صفحه 74 از 76 نخستنخست ... 2464656667686970717273747576 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 731 تا 740 , از مجموع 753

موضوع: همه چیز درباره تغییر رشته!!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دو رشته

سلام
    من دانشجوي دكتري دامپزشكي هستم،باتوجه به اينكه گرفتن پذيرش براي تخصص در كشور هايي از قبيل كانادا در رشته ي خودم نيازمند عبور از موانع و امتحانات عملي و تئوريه بسياريه ايا امكان گرفتن پذيرش در مقطع ارشد و يا دكتري در ساير رشته هاي مرتبط برام مهياست؟ و ايا در اون صورت ديگه نياز به برابرسازي مدرك دكتري عمومي دامپزشكيم و در نتيجه عبور از موانع ذكر شده نيست؟
    اگر كسي تجربه ي مشابهي در اين مورد داره بينهايت سپاس گزار ميشم كه راهنمايي كنه

Junior Member Siam4k آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management

پیش فرض پاسخ : همه چیز درباره تغییر رشته!!

سلام
    من دانشجوی ارشد مدیریت ای تی هستم ولی لیسانسم مدیریت صنعتیه .توو زمینه ای تی چند سال سابقه کار دارم و مدارک نتورک پلاس ویندوز سرو دارم.چند تا مقاله هم توو زمیه ای تی دارم.
    ایا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری تو رشته های علوم کامپیوتر مثل مهندسی ای تی و یا مدیریت ای تی تو اروپا دارم؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Siam4k نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی ارشد مدیریت ای تی هستم ولی لیسانسم مدیریت صنعتیه .توو زمینه ای تی چند سال سابقه کار دارم و مدارک نتورک پلاس ویندوز سرو دارم.چند تا مقاله هم توو زمیه ای تی دارم.
    ایا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری تو رشته های علوم کامپیوتر مثل مهندسی ای تی و یا مدیریت ای تی تو اروپا دارم؟
    سلام، تغییر رشته معمولا به این سادگی ها نیست؛ خصوصا از رشته هایی که به هم ارتباط کمتری دارند. درسته که در دکترا و بالاتر از اون علوم به هم گره میخورند... پزشکی و علوم کامپیوتر...فیزیک و روانشناسی... و... ولی به معنی این نیست که خیلی راحت بشه از این رشته رفت به اون رشته! اول اینکه باید بکگراند اون رشته رو کاملا محرز نشون بدید که دارید. تسلط به برنامه نویسی، تسلط به الگوریتمها و... دوم اینکه پوزیشنی پیدا کنید که حداقل داخلش قید کرده باشه که از متقاضیانی که از رشته های دیگه هم میان استقبال میشه... خیلی وقت ها این مضمون رو داخل آگهی های پوزیشن ها نمی بینیدو خب یه کم شاید زیادی خوش بینانه باشه که بفرستید و اونا هم قبول کنند. به دنبال پوزیشن های بین رشته ای بگردید... وجود داره؛ بین مدیریت و علوم کامپیوتر و خصوصا مدیریت آی تی که اشاره کردید...
    موفق باشید
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    We're warriors , Warriors of the world
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Toranj96 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوي دكتري دامپزشكي هستم،باتوجه به اينكه گرفتن پذيرش براي تخصص در كشور هايي از قبيل كانادا در رشته ي خودم نيازمند عبور از موانع و امتحانات عملي و تئوريه بسياريه ايا امكان گرفتن پذيرش در مقطع ارشد و يا دكتري در ساير رشته هاي مرتبط برام مهياست؟ و ايا در اون صورت ديگه نياز به برابرسازي مدرك دكتري عمومي دامپزشكيم و در نتيجه عبور از موانع ذكر شده نيست؟
    اگر كسي تجربه ي مشابهي در اين مورد داره بينهايت سپاس گزار ميشم كه راهنمايي كنه
    سلام
    شما مدرک دکترا دامپزشکی ایران بگیرید و بعد برای مستر یا PhD مرتبط اپلای کنید. نه نیازی نیست اگر که قصد ادامه تخصص ندارید. موفق باشید

Junior Member Siam4k آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Management

نقل قول نوشته اصلی توسط mj1991 نمایش پست ها
    سلام، تغییر رشته معمولا به این سادگی ها نیست؛ خصوصا از رشته هایی که به هم ارتباط کمتری دارند. درسته که در دکترا و بالاتر از اون علوم به هم گره میخورند... پزشکی و علوم کامپیوتر...فیزیک و روانشناسی... و... ولی به معنی این نیست که خیلی راحت بشه از این رشته رفت به اون رشته! اول اینکه باید بکگراند اون رشته رو کاملا محرز نشون بدید که دارید. تسلط به برنامه نویسی، تسلط به الگوریتمها و... دوم اینکه پوزیشنی پیدا کنید که حداقل داخلش قید کرده باشه که از متقاضیانی که از رشته های دیگه هم میان استقبال میشه... خیلی وقت ها این مضمون رو داخل آگهی های پوزیشن ها نمی بینیدو خب یه کم شاید زیادی خوش بینانه باشه که بفرستید و اونا هم قبول کنند. به دنبال پوزیشن های بین رشته ای بگردید... وجود داره؛ بین مدیریت و علوم کامپیوتر و خصوصا مدیریت آی تی که اشاره کردید...
    موفق باشید
    ممنون از پاسخ
    الان دانشجوی فوق لیسانسم بعد فارغ تحصیلی اگه مقطع ارشد واسه یکی از کشورهای اروپایی اپلای کنم شانس پذیرش هست با تجه به اینکه فوق لیسانس دارم و دوباره قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اروپا دارم.
    ضمن اینکه من مقطع فوق لییسانس مدیریت ای تی میخونم و این رشته جز مجموعه علوم کامپیوتره, اگه واسه مقطع دکترا اپلای کنم واسه رشته های علوم کامپیوتر مثل ای تی یا مدیریت ای تی احتمال داره مدرک لیسانس که غیرمرتبط هست در نظر گرفته نشه چون رشته فوق لیسانس مرتبطه با رشته متقاضی در مقطع دکترا
    ضمن اینکه گواهینامه بین المللی تو زمینه شبکه رو هم دارم و البته سابق کاری تو فیلد مورد نظر.

Member
    رشته و دانشگاه
    Postdoc - UBC - Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط Siam4k نمایش پست ها
    ممنون از پاسخ
    الان دانشجوی فوق لیسانسم بعد فارغ تحصیلی اگه مقطع ارشد واسه یکی از کشورهای اروپایی اپلای کنم شانس پذیرش هست با تجه به اینکه فوق لیسانس دارم و دوباره قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اروپا دارم.
    ضمن اینکه من مقطع فوق لییسانس مدیریت ای تی میخونم و این رشته جز مجموعه علوم کامپیوتره, اگه واسه مقطع دکترا اپلای کنم واسه رشته های علوم کامپیوتر مثل ای تی یا مدیریت ای تی احتمال داره مدرک لیسانس که غیرمرتبط هست در نظر گرفته نشه چون رشته فوق لیسانس مرتبطه با رشته متقاضی در مقطع دکترا
    ضمن اینکه گواهینامه بین المللی تو زمینه شبکه رو هم دارم و البته سابق کاری تو فیلد مورد نظر.
    آره دوست عزیز، اگه بکگراند رو دارید و خصوصا مدرک مرتبط، پس مشکل خاصی در این باره ندارید. اینکه بخواید ارشد مجدد بگیرید نکاتی داره که دوستانی که انجام دادند حتما بهتر میدونن من این کار رو نکردم ولی حتما باید نشون بدید که چرا میخواید دوباره این کار رو بکنید. در SoP حتما باید به طور قانع کننده ای ذکر بشه.
    ولی اگه بخواید برید دکترای آی تی و مدیریت آی تی و امثالهم، خب مشکلی نیست چون ارشدتون مرتبطه؛ خیلی لیسانس کلا مهم نیست برای دکترا!
    Brothers everywhere , Raise your hands into the air
    Like thunder from the sky , Sworn to fight and die

Junior Member

سلام به نظرتون ممکنه با لیسانس حسابداری و معدل 14 واسه مستر توی کانادا کامپیوتر خوند؟
    البته من دیپلمم ریاضی بوده و در زمینه کامپیوتر سابقه و آشنایی ندارم فقط میدونم بازار کار خوبی داره ولی نمیدونم که بتونم در پروژه تحقیقاتی با استادی همکاری کنم یانه که بتونم فاند بگیرم
    در رشته خودم هم چون واسه کانادا GMAT میخواد نمیتونم تا deadline نمره GMAT رو واسشون بفرستم زمان ندارم واقعا گیر کردم!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط parasto0 نمایش پست ها
    سلام به نظرتون ممکنه با لیسانس حسابداری و معدل 14 واسه مستر توی کانادا کامپیوتر خوند؟
    البته من دیپلمم ریاضی بوده و در زمینه کامپیوتر سابقه و آشنایی ندارم فقط میدونم بازار کار خوبی داره ولی نمیدونم که بتونم در پروژه تحقیقاتی با استادی همکاری کنم یانه که بتونم فاند بگیرم
    در رشته خودم هم چون واسه کانادا GMAT میخواد نمیتونم تا deadline نمره GMAT رو واسشون بفرستم زمان ندارم واقعا گیر کردم!
    بدون سابقه کار و آشنایی با زمینه کامپیوتر و با معدل پایین شانس پذیرش تون پایینه.

Junior Member

سلام

مهندسی کشاورزی دانشگاه فردوسی معدل 14 در مقطع لیسانس

میخوام برای رشته های بیزنس و مارکتینگ تو مقطع ارشد شرکت کنم

کسی میتونه راهنمایی کنه باید دقیقا از کجا شروع کنم چه امتحاناتی لازمه؟
    میتونم به فاند حالا هر نحوی و حتی کامل هم نباشه فکر کنم؟

Junior Member

سلام.من کارشناسی مهندسی مکانیک از علم و صنعت با معدل 15.24، جنرال آیلتس 6.5 (فعلا) و 6سال سابقه کار که حدودا 4 سالش مدیر فنی بودم.آیا امکان پذیرش برای مستر رشته های HR یا مدیریتی هست در کانادا؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)