صفحه 1 از 20 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 195

موضوع: مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض مشاوره در مورد انتخاب بین GMAT و GRE برای پذیرش در Business school ها

سلام ...
    فکر نکنم تعداد کسایی که اینجا GMAT داده باشن به اندازه GRE داده ها باشه ... برای همین سوالم رو توی GRE پرسیدم تا بلکه یه کم بیشتر مورد توجه قرار بگیره ...

خب ... سوال :

برای رشته هایی که می خوام اپلای کنم گفتن که GMAT یا GRE جفتش قبوله ...
    GRE خوبیش اینه که ایرانه و حداقل مجبور نیستیم بکوبیم بریم اون سر دنیا یه امتحان بدیم ..
    حالا آیا وقتی یکی رو می خونم برای اون یکی هم زیاد وقت بذارم یا اینکه هم پوشانی زیاد با هم دارن ؟
    GMAT رو می گن quantitative رو راحت نمی شه 800 زد .. ولی GRE چرا ! ... از طرفی هم Verbal برای GRE خیلی سختتره تا Verbal یی که GMAT داره ...
    برای GRE اگه بخوام شروع کنم به خوندن و با توجه به اینکه رفرنس های GMAT هم برای خودش وقت می گیره اگه بخواین دوتا کتاب رو برای وربال GRE معرفی کنین کدوما رو پیشنهاد می کنین ... می دونم الان می خواین بگین که توی GRE خوندن وربال با نخوندنش فرقی نمی کنه ! ;D اما با توجه به زبان و دایره لغاتم می دونم می شه یه ذره بالاتر از میانگین 350 بگیرم که اکثر بچه ها اینطوری نمره می آرن ...

با اردیبهشت صحبت می کردم پیشنهاد کرد که اول یه بار GRE بدم و بعدش برم برای GMAT اینطوری جفت نمره ها رو دارم و دستم هم باز تره ..

کسی می تونه کمک کنه راجع به این دو مورد ؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : GRE vs GMAT

خوب مثل اينكه بازم خودم دارم جوابت رو مي دم
    با توجه به رشته اي كه شما مي خواي اپلاي كني quant. GRE احتمال پذيرشتون رو بالا مي بره.
    اگه بخواهيد verbal GRE نمره خوبي بگيري (بالاي مثلا 450 - 500) بايد خيلي وقت بذاري . اگه به نمره verbal و تافل بچه ها نگاه كني مي بيني كه سطح زبان و دايره لغات روزمره تقريبا ربطي به verbal نداره ! verbal gre و verbal gmat هم اصلا همپوشاني ندارند
    من همچنان روي نظرم هستم . اگه مي خواي روي چيزي وقت بذاري روي GMAT بذار ... GRE هم بده كه 800 رياضيش خيلي كمك مي كنه

اگه تكراري بود ببخشيد . گفتم نظرات مهمم رو بقيه هم بخونند

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

یعنی ممکنه که از GRE قسمت quant رو نگاه کنن و از GMAT وربال رو ! ...

به نظر خودم اگه یه بار اینجا GRE بدم و بعد از چند ماه خوندن برن واسه GMAT دوبی بهتر می تونم نتیجه بگیرم ...
    راستی خیلی وقت گذاشتن یعنی چقدر وقت گذاشتن ؟ ... شاید بهتر باشه برم پست های وربال GRE رو بخونم و اونجا سوال کنم ... مرسی اریبهشت جان ...

موفق باشی !

ApplyAbroad Champion

من نگفتم verbal Gmat رو مي بينند و quant. gre ! من گفتم يه Gmat بالاي 700 به همراه gre quant 800 احتمال پذيرش شما رو بالا مي بره.
    چقدر خوندن gre هم بسته به سرعت حفظ كردن لغات داره ! به نظر من براي بالاي 400 شدن احتياج به 2-3 ماه لغت حفظ كردن هست !

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پس جفت نمره ها رو براشون یعنی report کنم .
    البته در مورد gre فکر کنم بیشتر از 3 ماه خوندن بخواد ... آخه من دو سه نفر رو دیدم که بالا زدن .. اونا هم مادرزادی native بزرگ شدن .

دوباره ممنون

ApplyAbroad Champion

نه ... اگه Gmat بالاي 700 شدي همون gmat رو براشون official report كن و يه كپي از gre score رو براشون بذار توي پاكت application. توي CV هم توي بخش test scores بنويسش .

Junior Member

پیش فرض GRE به جاي GMAT

براي دانشگاههاي رتبه بالا مي‌شه به جاي نمره‌ي GMAT ، گزارش GRE رو براشون فرستاد؟؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : GRE به جاي GMAT

نقل قول نوشته اصلی توسط fara
    براي دانشگاههاي رتبه بالا مي‌شه به جاي نمره‌ي GMAT ، گزارش GRE رو براشون فرستاد؟؟
    بله ... LBS كه گفته GRE رو براي بعضي از گرايش ها قبول مي كنه ..
    البته دوستان من با ننه من غريبم بازي تونستن دپارتمان رو راضي كنن كه بجاي GMAT نمره GRE رو بفرستن ..
    اما پيشنهاد نمي كنم اين رو ..

شما احتمال اينكه نمره خوبي توي GMAT بگيرين خيلي بيشتر از اينكه توي GRE بالاي 85% بشين ..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseinn
    نقل قول نوشته اصلی توسط fara
    بله ... LBS كه گفته GRE رو براي بعضي از گرايش ها قبول مي كنه ..
    البته دوستان من با ننه من غريبم بازي تونستن دپارتمان رو راضي كنن كه بجاي GMAT نمره GRE رو بفرستن ..
    اما پيشنهاد نمي كنم اين رو ..

شما احتمال اينكه نمره خوبي توي GMAT بگيرين خيلي بيشتر از اينكه توي GRE بالاي 85% بشين ..

خوبي GRE اينه كه تو ايران آزمون مي‌گيرند و اگر يك بار نمره‌ي خوبي نياريم مي‌تونيم يك بار ديگر نام‌نويسي كنيم.

سلام
    من GRE به جای GMAT دادم. ولی از دانشگاه هایی مثل austin و A&M و northwestern و wharton برای operation management رد شدم. ولی مثلا در UCLA و USC مشکلی پیش نیومد. در کل فکر میکنم GMAT دادن بهتر باشه.

صفحه 1 از 20 1234567891011 ... آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)