صفحه 4 از 14 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 132

موضوع: همفکری دربارهٔ اعتراض به سیستم وقت دهی‌ سفارتها

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

پیش فرض پاسخ : همفکری دربارهٔ اعتراض به سیستم وقت دهی‌ سفارتها

دوست عزیز

با تشکر از ارسالتون، من هم چنانکه قبلان گفتم با این موضوع بسیار موافق هستم، گر چه احساس می‌کنم دوستان زیادی اینطور فکر نمیکنند. اکثر ما متاسفانه شاید جوری عادت کردیم که فقط به فکر حل مشکل خودمون هستیم. من مدتی‌ست که میخواستم یه outlini از مطالبی که در یک ایمیل اعتراضی عنوان بشه حداقل به فارسی در این تاپیک بذارم که متاسفانه خیلی دچار کمبود وقت شدم و مخصوصا چون یه کم معدودی از دوستان تاپیک‌های وقت گیری مقررات استفاده از فروم رو خوب رعایت نمیکنن همهٔ وقتی‌ که می‌تونم بذارم رو باید به تصحیح و اطلاع رسانی و احیانا بحث در مورد این مشکلات صرف کنم. می‌خواستم از شما خواهش کنم اگه فرصت دارید و صلاح میدونید مطالبی رو که به نظرتون میرسه که باید عنوان بشه رو بنویسید و در این تاپیک بذارید که اول همفکری کنیم که آیا بهتره چیزی کم یا زیاد بشه و بعد هر کدوم از دوستان که مایل بود به زبون خودش برای سفارت یا fmj با ایمیل ارسال کنه.
    با تشکر مجدد، پیروز باشید
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

سلام،

به نظر من عملی‌ترین گزینه برای شرایط ما در حال حاضر اینه که تعداد زیادی به سفارت قبرس ایمیل بزنند و درخواست کنند که وقت اضطراری به دانشجوها با اسکن I-20 داده بشه و مثال ترکیه آورده بشه. من خودم این ایمیل رو ارسال می‌کنم حتما و متنش رو هم اینجا قرار خواهم داد.

اما در مورد سیستم کپچا (Captcha) به نظر خیلی مشکل ما رو در وضعیت فعلی حل نمی‌کنه. چون مشکل فقط این نیست که عده‌ای با استفاده از نرم‌افزار وقت می‌گیرند. بلکه اینه که تعداد متقاضی خیلی زیاده و تعداد وقت‌هایی که باز می‌شه خیلی کم. مثلا این دوشنبه این هفته وقت قبرس در کمتر از ۱۰ ثانیه پر شد و تعداد availableهاش هم در اولین باری که من دیدم باز شده ۷ تا بیشتر نبود. حالا اگر خیلی دست بالا هم بگیریم فوقش ۱۰-۱۵ تا وقت بیشتر باز نمی‌کنند معلومه (خودشون هم تو سایتشون نوشتند several). پس حتی اگر آژانس‌ها دخالت نکنند هم همین می‌شد بالاخره که تو ۱۰ ثانیه وقت‌ها پر می‌شه.
    منظورم اینه که این پیشنهاد کپچا خیلی خوبه اما برای بلندمدت و در شرایط فعلی ما با توجه به تعداد زیاد متقاضی و طول کشیدن مجهز کردن به وبسایت چندان عملی نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.khosroshahi نمایش پست ها
    سلام،

به نظر من عملی‌ترین گزینه برای شرایط ما در حال حاضر اینه که تعداد زیادی به سفارت قبرس ایمیل بزنند و درخواست کنند که وقت اضطراری به دانشجوها با اسکن I-20 داده بشه و مثال ترکیه آورده بشه. من خودم این ایمیل رو ارسال می‌کنم حتما و متنش رو هم اینجا قرار خواهم داد.
    .
    خیلی ها میل زدن و سفارت از این وضع آگاهه و میدونه که تعداد وقت هایی که می ده خیلی کمه

نقل قول نوشته اصلی توسط lyly نمایش پست ها
    خیلی ها میل زدن و سفارت از این وضع آگاهه و میدونه که تعداد وقت هایی که می ده خیلی کمه
    شما اطلاع دقیق دارید یا به طور کلی و از روی مشاهداتون می‌گید که خیلی‌ها ایمیل زدند؟ آگاه بودن سفارت هم در چه حده؟ آیا اوضاع وخیم امسال دانشجوهای ایرانی نسبت به سال‌های پیش رو هم می‌دونه؟ به علاوه، با این وجود، اگر ایمیل‌های بیش‌تری هم به سفارت زده بشه ممکنه تاثیرش بیشتر باشه (البته یک تاثیر منفی هم می‌تونه داشته و اون اینه که به دلیل تعدد ایمیل‌ها کلا دیگه به ایمیل‌های ایرانی‌ها توجه نکنند).

اما واقعا اگر سفارت آمریکا در قبرس بخواد که وقت اضطراری بده براش عملی هست. چون مثلا الان که ۵ می هستیم برای ۶ می بیش‌تر از ۴۰ تا وقت باز هست و برای روزهای بعدش هم خیلی بیش‌تر. یعنی اوقات مصاحبه خود قبرسی‌ها خلوته و اگر سفارت قبرس قبول که به دانشجوهای ایرانی که I-20 دارند وقت اضطراری در زمان‌های خود قبرسی‌ها بده چیزی از قبرسی‌ها که کم نمی‌شه اما کلی به نفع دانشجوهای ایرانی می‌شه. من موافقم که ایرانی‌ها در ایمیل‌هاشون رو این مسئله هم تاکید کنند.

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.khosroshahi نمایش پست ها
    شما اطلاع دقیق دارید یا به طور کلی و از روی مشاهداتون می‌گید که خیلی‌ها ایمیل زدند؟ آگاه بودن سفارت هم در چه حده؟ آیا اوضاع وخیم امسال دانشجوهای ایرانی نسبت به سال‌های پیش رو هم می‌دونه؟ به علاوه، با این وجود، اگر ایمیل‌های بیش‌تری هم به سفارت زده بشه ممکنه تاثیرش بیشتر باشه (البته یک تاثیر منفی هم می‌تونه داشته و اون اینه که به دلیل تعدد ایمیل‌ها کلا دیگه به ایمیل‌های ایرانی‌ها توجه نکنند).

اما واقعا اگر سفارت آمریکا در قبرس بخواد که وقت اضطراری بده براش عملی هست. چون مثلا الان که ۵ می هستیم برای ۶ می بیش‌تر از ۴۰ تا وقت باز هست و برای روزهای بعدش هم خیلی بیش‌تر. یعنی اوقات مصاحبه خود قبرسی‌ها خلوته و اگر سفارت قبرس قبول که به دانشجوهای ایرانی که I-20 دارند وقت اضطراری در زمان‌های خود قبرسی‌ها بده چیزی از قبرسی‌ها که کم نمی‌شه اما کلی به نفع دانشجوهای ایرانی می‌شه. من موافقم که ایرانی‌ها در ایمیل‌هاشون رو این مسئله هم تاکید کنند.
    ببينيد ما به عنوان متقاضي ويزاي Non-Immigrant حق داريم به هر کدام از سفارت هاي آمريکا در سراسر دنيا مراجعه کنيم. (بدون هيچ گونه محدوديت) اين نکته هم که قبرس و باکو اين محدوديت 1 روز در هفته و 1 روز در ماه رو گذاشتن نشان دهنده ي اينه که خواستن ما روزهاي ديگه نريم و سرشون شلوغ نشه!!!
    پس خبر دارن اما راحتي خودشون مهم تره!

به نظر من بايد در اعتراضمون رو مسئله گذاشتن CAPTCHA کار کنيم که آژانسي ها هم مثل ما تو حدود 10 ثانيه با 1 کامپيوتر حداکثر 1 وقت بتونن بگيرين!!!

دوستان روز 4 می تعداد ایرانی هایی که بودن 10 یا 11 نفر بود که اگه ماکزیمم تعداد وقت همین باشه خیلی کمه و ایده همون درخواست اختصاص وقت اضطراری به دانشجوهای ایرانی بهتره.چون تعداد دانشجو ها زیاده و تو زمان apply ماهی 40 تا نمی تونه جواب بده حتی اگه یه راهی پیدا بشه که آژانس ها رو پیچوند!
    البته مطمئن نیستم ولی فک کنم لیستی که دم در دست مسئولش بود تعداد اسماش بیشتر از 11 تا بود که در این صورت اون وقت ها سوخت

سلام. من دو تا ایمیل زدم به سفارت آمریکا در قبرس. یکی‌ش درباره استفاده از سیستم کپچا و یکی دیگه در مورد دادن وقت اضطراری به دانشجوهای ایرانی. که متن هر دو تا شو با جواب‌های سفارت در دو تا پست جداگونه اینجا می‌ذارم. دیگه برداشت و قضاوت در مورد اون‌ها با خودتون!

۱- متن ایمیل من به سفارت آمریکا در قبرس در مورد استفاده از سیستم کپچا:

Dear Sir or Madam,

I and many other Iranian students who have tried to schedule an appointment on Tuesdays (opened for non-Cypriots) have failed to do so because some traveling agencies in Iran use special software (web-bots) to automatically get all the available appointments in the very first moments after they are available. These traveling agencies then sell these appointments with very high and unfair prices to the students who are in urgent need to get one.

One effective and easy way to stop this and provide fair and equal opportunity for all applicants could be that the US embassy in Nicosia equipped their online system for scheduling visa appointment with CAPTCHA. "Captcha is a type of challenge-response test used in computing to ensure that the response is not generated by a computer": http://en.wikipedia.org/wiki/CAPTCHA

Using Captcha would prevent people using special pieces of software from scheduling all the available times for themselves at the very first moments and would effectively put an end to the black market of visa appointments hence generated. So, we Iranian students would be really grateful if the US embassy in Nicosia paid attention to this and equipped their website with CAPTCHA.

Sincerely,

جواب سفارت:

Thank you for the information. We will take a look at it.

Consular Section

U.S. Embassy, Nicosia

Tel: 357 22 393939

Fax: 357 22 393344

E-mail: Consularnicosia@state.gov

Website: http://cyprus.usembassy.gov

This e-mail is unclassified based on the definitions provided in E.O. 12958.

۲- متن ایمیل من به سفارت در مورد دادن وقت اضطراری به دانشجوهای ایرانی:

Dear Sir or Madam,

As you may know, there are many Iranian students who have admissions from US universities this year but have not been able to schedule an appointment in a US embassy in other countries, as the available appointment times for Iranians are very limited.

So, as an Iranian student who is representing many other Iranian student in the same situation, I would like to ask if it is possible for the US embassy in Nicosia to allocate emergency interview times for Iranian students that have their I-20 form and are proficient in English to be interviewed on days other than Tuesdays.

Of course you may already know that US embassy in Ankara, Turkey is already giving emergency appointments to Iranian students who send their requests via email: http://turkey.usembassy.gov/iranian_applicants.html

However, due to the large number of Iranian applicant this year, many Iranian students cannot even get an emergency appointment from US embassy in Ankara.
    So, if the US embassy in Nicosia could too provide the opportunity of getting emergency appointments for Iranian students, it would be great favor to many distressed Iranian students who already have admissions but have not managed to schedule a visa appointment yet.

Sincerely,

جواب سفارت:

Dear Visa Applicant:

Please be advised that we cannot schedule an interview on any date except for what is available in the on- line system.

Do not schedule an appointment on any other day except Tuesday because it will be deleted. No exceptions!

If you need an appointment on an earlier or any preferable date that we cannot offer, please apply at another American Embassy in the region that might be able to accommodate your request. You may apply in the US Embassies and Consulates in Vienna, Dubai and Ankara to name a few.

Thank you.

Regards,

Consular Affairs

سفارت همیشه خیلی مهربون تر تو میل هاش به بچه ها جواب نه میداد (لا اقل میل هایی که بچه ها تو این فروم کپی پیست کردن) شاید دلیل این عوض شدن لحن تعداد زیاد ایمیل هایی باشه که دانشجوهای ایران میفرستن

Junior Member

حالا اگه سفاتها لطف کردن سیستم captcha گذاشتن بعد آژانسها یه راه برا دور زدن این سیستم پیدا کردن چی؟ نمیخوام باعث دلسردی بشم ولی خوب دست بالا دست زیاده. از این آژانسها هم هر کار بر میاد.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)