرش گرفتن رو که دارید. شما به مانند یک فردی میمونید که میخاد بعد از تحصیلات دوره دبیرستان وارد دانشگاه بشه. پس پذیرش گرفتنتون خیلی سخت نیست!
    اما فاند خیلی سخت (تقریبا شاید بشه گفت غیر ممکن!)

سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی معدن دارم و علاقه ام به شاخه ی آب و محیط زیست (که جز درس های لیسانس معدن هم هستند) هست. این دو گرایش تو مقطع ارشد زیر شاخه مهندسی عمران هستد. میخواستم بپرسم اگه من تغییر رشته داده و در مقطع ارشد یکی از این دو گرایش مهندسی عمران ادامه تحصیل بدم، بعدا مشکلی برای اپلای در مقطع دکتری پیدا نمیکنم؟
    Wishes won't wash dishes

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_tamadon نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس مهندسی معدن دارم و علاقه ام به شاخه ی آب و محیط زیست (که جز درس های لیسانس معدن هم هستند) هست. این دو گرایش تو مقطع ارشد زیر شاخه مهندسی عمران هستد. میخواستم بپرسم اگه من تغییر رشته داده و در مقطع ارشد یکی از این دو گرایش مهندسی عمران ادامه تحصیل بدم، بعدا مشکلی برای اپلای در مقطع دکتری پیدا نمیکنم؟
    نه مشکلی پیش نمیاد.

ApplyAbroad Guru

سلام دوستان
    برای پیداکردن موقعیت شغلی در صنعت چندان توصیه نمیشود. دروس پایه لیسانس عمران از قبیل سیالات، هیدرولیک، انتقال آب، شبکه های آب و فاضلاب و... از جمله مبانی مورد نیاز در طراحی سازه های زیست محیطی از قبیل شبکه و تصفیه خانه های آب و فاضلاب هستند که عدم گذراندن چنین پایه هایی بعدها میتواند حتی در صورت کسب ارشد و دکتری برای موقعیتهای غیرآکادمیک مشکل ساز گردد. در خصوص موقعیت آکادمیک شرایط بهتر است ولی پیداکردن موقعیت آکادمیک تضمین شده نیست.
    ادامه تحصیل در مقطع دکتری به میزان زیادی به تز ارشد شما وابسته است که میتواند موضوعی بین رشته ای نظیر آلودگی ناشی از ماین تیلینگ یا تصفیه آب هایدروفراکچرینگ و... بوده و این تغییر رشته را به عاملی مثبت نیز تبدیل نماید.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

سلام دوستان
    خیر دوست گرامی
    موفق باشید

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

سلام دوستان
    خیر مشکلی پیش نخواهد اومد.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)