نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: تفاوتهاي تحصيل در رشته‌هاي مديريت و اقتصاد در دانشگاه هاي خارجي با دانشگاه‌هاي ايران

ApplyAbroad Hero

Exclamation تفاوتهاي تحصيل در رشته‌هاي مديريت و اقتصاد در دانشگاه هاي خارجي با دانشگاه‌هاي ايران

سلام
    من ديدم خوبه براي يچه هايي كه تازه پذيرش گرفتند يا قصد دارند در آينده براي دانشگاه هاي خارج در رشته هاي مديريت يا اقتصاد جهت پذيرش اقدام كنند، دور نمايي از چگونگي تحصيل و تفاوت هاي احتمالي تحصيل در دانشگاه هاي خارج با تحصيل در دانشگاه هاي ايران وجود داشته باشه، تا بهتر بدونند تو چه راهي مي خوان قدم بگذارند يا خودشون رو بهتر آماده كنند.
    از دوستاني كه سوالاتي در اين زمينه دارند و افرادي كه مشغول به تحصيل در دانشگاه هاي خارج از كشور هستند و همه كساني كه اطلاعاتي در اين زمينه دارند، دعوت ميشه در اين تاپيك مسائل و مطالب خودشون رو بيان كنند.

سپاس
    inactive account

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : تفاوتهاي تحصيل در رشته‌هاي مديريت و اقتصاد در دانشگاه هاي خارجي با دانشگاه‌ها

خوب کاری کردی sysco ..
    اتفاقآ واقعآ هم لازمه بچه هایی که میخوان برن بشینن یه چیزایی از همین الان بخونن که اونا من خیلی ها رو دیدم که دو ماهه اول گیج می زدند ...
    توی مسائل اقتصادی و مالی واقعآ خوندن آمار از نون شب هم واجب تره ... حتمآ باید دو ماه قبل از رفتن آدم بشینه و یه آمار درست و حسابی بخونه که اگه بره نرفته برش می گردونن ! ..
    البته اینجا بچه هایی که اونور مشغول به تحصیل هستند کم می آن اما خودمون می تونیم با اطلاعاتی که داریم این تاپیک رو پر کنیم ...
    در مورد رشته خودم که می دونم حتمآ باید آمار رو مرور کنیم و بشینیم یه کتاب حتمآ لاتین از امار بخونیم ... کلآ ریاضی و امار خوندن به لاتین خیلی سنگین تر می شه تا به فارسی ...
    من خودم برنامم اینه که مرداد بشینم یه مروری روی درس هایی که می خوام اونجا شروع کنم داشته باشم ...
    اگه با استادای اونجا هم آدم مکاتبه کنه و ازشون رفرنس ها رو بپرسه خیلی خوبه ...
    هم با استاد آدم می تونه از الان لینک بشه و یه ذهنیتی واسه استاد درست کنه هم درست کردن یه زمینه واقعآ لازمه ... مخصوصآ برای مدیریتی ها که درس های دوره های اینجا با اونجا تومنی 100نار فرقشه !

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : تفاوتهاي تحصيل در رشته‌هاي مديريت و اقتصاد در دانشگاه هاي خارجي با دانشگاه‌ها

گذشته از این بهتره اسم کتابایی که اونجا تدریس می شه رو از همین الان بپرسیم که اگه لازم باشه از الان download کنیم ... اونجا ممکنه یه کم محدودیت دانلود داشته باشیم .. کما اینکه یکی از دوستای من توی کانادا یه کتاب رو 120 دلار خرید و من اینجا از gigapedia دانلود کردم .. البته نمی دونم چرا اون دانلود نکرد .. حتمآ یه مشکلی واسش درست می شده !

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself نمایش پست ها
    خوب کاری کردی sysco ..
    اتفاقآ واقعآ هم لازمه بچه هایی که میخوان برن بشینن یه چیزایی از همین الان بخونن که اونا من خیلی ها رو دیدم که دو ماهه اول گیج می زدند ...
    !
    ممنون از استقبالتون. خواستم قبلش رايزني هم بكنم با شما كه بيخود تاپيك اضافه ايجاد نشه.
    من چون زياد كلا از نحوه تدريس و امتحان و ... اونجا خبر ندارم اينطور مسائل رو خواستم بدونم. نحوه تدريس اونجا فرقي با اينجا داره و چه فرق هايي؟ سنجش و ارزيابي چطور؟ علاوه بر اينها فكر مي كنم اماده شدن هم خوب باشه به خصوص كه ترم هاي اول جابجايي و مشكلات خوابگاه و غذا و ... و تا آدم adapt بشه ممكنه از لحاظ درسي روي عملكردش اثر بگذاره.
    به هر حال دوستان اگ اطلاعاتي دارند همين جا share كنند.
    سپاس
    inactive account

Junior Member

تا جاییکه من می دونم مخصوصا تو آلمان اسم رشته ها و انواعش خیلی متفاوته و حتی ممکنه یه رشته مدیریتی رو توی یه دانشکده فنی ارائه بدن اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره لطفا بگه
    ممنون

ApplyAbroad Hero

یکی از تفاوت های بزرگ مربوط به workload در تحصیل در دانشگاه های خارجی است. من در مورد دوره دکترای مدیریت باید عرض کنم خوندن 500-600 صفحه مطلب در یک هفته، نقد(نه خلاصه نویسی) چیزی که خوندید و مشارکت در کلاس و بحث ها(در درس های سمیناری) یکی از شاخص ترین تفاوت های تحصیل در رشته های مدیریت در لون طرف آب هست. البته نیم خواهم بگم از لحاظ intellectual خیلی سطح بالای دارند، اما به هر حال تحصیل در زبان انگلیسی در رشته های علوم انسانی برای ما از بعضی جنبه ها خیلی دشواتر از رشته های فنی تر، مثل مهندسی، پزشکی، علوم زیستی و ... است.
    من این تجربیات را از تحصیل در یکی از دانشکده های top 5 اروپا کسب کردم. البته هر چه سطح دانشگاه بالاتر بره خب، احتمالا فشار کاری و انتظارات هم بالاتر میره، اما این شرایط با کمی بالا و پایین، وضعیت تحصیلی در دانشکده های مدیریت و business در سراسر دنیاست در گرایش های نرم تر یا غیر کمّی تر.
    در رشته های کمّی تر مثل OR یا Management Science و تا حد کمتری Finance و ... شرایط کمی متفاوت تر هست.
    inactive account

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

سلام
    من از adviser ام خواستم که در این مورد بهم کمک کنه اونم برام 10 تا مقاله فرستاد و همینطور 2 تا کتاب معرفی کرد که قبل از شروع درس حتما بخونم. یکی از کتابها در اینترنت رایگان هست ولی یکی دیگه رو از خارج تهیه کردم و واقعا مفید هستند، در مورد روش تحقیق.
    اسم کتابها:
    Business research method نویسنده : Sue Greener
    Business research method نویسنده: Zikmund
    اولی قابل دانلود از اینترنت است. البته اون تاکیدش بیشتر روی دومی بود که قیمت ادیت هشتش 48 پوند هست.
    ویرایش توسط farveh : February 20th, 2012 در ساعت 05:45 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط Mah Sa نمایش پست ها
    تا جاییکه من می دونم مخصوصا تو آلمان اسم رشته ها و انواعش خیلی متفاوته و حتی ممکنه یه رشته مدیریتی رو توی یه دانشکده فنی ارائه بدن اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره لطفا بگه
    ممنون
    سلام
    کاملا این حرف صحت دارد بخصوص در مورد رشته مدیریت صنعتی، در دانشگاه ما این رشته در گروه مکانیک تعریف شده است و در business school نیست. الیته این دانشگاه در استرالیا قرار دارد نه آلمان.
    کلا فکر می کنم تقسیم بندی رشته ها در هر کشور یا شاید حتی در بین دانشگاههای یک کشور متفاوت باشد. مانند آمریکا که مدیریت دولتی یا public administration که یا school جدا دارد یا در بسیاری از دانشگاهها در دانشکده politic هست نه مدیریت.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    BUSINESS MANAGMENT

سلام
    من می خواستم تفاوت رشته های مدیریت را بدونم آیا سایت خاصی هست ممنون میشم کمکم کنید

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط MEA نمایش پست ها
    سلام
    من می خواستم تفاوت رشته های مدیریت را بدونم آیا سایت خاصی هست ممنون میشم کمکم کنید
    تفاوت از چه نظر؟ منظور در زمان تحصیل و میاحثی هست که در هر رشته مدیریت می خوانند؟ یا اینکه بعداز تحصیل چه تفاوتی با هم دارند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)