صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 15 , از مجموع 15

موضوع: مخ استاد واسه فاند چه جوری میشه زد؟؟؟

پیش فرض پاسخ : مخ استاد واسه فاند چه جوری میشه زد؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali.m

" یکی ممکنه requirement های لازم برای گرفتن admission رو داشته باشه و فقط در رقابت با بقیه applicant ها لازم باشه که استاد رو persuade کنه که من فعال تر و قوی ترم (مخ زدن)
    پس admission می گیره بعدش برای راضی کردن استاد زنگ می زنه بهش. راضی کردن استاد "معمولا" در گرفتن admission تاثیر نداره.

نقل قول نوشته اصلی توسط shabe mahtabi
    حالا بالاخره ما که هنوز فاندمون معلم نیست چه کنیم؟ بزنگیم به استاده یا رییس grad office و یا رییس دانشکده؟ یا همین جوری
    آسمون را نگاه کنیم شاید فاند بدند شاید ندند؟ زنگیدن بهتره یا نزگیدن؟ آخه آدم میگه اگه بخوان فانمد بدهند می دهند من موندم دوستام می گن بزنگید چی بگم پشت تلفن به استاده؟ کسایی که منی گن مفیده راهنماییم کنند؟
    سیستم دانشگاه ها با هم فرق داره بعضی ها خیلی زود TA ها رو اعلام میکنن و شما الان دیگه خیلی کاری نمی تونید بکنید ، در مورد RA هم بعضی دانشگاه ها ترم اول یا سال اول به کسی نمی دهند. اما خوب خیلی دانشگاهای دیگه RA رو از همین ترم اول بهتون می دن.
    کاری که شما می خواهید بکنید اصلا خجالت نداره خیلی کار نرمالیه ، بنابراین تلفن رو بردار زنگ بزن به اساتید (نگو چی بگم ، نمی خوای مخ بزنی که کسی بهت لطف کنه ، گرفتن fund واسه کسی که admit شده حقشه)، الان زمان بدی واسه این کار نیست چون خیلی ها تصمیمشون رو گرفتن و بعضی جاها خالی شده ( کسایی که از چند جا گرفتن یکی رو انتخاب می کنن دیگه).
    همینو بگو :
    I took a look at your webpage and I was interested in your research , So I was wondering if there is any open position
    اولش هم بگو که دانشجوی خارجی هستی آروم صحبت می کنه و مطمئن باش یه بار که زنگ بزنی می افتی رو دور.....
    In GOD We Trust, All Others Pay Cash

lممنون من یک استادی قبول مرده مه دانشجوش بشم اما خودش الان فاند نداره دنبال TA برام هست اما مثل اینکه دامنشکده رو TA تصممیم می گیرهجواب اینیل 3 روئز پیشمم نداده خالا با این اوصاف درسته به همه اساتید دانشکده ایمیل بزنم یا به اون!! ایا اینکه بفهمه من دنبال مخ استاده دیگری برای فاند هستم باعث نمیشه که بد بشه برام!! با توجه به اینکه اینبار مه از ئضعیت فاندم پرسیدم فقط پرسید جای دیگه اکسپت داری یا نه؟ حالا ممنون میشم بگید به اون زمگ بزنم یا برم به همه اساتید ائون دانشکده با تئجه به اینکه می دانم ادمیشن بی فاند را لااقل داریم بزنگم؟راهنماییم کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shabe mahtabi
    lممنون من یک استادی قبول مرده مه دانشجوش بشم اما خودش الان فاند نداره دنبال TA برام هست اما مثل اینکه دامنشکده رو TA تصممیم می گیرهجواب اینیل 3 روئز پیشمم نداده خالا با این اوصاف درسته به همه اساتید دانشکده ایمیل بزنم یا به اون!! ایا اینکه بفهمه من دنبال مخ استاده دیگری برای فاند هستم باعث نمیشه که بد بشه برام!! با توجه به اینکه اینبار مه از ئضعیت فاندم پرسیدم فقط پرسید جای دیگه اکسپت داری یا نه؟ حالا ممنون میشم بگید به اون زمگ بزنم یا برم به همه اساتید ائون دانشکده با تئجه به اینکه می دانم ادمیشن بی فاند را لااقل داریم بزنگم؟راهنماییم کنید؟
    من اتفاقی که برام افتاد این بود : به یه استادی ایمیل زدم و گفتم که من admit شدم و فاند می خوام، طرف گفت باشه ببینم چی کار می تونم واست بکنم و حدود 3 هفته ازش خبری نشد من فکر کردم بی خیال شده و فاند بده نیست . بنابر این زنگ زدم به یه استاد دیگه و به اونم گفتم که پایه RA هستم طرف OK رو داد و گفت برام contract می فرسته. حالا منم نگران شدم که نکنه قبلیه ناراحت بشه ، اتفاق جالب اینه که قبلیه بهم ایمیل زد و گفت که فاندم رو آماده کرده و اونم گفت که برام contract می فرسته. منم بهش گفتم که من دیگه احتیاجی ندارم چون با یکی دیگه صحبت کردم. طرفم هم آدم خوبی بود و گفت چه خوب و آرزوی موفقیت و این حرفا.....

فکر کنم نتیجه گیری منطقی اینه که تا زمانی که شما از یه نفر contract یا قول صد در صد نگرفتید می تونید با آدمای دیگه صحبت کنید. اگه کسی جواب ایمیل شما رو نداده پس شما می تونید به آدمای دیگه مراجعه کنید. توصیه من اینه :
    استادا دستشون بیشتر روی RA بازه ، TA معمولا توسط دانشکده اعطا می شه. بنابراین کسی که می گه RA ندارم دیگه بی خیالش شو و برو زنگ بزن به بقیه ، حالا می تونی در عین حال به این استاد هم زنگ بزنی و بگی TA چی شد ولی امیدوار نباش. بهشون بگو که عجله داری و 3 ماه از وقتت صرف وقت گرفتن از سفارت و ویزا و clearance می شه. اونا هم همشون اینو می دونن و درکت می کنن.
    بازم تاکید می کنم : مراجعه به اساتید و درخواست assisstantship برای دانشجو هایی که Admit شدن یه حق مسلمه که اون طرف همه( از اساتید گرفته تا کارمند های دانشکده) به این حق آگاهند بنابراین اعتماد به نفس داشته باشید خواسته شما کاملا بجاست زنگ بزنید.

Junior Member

i think i'll try calling! wish me luck

بعضی از دوستان به صورت پیغام خصوصی سوالاتی پرسیدند که برای استفاده ی همه، پاسخی که بهشون دادم رو اینجا هم گذاشتم:

در مورد زمان طرفای عصر به وقت ایران زمان خوبیه چون میشه صبح زود برای اونا. استادایی که کار research میکنن بیشتر توی دفترشون هستن و نگران این نباشید که الان زنگ می زنید نیست. اینقدر زنگ بزنید تا یه موقع که هست گوشی رو برداره. به رئیس دانشکده زنگ نزنید چون ربطی بهش نداره مگر اینکه خودش استادی باشه که کار research بکنه. اگر شماره استاد توی سایت نیست زنگ بزنید به اداره آموزش و ازشون شماره استاد رو بخواین. ازتون نمی پرسن واسه چی می خواین ، اگر پرسیدن بگید واسه گرفتن فاند و این حرفا(کلا راحت و ریلکس هر چیزی که دلتون می خواد رو بگید)
    من خودم فاندم رو تلفنی گرفتم....
    یه چیزی هم بگم ، خیلی امیدوار نباشید ، اکثر position ها تا الان پر شده مگر اون مواردی که قبلا همینجا توی فروم گفتم
    شاید بهتر باشه برای اینکه سختیش بریزه(!) اول زنگ بزنید به اداره آموزش و اگه سوالی دارید در موارد اداری (بالاخره فکر کنید یه سوالی به ذهنتون برسه دیگه!!) ازشون بپرسید اینجوری راه میافتید.

با آرزوی موفقیت

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)