صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 132

موضوع: همفکری دربارهٔ اعتراض به سیستم وقت دهی‌ سفارتها

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

Angry همفکری دربارهٔ اعتراض به سیستم وقت دهی‌ سفارتها

من به سفارت که زنگ زدم و در مورد وقتهای کنسلی پرسیدم (چون برای ماه می کنسلی زیاد بود) بهم گفت که امکان نداره شما به این صورت بتونید از وقتهای کنسلی استفاده کنید حالا شده هر روزم زنگ بزنید! چیزی که احتمال بسیار زیاد هست و بچه ها هم گفتن آژانسها به احتمال زیاد خودشون agent دارن تو سفارت و بین خودشون توافق کردن که حتی وقتهای کنسلی رو هم بچه ها نمی تونن به راحتی بگیرن و آژانس خودش یکی دیگه رو جایگزین می کنه.
    اینا حتی تا 500 تومن هم گرفتن از بچه ها!! اونایی که خیلی عجله داشتن و نتونستن وقت بگیرن
    این وضعیت واقعا تاسف برانگیزه. پیشنهاد من اینه که فکرامون رو هم بریزیم و ضمن نوشتن یه نامه اعتراض راه حلی رو هم پیشنهاد کنیم که فقط دانشجوها بتونن وقت بگیرن.

ApplyAbroad Veteran
    aminp30 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت از آنکارا برای 2010

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    من به سفارت که زنگ زدم و در مورد وقتهای کنسلی پرسیدم (چون برای ماه می کنسلی زیاد بود) بهم گفت که امکان نداره شما به این صورت بتونید از وقتهای کنسلی استفاده کنید حالا شده هر روزم زنگ بزنید! چیزی که احتمال بسیار زیاد هست و بچه ها هم گفتن آژانسها به احتمال زیاد خودشون agent دارن تو سفارت و بین خودشون توافق کردن که حتی وقتهای کنسلی رو هم بچه ها نمی تونن به راحتی بگیرن و آژانس خودش یکی دیگه رو جایگزین می کنه.
    اینا حتی تا 500 تومن هم گرفتن از بچه ها!! اونایی که خیلی عجله داشتن و نتونستن وقت بگیرن
    این وضعیت واقعا تاسف برانگیزه. پیشنهاد من اینه که فکرامون رو هم بریزیم و ضمن نوشتن یه نامه اعتراض راه حلی رو هم پیشنهاد کنیم که فقط دانشجوها بتونن وقت بگیرن.
    فکر میکنین نامه اعتراضی جواب میده؟ اینهمه بچه ها برای GRE اعتراض نوشتن به ETS. هیچ کی اصلا گوشش بدهکار نبود. برای سفارت؟ نمیدونم. ولی فکر نمیکنم دیگه این راهها پیششون خریدار داشته باشه

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

Angry همفکری دربارهٔ اعتراض به سیستم وقت دهی‌ سفارتها

دوستان عزیز
    همهٔ ما که درگیر پروسهٔ راه یافتن به دانشگاهی در آمریکا هستیم، کمو بیش در جریان وضعیت نابسامان و گاهاً زجر آور وقت گرفتن از سفارتهای آمریکا قرار گرفتیم.شاید توی این مسیر خیلی مراحل و دوره‌های سخت تر هم باشه ،مثل انتظار برای نتایج پذیرش یا کلیر شدن، ولی‌ نکته اینه که اونها یه روالهایی هستن که اگر چه ندرتا منطقشون رو درک نمی‌کنیم ولی‌ در اکثر موارد طبق روال پیش می‌رن و اینکه حسّ نمی‌کنیم وجود یک سری آدم سود جوو سبب این دردسرا شده.
    همونطور که قبلا هم صحبت شده شخصا نظرم اینه که تلاش کنیم که حداقل سفارت بفهمه که شرایط چقدر بدتر از اونی که فکر می‌کنن.
    به نظر من باز همینکه سفارت آنکارا یه استثنایی برای دانشجوها به شکل دادن وقت فوری قائل شده و خیلی از دوستان در ماه‌های اخیر تونستن به همون سیستم، وقت فوری بگیرن، خودش خیلی عالیه.
    اگه میتونستیم سفارتهای قبرس و باکو رو هم متقاعد کنیم که چنین سیستمی‌ ایجاد کنن شاید مشکل تا حد زیادی کم بشه. از طرف دیگه وقتی‌ آنکارا این سیستمو داره در جاهای دیگه هم به نظر شدنی میاد.
    به آنکارا هم میشه گفت که یه فکری هم به حال مثلا دوستان متاهل بکنه.
    اینرو هم اضافه کنم که من خودم پارسال یک ایمیل بسفارت زدم البته در مورد کار خودم بود ولی‌ در حاشیه توضیح دادم که من در کشوری هستم که یه وقت مجانی رو باید ۱۰۰$ بخرم اونم با استرس اینکه آیا درست برام وقت میگیرن یا نه. فک می‌کنم که کم نبودند که دوستانی که پارسال اعتراض کردن و بازم تاکید می‌کنم که به نظرم همینکه سفارت قبرس یه تغییری در باز کردن وقتاش داده یعنی‌ مایل هستند که برای مشکل کاری کنن، گر چه کارشون مشکل رو حل نکرده، ولی‌ همین تلاششون هم خوبه.
    بنابرین بیاین همفکری کنیم و هممون هر کسی‌ که از این وضعیت ناراضیه و یه کمی‌ انرژی میتونه بذاره فکر کنیم که چه کاری میشه کرد.
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

پیش فرض پاسخ : همفکری دربارهٔ اعتراض به سیستم وقت دهی‌ سفارتها

به نظرتون این petition های آنلاین جواب میده؟ تو بعضی جاها من دیدم خوب جواب داده مثلا همین چند وقت پیش بود راجع به ثبت نوروز به نام ایران که نتیجه هم داد. برای خود سفارت من پیشنهاد Minervara رو خوب می دونم که به باکو و قبرس هم میشه درخواست قرار دادن وقت فوری داد فکر کنم عملی هم باشه
    ویرایش توسط MINERVAra : April 27th, 2010 در ساعت 01:29 AM

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت از قبرس در سال 2010

من همونطور که گفتم از این آژانس طوفان وقت گرفتم. امروز زنگ زدم برای تور دیدم یه قیمت خیلی پرتی داره میگه. قبلش آژانس بهساگشت قیمت تور رو پرسیده بودم. بهش گفتم چرا اینقدر داری بالا میگی گفت خوب همینه که هست!!!! بعد بهش گفتم حالا که اینطوره منم با بهساگشت میرم که ارزونتر از شما میگیره، اونم گفت اگه از ما تور نگیری، ما هم وقتت رو کنسل میکنیم!!! گفتم مگه همینجوری الکیه که تو بتونی وقت منو کنسل کنی!!! گفت آره یه ایمیل میزنیم تا وقتت رو کنسل کنند! منم گفتم برو بابا...!!!
    حالا میخوام یه ایمیل بزنم به سفارت بگم، تحت هیچ شرایطی وقت منو کنسل نکنند . قضیه رو کامل براشون میگم که این آژانس 120 هزار تومن از من گرفته و تازه حالا میخواد تور رو هم دوبرابر با من حساب کنه و داره زوری زوری به ما تورش رو میندازه و تهدید کرده اگه از من تور نخری، وقتت رو کنسل میکنم.
    نظرتون چیه؟ میترسم یه وقت سفارت بگه اصلاً تو بیخود از طریق آژانس وقت گرفتی و خودشون وقتم رو کنسل کنند؟
    به نظرتون چی کار کنم؟
    البته خودم حتماً میام یه سری تهرون میزنم میرم دم این آژانس یه حالی اساسی ازش میگیرم!

Junior Member

به نظرتون خوبه این ایمیل رو بزنم؟
    Dear Sir/Mam;

As you may be informed, the Iranian students have big trouble in scheduling appointments with the US embassy in Nicosia, it is almost impossible to book a time on your website, since all the appointments will be reserved by travel agencies in less than 30 seconds.Travel agencies have made a black market for those appointments and sell it up to 150 US dollars to students like me who are in an urgent need of embassy appointments.
    The worse is that they force students to buy the tickets and reserve hotels by their travel agency with a price much higher than usual! they threat the students that they will cancel the appointments if we don't buy their expensive services.

I would like to kindly ask you not to cancel my appointment in any condition! I will definitely come to embassy on June 15th. I will never even think about canceling or changing my appointment!

I think that you may want to know about this problem in Iran and think about a proper way to solve it.

My appointment confirmation number and DS 160 bar-code number are indicated in the "Subject" line

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط niam نمایش پست ها
    به نظرتون خوبه این ایمیل رو بزنم؟
    Dear Sir/Mam;

As you may be informed, the Iranian students have big trouble in scheduling appointments with the US embassy in Nicosia, it is almost impossible to book a time on your website, since all the appointments will be reserved by travel agencies in less than 30 seconds.Travel agencies have made a black market for those appointments and sell it up to 150 US dollars to students like me who are in an urgent need of embassy appointments.
    The worse is that they force students to buy the tickets and reserve hotels by their travel agency with a price much higher than usual! they threat the students that they will cancel the appointments if we don't buy their expensive services.

I would like to kindly ask you not to cancel my appointment in any condition! I will definitely come to embassy on June 15th. I will never even think about canceling or changing my appointment!

I think that you may want to know about this problem in Iran and think about a proper way to solve it.

My appointment confirmation number and DS 160 bar-code number are indicated in the "Subject" line
    عالیه عزیزم سریع بفرستش، به نظر من اگه بتونی‌ یه زنگ هم بزنی‌ خوبه. اینا دیگه شورشو در اوردن . فقط سریع باش چون اینا آدمای کثیف اینجا رو چک می‌کنن و میدونی‌ که کنسل کردن هم اونلاینه.من 3 تا ادرس دارم لطفا به هر 3 تا بفرست
    --- consularnicosia@state.gov ConsularNicosia2@state.gov (Davis, Monique) DavisM@state.gov
    واقعا هر کدوم از بچه‌ها هم که این موضوع کمی‌ به غیرتش بر میخوره همین امروز فردا ۴ خط ایمیل آماده کنه که هممون بفرستیم به نیکوزیا
    ضمنا اگه درست یادم مونده باشه شما پولو به حساب آژانس ریخته بودین. آیا قرادادی هم با هم امضاع کردین ؟ یعنی‌ مدرک کتبی‌ که قراره خدماتی بهتون بدن دارین؟
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

به نظرم الان کار بیشتری نمیشه انجام داد سریع میل بزن تا وقتتو کنسل نکردن.

اما برای طولانی مدت باید یه کار اساسی انجام داد این شیوه وقت گرفتن خیلی ظالمانه است!

(این جور مواقع من نمیتونم جلو خودمو بگیرم و تصور می کنم کاش 13 آبانی اتفاق نیفتاده بود و ...
    خواهش می کنم برداشت سیاسی از حرفم نکنین فقط منظورم این بود که کاش می شد مثلا امروز واسه فردا وقت سفارت آمریکا می گرفتیم و صبح بدون نگرانی راجبه هزینه تور و... با حداکثر تاکسی دربست و 10 هزارتومن کرایه تاکسی (نه یک ملیون تومن هزینه تور) میرفتیم سفارت واسه مصاحبه :دی)

نقل قول نوشته اصلی توسط niam نمایش پست ها
    من همونطور که گفتم از این آژانس طوفان وقت گرفتم. امروز زنگ زدم برای تور دیدم یه قیمت خیلی پرتی داره میگه. قبلش آژانس بهساگشت قیمت تور رو پرسیده بودم. بهش گفتم چرا اینقدر داری بالا میگی گفت خوب همینه که هست!!!! بعد بهش گفتم حالا که اینطوره منم با بهساگشت میرم که ارزونتر از شما میگیره، اونم گفت اگه از ما تور نگیری، ما هم وقتت رو کنسل میکنیم!!! گفتم مگه همینجوری الکیه که تو بتونی وقت منو کنسل کنی!!! گفت آره یه ایمیل میزنیم تا وقتت رو کنسل کنند! منم گفتم برو بابا...!!!
    حالا میخوام یه ایمیل بزنم به سفارت بگم، تحت هیچ شرایطی وقت منو کنسل نکنند . قضیه رو کامل براشون میگم که این آژانس 120 هزار تومن از من گرفته و تازه حالا میخواد تور رو هم دوبرابر با من حساب کنه و داره زوری زوری به ما تورش رو میندازه و تهدید کرده اگه از من تور نخری، وقتت رو کنسل میکنم.
    نظرتون چیه؟ میترسم یه وقت سفارت بگه اصلاً تو بیخود از طریق آژانس وقت گرفتی و خودشون وقتم رو کنسل کنند؟
    به نظرتون چی کار کنم؟
    البته خودم حتماً میام یه سری تهرون میزنم میرم دم این آژانس یه حالی اساسی ازش میگیرم!
    کلاه برداری هم حد و مرزی داره!اینا دیگه کین!هیچ مرجعی وجود نداره حداقل بشه ازشون شکایت کرد بهش؟
    ایمیلتون که حرف نداره امکان نداره وقتتون رو کنسل کنن.
    من با وجود این که وقت واسه خودم نمی خوام واسه دوستم می خوام ولی کاملا با یه اعتراض درست حسابی موافقم چه برسه به دوستانی که خودشون درگیر پروسه اپلای هستن.اونا که حتما پاین. ولی فکر می کنید ایمیل های جدا تاثیری داره؟نمی شه یه حرکت دسته جمعی تر انجام داد؟

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همفکری دربارهٔ اعتراض به سیستم وقت دهی‌ سفارتها

دوست عزیز ، من نظرم اینه که اینا باید بفهمن تعداد زیادی این مشکلو دارن، اینه من نظرم اینه که هر فردی خودش بنویسه. دوستان دیگه نظری ندارن ؟ من فکر می‌کنم بهشون پیشنهاد بدیم حداقل برای همین ۲ ،۳ ماه با امیل I-۲۰ وقت جداگانه یاد فوری به دانشجوها بدن. حداقل می‌تونن وقتای کنسلی رو به این مورد اختصاص بدن.

صفحه 1 از 14 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)