صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: تحصیل در یونان

پیش فرض پاسخ : تحصیل در یونان

نظرتون در مورد تحصیل دکتری در یونان چیه؟ آیا بورس میدن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    گزینه های خیلی خیلی بهتری از یونان وجود داره. چه از نظر رنکینگ و چه از نظر خود کشور

Junior Member azad111 آواتار ها

سلام دوستان عزیز
    رشته من معماری هست. معدل لیسانس 15.5 و معدل ارشد 17.2 هست و 2 سال سابقه کار دارم و یک مقاله در کنفرانس خارجی دارم لطفا من رو راهنمایی کنید که چقدر شانس بورس و فاند دارم
    خیلی ممنون

Junior Member

سلام
    من دنبال مطلب در مورد 1 کشوری بودم که دوباره اینجا رو پیدا کردم .کلی هم خونه تکانی کردم تا پسوردمو پیدا کردم .
    من 4 سال در راه اپلای گرفتن از یونان موهامو سفید کردم که بالاخره 1 نفر پیدا شد جواب سوالای من بیچاره رو بده .
    میدونم هر چقدر تو نت بگردین در مورد تحصیل در این کشور هیچی پیدا نمیکنید برای همین دلم نیومد راهی رو که 4 سال رفتم و بی نتیجه بود بقیه برن !

اول اینکه چون ایرانی هستیم 100 سال هم مدارکتون رو بفرستین قبول نمیکنن و برای سال بعد 1 مدرک اضافه و عجیب غریب میخوان که حتی خود بخش فرهنگی سفارت ایران و آتن ازش خبر ندارن !
    دوم اینکه چون دوباره ایرانی هستیم حق استفاده از کتابهای دانشگاهی رو مثل بقیه نداریم و باید مثلا" 1500 یورو خرج 1 کتاب کنیم دیگه خودتون حساب کنین 4 سال کتاب خریدن چقدر میشه ! مشکلات اقتصادی و ... هم که جای خود داره .
    مکاتبه و تماس با دانشگاه و استاد و سفارت و ... هم اصلا" فایده ای نداره . خودشون از مدارکی که وزارت آموزش و پرورش براتون تعیین کرده هم خبر ندارن !
    البته اینا ربطی به مردم یونان نداره ، حتی اگر ایرانی هم باشید انقدر مهربونن که هر کاری از دستشون بر بیاد حتی بدون دریافت مزدی براتون انجام میدن .
    خلاصه خواستم یکم توضیح بدم که مثل من 4 سال پول و زمان و عمرتون رو تلف نکنید .

اگرهم پول زیادی دارین مراحل کار اینه که :
    مدارکتون رو اینجا به انگلیسی ترجمه میکنید
    1 وکالت نامه در دفاتر اسناد رسمی تنظیم میکنید که 1 نفر از طرف شما وکالت داشته باشه تا مراحل قانونی رو طی کنه که البته این فرد باید 1 یونانی باشه . بعد مدارکتون رو فرد یونانی مورد نظر برای ترجمه به یونانی به دارالترجمه های یونان می بره .
    بعد اصل مدارک و ترجمه ها رو طرف میبره آموزش و پرورش نه خود دانشگاه . اگر اونجا تایید کردن خودشون میفرسن برای دانشگاهی که شما در فرم اپلیکیشن نوشتید خب من 4 سال تو این مرحله موندم اگه آشنا دارید موفق باشید .
    در ضمن باید اصل مدارکتون رو بفرسید و اگر دیپلم دارید در امور بین الملل در خ قرنی تایید کنید و اگر فوق و ... هستید در وزارت علوم تایید کنید و باید از جاهایی که گفتم نامه و تاییدیه بگیرید که قبلا" تمام مراحل تحصیلیتون رو در ایران طی کردید ( تمام مراحل تاییدیه ها : اول آموزش و پرورش منطقه بعد در آموزش و پروش کل و دانشگاه ، امور بین الملل و وزارت علوم .)

حتما" مطمئن بشید که وکیلتون قابل اعتماده در غیر این صورت با اصل مدرکتون خداحافظی کنید چون حتی کپی برابر اصل مدارکتون رو هم قبول ندارن اونجا فقط اصل !

در ضمن اگر وکالت نامه تنظیم میکنید حتما" وظایف وکیلتون رو محدود کنید ( مثلا" ذکر کنید ارائه مدارک به ... ، ترجمه و ... ) که کار غیر قانونی با اسم و وکالت از طرف شما انجام نده .

با تشکر
    ویرایش توسط Angel51 : March 6th, 2012 در ساعت 01:31 PM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Angel51 نمایش پست ها
    سلام
    من دنبال مطلب در مورد 1 کشوری بودم که دوباره اینجا رو پیدا کردم .کلی هم خونه تکانی کردم تا پسوردمو پیدا کردم .
    من 4 سال در راه اپلای گرفتن از یونان موهامو سفید کردم که بالاخره 1 نفر پیدا شد جواب سوالای من بیچاره رو بده .
    میدونم هر چقدر تو نت بگردین در مورد تحصیل در این کشور هیچی پیدا نمیکنید برای همین دلم نیومد راهی رو که 4 سال رفتم و بی نتیجه بود بقیه برن !
    ....
    با تشکر
    خیلی ممنون از توضیحاتتون. من شنیده بودم واسه دکتری توی یونان لازم نیست هیچ پولی داد و خودشونم به دانشجو پول می دن! ولی خودم نتونسته بودم از توی سایت دانشگاشون خیلی چیزی بفهمم. این توضیحاتتون مزبوط به کارشناسی یا ارشد یا دکتری بود؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lalaii نمایش پست ها
    خیلی ممنون از توضیحاتتون. من شنیده بودم واسه دکتری توی یونان لازم نیست هیچ پولی داد و خودشونم به دانشجو پول می دن! ولی خودم نتونسته بودم از توی سایت دانشگاشون خیلی چیزی بفهمم. این توضیحاتتون مزبوط به کارشناسی یا ارشد یا دکتری بود؟
    تحصیل در یونان رایگانه حتی هزینه های رفت و آمد البته برای اعضای اتحادیه اروپا . و برای سایر کشورها یه مبلغ خیلی کم شاید زیر 20% از کل شهریه رو میگیرن . 100 بار هم با سفارت یونان در تهران تماس بگیرید همین حرفها رو براتون تکرار میکنن . اما من متوجه شدم برای ایرانی جماعت هیچی رایگان نیست . سفارت یونان این سایتو به من معرفی کرد : http://www.minedu.gov.gr/english.html که البته از پارسال که من دیگه بهش سر نزدم خیلی تغییر کرده حتی اسم سایت که بود ypepth.gr/exams .آخرین متنی که از 1 فایل پی دی اف از همین سایت برای مدارک لازم گرفتم این بود که البته ایم واسه 1 سال یا 1.5 پیشه الان دیگه مطالب سایتو نخوندم که ببینم تغییر کرده یا نه !

a) i. The candidate’s application entry form which is electronically submitted to the Committee of Document Collection and Check.
    ii. A small-size photograph of the candidate.

b) The original graduation certificate, validated by the competent educational authority of the candidate’s country.

c) A certificate of his/her total marks average, issued either by the Ministry of Education or by the competent educational authority of the candidate’s country, or by the Embassy of his/her country in Greece. The total marks average should be issued on a 0-20 mark scale, 20 being the top mark and 0 the lowest mark.

d) i. An entry certificate with the total mark, required for holders of a graduation certificate from a General Lyceum or EPA.L. (GROUP B) of Greece or the Republic of Cyprus.
    ii. A marks certificate of the three subjects, in which holders of the Greek T.E.E. 2nd Cycle Diploma have been examined to enter T.E.I.
    iii. A marks certificate of the four subjects, in which holders of the Greek EPA.L Diploma (GROUP A) have been examined to enter T.E.I.

NOTE: In order to be eligible for admission: i. Holders of a graduation certificate of a General Lyceum or EPA.L. (GROUP B) of Greece must have a total mark at least equal to the half of the maximum mark in the entry certificate (i.e. at least 10 on the 0-20 mark scale) ii. Holders of the Greek T.E.E. 2nd Cycle Diploma (Day or Evening School) must accumulate total points at least equal to half of the maximum points in the three examined subjects of the Day TEE or in the two examined subjects of the Evening TEE (i.e. at least 10 on the 0-20 mark scale), in the admission examinations. iii. Holders of the Greek EPA.L Diploma (GROUP A) (Day or Evening School) must accumulate total points at least equal to half of the maximum points in the four examined subjects of the Day EPA.L or in the two examined subjects of the Evening EPA.L (i.e. at least 10 on the 0-20 mark scale), at the National Level Examinations (Pan-Hellenic examinations).

e) A certificate showing not only the candidate's origin, but also his/her parents’ origin (it should be clearly confirmed that none of them is of Greek origin).

f) i. A certificate issued by the competent educational or diplomatic authority of the candidate’s country, confirming that his/her graduation certificate entitles him/her to enter a Higher Education Institution in his/her own country. (This certificate is not necessary for the holders of a graduation certificate from a Greek Lyceum).
    ii. A certificate issued by the competent educational or diplomatic authority of the candidate’s country, confirming the country and the curriculum of the candidate’s graduation school. (This certificate is not necessary for the holders of a graduation certificate from a Greek Lyceum).
    g) A certificate issued by the competent educational or diplomatic authority of the candidate’s country, confirming that he/she has fully attended the last year of a Lyceum or equivalent school in the country of his/her graduation, the student should have attended the school courses from beginning to end of the school year. (This certificate is not necessary for the holders of a graduation certificate from a Greek Lyceum).

h) An official statement that the candidate:
    i. does not hold any degree of Greek Higher Education Faculty or Department and
    ii. has not been admitted to any Greek Higher Education Faculty or Department in the year 2008 or earlier (applicable only for non E.U. citizens).

i) The Committee of Document Collection and Check is entitled to ask candidates to submit additional documents at a fixed deadline in case it is deemed that these specific candidates ought to further prove that they belong to a particular category.

شما به این سایت سر بزنید بنظر من تنها سایت بدرد بخوره و معتبر در مورد تحصیل تو یونانه اما فهمیدن اینکه مدارکی که میخوان باید از کجا تهیه کرد کار حضرت فیله ! و اگر سوالی در این مورد داشتید در خدمتم چون این مراحل رو گذروندم .

و اما در مورد سایت دانشگاه ها : من با خیلی از دانشگاهها تلفنی تماس گرفتم دقیقا" مثل ایرانه که میگن این مربوط به ما نمیشه با این ایمیل ، تلفن و ... تماس بگیرید . حتی دوست بیچارم که یونانی هم بود و تو همون دانشگاهی که من میخواستم برم در مورد شهریه برای خارجی ها و ... سوال کرده بود چیز بدرد بخوری پیدا نکرد و همه میگفتن ما نمیدونیم بگو با این ایمیل یا شماره تماس بگیره که بی نتیجه بود. شرایطو که گفت فهمیدم یونانم مثل ایرانه که هیشکی حال جواب دادن به سوال ارباب رجوع رو نداره . نمیخوام با این حرفها ناامیدتون کنم .اگه میتونستم انتخاب اول و آخرم یونان بود چون عاشق فرهنگ ، زبان سخت و هر چیزی که مربوط به یونان میشه هستم اما من که نتونستم راهی برای رفتن پیدا کنم ولی امیدوارم اطلاعات بدردبخوری تو سایتی که گفتم پیدا کنید و بتونید برید .
    ویرایش توسط Angel51 : April 15th, 2012 در ساعت 08:56 PM

Member Stifler آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

جدیدا از یونان اطلاعاتی ندارید ؟

Junior Member

سلام.یونان در زمینه رشته های علوم انسانی (مثل روانشناسی، مدیریت و...) چقدر پیشرفته است؟

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsangmail نمایش پست ها
    سلام.یونان در زمینه رشته های علوم انسانی (مثل روانشناسی، مدیریت و...) چقدر پیشرفته است؟
    دوست عزيز
    سوالت خيلي تخصصيه. فكر كنم بهترين كار ارتباط با دانشجويان اون دانشگاه باشه.(از سايت لينكدين كمك بگير)

موفق باشيد.
    کربلایم آرزوست...

سلام به دوستان
    یه پوزیشنی رو اعلام کردن توی دانشگاه international hellenic university . مثکه ما هم میتونیم اپلای کنیم و منکه گفتم ایرانی هستم هیچی نگفتن و حتی نیازی به ترجمه مدارک به زبان خودشون رو هم نداره فقط به انگلیسی.
    کسی خبر داره الان یونان وضعیت چطوره؟
    (مخصوصا برای منکه منتظر جواب چندتا دانشگاه امریکایی هستم و فقط با اینکار میخوام خیالم راحت شه دیگه امسال توی یه دانشگاه میرم.)

Junior Member

ایا دانشجویی ایرانی دریونان هست؟؟؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)