صفحه 69 از 76 نخستنخست ... 19596061626364656667686970717273747576 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 681 تا 690 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

سلام مخواستم بدونم که من با مدرک مهندسی مواد در کشور المان امکان تغییر رشته در مقطع ارشد رو دارم با این وجود که در رشته ای که میخوام ادامه بدم مدرک های بین المللی زیادی دارم اگر اصلاعاتی داره در اختیار من بزاره ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران-نقشه برداری دانشگاه تهران

دوستان اگه ما کارشناسیمون مثلا مهندسی مواد باشه و ارشدمون عمران باشه برای دکترا میتونیم بای عمران پذیش بگیریم و موردی نداره؟

دوستان یکی از رشته های پر طرفدار در آمریکا رشته اقیانوس شناسی یا Oceanography هست. موقعیتهای خوبی برای این رشته هست اما ایرانی ها به ندرت برای این رشته اپلای می کنند. با توجه به وسعت زیاد این رشته به راحتی می تونید با لیسانس یا فوق لیسانس های دیگر برای این رشته اپلای کنید. با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس فیزیک، شیمی، زیست شناسی، مهندسی عمران آب و دریایی، مهتدسی شیمی و مکانیک می تونید برای مقطع دکترا تو این رشته اپلای کنید. این را اینجا نوشتم تا کسانی که مایل به تغییر رشته هستند به این رشته هم فکر کنند. معمولا گرفتن پذیرش با فاند در این رشته راحتتر است.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دو رشته

سلام دوستان وقتتون بخیر
    من ارشد عمران گرایش نقشه برداری دارم از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 16/5 میخواستم برای دکترای معماری پذیرش بگیرم فعلا تو این زمینه کار میکنم و روی یکی از نرم افزار های معماری هم مسلطم در زمینه عکاسی و نقاشی هم فعالیت دارم با توجه به شرایط من به نظرتون چقدر امکانش هست بتونم پذیرش همراه با فاند بگیرم؟

Junior Member

سلام
    من کارشناسی حسابداری دارم
    بعد سربازی اومدم و تغییر رشته دادم و از فوق دیپلم 4 ترم لیسانس الکترونیک گرفتم به شدت هم به الکترونیک علاقه دارم، میدونم که بسیاری از دانشگاه ها نیاز به ریز نمرات داره و من دروس کاردانی الکترونیکو نگذروندم. میخام برای مستر حتمن به یک کشور خوب خارجی برم، اما نداشتن ریز نمرات کاردانی در رشته الکترونیک منو ترسونده. ممنون میشم کسانی که اطلاعات دارن در این زمینه منو راهنمایی کنن که با این وضعیت چطور می تونم پذیرش بگیرم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BU-ALI SINA IT engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط asal_m نمایش پست ها
    سلام،

من کامپیوتر خوندم برای مستر و میخوام اگر میشه تغییر رشته بدم برای MBA

گرایش IT . شانسی دارم برای گرفتن بورس ؟
    دقیقا من هم همین مشکل رو دارم و میخوام برای المان اقدام کنم و بعدش میخوام کار انجام بدم که حتما باید مرتبط با رشته تحصیلیم باشه.
    ایا دانشگاه های المان اجازه تغییر رشته من رو از ای تی به مدیریت میدهند؟
    ممنون میشم راهنمایی کنیید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirpaladin نمایش پست ها
    سلام مخواستم بدونم که من با مدرک مهندسی مواد در کشور المان امکان تغییر رشته در مقطع ارشد رو دارم با این وجود که در رشته ای که میخوام ادامه بدم مدرک های بین المللی زیادی دارم اگر اصلاعاتی داره در اختیار من بزاره ممنون
    من تا اونجایی که میدونم زمانی اجازه تغییر رشته به شما در المان میدهند که فقط تغییر رشتتون مربوط به رشته های مدیریتی باشه !
    هر رشته ای که تحصیل کردید مهم نیست فقط میتونید به مدیریت ها تغییر رشته بدید. این هم بگم بخوای برای کار بمونید اونجا حتما اجازه ی کاری رو به شما میدهند که مرتبط با رشته ی تحصیلی ایست که خوندید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط foeng نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ببخشید کسی با لیسانس مهندسی صنایع غذایی و ارشد مهندسی کامپیوتر هوش مصنوعی می تونه واسه دکتری رشته مدیریت (کشور فنلاند مد نظر دارم) اقدام کنه؟
    کلا کسی رو می شناسید که تونسته باشه رشته ها رو متفاوت گذرونده باشه و دانشگاه های خارج هم اونو قبول کرده باشند؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید، واقعا سردرگم هستم.
    شما میتونید با دفاتر مهاجرتی هم تماس بگیرید چون هر کشور قانون خودشو داره مثلا المان فقط اجازه ی تغییر رشته به رشته های مدیریتی رو میده.

سلام. من کارشناسیم نساجی گیلان و در حال حاضر در رشته مهندسی شیمی گرایش طراحی فرایند در دانشگاه صنعتی سهند تحصیل می کنم.سوالی که دارم اینه اگر برای دکترا مهندسی شیمی اپلای کنم.چقدر این تغییر رشته میتونه بهم کمک کنه؟ پذیرش از چه دانشگاههای اروپایی میتونم بگیرم؟
    خیلی ممنون

Junior Member

سلام

یسری فیلدهایی تو مهندسی صنایع هستن مثل: Industrial Design, Advanced manufacturing. بجه های صنایع تو کارشناسی حدود 17-18 واحد مربوط به این مطالب رو میگذرونند.
    در رده های بالاتر این فیلدها در دانشکده های مهندسی مکانیک کار میشه.

میخواسسم ببینم امکان تغییر رشته از صنایع به مکانیک برای کار در این فیلدها وجود داره. (در دانشکده های مکانیک کشور کانادا خصوصا)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)