صفحه 2 از 14 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 132

موضوع: همفکری دربارهٔ اعتراض به سیستم وقت دهی‌ سفارتها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : همفکری دربارهٔ اعتراض به سیستم وقت دهی‌ سفارتها

نقل قول نوشته اصلی توسط MINERVAra نمایش پست ها
    دوست عزیز ، من نظرم اینه که اینا باید بفهمن تعداد زیادی این مشکلو دارن، اینه من نظرم اینه که هر فردی خودش بنویسه. دوستان دیگه نظری ندارن ؟ من فکر می‌کنم بهشون پیشنهاد بدیم حداقل برای همین ۲ ،۳ ماه با امیل I-۲۰ وقت جداگانه یاد فوری به دانشجوها بدن. حداقل می‌تونن وقتای کنسلی رو به این مورد اختصاص بدن.
    به نظرم بهتره بهشون پيشنهاد بديم از حروف تصويري براي وقت گرفتن استفاده كنن كه نرم افزارهاي باقالي اين شيادين به درك بپيوندن! واقعا اعصابم داغونه! آخه قشر مستشعف تر از دانشجو جماعت گير نيوردن كه اينقدر ميخوان كلاه برداري كن؟؟

Junior Member

آقایون {خانومها} در جواب ایمیل من این ایمل رو زدند :
    Dear sir,

Your appointment is valid, and we are aware of the situation in Iran
    which is travel agency's involvement in visa interview appointments.
    Unfortunately, we are unable to govern the work ethics of Iranian
    business in Iran. We suggest that you should address your concerns to
    the Iranian authority. However, thank you for the information and we
    will keep this issue in our interest and will try our best to come up
    with helpful solution to eliminate the problem.

About your appointment - our regulation is, if the appointment
    cancelation request is sent to us via e-mail address of the applicant
    which is on our file, we do cancel the appointment. Please do not
    provide your e-mail address to the travel agency.

Thank you,

Consular Section
    U.S. Embassy, Nicosia
    Tel: 357 22 393939
    Fax: 357 22 393344
    اینکه وقت گذاشته و چند خط جواب داده خیلی خوبه.
    همونطور که خودش هم توی ایمیل اشاره کرده بی اخلاقی ما ایرانی ها که به هم رحم نمیکنیم به اونا ربطی نداره. من فکر میکنم اگر از طریق داخلی \یگیری کنیم خیلی بهتره
    یکی از بچه های تهران شماره تلفن و رپیس اتحادیه آژانس های تهرون رو \یدا کنهُ بزاره اینجاُ اینقدر به طرف زنگ میزنیم و از این آژانس شکایت میکنیم تا بالاخره یه ترتیب اثری بدند. من حتی فکر میکنم میتونم برم این ‍‍پولم رو پس بگیرم. چون یه رسید بانک دارم که ۱۲۰ هزارتومن ریختم به حسابشون و در قبلاش هیچ نوع خدمات قانونی دریافت نکردم. به هر حال میشه یه کم اذیتشون کرد حتی اگر بی نتیجه باشه یه کم تلافی بشه که به این راحتی به ما استرس وارد نکنند دیگه
    ضمناْ من فردا صبح زنگ کیزنم به طوفان میگم که ایمیل زدم و سفارت هم در جواب گفته که ؛ عزیز دلم الهی قربون شکلت برمُ وقتت رو کنسل نمیکنیم؛ و یه حالی از این خانم زکریا مسپول تور قبرس که منو تهدید کرد میگیرم.
    آآآی چه حالی بده فردا!!!! اینا صابون اصفهانی هنوز به تنشون نخورده
    ویرایش توسط MINERVAra : April 28th, 2010 در ساعت 08:15 PM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra1985 نمایش پست ها
    به نظرم بهتره بهشون پيشنهاد بديم از حروف تصويري براي وقت گرفتن استفاده كنن كه نرم افزارهاي باقالي اين شيادين به درك بپيوندن! واقعا اعصابم داغونه! آخه قشر مستشعف تر از دانشجو جماعت گير نيوردن كه اينقدر ميخوان كلاه برداري كن؟؟
    منم مثل شما ا این قضیه ناراحتم
    فکر نمیکنم منطقی باشه که از امریکا بخواهیم بیاد این مشکل را برای ما حل کنه
    تغییر در این سیستم جامع رایانه ای فکر نمیکنم به این آسونی ها باشه که اونا بخواند برای گل روی من و شما عوضش کنند.
    به نظر من اقدام از طریق اتحادیه آژانس های سیاحتی و زیارتی توی تهران خیلی موثر تره
    اینا قاعدتاْ از آقا بالاسر خودشون حساب میبرند. به جای ایمیل زدن به سفارتُ باید دفتر اتحادیه رو تلفن کش کنیم.
    حداقلش اینه که اعصابشون خرد میشه!!!!
    من که اگه کاری از دستم بر نیاد هی زنگ میزنم آژانس طوفان و توی گوشی فوت میکنم!!!

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط niam نمایش پست ها
    منم مثل شما ا این قضیه ناراحتم
    فکر نمیکنم منطقی باشه که از امریکا بخواهیم بیاد این مشکل را برای ما حل کنه
    تغییر در این سیستم جامع رایانه ای فکر نمیکنم به این آسونی ها باشه که اونا بخواند برای گل روی من و شما عوضش کنند.
    به نظر من اقدام از طریق اتحادیه آژانس های سیاحتی و زیارتی توی تهران خیلی موثر تره
    اینا قاعدتاْ از آقا بالاسر خودشون حساب میبرند. به جای ایمیل زدن به سفارتُ باید دفتر اتحادیه رو تلفن کش کنیم.
    حداقلش اینه که اعصابشون خرد میشه!!!!
    من که اگه کاری از دستم بر نیاد هی زنگ میزنم آژانس طوفان و توی گوشی فوت میکنم!!!
    دوست عزیز ، فکر می‌کنید آنکارا به خاطره چی‌ سیستم وقت دهیش با اون سیستم اونلاین یک پارچه فرق میکنه، من نظرم اینه برای اینکه متقاعد شدن که این سیستم برای ایرانی‌‌ها جواب نمیده . اتحادیه و اصناف اژنشا هم مثل همه جاهای دیگه است من بارها اونجا رفتم تقاطع آزادی و رودکی است اگه اشتباه نکنم . اونها در صورتی‌ به شما کمک می‌کنن که یه قرارداد کتبی‌ با امضای شما و آژانس موجود باشه و شما بتونی‌ ثابت کنی‌ که خدماتشون مطابق قرارداد نبوده. اگه در مورد آشفته بازار وقت به اینها شکایت کنی‌ اگه خیلی بخوان کار کنن میدونین چی‌ میشه؟؟
    اینجور میشه که اژنسا رو منع می‌کنن از فروش وقت! این به نظر شما کار خوبی‌ هست. اون آدمی‌ که وقت میگیره رو باید غیره رسمی‌ بری بدون قرارداد ازش وقت بگیری . دیگه راه حل‌هایی‌ که تو ایران ارأیه میشه که برای ما آشنا و قدیمیه و معلومه که جواب نمیده و اوضاع رو بدتر میکنه.
    به هر حال شما زحمت خودت رو کشیدی و خوشحالم که جواب دادن و ممکن نیست که مشکلی پیش بیاد برای وقتت. حالا فک کنم نوبت بقیه ماست البته اونهایی که از این اوضاع ناراضی‌ هستن.
    پیروز باشید
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط parvaz1362 نمایش پست ها
    اتفاقا من بر عکس شما فکر میکنم بنظر من اونا این سیستم اینترنتی رو برداشتن چون نمی تونستن مثل الان کلاه برداری کنن .شما هیچ فکر کردی این وقت هایی که سفارت ترکیه میده چه جوری پر میشه؟

تا جایی که من اطلاع دارم و پیگیری میکنم بیشتر از 10 نفر نمیتونن بصورت تلفنی وقت بگیرن اونم با هزار مکافات پس وقت های یک ماه سفارت چه جوری پر میشه؟ وقتهای کنسلی رو چرا کسی نمیتونه بگیره ولی آژانسها میگیرن؟

اگه اونا نمی فروشن این وقت ها چه جوری بدست آژانسها و سایر افراد میرسه؟
    نمیدونم، شایدم شما درست بگین. ولی‌ اگه تاپیک‌های وقت قبرس و باکو رو با آنکارا مقایسه کنین این صحبت زیاد منطقی‌ نیست. مخصوصا امسال به نظر من باید یه تشکر ویژه از آنکارا بشه که با سرعت داره به بچهها بدون دردسر وقت فوری میده در یک ماه اخیر حداقل ۲۰ نفر گرفتن و اگه اشتباه نکنم هیچ یک از دوستان تا به حال نگفته که شرایط رو داشته ولی‌ بشه پاسخ و وقت ندادن. این واقعا قابل تقدیره از نظر من !!
    شما فکر می‌کنین چرا وقت قبرس و باکو از ۸۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ فروخته میشه ولی‌ وقت آنکارا ۳۰۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ ؟؟؟
    منکه شخصاً هر دو وقت دهی‌ رو امتحان کردم به نظرم وقت آنکارا گرفتن واقعا اگه ۲،۳ نفری شماره گیری کنین نا‌ ممکن نیست ولی‌ چندین بار که قبرس رو امتحان کردم و کلا نا‌ ممکنه . بعد هم به نظرم ما به هیچ روشی‌ نمیتونیم مطمئن باشیم که در اون ۱ سأعت وقت دهی آنکارا به چند نفر وقت داده میشه. من حسم اینه که خیلی بیشتر از اینا باید باشه.
    حالا ، به هر صورت موضوع بحث اینه که هر کدوم از دوستان که مایل هستند و درست می‌دونن بیان همفکری کنیم که چه میتوان کرد.
    پیروز باشید
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

Junior Member

دوستان چه غوغایی کردند از دیشب تا حالا. واقعا دستتون درد نکنه. خوشحالم که برای niam مشکلی پیش نیومده ولی واقعا نمیشه جلوی آژانس ها رو گرفت. مهمترین دلیلش هم به خاطر همون بحث قراردادیه که MINERVAra گفت. من خودم دوست نداشتم از آژانس وقت بگیرم ولی چون می بایست که اواسط آگوست اونجا باشم مجبور شدم و البته زیاد هم ناراضی نیستم چون واقعا توی یک ماه گذشته به این نتیجه رسیدم که پذیرش گرفتن از دانشگاه در مقابل گرفتن وقت سفارت هیچ ارزشی نداره. . متاسفانه از حق نگذریم یک سری از دوستان هم هستند که از چند جا وقت می گیرند و یا هنوز نتیجه پذیرشش نیومده وقت می گیره و این حرفها.
    اما یک نکته ای این وسط در مورد قبرس وجود داره این آژانس ها دارن On demand وقت می گیرند. یعنی به خاطر نیاز به شماره پاس و بارکد نمی تونند الکی وقت بگیرند. روششون اینه که یک رکورد می گذارند زیر شبکه. بعد یک بار وقت میگیرند(با هر تاریخی). اون رکوردی که گذاشتن همه پکت ها رو ضبط می کنه. بعد طرف می یاد اون پکت ها رو دست کاری می کنه برای اون تاریخی که می خواد و مشخصات کسی رو که می خواد توش می گذاره و بعد به محض اینکه وقت ها باز بشند پکت ها رو اونقدر پلی مکنه تا رسپانس مناسب بگیره. برای همه این کارها نرم‌افزارهای متعددی وجود داره که اتوماتیک و بدن نیاز به تخصص پیچیده ای همه کارهایی رو که گفتم رو پشتیبانی میکنه. سفارت هم اگر طرف دائما IP خودش رو عوض کنه نمی تونه بفهمه قضیه رو.
    این همه اظهار فضل کردم که بگم آژانس ها توی حداقل سفارت قبرس عاملی ندارند و مشکل اصلی ضعف سایت سفارت آمریکا ست و همونطوری که یکی از دوستان گفت با استفاده از کپچا می تونند جلوشو بگیرند.
    اگر آژانس ها این سرویس رو ندهند قطعا افرادی هستند که این سرویس رو می دهند و بسته به نیاز و شرایط طرف ازش پول می گیرند. که در این صورت واقعا در شرایطی که استرس گرفتن وقت وجود اره ممکنه که افرادی هم سو استفاده و کلاه برداری کنند. من امیدوارم که اگر اوضاع بهتر نمیشه حداقل از این بدتر نشه.
    در مورد ترکیه چیزی نمی دونم. شاید اونجا برخی آژانس ها توی سفارت عامل داشته باشند.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط safir نمایش پست ها
    دوستان چه غوغایی کردند از دیشب تا حالا. واقعا دستتون درد نکنه. خوشحالم که برای niam مشکلی پیش نیومده ولی واقعا نمیشه جلوی آژانس ها رو گرفت. مهمترین دلیلش هم به خاطر همون بحث قراردادیه که MINERVAra گفت. من خودم دوست نداشتم از آژانس وقت بگیرم ولی چون می بایست که اواسط آگوست اونجا باشم مجبور شدم و البته زیاد هم ناراضی نیستم چون واقعا توی یک ماه گذشته به این نتیجه رسیدم که پذیرش گرفتن از دانشگاه در مقابل گرفتن وقت سفارت هیچ ارزشی نداره. . متاسفانه از حق نگذریم یک سری از دوستان هم هستند که از چند جا وقت می گیرند و یا هنوز نتیجه پذیرشش نیومده وقت می گیره و این حرفها.
    اما یک نکته ای این وسط در مورد قبرس وجود داره این آژانس ها دارن On demand وقت می گیرند. یعنی به خاطر نیاز به شماره پاس و بارکد نمی تونند الکی وقت بگیرند. روششون اینه که یک رکورد می گذارند زیر شبکه. بعد یک بار وقت میگیرند(با هر تاریخی). اون رکوردی که گذاشتن همه پکت ها رو ضبط می کنه. بعد طرف می یاد اون پکت ها رو دست کاری می کنه برای اون تاریخی که می خواد و مشخصات کسی رو که می خواد توش می گذاره و بعد به محض اینکه وقت ها باز بشند پکت ها رو اونقدر پلی مکنه تا رسپانس مناسب بگیره. برای همه این کارها نرم‌افزارهای متعددی وجود داره که اتوماتیک و بدن نیاز به تخصص پیچیده ای همه کارهایی رو که گفتم رو پشتیبانی میکنه. سفارت هم اگر طرف دائما IP خودش رو عوض کنه نمی تونه بفهمه قضیه رو.
    این همه اظهار فضل کردم که بگم آژانس ها توی حداقل سفارت قبرس عاملی ندارند و مشکل اصلی ضعف سایت سفارت آمریکا ست و همونطوری که یکی از دوستان گفت با استفاده از کپچا می تونند جلوشو بگیرند.
    اگر آژانس ها این سرویس رو ندهند قطعا افرادی هستند که این سرویس رو می دهند و بسته به نیاز و شرایط طرف ازش پول می گیرند. که در این صورت واقعا در شرایطی که استرس گرفتن وقت وجود اره ممکنه که افرادی هم سو استفاده و کلاه برداری کنند. من امیدوارم که اگر اوضاع بهتر نمیشه حداقل از این بدتر نشه.
    در مورد ترکیه چیزی نمی دونم. شاید اونجا برخی آژانس ها توی سفارت عامل داشته باشند.
    عزیز من.
    بهترین کار اینه که ازشون خرید نکنیم
    من خودم از Gulf Air بلیط خریدم.
    هتل هم رزو کردم از Hostelworld.com
    456 دلار هزینه بلیط هواپیما میشه
    350دلار هم هزینه هتل میشه برای 7 شب
    یعنی در مجموع برای 7 دشب هزینه میشه 800 دلار
    حالا شما بیا برو از توفان بگیر 920 هزار تومن!!!!!!!

Junior Member

Exclamation پاسخ : همفکری دربارهٔ اعتراض به سیستم وقت دهی‌ سفارتها

نقل قول نوشته اصلی توسط niam نمایش پست ها
    عزیز من.
    بهترین کار اینه که ازشون خرید نکنیم
    من خودم از Gulf Air بلیط خریدم.
    هتل هم رزو کردم از Hostelworld.com
    456 دلار هزینه بلیط هواپیما میشه
    350دلار هم هزینه هتل میشه برای 7 شب
    یعنی در مجموع برای 7 دشب هزینه میشه 800 دلار
    حالا شما بیا برو از توفان بگیر 920 هزار تومن!!!!!!!
    niam عزیز
    بابا ما کلی صحبت کردیم ولی هیچ جا نگفتیم که برید بگیرید و یا نگیرید. هر کس هر کاری دوست داره بکنه مختاره. بحث من فقط راجع به فرآیند وقت گرفتن بود. اصلا صحبتی راجع به قیمت نکرده بودم. البته به نظرم قیمت شما هم زیاد خوب نیست. من شنیده بودم که اگر مستقل سفر کنی حداقل دویست تومن ارزونر از آژانس میشه. در هر صورت من صحبتی راجع به قیمت نداشتم. بحثم در مورد فرآیندی که آژانسی ها دارند برای وقت گرفتن بود که باعث میشه وقت ها زود تموم شه و اینکه استرس تهیه وقت آدم رو به این سمت می بره. امیدوارم که همه موفق باشند و بتونند خیلی راحت مراحل رو طی کنند و ویزا رو بگیرند و به موقع هم به مقصد برسند.

ApplyAbroad Veteran
    Roozbeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Design - The Ohio State University

نقل قول نوشته اصلی توسط MINERVAra نمایش پست ها
    نمیدونم، شایدم شما درست بگین. ولی‌ اگه تاپیک‌های وقت قبرس و باکو رو با آنکارا مقایسه کنین این صحبت زیاد منطقی‌ نیست. مخصوصا امسال به نظر من باید یه تشکر ویژه از آنکارا بشه که با سرعت داره به بچهها بدون دردسر وقت فوری میده در یک ماه اخیر حداقل ۲۰ نفر گرفتن و اگه اشتباه نکنم هیچ یک از دوستان تا به حال نگفته که شرایط رو داشته ولی‌ بشه پاسخ و وقت ندادن. این واقعا قابل تقدیره از نظر من !!
    شما فکر می‌کنین چرا وقت قبرس و باکو از ۸۰۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰۰ فروخته میشه ولی‌ وقت آنکارا ۳۰۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰۰ ؟؟؟
    منکه شخصاً هر دو وقت دهی‌ رو امتحان کردم به نظرم وقت آنکارا گرفتن واقعا اگه ۲،۳ نفری شماره گیری کنین نا‌ ممکن نیست ولی‌ چندین بار که قبرس رو امتحان کردم و کلا نا‌ ممکنه . بعد هم به نظرم ما به هیچ روشی‌ نمیتونیم مطمئن باشیم که در اون ۱ سأعت وقت دهی آنکارا به چند نفر وقت داده میشه. من حسم اینه که خیلی بیشتر از اینا باید باشه.
    حالا ، به هر صورت موضوع بحث اینه که هر کدوم از دوستان که مایل هستند و درست می‌دونن بیان همفکری کنیم که چه میتوان کرد.
    پیروز باشید
    آقا من مثال نقض هستم!
    ماه گذشته من و همسرم با 4 خط تلفن(بدون کارت تلفن) برا ی آنکارا سعی کردیم بعد از یه ساعت گفت وقت تمومه!
    i-20 هم 2 روزه دستم رسیده. و چون به F2 وقت فوری نمیدن،سه هغته پیش 000 400 تومان دادم آژانس برای وقت...
    وقتی اونجا بودم صراحتا گفت که الان مدارکتو میفرستم برای کارمند سفارت!
    پس: مبدا مشکل هنوز تو آنکاراست

نمی تونین بگین تقصیر خودمونه و نباید بریم سراغ آژانسا.... چون من راه دیگه ای نداشتم.الانم کاملا ناراضیم و تحت استرس!(چون هنوز وقتای jun - قطعی نشده.)
    آنکارا ظاهرا این مشکلو فهمیده و براش یه حرکتی هم کرده
    الان اگه یه جوری این قضیه F2 رو هم به آنکارا بفهمونیم، پرونده آژانسا برای آنکارا بسته میشه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت از قبرس در سال 2010

دوستان عزیز
    یکی‌ از دوستان این متن رو آماده کردند برای ارسال به سفارت آمریکا در قبرس، و از سایر دوستان خواستند که نظر بدن یا صلاح می‌دونن اگه چیزی کم یاد زیاد میخوان بکنن و .... لطفا بگین.

-------------------------------------------------------------------------------------
    Dear Sir/Madam,
    As you likely know, there are a lot of Iranian students in the urgent need of scheduling an appointment for visa interview. According to the fact that the US embassy in NICOSIA only allocates Tuesdays for internationals to be interviewed, a lot of students are impatiently awaiting the dates that are announced by the embassy on the website to schedule an appointment but it is almost impossible to do so due to the following reason:
    We have recently got to know that some travel agencies in Tehran book the whole appointment time slots in just few second after the opening (We wonder how!) and then sell each appointment for 120$ and if the student is really in hurry to be interviewed he or she is charged up to 500$.
    The other fraudulent action by these agencies (Toofan travel agency in particular) is that they offer the appointment in case the student buys the whole tour package (including hotel, flight ticket , etc.. ) from them, meaning if the whole package is not purchased from the agency they cancel the appointment.
    You most probably know that losing an appointment is equal to missing the admission and so the student has to differ the semester. In case the student is on fund or scholarship, he or she might lose it and hence this is playing with people’s future.
    Therefore, on behalf of myself and a lot of other students who find this unfair and abusing, I am requesting the embassy staff to take serious action against this and make the system back to the first come first serve basis.
    Looking forward to hearing from you as soon possible.
    Yours Sincerely,
    ویرایش توسط MINERVAra : April 29th, 2010 در ساعت 10:14 PM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)