صفحه 68 از 76 نخستنخست ... 1858596061626364656667686970717273747576 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 671 تا 680 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

سلام بر همگی
    من کارشناسی مهندسی شیمی رو از دانشگاه دولتی با معدل حدود 14 گرفتم و الان دارم ارشد دانشگاه آزاد تهران مدیریت بازرگانی می خونم (معدلم بالای 18 هست تو ارشد) البته 1 سال مونده تا تموم شه
    (زبان انگلیسیم خیلی خوبه ایتالیایی هم بلدم)

هدفم رفتن از ایران

سوالم اینه که

1- اینکه اگر از ارشد اینجا انصراف بدم، می تونم برای ارشد رشته ای غیر مرتبط با لیسانسم پذیرش بگیرم، رشته هایی مثل ادبیات یا زبان آلمانی و فلسفه و هنر توی ذهنم هست برای ارشد اگر بشه؟ و یا حتی MBA برای ارشد
    برای آلمان یا اروپا کلا می خوام اقدام کنم

لطفا در زمینه هر قسمت از سوالم اطلاعات یا پیشنهادی دارین بگین خیلی ممنون میشم

پیش فرض پاسخ : تاثیر تغییر رشته در پذیرش و فاند

سلام
    ممنون می شم اگر به سوال من پاسخ بدین
    رشته لیسانس من مهندسی شیمی هست و برای ارشد قصد ادامه تحصیل در رشته مهندسی صنایع گرایش سیستم های اقتصادی رو دارم. می خواستم بدونم در رشته صنایع با توجه به تغییر رشته ام شانس گرفتن فاند برای دکتری از دانشگاههای کانادا رو دارم؟؟
    و اگر این گرایش مناسب نیست چه گرایشی از صنایع مناسبتر هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

سلام دوستان
    ببخشید کسی با لیسانس مهندسی صنایع غذایی و ارشد مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی می تونه واسه دکتری رشته مدیریت (کشور فنلاند مد نظر دارم) اقدام کنه؟
    کلا کسی رو می شناسید که تونسته باشه رشته ها رو متفاوت گذرونده باشه و دانشگاه های خارج هم اونو قبول کرده باشند؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید، واقعا سردرگم هستم.

دوستان من کاردانی حسابداری بودم الان رفتم کارشناسی ناپیوسته معماری. میخوام بعد از اتمام کارشناسی واسه ارشد اپلای کنم به امریکا و انگلیس و فرانسه و ایتالیا . میخواستم بدونم این تغییر رشته من تاثیر منفی میزاره توی پروسه اپلای و گرفتن پذیرش؟؟؟

Member
    رشته و دانشگاه
    electrical engineering

پیش فرض پاسخ : ارشد دوم در رشته دیگر - آمریکا

اگر کسی برای ارشد دوم در رشته ی مهندسی دیگه اقدام کنه میتونه معدل ارشدش رو بگه و مدرک ارشدشو بگه یا باید حرفی از ارشد نزنه؟ ممکنه یکی از دوستان لطفا راهنمایی کنه

Junior Member

سلام
    در ابتدا تک تک مدیران بابت پایه گذاری همچین سایتی تشکر میکنم و براتون آرزوی موفقیت میکنم.
    شرایط
    شرایط کلی خودم رو میخوام بگم
    دانشجوی روزانه ترم 8 مهندسی برق گرایش قدرت دانشگاه سراسری تبریز با معدل کل 13.47 هستم
    دو ترم هنوز کار دارم تا تموم شدن و گرفتن لیسانس
    میتونم تو سه ترمی که مونده (با احتساب این که امتحانای این ترم هنوز شروع نشده) معدلم رو تا 15 بالا ببرم
    آلمانی ب2 رو تموم کردم و اگر بتونم خودم رو آماده کنم شهریور میخوام امتحان تست داف بدم، اگر آماده نشدم، امتحان ب2 رو می خوام بدم (شهریور)

من میخوام رشته ای غیر از رشته فعلیم رو ادامه بدم (از زیر شاخه علوم انسانی)، میخواستم ازتون در این زمینه راهنمایی بگیرم چون در سایت نتونستم مطالبی در این زمینه پیدا کنم (اگر قصور از من بوده و مطالبی هست تو سایت، ممنون میشم لینک ش رو بهم بدید).
    سوالات در زمینه تحصیلی

1. اصلا امکات همچین کاری هست تو آلمان؟
    2. اگر امکانش هست، لطفا یک روند کلی از کارهایی که باید بکنم بگید.
    3. اگر امکانش نیست، چه راه حل هایی برای تغییر رشته هست؟ (قبولی تو کنکور ارشد رشته مورد نظر میتونه کمک بکنه؟)
    4. باید از لیسانس شروع کنم یا میشه از ارشد ادامه داد؟
    5. اگر بخوام از لیسانس این رشته رو بخونم باید کالج برم؟

سوالات در زمینه مالی

1. از لحاظ مالی هزینه اضافی جهت تغییر رشته باید پرداخت کنم یا نه؟
    2. نیازی به آزاد کردن مدرک دارم؟
    3. اگر نتونم مدرک تست داف رو بگیرم، در دوره زبان آموزی میتونم کار کنم؟

ببخشید اگر سوالاتم زیاد شد (و یا اگر سوالاتم خیلی سطح پایین هستند)، ممنون میشم اگر من رو راهنمایی بکنید.
    با تشکر.

پ.ن: کشور مقصد رو آلمان انتخاب کردم، اگر کشور دیگه ای هم مد نظرتون هست که راحت تر میشه تغییر رشته انجام داد ممنون میشم راهنمایی بکنید.

Junior Member

سلام
    من كارشناسي دانشگاه ازاد IT
    كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد مديريت دولتي گرايش توسعه منابع انساني
    مي خواستم بدونم واسه دكترا تغيير رشته به مهندسي صنايع بدم شانس پذيرش و گرفتن فول فاند دارم؟ چون حدود ٤ سال سابقه كاري تو زمينه پياده سازي ERP و IFS كه يك سيستم يكپارچه هست رو دارم. آيا اين موضوع ميتونه رزومم رو قوي كنه؟
    به طور كلي بازار كار در كشورهايي مثل امريكا و كانادا تو چه رشته هايي بهتره؟

ممنون

Junior Member

پیش فرض ارشد مکانیکم می خوام برای MBA اپلای کنم

سلام
    من ارشد مکانیک از دانشگاه علم و صنعت با معدل 17.2 و 3 تا مقاله
    ISI توی مکانیک دارم.حالا می خوام هرجا که بشه MBA بخونم. امکان اپلای دارم؟ گذروندن دوره های کوچیک MBA توی ایران میتونه به اپلای کمک کنه؟
    ممنون

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ارشد مکانیکم می خوام برای MBA اپلای کنم

نقل قول نوشته اصلی توسط mjsamari نمایش پست ها
    سلام
    من ارشد مکانیک از دانشگاه علم و صنعت با معدل 17.2 و 3 تا مقاله
    ISI توی مکانیک دارم.حالا می خوام هرجا که بشه MBA بخونم. امکان اپلای دارم؟ گذروندن دوره های کوچیک MBA توی ایران میتونه به اپلای کمک کنه؟
    ممنون

حتما امکانش هست (بحث فاند از پذیرش گرفتن جداست).
    و سعی کنید تا جایی که براتون مقدور هست با گذراندن این دوره ها رزومه خودتون رو بهتر کنید.

سلام به همه دوستان من مهندسی متالوزی خوندم و میخوام در مقطع ارشد sport بخونم دارای مدارک بین المللی زیادی نیز هستم امکانش هست من با ارش مواد apply کنم بعد تغییر رشته بدم ممنون میشم راهنمایی کنین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)